Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Bill Masen »

I neaktivovaný?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Fabulous »

Jo, i neaktivované.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Pez »

Neaktivované ne, je tam expirace i 4 roky, jak u které a jak u koho.
T-Mobile má expiraci aktivované 12 měsíců.
Otázka je jak se pak operátor k tomu postaví, chtělo by se podívat do smluvních podminek
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Kauza placeného obsahu, sdílení otevřených článků apod.
(Trochu reakce na psaní z jiného vlákna).

Mám zkušenost jen s idnes. Ne, že bych měl ten spolek nějak obzvlášť rád, ale zkusil jsem bezplatnou zkušební verzi.
Časem chtěli 1Kč za pokračování s tím, že to bude platit, asi... do konce května a že pak už to bude zpoplatněno více.
A funguje mi to za tu 1Kč pořád.
Jen odkazy na tzv. odemčené články ne. Nikdo to neotevřel a ani dřív... Ale větší pokusy jsem s tím nedělal.
*
Jak to je u denikun netuším,
ale celkem mě v tom směru zaujal web
Motejlek a Skočdopole... To jejích předplatné kdysi. Jestli fungují pořád a mají stále takové fundované ekonomické zprávy netuším.
Akorát si ty zprávy cílené na některé skupiny nechávali dobře platit...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od CombatMedic »

Knihy Dobrovský mají poslední dobou skvělé akce na knihy. Místo 399,- jsou některé zajímavé tituly za 99,-. Teď jsem koupil za tuto cenu Helix, Blackout a Noc oživlých mrtvol. 😉
Skilled And Resolute
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od MarS »

Zas jeden čerstvej postřeh k cenám našich potravin. Dnes jsem se stavil pro nějaký drobnosti v německým Nettu a opět po odchodu z krámu jsem měl pocit, že jsem dostal víc než u nás. V závorce jsem dal muj skromný odhad ceny v ČR s přihlédnutím ke kvalitě danýho zboží)



1000g nudle Hongkong, hotové jídlo v plastové vaničce (120Kč)

2x 500g chléb krájený (2 x 30Kč)

500g chléb sladký, něco jako vánočka (40Kč)

4 x 185g konzerva tuňák kousky (4 x 50 Kč)

2 x 250g vepřové párky ve skle, 85% maso ( 2 x 60 Kč)

200g Gouda premium (50 Kč)

1x radler plechovka (20 Kč)


Celkově placeno 15.4 EUR (400Kč) , v Čechách bych nechal nejspíš 600Kč.


Vim, je to celkem známá věc, přesto se tomu vždy trochu divim. Vážně uvažuju nakupovat tam ve větším ty trvanlivější věci.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Jason »

Tak ja nakupuji jenom v nemecku poslednich cca 6 let asi 99% potravin. Ceny jinde nez v CR a kvalita je naprosto neco jineho. A hlavne pokud clovek narazi na veci v akci tak jsou doopravdy se slevou a ne jako v CR
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Mám tu od jednoho nákupu z 7.2020 stále nepoužité kupóny na půlroční přetplatné sport, blesk, computer, reflex, nedělní sport, nedělní blesk.
Kdyby někdo chtěl email do PM (pouze zasloužilí členové). Kdo první příjde první mele.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Patrol »

Reflex a computer bych bral. :nod
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Tak pošli do SZ email. Hodím ti to tam.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Tomáš »

Zrovna mi vyvezli popelnici a napadlo mi...
pro někoho třeba volba, jestli má málo odpadu a dobré sousedy, tak se domluvit na společném užívání jen jedné popelnice.
Já vím, úspora nula,nula,nic a víc starostí, ale nemusí pršet...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

Za odvoz odpadů musíš platit i když nemáš popelnici :(
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Přesně, sotva se ti narodí potomek už máš ve schránce složenku.
"Mors certa hora incerta"
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od FarmářJan »

popelnice - pozor, jsou tři zákonné systémy plateb za odpad a podle toho platíš buďto fakticky paušál jen že tam máš trvalý pobyt nebo za svozy kde si vybereš kolik apod. Jde o to, co v té obci nebo městě mají.

1. podle obecně závazné vyhlášky obce o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů - tam platíš podle trvalého pobytu za osobu., bez ohledu na třídění nebo jaké kupy toho máš. Naopak ale můžeš mít u v baráku třeba tři popelnice a platíš třeba jen za sebe, když se to někdy nevejde do popelnice, necháš u toho další plné pytle.(to občas tvrdí město že ne, ale je to tak) Když vyklízíš koupený barák, tak se to hodí. Obec si v této verzi do ceny přihodí další náklady.

2. podle zákona o odpadech obecně závaznou vyhláškou o poplatku za komunální odpad - to je přepočtené ze skutečných nákladů. Může být výhodnější cenově.

3. smluvně s odpadovou firmou. Tam si navolíš jak velkou popelnici a kolik osob a jak často svezou. Bývá na menších obcích. Vyjde nejvýhodněji, ale pokud máš nárazově víc odpadu, je to problém.

Jde o to, jaký systém zvolí obec, ty si nevybereš. Zjisti, jak to máte u vás a podle toho se dá najít řešení na úsporu. Občas to ale nejde. Ve vyhlášce ad 1 je například často spousta výjimek, které sama stanoví obec a nemusíš pak třeba platit za seniory, děti do 3 let, nebo větší když studují jinde apod. to lidi neví, musí to doložit oni a chtít slevu. tu věkovou hranici má zjišťovat sama obec, ten faktický pobyt jinde (na koleji, v cizině apod.) musíš dokládat v žádosti ty.
To může být nejčastější úspora, že místo 4 lidí platíš jen dva, ale musíš si to vyřídit.
takže takhle to je
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Nebo se odstěhovat do města, kde se za svoz odpodu neplatí vůbec. (třeba Teplice) :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Ale takto je to dobře. Také jsem (a ostatní) na tuto "logiku" frflali, ale jak přibyli doma dva synovci, tak jsme všichni rázem změnili názor a po debatách i s ostatními, co měli malé děti, tak vyšlo najevo, že ten malej prcek vygeneruje víc bordelu než dospělý. A leckdy ty původní dvě plechové popelnice nestačily, takže teď máme jednu menší a jednu velkou černou plastovou.
A jsme tu v režimu platba platby 1) dle farmáře.

Co mě spíš vadí, že se, prej zatím, nedá domluvit i modrá a žlutá (a zelená) popelnice. Já je domů dávno koupil a na dvoře krásně třídíme, akorát mě pak sere, že to musím odvážet ke kontejnerům a přesypávat to tam, ikdyž firma po městě jezdí a ty obecní modré a žluté kontejnery vyváží. Prostě bych to rád šoupl před barák úplně stejně jak ty ostatní a bylo by. Takhle občas nasraně něco mrsknu i do té černé, protože ta modrá/žlutá je plná a nechce se mi zrovna kramařit kufr v autě, abych to odvezdl. Ta zelená je ok, toho skla až zas tak nevyprodukujeme, to vozím tak 1x za rok. Ale ta modrá a žlutá se plní sakra rychle.

eotto píše: 10.09.2020 11:09 Přesně, sotva se ti narodí potomek už máš ve schránce složenku.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od FarmářJan »

jdou i popelnice na tříděný odpad přímo u domu, ale města to často nechtějí, protože mají blbé smlouvy se svozovou firmou, takže platí za popelnici tříděného od kusu a vývozu a je lepší mít centrálně ty větší...

Někde naopak jsou napřed a k třídění motivují, protože teď je sice ještě směsný odpad relativně levný, ale časem to bude strašná pálka a budou to muset stejně řešit. Chytré vedení města město to umí https://www.idnes.cz/usti/zpravy/kadan- ... ravy_pakr
Někde to mají dokonce tak, že máš na tříděný odpad pytle s čarovým kódem a podle množství vytříděného ti snižují sazbu za odpad směsný.

Často je to jen o tom, že to vedení města vůbec nenapadne řešit, protože to je nějaký předpokládaný výdaj v rozpočtu, něco zaplatí občani atd. a jedou to setrvačně desetiletí. A stačí pak to jen naťuknout nebo se zeptat. Zbytek to bude muset udělat stejně kvůli cenám za skládkovné. Čím menší obec, tím to může být snazší změnit.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

DanBlack píše: 10.09.2020 11:53 Nebo se odstěhovat do města, kde se za svoz odpodu neplatí vůbec. (třeba Teplice) :ugeek:
No jak které město: V Olomouci jsem měl přechodný pobyt za účelem studia. No a jak jsem se z něho hekticky stěhoval do Brna tak jsem ho zapomněl zrušit a v Brně jsem ho nepotřeboval. Jaký jsem byl nemile překvapený, když jsem si v Brně zřídil přechodný pobyt a první oficiální pošta, byla složenka na odpady z Olomouce za x let i s penále :D

Jsem žádal o odpuštění s tím jaká jsem socka, což jsem i dokládal a bohužel (naštěstí aspoň že) mi odpustili pouze penále.

PS: Zas to mělo své výhody, když jsem to zjistil, že jsem tam měl ten pobyt furt registrován tak jsem si rovnou požádal o trvalý.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Bill Masen »

cipis píše: 10.09.2020 12:05...Co mě spíš vadí, že se, prej zatím, nedá domluvit i modrá a žlutá (a zelená) popelnice. Já je domů dávno koupil...
To je docela logický, na kontajnery a na popelnice mají jiná auta. Těžko budou kupovat další, kvůli jedné zodpovědně rodině.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Ty pytle s čárovým kódem u nás zase zrušili, za to teď rozdávají zdarma žluté pytle a můžeš to postavit vedle popelnice.
Tak ať mi doprčic nikdo neříká, že když může někdo vzít ručně pytel z chodníku a hodit ho do auta, že nemůže to stejné udělat i se standardní popelnicí. Teda tu chci prázdnou zase postavit na chodník, tak možná je v tom ten problém :D

No asi budu muset popíchnout město datovou zprávou ...
Odpovědět