Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

Budu hádat: Reklamy. Minitube (vhodno pro BFU), yt-dlp + mpv. Pokud odpočtu Android, tak ani nevím, že YouTube nějaké reklamy má. Třeba zná někdo i nějaké přívětivější appky.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Appky sem zavrhl. Protože většinou tam něco nefungovalo.
Proto na androidu koukám na youtube přes klasický prohlížeč, který umí blokovat reklamy. Tam je vše funkční.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Tomáš »

my to používáme v rodině i na TV, kde možnost jiné appky nebo browseru není, tak teď zkusíme to premium uvidí se

Další výhodou je co vím je, že na mobilu můžete poslouchat youtube na pozadí.
Což je věc, kterou docela používám když tahám kočár :D
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Jo, je fakt, že na telce to nejde. To by se muselo sofistikovaně blokovat rovnou v routeru (prej taková možnost taky je, ale musel by to být asi nějakej lepší router, kde běží už nějakej operační systém).
A zkusil sem vivaldi s přehráváním na pozadí a asi to neumí.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od TomSmith »

Na Android existuje nově i apka NewPipe a ta umí přehrávat i na pozadí i při vyplém displeji. Zdrojáky jsou na GitHubu tak by to mohlo být relativně bezpečné.
Jen si tam své odběry musíte přeházet ručo (pak to tyto umí přenášet souborem mezi zařízeními) neb v apkce se nikam nepřihlašujete (super) protože to ona dělá za vás nějakým anonymním kontem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Garmin ma ted ruzne slevy na svoje chytre hodinky. Ja jsem si objednala Tacticaly https://www.garmin.com/cs-CZ/p/775739, v ramci Black Friday mne vysly jeste o 3 tis. levneji na peknych 7990 Kc :-D Bylo to u jednoho z oficialnich distributoru, takze OK. Garmin delal trochu problemy s dodanim, asi se mu nashromazdily objednavky odevsad a preferoval dodani z vlastniho e-shopu, ale uz jsou na ceste a ve stredu by mely dorazit. Se tesim jak malej Jarda :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Idaho »

proforma píše: 12.12.2022 16:22 Garmin ma ted ruzne slevy na svoje chytre hodinky. Ja jsem si objednala Tacticaly https://www.garmin.com/cs-CZ/p/775739, v ramci Black Friday mne vysly jeste o 3 tis. levneji na peknych 7990 Kc :-D Bylo to u jednoho z oficialnich distributoru, takze OK. Garmin delal trochu problemy s dodanim, asi se mu nashromazdily objednavky odevsad a preferoval dodani z vlastniho e-shopu, ale uz jsou na ceste a ve stredu by mely dorazit. Se tesim jak malej Jarda :-)
Pak poreferuj, ja jsem chtel cca tři roky zpet Tacticaly, zajel jsem si pro ne i na evropskou ale jak jsem je vzal do ruky tak sem byl zklamán, ten plastovej mi tenkrát proste vadil, šel jsem nakonec do Fenixů 5. uvažuji napřesrok že budu obnovovat svou stáj..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Mne plasty vyhovujou, jsou lehky, coz je pro mne dulezity. Ted mam Protreky a chtela jsem neco podobnyho, vcetne solaru, s chytryma funkcema. Takze jsem zvedava, jak to bude vypada a fungovat.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od gannicus »

Já jsem naopak ke svým Fenix6 přikoupil I2 a po dvou měsících F6 prodal, protože jsem je už nechtěl nosit. Důvody jsou tři: I2 mají pro mě kontrastnější displej a s velkými číslicemi lépe čitelné než F6. Dále jsou lehčí a to o hodně a tím se lépe nosí. Třetí důvod je baterie - dvojnásobná oproti F6. Abych ale jen nechválil, tak jestli bych něco na I2 změnil, jsou to tlačítka. Mají mělký a nejasný stisk, oproti F6 katastrofa.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Liqid »

dracekvo píše: 11.12.2022 20:42 A co přináší youtube premium kromě absence reklam?
Na PC mám adblock. Na mobilu koukám na yutube přes vivaldi. Ten reklamu blokuje taky.
Přesně to, co tady popisují kolegové. Není potřeba blbnout s routrem, zdrojákama, appkama, prohlížečema. Funguje to všude, kde jsem přihlášen, včetně TV a iPadu, kde byl s reklamama problém. Dál se dají videa pohodlně stahovat, YT music generuje playlisty, a na androidu to jde ovládat ze zamykací obrazovky.
Taky nerad něco předplácím, ale tohle je super, využívám každý den. A když si spočítám, kolik času bych jinak buď strávil u reklam, nebo řešeními, jak je obejít, tak se to prostě vyplatí.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hdm »

Od soláru moc nečekej, v létě s krátkým rukávem a celodenním pobytem venku solar dokáže udržet baterii na stejné úrovni nabití, nedokáže nabíjet na víc. V zimě to je už úplně marný. Myšleno v režimu smart watch + 24/7 měření tepu.
Teď v zimě, jak jsou skoro pořád v rukávu vydrží asi 24 dní smart režimu a pak musím nabíjet.
S GPS dají reálně tak 8 hodin.
Mám verzi civilní, neTactical, ale myslím, že se solar nebude lišit.

Spárování a chytré fuknce naprosto super, bez jediného problému.

Silikon řemínek jsem vyměnil za kovový, protože silikonový se ušpinil (špína + pot) a nešlo to ani za nic dolů ze všech těch záhybů a oček.
proforma píše: 12.12.2022 19:26 Mne plasty vyhovujou, jsou lehky, coz je pro mne dulezity. Ted mam Protreky a chtela jsem neco podobnyho, vcetne solaru, s chytryma funkcema. Takze jsem zvedava, jak to bude vypada a fungovat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Jasne, s tim jsem srozumena. Ale porad lepsi nabijet 1x mesicne nez 2x tydne. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Možná jsem to měl dát do Absurdit...
Zkusil jsem několik nebankovních půjček.
Jednak ze zvědavosti a pak taky, že jsem se styděl nějakého známého nebo příbuzného o pár korun na jen pár dnů požádat a nechtělo se mi nikam chodit. Zkusil jsem to tedy z pohodlí domova.
A pak taky, že oni jsou hodně rychlí a peníze pohodlně z domu jsou na účtu fact velmi rychle.
Samozřejmě jsem oslovil jen ty s nulovým úrokem a bez jakýchkoliv poplatků.
A funguje to.
No, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.
*
A od doby mi furt na email a mobil chodí nejrůznější nabídky od všemožných takových spolků. Oni si to asi mezi sebou nějak sdílejí či co.
A dnes mi přišla jedna z největších pecek:
scan.jpg
No, neberte to. Tomu se nedá odolat :)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
2leon
Příspěvky: 31
Registrován: 02.10.2019 20:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od 2leon »

O2 předplacenka za 300Kč na data.
https://datamanie.o2.cz/
čimango
Příspěvky: 392
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od čimango »

V Kauflandu 5 kg pytel rýže za necelých 149,9 Kč. Při dnešních cenách dobrá příležitost k doplnění zásob. Není to označeno jako slevová akce, ale jako standartní nízká cena. Nicméně nevylučuji, že cena bude jen do zítřka.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od kuny »

Kto by chcel znovu Mac in a Sac, tak tu sú celkom dobré zľavy https://www.targetdry.com/collections/s ... s-for-less. Sú to už len zbytkové veľkosti, ale možno si niekto vyberie. Dve bundy Origin pre dospelého ma vyšli aj s dopravou a clom na nejakých 30€. U nás sa jedna predáva za 50€.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od kuny »

Tak rodina Mac in a Sac sa mi rozrástla. Objednal som z predošlého linku aj jednu páperovú bundu Polar za 40€ a je obojstranná a má hlavný zips YKK, inak je podobná ako tie lacné. Bundy Origin sú v podstate len také pláštenky, ale na bicykel, alebo ako záloha za 15€ dobré. 50€ by som za ňu nedal.
Přílohy
IMG_20230527_202429_0.jpg
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vvitty »

Rafael píše: 15.12.2022 16:28 Zkusil jsem několik nebankovních půjček. ...
A proc to delas? Slusna banka Ti da bez problemu kreditku, pokud mas aspon nejaky trvaly prijem, a k ni se obvykle vaze bezurocne obdobi az 45 dnu. Pripadne kontokorent s +/- 18-20%, coz znamena ze kdyz potrebujes rychle 10 litru na par dnu tak preplatis par korun, pri deseti dnech asi 50,- ...
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Nepůjčovat si, leda na bydlení.
Ale taky jsem tohle pravidlo porušil .... dokonce na spekulaci, ale superbezpečnou se skoronulovou proavděpodobností prodělku.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od gravedigger »

Mám kreditku od Raifky, nemám u nich ani účet. Začínal jsem na 30.000,- teď mám 100.000,- Platím s tím všechny výdaje a vždycky využiju bezúročné období, takže úrok 0.

Jen se vždycky směju, když mi volají, že jsem jejich vážený klient, jak je to možný, když ze mne nemají ani korunu.
Odpovědět