Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Bezhlavy »

Tak zkusíme jiný link k tématu Windows 10?
http://www.theguardian.com/technology/2 ... t-settings

(Musím se přiznat, že ověřování různých polopravdivých či smyšlených informací z webu, pokud k tomu mám kdy chuť či potřebu, se pro mě osobně stává čím dál víc časově náročnějším. Pochopitelně tím víc, čím větší kulový o podstatě dané věci vím. Informační dálnice je dnes tak zabordelená odpadem, že se spoléhám spíš na nějakou známou autoritu, případně očitá svědectví reálných osob atp. Ale stejně nakonec většinou existují/lze si dohledat nejméně dva nějakým způsobem podložené, protikladné pohledy.)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Lyster »

Důležité varování!

Microsoft vydal do Windows 7 a 8 (8.1) šmírující aktualizaci, jako je ve Windows 10.

Číslo aktualizace je 3045999.

http://investmentwatchblog.com/windows- ... indows-10/

Oficiální stránky Microsoft. Ještě se tím chlubí.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3068708

Kdo má, tak okamžitě odinstalovat!

Chtěl jsem to nějak zvýraznit, ale nerad by jsem dostal BAN. Kdyby to někdo z adminů považoval za stejně důležité, budu rád, když tuto zprávu nějak zvýrazní.

Já osobně jsem si již aktualizace vypnul. Budu si muset dávat bacha co stahuji. Samozřejmě jsem tam tu bestii měl. :(
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od sigmark »

Bezhlavy:
někde jsem četl, že tolik informací, co zpracuje dnešní člověk denně měl před sto lety na rok.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od malajizva »

s tím rozdílem, že dřív sračky šly z prd*le ven, :moon
dnes si sračky tlačíme z internetu do hlavy... :head
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od micheldecoucy »

Kdyz tu vidim IT diskuzi, tak me napadlo - jak vidite Firefox OS? Myslite, ze to bude (nebo snad uz i je?) cesta, jak se vyhnout ruznym close-source proprietarnim, potencialne sledujicicm blobum? Nebo jsou ty telefony stale z hlediska HW prilis uzavrene? A bylo by v tom pripade na miste pouzit treba Replicant (se zakazanymi bloby)?
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Lyster »

Lyster píše:Důležité varování!

Microsoft vydal do Windows 7 a 8 (8.1) šmírující aktualizaci, jako je ve Windows 10.

Číslo aktualizace je 3045999.

http://investmentwatchblog.com/windows- ... indows-10/

Oficiální stránky Microsoft. Ještě se tím chlubí.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3068708

Kdo má, tak okamžitě odinstalovat!

Chtěl jsem to nějak zvýraznit, ale nerad by jsem dostal BAN. Kdyby to někdo z adminů považoval za stejně důležité, budu rád, když tuto zprávu nějak zvýrazní.

Já osobně jsem si již aktualizace vypnul. Budu si muset dávat bacha co stahuji. Samozřejmě jsem tam tu bestii měl. :(

Další číslo aktualizace co šmíruje. 3075249. Radim vypnout.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3075249
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od bacil »

Firefox jako browser se mi už pár let nepozdává, podívejte se jak čile komunikuje s googlem ikdyž o to nestojíte. OS nevím, ale když si to dovolil u browseru, tak OS asi nebude výjimka.

To už spíš Operu, nebo na linuxu Konqueror (patří mezi Qt browsery).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od MrPorter »

Ohledně těch Windows, jestli to chápu správně, tak stačí vypnout účast v tom jejich "zlepšovacím" programu - ve start menu napsat CEIP a enter, a vypnout to. Nebo už to s těma aktualizacema kašle na všechno a posílá vždy?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od kregan »

Kamerový systém na Praze 1 dokáže automaticky detekovat závadové chování.

Aby jsme se nedočkali doby, kdy automat vyhodnotí vaše chování jako závadové, detekce obličejů vás dohledá v databázi a z účtu se vám automaticky odečte pokuta.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od micheldecoucy »

bacil píše:Firefox jako browser se mi už pár let nepozdává, podívejte se jak čile komunikuje s googlem ikdyž o to nestojíte. OS nevím, ale když si to dovolil u browseru, tak OS asi nebude výjimka.
To už spíš Operu, nebo na linuxu Konqueror (patří mezi Qt browsery).
Operu? Radis closed-source prohlizec? :shock:
MrPorter píše:Ohledně těch Windows, jestli to chápu správně, tak stačí vypnout účast v tom jejich "zlepšovacím" programu - ve start menu napsat CEIP a enter, a vypnout to. Nebo už to s těma aktualizacema kašle na všechno a posílá vždy?
To je otazka, jak moc tomu budeme verit. Asi by to na Netu chtelo najit nejaky test, jake pakety kam letaji ...
kregan píše:Kamerový systém na Praze 1 dokáže automaticky detekovat závadové chování.
Aby jsme se nedočkali doby, kdy automat vyhodnotí vaše chování jako závadové, detekce obličejů vás dohledá v databázi a z účtu se vám automaticky odečte pokuta.
Posli zdroj, prosim. :)
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od kregan »

micheldecoucy píše: Posli zdroj, prosim. :)
Svýho zaměstnání si cenim natolik, že některé zdroje veřejně uvádět nemůžu/nechci.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Dagobert »

Soudruh STBabiš agent Bureš nám zavádí cenzuru. Prostě ouřada se rozhodne, že daný web se zablokuje. A bude po srandě.
http://www.novinky.cz/domaci/380588-bab ... nzure.html

A ještě jedna prima perlička, jak obejít ústavní práva občanů. Nezaplatíte na místě pokutu za smyšlený přestupek? Prostě vám jen tak z prdele a na místě seberou řidičák. A když zkusíte uplatnit opravné prostředky, tak o to dýl bude řidičák zabavený, i když se nakonec po dvou letech dokáže, že jste měl celou dobu pravdu vy. Hezké že? :puke

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015110401
Gervais
Příspěvky: 166
Registrován: 03.02.2014 20:07

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Gervais »

Nevím, ale o těch kamerách a detekce "zevlování" je veřejná věc co je v novinách a byla i v TV NOVA. Viz např. http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doh ... 5900fea04/

Takže bych se ztráty zaměstnání nebál, že jsi napsal, že to zavádí...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od kregan »

Informace veřejná je. Neveřejný sou naše zdroje.

Jinak včera sem se bavil s kamarádem, co pracuje ve vývoji automatických detekcí. Zatim je to poměrně v plenkách. Zjednodušeně řečeno jde o to, že závadové jednání je natolik raritní (a se značně nepravidelnou frekvencí), že se ho automat bude snažit najít za každou cenu a vyhodnotí jako závadové i celou řadu normálních.
Čím víc víš, tím míň neseš.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od cipis »

precrim
A jak se to jmenuje teď v tom seriálu? Jestřábí oko?
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od maci »

Zatim je to poměrně v plenkách. - Tak tomu nevěřím. Po roce 2001 chtěli americké obchodní řetězce kamerový systém na hlídání parkovišť. Vyhrál ten od nás(vymyšlený v ČR), ale jestli ho nasadili, to už nevím. :-)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Cep »

Trochu odjinud - zajímavý pohled na shromážďování osobních údajů:
http://technet.idnes.cz/databaze-archiv ... enstvi_pka
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od SWED »

Z trošku jiného soudku.Před pár lety jsem se stal terčem našich spoluobčanu a během velmi krátké doby bylo provedeno několik nájezdů na můj soukromí majetek včetně několika útokům an mou osobu a rodinu.Verbální i fyzické.Bylo zcizeno vše co jen dokázaly odnést včetně velkého tří pístového kompresoru Orlík a přenést přes plot výšky 170cm.Po několika vyšetření o neznámém pachateli :evil: Jsem vice méně zadotoval městu další kameru přímo naproti domů.A oha,pár dní po instalaci neznámí čmoud (mám vlastní kamerový systém ) ve dvě ráno hodil do ložnice skrz zavřené okno kámen velikosti slušné dlažební kostky,jenž přistál těsně vedle hlavy mé ženy. :head .
To co následovalo by vydalo na komedii :envy .Po otřepání střepů,probuzení,nasrání jsem byl přepnut do krajně nasraného modu,popadla luparu a vyletěl ven.A no nikdo nikde.Okamžitě volám dobíhám na místní služebnu MP (je cca 20m od domu)Všichni přítomní chrápou :o tak,že je to slyšet ven.Tak volám státní,(spousta známích a kolegů ze studií :D )Ty samozřejmě přijedou notně nasraný,že někdo po nich něco chce tak ráno.Začlo vyšetřování ve věci trestného oznámení.....Ateď se dostáváme k jádru pudla i ke kamerovému záznamu a proč obsluha neinformovala o dění v ulici hlídku vedle domu? No protože službu konající policista v inkriminovanou dobu budu citovat známého pracující u MP "má rád černé k..dy a jedna taková přímo naproti kameře(cca 8 m od ní a to doslova) vykonávala nejstarší řemeslo"Takže pochopitelně nesledoval co měl.A z toho plyne ,že kamery nevidí všechno a i když něco vydí,neznamená,že někdo patřičně zareaguje.
Osobně mi kamera nevadí a to jsem se už i pokoušel pány na druhé straně vyprovokovat k akci i dost radikálními prostředky.A zatím nic.Ve Cvíli když uznám,že je na obtíž tak se hold jedné noci .....
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od Desouza »

Bez kamer to dneska nejde , podnikat už vůbec ne . Můj odhad je že ve společnosti je tak 10% zlodějů a kriminálníků všeho druhu .

pro SWEDa : jak ten útok dlažební kostkou hodnotí policie ? Jako pokus o vraždu ? Nebo jen poškozování cizího majetku ?
Vincit omnia veritas .
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Koutek malého paranoika aneb Big Brother

Příspěvek od SWED »

1. pachatel neznámí jak jinak
2.nejdřív zkoušeli výtržnictví
3.Pokus o těžké ublížení na zdraví a to až po mé intervenci a to mám s místní policií nadstandardní vztahy (bývali spolu žací a kamarádi..)
4.Vše zameteno pod koberc.Tedy pardon po měsíci do šuplíku jako pachatel nenalezen či jak se to dnes kvalifikuj
Odpovědět