Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mhi »

Pro skrbliky: CSOB ma ruzne akce, ze dostanete neco kdyz si u nich zalozite ucet. Myslim, ze cca 2 roky zpet jsem tam zalozil ucet, i se synem, oba jsme dostali "odmenu". Syn ucet pouziva, ja ne-zustatek okolo stovky, kdyby muj ucet nebyl nutny kvuli synovi, uz bych to zrusil. Ale uz 2x mi prisel mail s nabidkou, ze ucet nepouzivam a kdyz neco udelam (poslu penize, prihlasim se z mobilu, atd.), zase neco dostanu (jde o hodnotu cca 1-2 tis. za mych par minut "prace").
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

vvitty píše: 31.05.2023 10:31
Rafael píše: 15.12.2022 16:28 Zkusil jsem několik nebankovních půjček. ...
A proc to delas? Slusna banka Ti da bez problemu kreditku, pokud mas aspon nejaky trvaly prijem, a k ni se obvykle vaze bezurocne obdobi az 45 dnu. Pripadne kontokorent s +/- 18-20%, coz znamena ze kdyz potrebujes rychle 10 litru na par dnu tak preplatis par korun, pri deseti dnech asi 50,- ...
Ty některé nebankovní půjčky, teda ty první, jsou úplně zdarma a rychle vyřidítelné z pohodlí domova. Stačí jen email a mobil.
Nevím proč bych měl něco zdlouhavě vyřízovat v nějakých bankách.
Ale v té mé jsem to, i když jen on-line, zkusil. A jako kripl důchodce úplně bez šance.
*
Podle mě jsou ty některé nebankovní půjčky velmi dobrá věc. Ale jen velmi krátkodobě a jednorázově.
Jediné jejich negativum je v tom, že si ty spolky nějak sdílejí vaše data a neustále vám na email i mobil přicházejí nejrůznější nabídky dalších a dalších půjček.
A to už řádně zúročených...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Wdog »

gravedigger píše: 31.05.2023 12:57 Mám kreditku od Raifky, nemám u nich ani účet. Začínal jsem na 30.000,- teď mám 100.000,- Platím s tím všechny výdaje a vždycky využiju bezúročné období, takže úrok 0.

Jen se vždycky směju, když mi volají, že jsem jejich vážený klient, jak je to možný, když ze mne nemají ani korunu.
Pokaždé, když kreditkou zaplatíš, tak banka získává svoje procentíčka z poplatků od obchodníků, kterým jsi zaplatil.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od sigurd »

Pozeral som, ešte to tu nepadlo. Ak chcete riadne ušetriť, tak variť doma. Ak aj nakúpite drahé výberové suroviny u farmárov, tak vás to vyjde lacnejšie, ako v reštaurácii. Treba však vedieť variť, ale kto fakt chce, ten sa naučí. Uvarí sa na čo je chuť, viete, čo jete, a nikto cudzí sa vám nehrabe v jedle :) .
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hagen »

Tak to by mě nenapadlo :lol: .
Že by to bylo tím, že nemusíš živit personál a majitele restaurace???
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vvitty »

Rafael píše: 31.05.2023 16:29
Ty některé nebankovní půjčky, teda ty první, jsou úplně zdarma a rychle vyřidítelné z pohodlí domova. Stačí jen email a mobil.
Nevím proč bych měl něco zdlouhavě vyřízovat v nějakých bankách.
Ale v té mé jsem to, i když jen on-line, zkusil. A jako kripl důchodce úplně bez šance.
*
Podle mě jsou ty některé nebankovní půjčky velmi dobrá věc. Ale jen velmi krátkodobě a jednorázově.
Jediné jejich negativum je v tom, že si ty spolky nějak sdílejí vaše data a neustále vám na email i mobil přicházejí nejrůznější nabídky dalších a dalších půjček.
A to už řádně zúročených...
njn, na me v podstate v kazde bance kde mam ucet pravidelne vyskakuji nabidky zrizeni kontokorentu nebo kreditky zdarma ... a bez prokazovani cehokoliv nebo nutnosti nekam chodit.
Vyhoda je ze tam clovek neprehledne nejake obskurni ustanoveni smluvnich podminek za ktere ho potom nalezite osoli na pokutach nebo poplatcich. A taky pak nechodi nejruznejsi nabidky z podobnych firem...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Mě tam taky vyskakují všelijaké nabídky, protože tam chodí příjem.
Ale vůbec netuším jak to mají důchodci. Co vím, tak těm moc půjčky dávat nechtěj.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vvitty »

Kupodivu me to vyskakuje i na uctech kam zadny realny prijem nechodi, resp. ktere slouzi jen k tomu ze si tam preposilam ruzne platby z jinych mych uctu za ucelem naslednych uhrad.

Duchodci to mohou mit slozitejsi, ale to ze je dotycny duchodce z toho prvniho prispevku na ktery jsem reagoval nebylo nijak zrejme.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Kdybych nebyl kripl důchodce ani by mě nenapadlo o nějaké půjčce vůbec uvažovat a našel bych si nějaký přívydělek.
Půjčky jsou až na malé výjímky cestou do pekel!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vvitty »

Ani to "kripl" se z puvodniho prispevku nepozna, zejmena v kombinaci s vetou
.... nechtělo se mi nikam chodit. Zkusil jsem to tedy z pohodlí domova.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

No, to asi ne a nějak mě nenapadlo, že by to tam bylo potřebné. Ale asi jo.

Jinak stačilo kliknout na můj profil. Nijak se tím netajím.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vvitty »

neprojizdim profil kazdeho na jehoz post reaguji pro pripad ze by tam treba mel neco co v prispevku chybi...
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vrb »

Když jsme u té ekonomické optimalizace živobytí a půjček. Existuje spousta přísloví, století a tisíciletí starých:

Boj se dluhu, drž se pluhu.
Dluh bývá čím dál vždy mladší.
Dluh nosí lež na zádech.
Dluh s člověkem u stolu jídá a do postele uléhá.
Dluhy ti spáti nedají! Chrochtají totiž velice, jak ti požírají úrok z truhlice.

Dluh dělá člověka otrokem. -- Arthur Wellington
Dluh proměňuje v nevolnictví svobodu. -- Publilius Syrus
Rozpočet by měl být vyvážený, státní pokladna by se měla znovu naplnit, veřejný dluh by se měl snížit, arogance úřednictva by se měla zmírnit a být pod dozorem a pomoc cizím zemím by se měla omezit, pokud Řím nemá přijít na mizinu. Lidé se opět musí naučit pracovat namísto toho, aby žili z veřejné podpory. — Marcus Tullius Cicero
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Půjčil jsem 700k na 3,8% úrok a rozdělil do dvou spořících účtů za 5% úrok. Hodí to za rok něco málo přes tři tisíce po zdanění. Jakmile se změní podmínky na spořáku k horšímu půjčku splatím, ale to jen tak nebude.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

Pěkná spekulace :D
Já chtěl teď pujčit 200k a navrhovali mi úroky přes 10% tak jsem se zajímal proč, když jsem nikdy nic nedlužil nikde nemám nedoplatky, bydlím "zadarmo", mám stabilní příjem ... :angel

Tak mi bylo řečeno, že je to skrz to že jsem nikdy nic neměl půjčenýho a oni tak neví jaká je moje splácecí morálka. :head
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dr78 »

eotto píše: 02.06.2023 9:45 Půjčil jsem 700k na 3,8% úrok ...
Přesně to samé jsem udelal před 2mesicema. Úrok 3.9⁸%, ale půjčili jen 340000... Dal jsem to k maxbance, ty maji 6%... :-)
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dr78 »

eotto píše: 02.06.2023 9:45 Půjčil jsem 700k na 3,8% úrok ...
Přesně to samé jsem udelal před 2mesicema. Úrok 3.9%, ale půjčili jen 340000... Dal jsem to k maxbance, ty maji 6%... :-)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Kdysi jsem to zkusil, ale pak mě nasrali tím, že si sami začali strhávat z mé platební karta předplatné. A dalo mi celkem práci to ukončit.
A teď mi přišlo toto:
Sken.jpg
*
*
A ještě jedno, bohužel už vyprodáno:
T-Mobile nabídl 100GB dat za 300Kč/měsíčně.

Mimochodem, O2 už mi tu starou předplacenku zdražil z 300 na 350Kč.
Ale furt v našich podmínkách a hlavně mých na samotě bez jiné alternativy hodně dobré.

Takže ještě jednou musím poděkovat tomu kdo to sem kdysi postnul. Moc!
*
Ještě taková perlička. Jak mi volají všelijací mobilní prodejci všemožných výhodných tarifů a když jim to občas zvednu, tak je vždy tímto definitivně usadím.
Max. se zeptají, nevěřičně mluvící, co s tím jako dělám?
A že sto giga je snad nějaká blbost, ne?
A já na to:
"Vy mi nabízíte blbosti! Díky tomu mám vše. TV, rádia, filmy, videa a vůbec vše co net nabízí.
Běžte s těmi vašimi supervýhodnými nabídkami do prdele a už mi nevolejte!"
A ono to funguje. Už mě neotravují :lol:
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Liqid »

dr78 píše: 02.06.2023 21:59
eotto píše: 02.06.2023 9:45 Půjčil jsem 700k na 3,8% úrok ...
Přesně to samé jsem udelal před 2mesicema. Úrok 3.9%, ale půjčili jen 340000... Dal jsem to k maxbance, ty maji 6%... :-)
Kluci, kde půjčujete takto levně?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

To by mě taky zajímalo, mám stabilní příjem docela malé povinné výdaje, nikdy jsem nic nedlužil a když jsem teď potřeboval půjčit po.raných 200k Kč tak mi banky navrhovali úroky kolem 11% Když pak někdo přijde s 3,8% tak to je docela hustý.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět