Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

když mi v práci byla zima na nohy, tak jsem si prostě koupil teplé ponožky o číslo větší a dal si je na normální ponožky. Určitě by šlo na teplé ponožky dát další větší ponožky.

Deku s rukávy asi porovnat ceny na heurece
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=deka+s+ruk%C3%A1vy
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Radiátory studený, zdi od plísně zelený.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od ecart »

Rozkaz zněl jasně:
- ve sněmovně 20st C
- v obýváku 18st C
o plísni v rozkazu nebyla řeč :?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

To musí vydat i rozkaz větrat :D
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mahroch »

Lyster píše: 08.09.2022 14:08
kuny píše: 29.08.2022 21:46 Zľava na ľahké páparové bundy Mac in a sac za 25€. V zime sa možno zídu. https://www.dohor.sk/produkt/6546-mac-i ... -black-2xl
Dneska mi ta bunda přišla, jestli to není fake tak za mě asi dobrý. Jinak opravdu stojí kolem 2 500Kč co jsem viděl jinde.
Ja si ji taky koupil (L), a jednu taky manzelce (M). Rozdily ve velikosti jsou minimalni. Na te me jsou mne trochu kratky rukavy kdy predpazim. Ale jinak dobry. Ten zip je trochu slendrian, takova levna umela hmota, kdyby to bylo neco kvalitnejsiho, treba YKK tak by to bylo supr. Ale rikam si, ze mozna by ten zip sel presit kdy se pokazi ...

Suma sumarum: za tech par kacek velice slusne.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Lyster »

ecart píše: 08.09.2022 14:59 Rozpadlíci,
Případně, jestli máte nějaké další nápady, jak se doma pořádně zateplit, když radiátory budou studený. Díkec!
Není na chození praktičtější klasický župan? Samozřejmě nic proti dece...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Stenny »

Lyster, Mahroch: Koupili jste svoji běžnou velikost? Kolik cca váží celá bunda?
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od TomSmith »

ecart píše: 08.09.2022 14:59 Rozpadlíci,
letos bude asi fakt zima, topení stažené na minimum a nerad bych doma umrznul.
Tak bych se chtěl poradit, jestli máte tip, kde za dobrou cenu sehnat nějaký brutálně huňatý ponožky a takovou tu mikinovou deku. Myslím tu, jak se do ní člověk může zabalit a nemusí si ji sundávat ani když jde třeba do ledničky nebo na WC, protože má normálka rukávy.
Případně, jestli máte nějaké další nápady, jak se doma pořádně zateplit, když radiátory budou studený. Díkec!
Koupil jsem do zásoby zateplené papuče tak uvidím, lidi si to chváli:
https://damska-obuv.heureka.cz/vlnka-ko ... /#recenze/
U pánské verze nejsou recenze, ale existuje taky ;)
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od jameson363 »

Ja mam rad americky armadni fleecovy kalhoty, polartec 200, s vysokym pasem a ksandama. Daj se u prekupniku sehnat i za petikilo. Ono je to do terenu takovy nahovno, tak to moc lidi nekupujou a jsou levny. Do dilny nebo pro studenou domacnost jsou vsak super a letosni zimu budou dvojnasobne super😁 Jen male bacha - bocni zip trochu studi, nosim pod to slaby termo.

http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=4639

Ponozky si kup naky teply o cislo nebo dve vetsi a nos dvoje.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Lyster »

Stenny píše: 08.09.2022 18:50 Lyster, Mahroch: Koupili jste svoji běžnou velikost? Kolik cca váží celá bunda?
Porovnání:

Man in Sac Polar velikost XL 269g (podlé mé kuch. váhy) Husí peří 90/10. 500 cuin (podle toho co jsem našel mohu se mýlit)

Sir Joseph Joseph Apron Man velikost L 404g (podle mé kuch. váhy) Husí peří 90/10. 650 cuin (podle výrobce)

Co se týče porovnání z pocitu naplnění tak SJ je jasným výtězem, ale ta bunda mě stála v tu dobu 3600 kč. (už se asi dnes neprodává, ale má určitě nástupce.) Ale musíme vzít v potaz, že ten Man in Sac Polar stál v akci 700 Kč. Také ta váha je téměř poloviční.

PS: SJ mám z doby kdy jsem byl krapet štíhlejší, dnes se do ní vejdu už jen s tričkem a hodně tenkým rolákem (Třeba od Devoldu) a nesmím se moc předtím naobědvat :lol: . Proto jsem dnes zvolil velikost XL a vypadá že to bude úplně OK i pod teplejší mikinu.

Jediné co tak že se až moc asi MiSP leskne a to víc než SJ, a já ty lesklý věci moc nemusím, ale funčnost a pohodlí je u mě na prvním místě a vzhled řeším až jako poslední. Ale třeba se jen ten SJ za ty léta (zakoupeno v roce 2013.) A je stále v perfektním stavu.

PS pod čarou... woe to jsou vždyky postelový manévry při tom focení, když nechci válet věci po zemi. a nikde jinde než na posteli místo není... :lol:
Přílohy
IMG_20220908_204533.jpg
IMG_20220908_204652.jpg
IMG_20220908_211016.jpg
Naposledy upravil(a) Lyster dne 08.09.2022 21:30, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od J-e-n-n-y »

ecart píše: 08.09.2022 14:59 Rozpadlíci,

letos bude asi fakt zima, topení stažené na minimum a nerad bych doma umrznul.
Tak bych se chtěl poradit, jestli máte tip, kde za dobrou cenu sehnat nějaký brutálně huňatý ponožky a takovou tu mikinovou deku. Myslím tu, jak se do ní člověk může zabalit a nemusí si ji sundávat ani když jde třeba do ledničky nebo na WC, protože má normálka rukávy.

Případně, jestli máte nějaké další nápady, jak se doma pořádně zateplit, když radiátory budou studený. Díkec!
Spoléhám na ovčí vlnu- ponožky, peřiny, polštáře, vesty, papuče... buď lokální výrobce nebo oveckarna.cz, valasskybaca.cz...
Kdo je připraven, není překvapen.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od golem »

ecart píše: 08.09.2022 15:28 Rozkaz zněl jasně:
- ve sněmovně 20st C
- v obýváku 18st C
o plísni v rozkazu nebyla řeč :?
Zelená plíseň se rozlézá i bez zmínky v rozkazu, je uvědomělá. :cry:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Maximus »

Kdysi jsem si u jedne z firem, co tu postuje Jenny koupil teplé vlněné backory v zelene barvě jako prezuvky do posedoveho vaku. Slouzi dobře i v mrazech. V opravdu tuhych mrazech mam do toho elektrikou vyhrivane vlozky do bot z Lidlu. Vetsinou me z posedu vyhnala zima od noh, pri teto kombinaci je mi příjemné teplo i po nekolila hodinach sezení (na nalezite vypolstrovanem sedaku a podlozce pod nohy) pri teplotach i pod - 10 °C.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Krevel »

Nevím jestli to úplně patří sem, ale Lidl začíná mít potíže se zásobováním od firem co dělají jejich privátní značky a je dost možné, že některé výrobky nebudou delší dobu dostupné...mám to od člověka co pracuje pro lidl v logistice, víc info bohužel nemám
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Potraviny nebo ten jejich rozsireny sortiment, co chteji pustit.a uz neprodavat?
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Krevel »

Potraviny, tak nějak napříč všechno, masné výrobky, konzervy, mléčné výrobky, cukrovinky... některé firmy to prý nejsou schopni dodávat v nasmlouvaném množství, některé už nechtějí obnovovat smlouvy... tak nějak to pozoruji sám, lidl už nemá vlastní brambůrky, mléko bylo tenhle týden jen plnotučné, konzervovaná rajčata poměrně dlouho nebyly a teď je jiný výrobce... ale upřímně je to pořád zázrak oproti tomu co u nás předvádí taková billa
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Liqid »

Mléko bylo jen plnotučné, pže polo bylo v akci, tak to vzali lidi útokem. Taky jsem číhal na zlevněné psí konzervy a nic, a to jsem ty Lidly objel 4.

Když už jsme u toho, měl by něko tip, jak levně krmit psa? Dávám běžně granule + večer teplou misku s konzervou.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

Krevel píše: 11.09.2022 18:15 Nevím jestli to úplně patří sem, ale Lidl začíná mít potíže se zásobováním od firem co dělají jejich privátní značky a je dost možné, že některé výrobky nebudou delší dobu dostupné.
Zafunguje trh. Některé zboží bude nedostatkové, tak jeho místo zaplní jiné ještě levnější zboží. O to větší blivajzy, o to větší krámy. Děje se to tak všude, nejen v Lídlu. Třeba v oblasti konzerv se Hamé/Orkla už určitě třepe a nemůže se dočkat.
Liqid píše: 11.09.2022 19:58 Když už jsme u toho, měl by něko tip, jak levně krmit psa?
Záleží jakho psa a čím se krmí. Ale pokud jde o maso, libovolné zbytky od řezníka či nějaké mastné výroby mu udělají určitě radost.
Ale když jsme ve vlákně o tom jak ušetřit, tak to otočím: Sehnal jsem pejskovi nějaké hovězí tyčinky (sušená hovězí svalovina s bůhvíčím, vitamíny a minerály). Paklík už ani nevím snad za 40Kč. No pánové, voní to tak že jsem neodolal. Není to moc kořeněné a potřebovalo by to dosolit, ale jako jestli to takhle s cenama a dostupností půjde dál (hovězí maso se dováží jednou týdně a sušené maso na krámě je drahé jako kráva), tak s tím přestanu krmit psa a začnu s tím krmit sebe. :D Dřív to tak nebývalo, ale dneska jsou krmiv pro domácí mazlíčky plné krámy a lidi o tom mají čím dal menší zájem (nakupují ve velkém z netu). Zkoušel třeba někdo vzít něco prémiového a porovnat si to s masem od řezníka. Myslím jako cenově ale i třeba kvalitou. ;)
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hagen »

Liqid píše: 11.09.2022 19:58 Mléko bylo jen plnotučné, pže polo bylo v akci, tak to vzali lidi útokem. Taky jsem číhal na zlevněné psí konzervy a nic, a to jsem ty Lidly objel 4.

Když už jsme u toho, měl by něko tip, jak levně krmit psa? Dávám běžně granule + večer teplou misku s konzervou.
Pokud máš malého psa, který toho málo sežere, tak šetřit na žrádle se ani nepozná.
A pokud máš velkého (nebo obřího) psa, tak šetřit na žrádle se ti ve finále prodraží na veterině.
Jestli mu dáváš granule, dej mu alespoň prémiové ( u velkého superprémiové, nebo holistické), a kvalitní konzervu.
Vím, že toto jsi slyšet nechtěl, ale zkus šetřit jinde než na psím kámošovi.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Včera jsem mlíko v akci u nás v lídlu koupil. A ještě tam bylo dost krabic. Však to bylo jen 12ks na kupon, kterej lze použít jen jednou na registraci.
Odpovědět