Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Eli »

Lyster, z Alzy mi karťuše dorazili, presne také ako som objednal. Ale mal som klasické Mova, nie nejaké do mrazu.

Joe, s AdBlue bude asi problém v dohľadnej dobe, ale ja mám benzín, tak toto nemusím riešiť zatiaľ. Odporučil som ale každému dokúpiť kto má také auto z okolia, aby neboli problémy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Na 4camping.cz ted maji podzimni vyprodej a krome toho jeste specialni 10-15% slevy na vybrane znacky. Ale tech je fakt hodne, napr.: Ortovox, Sensor, Osprey, Husky, Northfinder, Leatherman, Fenix, Highpoint, Thermarest, Meindl, Hannah, Ledlenser, Icebreaker, Loap, Asolo, stresni boxy Thule, Lowa... No proste fakt hodne :-)

Seznam kuponu tady: https://www.4camping.cz/extra-slevy/?ut ... xZfDB8WXww
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od marabu »

Teď mají ještě slevu na CZ/SK výrobky, která je d původní akcí kumulativní: https://www.4camping.cz/clanky/directm ... sk-znacek/ sice v původním seznamu je našich firem menšina, ale určitě se tam dá něco použitelného najít.
Už to že akci pojmenovali made in Czechoslovakia a ne Black Friday jsou za mě body nahoru :hi :yes
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Count »

DEK má 50% slevu na trvanlivá jídla: https://www.dek.cz/produkty/vypis/10939-trvanliva-jidla. Mají minimální trvanlivost do března 2022.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od MarS »

To je standardní trvanlivost? Cena by byla zajímavá, ale potřebuju, aby to mělo alespoň ten rok.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Liqid »

Ne, je to ležák, proto mají tu slevu, aby to nemuseli vyhodit.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Ne, je to standardní trvanlivost, tím, že to je v plastu, tak to má prostě minimální trvanlivost jen půl roku nebo něco ještě míň.
Mám ještě nějaké kusy z doby, kdy s tím přišli, nikdo to nechce jíst a asi to nakonec vyhodím, je to většina pěkně hnusné.
S máti jsme si dělali prdel, že se tím měla živit, když měla měsíc covid, že neměla chuť, tak by to nevadilo :D
Je to potřeba namíchat s normálním jídle, prostě nějak upravit. Jako takové samotné je jen něco k snědku.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Václaf »

S tím můžu jen souhlasit. Jako trvalý odběratel jsem dostal tři jídla jako vnoční dárek. Jedno jídlo snědla bývalá přítelkyně a její recenze byla, že cituji ,,pro bezďáky zadarmo dobrý, ale jinak se to jíst nedá,, Ještě tu mám dvě jídla z těch tří a sežerou to psi, ale to jim k tomu musím dát ještě Barf maso aby se mi na to nekašlali. Takže s DEKem rozhodně neušetříte :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od devlop »

Cipis, Václav - díky ze recenzi, už jsem měl něco naházeno v košíku. Jak teď zase jedu pouze homeoffice, tak potřebuju něco rychlého do mikrovlnky, nechce se mi každý večer vařit s obědem na další den (navíc v elektrické troubě nebo na elektrické varné desce, to už začíná být luxus toto používat :-)). Ten DEK vypadal za tu cenu perspektivně, ale jestli je to humus k pozvracení, tak do toho nejdu.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Václaf »

Tak si uvař třeba omáčku nebo dobrou polévku na tři dny. Když jsem byl sám ( a už zase jsem ), tak jsem vždy když měl přijet syn, v pátek večer uvařil polévku, třeba guláš a domácí knedlík a jedli jsme to celý víkend a ještě mi zbylo na pondělí. To když tu byla přítelkyně, tak s oblibou vařila každý den něco jiného, ale pak jsme to také vpohodě dojídali v týdnu. Takže klidně zapni troubu a... nápadům se meze nakladou :hand
Čechy čechům !!!!!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Germanik1 »

Na týdenní lockdown lze s jistou rezervou nakoupit v Lidlu hotová jídla, od 50 do 60 Kč, chlazená. Kolega se tím živí dlouhodobě a svíčková je svíčková, řízek řízek a knedlo vepřo je jedlé.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Václaf »

Jo, cokoliv je lepší než DEK. A Lidl je fajn.Teď si tu vařím bramboračku, kost z danieli.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od devlop »

Václaf: jj, občas to tak udělám, rád dělám třeba boršč, udělám toho kotel a v lednici to vydrží fakt skoro týden, vařím to pomalu v tlakáči, maso se pak skoro rozpadá, ale jak přibývá práce v práci, tak už pomalu přestávám mít chuť po večerech něco kuchtit (máme to doma rozdělené, já vařím/peču slané a žena peče sladké :-)), za těch 12 let co žijeme spolu nám to takto vyšlo jako ideální. Zatím jedu během pracovních dní, kdy je žena ve škole a já dělám z domova, hotovky z Penny (jejich řada "PennyReady" hlavně segedínský guláš s knedlíkem, ten mi chutná).
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Václaf »

Jj, ne vždy je nálada něco vařit. Tak se odbudu rohlíkem. Ale teď ja k tu začíná ta bramboračka vonět, hmm, moc se teším na víkendovou akci kam si tu polévku samozřejmě vezu.I pejsci budou slintat i když onibudou mít pátek sobota kuře. Dnes je fajn, až na ty záda. Na exmanželku zbude jen synova želva.
Čechy čechům !!!!!
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

V Penny nebo Albertu jsou ty hotovky v podobném balení jak DEK, tak jsem měl velkou obavu, co to bude, ale bylo to dobré. Rajská se dala, i UHO s masem a knedlíkem ...
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od MarS »

Pozdě hoši :lol:
8 kousků ráno zkusmo objednáno. Holt obdaruju nějaký ty místní bezďáky
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od eotto »

Tak jsem naštěstí neobjednal :) A HUO mmmm to bych si dal. Takový to co dělali u nás na základce ... před třiceti lety ...
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Hnusovky z DEKu se řešily už loni v červnu... :wasntme
viewtopic.php?f=17&t=1872&p=217250#p217250

DanBlack
06.06.2020 21:38
Fórum: Strava a tekutiny
Téma: Testy konzerv a polotovarů

Od DEKu jsem mel gulas a burty na pive...presoleny mi neprisly, ale oboji melo takovej divnej "chutovej ocasek".
V porovnani s klasickejma hotovkama z Tesca/Albertu to neni zadnej hit. :shake
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od MarS »

btw nezkoušel jste někdo konzervy Dreistern z německýho Amazonu?

https://www.amazon.de/stores/DREISTERN/ ... 2E410F978D
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od tajfun »

Dnes jsem narazil v penny na tu jejich veprovku 85% masa (viz test veprovek staryho fotra na youtube - odkaz v testech konzerv) za peknych 30kc! tak jich hned pribylo 12 do zasob 😀
Odpovědět