Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak tak Tazi :yes
Mám pocit, že se velká část "prepperů" proplíží nenápadně životem (nemít nikde žádnou stopu, účet, nebýt nikde vidět, evidován, sledován - ačkoliv těmi nebezpečnými vidění, evidováni a sledováni jsou velmi dobře) a časem, v nenaplněném očekávání spektakularniho konce světa (který dá jejich životům smysl) bez zájmu kohokoliv umřou. Ono dosáhnout životního úspěchu a naplnění bez občasného "vyčnění" je dost komplikované.

Ano, také preferuji určitou mírnou neviditelnost, ale už teď řešit nenápadnost oblečení, když nevíme, co bude normou a co se možná stane... Jako sociální cvičení to není špatné - dát si den, dva neviditelnosti (třeba jako bezďák, údržbář, metař...), ale podřizovat tomu běžný život už teď mi přijde zbytečné.
Óðinn á yðr alla
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Eli »

To nie je len o obliekaní samozrejme. Ide o to pôsobiť normálne, pritom mať plán, zásoby, zručnosti, veci po ruke a taktiež aj o tom nezviditeľňovať sa. Keď budú všetci špinaví a zarastení, tak nebudem chodiť v čistom a oholený. Nezoparkujem auto pri dome, keď nosím zásoby do domu ale spravím to v garáži, na dvore alebo v noci. Nebudem svietiť, keď je mesto týždeň bez elektriny. Nebudem kľudný keď sa všetci budú strachovať a vypytovať sa, kedy konečne príde nejaká pomoc. Budem pôsobiť rovnako rozrušene a tiež budem dávať rovnaké otázky. Všetci chudnú? Mám doma zásoby, no nebudem na seba upozorňovať tým, že sa môj vzhľad nezmení. Tiež budem menej jesť nech to na mne vidno. To isté aj z varením. Mám čo jesť, mám núdzový varič s plynovou bombou ale nebudem variť veľmi voňavé jedla a ak sa mi dá, budem variť napríklad v noci. Hladný človek má asi silný čuch. Ak mi príde zásielka napríklad z armyshopu, dám si ju zaslať do práce alebo ak domov tak strhnem si etikety z krabíc. Nemusia susedia pri kontajneroch vidieť, komu a s kadiaľ prišlo oblečenie a výbava z armyshopu za podledné týždne v 3 veľkých krabiciach.
A hlavne, nechválim da s tým nikomu. Príde k tebe návšteva, tak nebude mať ako spozorovať, že máš doma sklady, trezory či BOB. Dnes ťa vysmejú, že si paranoidný a zajtra si spomenú čo si to rozprával a budú ti k(l)opať na dvere.

Ulfhednar: v podstate ide o to, aby ma všetci nepoznali ako chlapíka v taktickom oblečení a naraz sa niečo zomelie a začnem chodiť ako zvyšok? To už asi nezaberie. Splynúť treba v predstihu. Tak to vnímam ja.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Ulfhednar »

Taktické oblečení je IMHO na prd. Skoro ve všech situací, kromě nějakého CQB. Nenapadá mě nijaká souvislost s přežitím, prepperstvím, survivalem a taktickými hadry.
Moje zkušenost s klienty z kurzů survivalu je ta, že "taktičtí" chlapci odpadnou většinou jako první.
Óðinn á yðr alla
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od sigurd »

Eli,príliš to prežívaš,ale rokmi sa to poddá ;) .90% ľudí nikoho nezaujíma,ledva ich registruje najbližšie okolie-tých zbývajúcich 10% je viac výrazných(vzhľadom,správaním,majetkom),a tí spoľahlivo upútajú na seba pozornosť ostatných.Na dedine je to s anonymitou ťažšie,tam je najjednoduchšie s "vlkmi vyť ",byť rovným chlapom,a máš pokoj.
Naposledy upravil(a) sigurd dne 12.07.2021 16:10, celkem upraveno 1 x.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Maric »

K tomu nepozorovatelnému vaření. Dával jsem sem odkaz na text od chlapíka, přes kterého se prohnala válka v Jugošce. Zmiňoval tam, že při nefungující infrastruktuře a službách byl po nějaké době všude takový smrad z odpadu a fekálií, že by ani soused nepoznal, že doma grilujete steaky. Ne že by nějaké měl, ale rozhodně maskování aromatu vařených potravin pro něj nebyla žádná důležitá činnost.

K tomu chování šedé myši. Docela mě překvapuje, že většina lidí chodí na střelnici a účastní se kurzů (především skrytého nošení zbraně) v různém tacticool oblečení. Pochybuju, že v okamžiku kdy se něco semele bude mít čas se převlékat a přezouvat, a nebo že je možné je potkávat v takovém oblečení běžně na ulici.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od cipis »

To má dvě stránky. Za a) si nechtějí zašpinit/zničit oblečení, co normálně nosí a za b) si dají na sebe něco, co ten celý den, dva, tři dny vydrží. "Sváteční oblečení", co má člověk na sobě, když jde ven, rozhodně nevydrží to, co se na těch kurzech děje.
Ono to není až takový problém, to oblečení. Vidím problém jinde, řada lidí si vezme steheňák, jinou pistoli, jiné věci, než co mají běžně na sobě. Nosí pidipistolku, ale trénuje s fullsize. Něco je stejné, ale něco ne.

Kdysi na jednom kurzu, když se dělalo poslední cvičení na čas, tak mi všichni nabízeli, že mi půjčí pistoli s velkým zásobníkem, ale odmítl jsem je se slovy, že tu svou P6 nosím a nosím i další zásobníky, takže si to holt přebiju (položka měla víc výstřelů než jsem měl nábojů v zásobníku). V čas/zásahy jsem byl druhý v pořadí.

Další extrém je, když někdo nosí bez náboje v komoře, ale na cvičení/kurzu jede s nábojem v komoře.

Barva a typ oblečení je defacto jedno, ale stejná zbraň, stejné pouzdro, stejné zásobníky a pouzdra na ně, tak to je podstatné.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Montezuma »

Myslím si, že strategie šedé myši se velmi dobře osvědčí v PA situacích, jako ekonomická krize s velkou nezaměstnaností a s tím v ruku v ruce jdoucími jevy jako drobná pouliční kriminalita. Nebo když po společenském kolapsu dojde k velkému nárůstu šedé ekonomiky, bude se platit cigaretama, alkoholem, drogami nebo sexem. Pak je podle mě strategie šedé myši na místě, kor v momentě, kdy člověk třeba žije ve městě a nemá moc kam utéct.

A z hlediska oblečení si myslím, že pro tuto situaci je vyhovující oblečení buď z pracovních oděvů nebo turistické/trekařské. Já třeba mám hromadu kalhot z Decathlonu v šedé barvě, naprosto neutrální. K tomu bavlněná trička a jednobarevné mikiny spíš tmavší barvy. Nenosím hodinky, náušnice, piercing ani nemám žádné tetování.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Maric »

Rozumím problému oblečení co vydrží, vs. oblečení co běžně nosím. Ale i v tomto je potřeba přemýšlet. Pokud mám v kritické situaci na sobě například kalhoty, kterým při náznaku hrubšího zacházení utrhne knoflík, nebo se udělá deseticentimetrová díra na prdeli, tak to je prostě špatně. vše by mělo být ve smyslu: "Doufej v nejlepší, ale připrav se na nejhorší". Třeba ty kalhoty. Kupuju si rifle z elastického materiálu (Bavlna+elastan), které zároveň něco vydrží (otestováno), a přitom to nejsou Helikon nebo 5.11. je to běžná módní značka. Sice nejsou stavěné na to, abych v nich prošel skrze ostnatý drát, dělal parakotouly nebo nastrkal do kapes šest zásobníků, ale nemusím se v nich bát rychle zakleknout nebo zalehnout aniž by mě v pohybu omezily, a nebo se někde roztrhly. Když vypadají neúnosně, nebo se někde prodřou (v mém případě klasicky v rozkroku) tak je nechám zašít, a jsou z nich ideální gatě na střelnici, kde se nemusím bát je zašpinit.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Kapo »

Eli, neviem, či si si prečítal toto. Je tam v podstate všetko dôležité spomenuté.
Maric píše: 13.11.2020 22:23
50 ODTIEŇOV STALKERSKEJ SIVEJ 1.ČASŤ
http://www.urbanstalker.eu/prezitie/162 ... vej-1-cast

50 ODTIEŇOV STALKERSKEJ SIVEJ 2.ČASŤ
http://www.urbanstalker.eu/prezitie/164 ... j-sivej-ii

Je tam toho více na toto téma, ale těchto 50 bodů je shrnutí všeho.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Alstratt »

Je to + - tak jak napsal Tazi. Ono nejefektivnejsi je prizpusobit soucasnemu zivotu. Tez mam zabalene uplne obyc civilni obleceni a i multifukncni modularni (z kazdestrany jiny maskac) maskovaci obleceni. Nezbavovat se uctu a takovety typicke prepperske kroky kteri se zbavuji vseho moderniho. Uz to je dost napadne a misto aby to pomohlo to muze spis pritahovat nektere. Navic hodne prepperu toho dost oznamuje na netu co ma co dela atd. uz z toho to spoustal lidi prokouklo tak lidem ani obyc obleceni uz tolik nemusi pomoc pro zapadnuti mezi lidi. Samozrejme nemuzeme si byt nikdy jisty zda dotycny nekecaji jestli to neco maji, ale oni nemusi ani kecat ale postupem casu se jejich vybaveni, obleceni obmeni. My jsme s kolegy v praci nikdy nejak nerozlisovaly ze jestli je nekdo v beznejsim civilnejsim obleceni ze bude mensi riziko. Braly jsme vsechny stejne bez ohledu na obleceni. Nekdy kdyz nekdo vypada az moc civilne muze poutat vic pozornosti kdyz neco prijde. Takovy clovek se prozrazuje potom nekolika faktory. Taky mame nejake akce kdy je potreba byt v civilnim to co se nosi v danem okoli a vypadat co nejvic jak chovanim tak vzhledem jako mistni v dane oblasti. Cily na nejake navody psany v knihach kde co musite presne nosit v civilu jakou barvu, z jakeho materialu a strihu se vykaslete pokud to neodpovida realite. Vic vam pomuze to co na ostatnich mate vypozorovano. Takticke v postapo ma spoustu vyhod stejne tak civilni, jen je duelzite s tim umet pracovat. Univerzalni na vsechno obleceni, vybaveni neexistuje, jakekoliv vas prozradi v nekterych situacich a nekdy vas zneviditelni ci jinak pomuze. Na nas s kolegy nefunguje zadne obleceni. Dnesni doab je mnohem pestrejsi a vsehcny tyv eci jsou volne dostupne civilum a to i informace volne na netu nektere jak se chovat maskovane v civilu. Ono se muze i stavat ze clovek v taktickem obleceni muze vypadat nekdy i vic neviditelne mezi lidma v civilnim. Je to cele mnohem slozitejsi totiz. Na takove pracovani jsme se ucily v praci nejaky cas a clovek se furt neco noveho uci. Doba jde dopredu a lidi se meni a s nima i to ostatni. Co fungovalo drive, tak neco uz ted nefunguje. Tim netvridm ze mnohe ty stare navody nebudou fungovat, jen nedoporucuji se na ne plne spolehat. Vzdy je potreba znat veskere podrobnosti okolo dane situace a to hloubeji nez si mnozi lidi mysli. Neco mam vypozorovano z akci a neco vim od kolegu s cim se podelily, co vse dokaze cloveka zamaskovat a neco zase odhalit. Nekdy zapadnout mezi ostatni je vyhra a nekdy to naopak muze zvyraznit cloveka kvuli jinym faktorum zase. Na tohle by se dala napsat i kniha k soucasnosti jak zapadnout a nebyt odhalen. Pamatujte nektere knihy jsou nekvalitni a navic mnohe knihy neaktualni/zastarale co uz dnes neplati. Vim jak dost neprijemne to je pohybovat se mezi terroristy v obleceni jako oni a na co vse si dat pozor a opravdu to nekdy nemusi byt lehke. Neni to jen o materialnim maskovani. Spousta tolik veci co vas muze prozradit. Pohyb tela, ruzne styly vyjadrovani se, nektere informace recene nejaka neznalost necheo v dane oblasti pri pohovoru s nekym na ulici, spatna vyslovnost neceho atd. Tedka to tu lidi resi v klidu jak a co ale v realu v nekterych situacich by tak efektivne a klidne nefungovaly tak jako ted. Chovani tela se v nekterych situacich dost zmeni a aniz by jste si toho vsimly udelate nekolik chyb ktere vas mohou vyzradit. Nikdy si nemyslete kdzy nad nekym vyhrajete a prezijete ao n zemre nebu bude zajmut zejste lepsi nebo on ze je amater. Tak to nefunguje. I nejlepsi profesional muze nekdy udelat chyby, a vyhra nad nekym neni vyhra. A myslet si o sobe nekdo ze je lepsi nez ten porazeny muze byt lez kteoru si neuvedomuje a taky ho to muze takove fandeni is privbvest do problemu. Zacne is myslet o sobe ze je fakt dobry, preceni se a udela nekolik chyb ktere ho odsoudi k zaniku. Nejenom do boje je lepsi nechat takove myslenky stranou. Nekdy nemusime znat duvody chyb daneho cloveka a zda jsou to vubec chyby. Da se to i zneuzit nepritelem kdy vas nekteryma taktikama oklame ze jste lepsi a potom vas snaze porazi.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Tazi »

Podobná strategie funguje už teď, respektive odjakživa. Není třeba čekat na PA. Jít v noci na Hlavní nádraží ověšenej zlatem není dobrý nápad. Stejně tak u Slávistického stadionu korzovat ve Sparťanským,.... Myslím, že vážně není těžké, když člověk chce splynout s davem. A pokud k tomuhle člověk potřebuje nějakou příručku, tak je buď hloupej, nebo línej.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Alstratt »

Jojo je to tak, to je to lehke. Ono hlavne doba se meni a lidi maji ruznou modu. Za nekolik let to zas bude trochu jinde. Tak psat nejakou presnou knihu o tomto by nebylo moc efektivni. Kniha ma mit v tomto spis nejake zaklady ale zbytek si musi clovek vypozorovat sam. Jake maji v oblasti obleceni, jake maji zvyky, jakym stylem se zdravi, delat nejake bojove pohyby ze zvyku nekde mezi takovyma lidma taky nebude ok a spousty dalsiho. Nebo to typicke to rozhlizeni se a mysleni si ze si toho nikdo nevsiml, uz to tez pouta pozornost. Me nektere ty knihy pripadaji nebo spis jak to nektery berou jako navod jak poutat co nejvic pozornost. Cily delaji pravy opak. Protoze nekteri lidi to vemou doslova co je psano a jedou to jako roboti. Vetsinou splynout neni tezke, ale v nekterych situacicdh (mene pravdepdoobnych) situacich nekdy to muze byt pro mnohe tezsi. Treba nekde kdyz se necha clovek ovladnout strachem nekde mezi ozbrojenyma terroristama a musi jit mezi nima a neupoutat nijak jejich pozornost. Nekde mezi takovyma co maji ty znalosti v odhaleni podezrelych lidi ktery si vsimaji i detailu. Dat si pozor i na detaily. Mimika, je videt i nervozita cloveka, jak se chova v dany moment. Pokud v dane oblasti nekdo tu oblast den co den navstevuje tak si lehceji vsimne neceho neobvykleho nejakeho novacka co se snazi mezi ne schovat. Jelikoz clovek neni v normalnim stavu tak lehce udela chyby ktere by jinak normalne neudelal. Vsaidm se ze spousta nejen zde na forum ale i jinych prepperu by v realu udelalo plno chyb. Je to neco jako kdyz se ucite na strelnici ryhcle efektivni tasteni a strelbu na terc za co nejkratsi cas a kdyz neoc prijde realna hrozbat ak bezny lidi co se na strelncii ucily to najendou udelaji za delsi cas, pripadne zachybujou. Hlava se prepne do jineho modu. A kdyz clovek jde nekam mezi taky kteri se navzajem znaji dobre tak zamaskovani se muze byt zase o neco tezsi. Jinak ta jedna cast byla myslena jako ze predstavte si situaci. Nejake namesti, po kterem den co den projde nekolik lidi tech samych z nemale casti cesotu do prace apod. Mezi nima je nejaka mala cast nebo j nejaky jednotlivec misto v civilnim treba v maskaci zahalenej az namej jako ze to je mistni fetka. Lidi si na nej zvykly a uz si ho nevsimaji. Jednoho dne ale pdoobne oblecenej v maskacich zahalenej pujde nekdo jine a nebude poutat pozornost protoze ty lidi co tam chodi to budou vovazovat ze je to zase ten fetak tak ho uz automaticky ignorujou. A kdyz tam potom projde nejaky zajimavy kravatak tak ten upouta vetsi pozornost nez ten v maskacich. :) Situace jsou ruzne, originalni. Neco co muze vypadat ze bude poutat potirboost tak muze udelat nekdy pravy opak to same muze udelat opak kdyz chce byt nekdo hure odhalitelny. Hodne pomuze znat danou oblast/komunitu a lidi v ni.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od kuny »

Ja mám jedného kolegu, čo bol v našom 5. pluku špeciálneho určenia, v légiách atď a veľa som s ním vo firme kecal, tak mi vcelku zmenil uhol pohľadu na dosť veľkú časť vecí. Jedna moja otázka bola, že či má a nosí strelnú zbraň. Jeho odpoveď bola, že načo, že zbraní je veľa po okolí a že keď ju bude potrebovať, tak si ju proste zoberie, že nemu stačí aj ceruzka (trochu sa chvastal). Takže ozbrojené zložky a viditeľný prepperi budú pre neho korisť, ak bude treba. Strašne som si vtedy chcel kúpiť batoh s molle väzbou. Páčil sa mi predražený Savotta Jaakari M, ale od tej doby som spokojný aj s mojím Treksportom, alebo Deuterom.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Yeah »

No jo, už i zde jsem tento pomatený názor zaslechl. Je to strašnej nesmysl.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Tazi »

No, každý má nějaký názor. Já jsem v uniformě třicet let, a mám jiná pravidla.
1) mít u sebe zbraň vždy
2) mít vždy tu nejúčinnější (v letních měsících bohužel moc nejde nosit kanón)
Ale to se bavím o funkčním státě, ne o PA.
Názor zbraně jsou všude, někomu jí prostě vezmu... kolega se asi trochu vytahuje, nebo si dělá legraci. Bez ohledu na jeho kvalitní výcvik, kdyby šlo fakt do tuhého dlouho by asi nepřežil ;)
Doporučuji všem kdo mají ZP a zbraň, aby jí nosili, pokud možno s nábojem v komoře. Schánět se po zbrani když jí někdo jiný drží v ruce, a začíná střílet je trochu pozdě, a vrhat se na něj s propiskou... To je na Darwinovu cenu.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Haluziak »

Tak ono můžeš mít u sebe i polní houfnici když Tě někdo vezme trubkou zezadu po hlavě.
Já nosím to co mi je pohodlné :D TZN do práce džíny a triko. V osobním čase cokoliv co zrovna potřebuju, od tepláků po maskáče. A přes rameno brašnu od helikonu s nášivkou Molon Labe, takže kdo ví ten ví a zbytku je to u :moon
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Tazi »

Jasně. Pokud tě někdo přepadne ze zálohy, nebo pokud jde o tzv. situační přepad,... to neustojí nikdo bez ohledu na výcvik a vybavení. A pak jsou i jiné situace, a ty se zvládnout dají :D . Nikoho nenutím nosit na zádech bazuku. Jen to doporučuju. Nemusí se vždy jednat jen o obranu sebe, ale jsou lidé (třeba já) kteří jsou ochotni (a snad i schopni) bránit i jiné spoluobčany. Jsem (z pohledu přežití bohužel) ten typ, který když se něco semele, tak lituju, že jsem tam nebyl, a nemohl tomu zabránit, nebo alespoň snížit počet obětí. Většina lidí od průseru zdrhá, a já se tam hrnu. A že jsem si už kolikrát naběhl, dostal po čuni,... jednou na to asi dojedu, ale nemůžu si pomoct ;) .
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od JOBU »

Kuny- ten tvoj kolega ma s tou rozprávkou veľmi pobavil. Asi musel byť veľmi "dobrý", keď stihol aj 5. pluk, légiu atď. (a zaujímalo by ma poradie a dĺžka služby), že už robí na nejakej firme... Presne toto sú totiž keci ľudí, čo sa u týchto jednotiek nedostali ďalej ako sú niekoľkotýždňové previerky a psychotesty... Ale hlavne že reči ako Rambo... :lol: :lol: :lol:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Germanik1 »

Re Tazi : se vším souhlasím, jen ten náboj v komoře podmiňuji pravidelnými návštěvami střelnice. Kdo nestřílí, je schopen ve stresu bez zažité manipulace zvěrstev. Kdo to má jako lopatu každý den v ruce si vůbec neuvědomí, jaký stres je to pro " majitele" Konec konců i na policejních sluzebnách se občas sádruje
Udělám co musím
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Strategie "šedé myši" (Gray man strategy)

Příspěvek od Andy Glock »

Ten Kuniho kolega je vážně k pomazlení. Přeci všichni jsme veteráni z Afghánistánu, nebo ne? :D.
Teď vážně. Já si myslím, že ten jeho kolega si vůbec nepřipouští nějakou PA dobu, a nepřipouští si ani žádné přepadení-napadení. Spousta lidí takto "nepřipraveně" žije, a říkají si mě se to přeci nemůže stát.
To je samozřejmě jejich volba, ale jestli chce být Kuni prepperem, tak by takové lidi neměl poslouchat ;)
Odpovědět