Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Katce se narodil syn Ludvík. Prospívá dobře, všichni z něj mají radost. I když maminka je unavená. A aby ne, když chce každou chvíli k prsu. Když ho Martin vidí opět přisátého jen tak prohodí" Ludvíku, Ludvíku, vyrosteš nám na mlíku.
Někdy se objevuje problém s opruzeninami. Přeci jenom hadrové plínky nejsou úplně to pravé, i když se dají použít. Ženské tak shání i klasické plínky, ale bez úspěchu. Také řeší mast na opruzeniny.
Daniela se tak vydává za svou známou pro radu. Již jí několikrát pomohla, zkusí to tedy znovu.
Dojde k domu, vytuka na dveře heslo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Po dlouhé době,neúspěchů, vekých ztrátach na lidských životech konečně nějaká radostná událost.

Ludvíček.

Až trochu povyroste určitě bude z něj Ludvík.
A až částečně dospěje tak lvík.
A nakonec LEV.
*
Asi žádné dítě nemělo nikdy u své kolébky více kmotrů, sudiček a z dálky přihlížejících jako Ludvik.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Čas pokročil a včelstva jdou do síly. Je nutné se o ně starat. I když v lese není úplně bezpečno Martin se o včelstva stará. Chodí tam pouze za dne. A navíc ví o objevu, který Kocouři uskutečnili před krátkým časem.
Podařilo se jim do sítí odchytit několik C-fertu. Poté zjistili dva důležité poznatky.
První je, že na odstranění následků intoxikace stačí jedno až dvě žihadla. Co je zajímavé tak to doposud u léčených objektů nezpůsobuje alergickou reakci.
Druhý je, že pokud C-fert někoho pokouše a tento si do tří hodin aplikuje včelí žihadlo tak otrava vůbec nepropukne. Také získá imunitu proti otravě. Neví se však na jak dlouho. A stačí jen množství jedu odpovídající třetině množství z jednoho žihadla.
Dále zjistili, že dotyčný se po odstranění intoxikace vrací do stavu v jakém byl před intoxikací. To jest: odvážný člověk zůstane odvážný, covidiot covidiotem, rozumný rozumným.
Zkusili aplikaci i na covidiotovi, který vlezl do depa, ale nesetkalo se to s úspěchem. Dotyčný začal pouze řvát že ho čípla čela a utekl.
Při výslechu uzdravených zjistili, že se většinou jedná o osoby, které se odmítly vzdát pozemků ve prospěch "vážného zájemce", nebo si trvaly na svém názoru. Tudíž se v podstatě nejedná o útočníky, ale oběťi.
V depu tak Kocouři řeší jak C-ferty odchytit a vyléčit. Problém je, že jsou aktivní hlavně v noci. A Kocouři nemají noční vidění (o to, které měli přišli v tunelu).
Probíhá testování zařízení na odběr včelího jedu. Zatím s částečným úspěchem. Reaguje na něj jen část včel. Musí to doladit... .
...
A u Chcíplého psa prý probíhají nějaké politické schůze.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Taková termokamera je celkem zajímavá věc. Nikdy jsem s ni do styku nepřišel.
Až teď když jsem zkoumal z dálky Chcíplého psa.

Venku jsou celkem třeskuté mrazy a v tom lokále pobíhají polonahé hostesky, servírky a i na hostech, místní smetánce vyhrabané z hnoje po nedávné defenestraci a i na jejich hostech z pražských a i okolních dosud vládnoucích kruhů.
Zimou v tom lokále rozhodně netrpěli.
Šmejdi.
*
Čím tam asi v této době topí když všichni okolo mrznou?
Ale to mě vůbec nezajímalo. Jen jsem hledal tou kamerou možný největštší únik tepla.
A našel jsem malý průduch ve zdi skoro pod omítkou skrytý nad starým el. rozváděčem. Dnes už samozřejmě dávno nefunkčním.
*
A ten průduch, ta skříňka. Kdyby se tam postavila nějaká láhev, nikomu by to nepřišlo divné.
*
RIP, tomu čichacímu coro -Psíkovi.

Snad si na mě, na nás, v nebíčku vzpomene a potká tam i ty kteří ho tam hodně předčasně poslali.
(Peklo neexistuje, a když jo, tak jen na zemi)...
*
Psíku, snažím se ti poslat pozdrav a poděkování za vše co jsi pro nás udělal.
Já už více, než to co jsem spáchal, udělat nemůžu. Jestli je tam potkáš, zapomeň na nějaké dobré chování. Kousej, hryz, trhej a tak. A drž se a čekej tam nahoře na mě. Nějak tuším, že se už brzy znovu setkáme.
*

Hotovo, vyrobeno a i do toho průduchu umístěno.
Žádný nitroglycerin a ani nic podobného. Na to by byla škoda kyselin.

Jen mimořádně nebezpečná acetonpexidová směska kterou jsem nechal "vyzrát" a vykrystaizovat v teple toho otvoru. A vůbec to netrvalo dlouho....
Jen pár desítek minut nebo hodin a pak někdo práskl, nebo nešetrně zavřel dveře...
p201901040349001_190104-121252_mat_2_20210201130359325.jpg
Nějak tak tuším, že budu z komunity vyloučen. A určitě i právem.
Někde určitě bídně a bez pomoci zahynu, ale to co jsem udělal, jsem udělat musel!!!!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Ivana »

Zastavila se Daniela, dostala měsíčkovou mast pro malého a recept na měsíčkový olej. Přihodila jsem ještě recept na měsíčkový popcorn, i když dneska už mikrovlnku vlastní málokdo.

Zlatka i Petr byli prověřeni na nejvyšší stupeň a přijati do skupiny. Skupina Metropol si vede na radnici skvěle a je pro nás velkým příslibem nového rozkvětu. Podařilo se mi vyrobit s dětma papír i inkoust a začala jsem psát. Manča s Honzíkem se pak vrátili k rodině, protože přijela jejich matka a našli si opuštěný domek ve městě.
Doktor zvládl příval nakažených z nedávného srocení covidiotů velmi dobře. Objednal si mraky semen ocúnu, cibulových slupek a mateřídoušku. Všechno mu to nosí Honza Tleskač, který se stal jeho pravou rukou. A když jsem mu to všechno nasbírala a jednou odpoledne jsem se zastavila, měl pro mě úžasnou novinku: Máme dostatek vakcín i léků pro celé město. Tak jsme to hned všichni oslavili pampeliškvým vínem.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po několika týdnech se Kocourům, jejich přátelům a lidem z Metropolu podařilo pochytat a uzdravit skoro všechny C-ferty.
Dále se dozvěděli, že na rautu u Chcíplého psa se konalo setkání bývalého primátora Hnojníka, jeho souvěrců a vedení skupiny Joint.
Podle svědectví měli v plánu násilně obsadit radnici, lstí vylákat na schůzku vedení skupin Metropol a Kocouři. Tyto zlikvidovat a členy obou skupin nahnat do "masného tábora". Poté chtěli ve městě pokračovat v tom, co začali před defenestrací.
Je jasné, že zrušením této putyky onen neznámý ušetřil oběma skupinám, komunitě i ostatním spoustu problémů i obětí.
A jeho bývalý psík bude mít o "zábavu" postaráno.
...
Na nádraží začíná odklízení "hromady" a trosek nádražní budovy. Proslýchá se, že bude alespoň nouzově obnoven železniční provoz.
...
U bývalé hasičské zbrojnice si vítr hraje s poodevřenými vraty.
...
Ludvík prospívá dobře, měsíčkova mast na opruzeniny zabrala. Rád se směje a hraje si s členy rodiny a jejich známými.
Podle některých zpráv ze zákulisních kuloáru to vypadá, že otěhotněla i Daniela. Nechte však nic říkat a tváří se jako hrad v Karpatech. A nebo se snad přidala k partyzánům, že je tak zticha?
...
Koukej tak, aby jsi viděl.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Ivana »

Probudím se do nádherného dne. Sluníčko svítí a hřeje. A já najednou s jistotou vím, že ten opar násilí a absurdit, který mě obklopoval v poslední době, je definitivně pryč.

Procházíme se s doktorem po lese, užíváme si zpěv ptáků a plkáme téměř o ničem. V pohodové náladě dojdeme k lomu. Ale co to tam v rohu leží? Zapomenutý kopací míč, lesklý a zlatistý. Vyčkávavě se podívám na doktora. Pokrčí rameny: "Proč ne? Mlýnek na maso máš doma..." A pak se začneme smát jako blázni, chytíme se za ruce, s dětskou radostí běžíme ke zlaté kouli a řveme ze všech sil: "ŠTĚSTÍ PRO VŠECHNY, ZADARMO, A NIKDO AŤ NEODEJDE S PRÁZDNOU!"
Konec mé linie.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

... o několik týdnů později:
Ústředna Kocourů vysílá signál: Modré světlo, koukejte tak, aby jste viděli. Pamatujte si, kdo si neuhájí právo na svůj život bude žít podle jiného.
...
Provoz města i nádraží se postupně rozjíždí a nové vedení Metropolu má důvěru všech občanů města a okolí. Je vzorem pro ostatní v okolí.
...
O několik měsíců později:
Daniela porodí syna. Martin má syna, kterého si vždy přál. Jmenuje se Radim.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Opona padá, fantazie končí.

Konec mé linie.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Proč musel zemřít potulný flétnista aneb skrytá krysa ve Mlýně o sobě dala znovu vědět:
*
Nemyslím si, že to nejhorší už máme za sebou, ale rád bych se mýlil!
Prooemium
"Šel včera městem muž
a šel po hlavní třídě
šel včera městem muž
a já ho z okna viděl
na flétnu chorál hrál
znělo to jako zvon
a byl v tom všechen žal
ten krásný dlouhý tón
a já jsem náhle věděl
ano - to je on
to je on...."

"...Celý se strachem chvěl
když jsem tak k němu došel
a v ústech flétnu měl
od Hieronyma Bosche
...."

Proutkařství ta stará praktika dá jen v rukou zkušeného senzibila seriozní výsledky.
Tvrdí se, že téměř všechna ložiska rud, podzemních vod, zemních dutin apod. byla kdysi objevena proutkaři. Včetně geopatogenních a geoaktivních zón.

Bohužel jsou takoví senzibilové většinově vnímání jako velmi podivné existence, podivíni a ve většině případu to jsou i těžcí alkoholici.
(Několik takových jsem v minulém století taky znal. Zvlášť jednoho který se s flétnou toulal po polích a lesích, sbíral bylinky, pořád něco pod zemi hledal a pak u mě loudil nějaký alkohol).
To poslední se mu jednoho obzvlášť mrazivého večera stalo i osudným. Uprostřed zimní pustiny po nějakém zdravotním problému umrznul.
*
O tom muži kterého jsem potkal ve městě se vyprávěly úplné báje. Toulal se, nikdo neví z čeho žil, nikdo o něm nic nevěděl, málokdo ho potkal, jen byl tak nějak u některých v podvědomí. A "někteří" nechci už teď přímo jmenovat se jim strašili vzájemně nebo své děti.

Onen muž na mě zamířil svou virguli a řekl:

"Mám buď velké štěstí anebo má virgule dnes funguje mimořádně dobře. A taky můj čich a mé vidiny mé nezklamaly. Vy jste ze Mlýna, jeden z těch destiláterů - výrobců dezinfekce proti těm covidiotům.
A taky vím, nebojte, nikomu to neřeknu, i ten terorista který zničil acetonperoxydem Chcíplého psa.
Ale to je teď vedlejší. Cítím z vašeho oděvu alkohol a rád bych se pořádně napil. Pořádně. A taky po dlouhé době bych se rád pořádně a v teple vyspal. I když tak nevypadám jsem velmi unaven a doopravdy to nutně potřebuji.
Víte, potuluji se tady v okolí už delší dobu, zkoumám podzemí a přišel jsem na velmi zajímavé věci. Jestli mi dáte napít a necháte mě pak aspoň 14 hodin spát, dokončím pak svůj dlouhý výzkum a budete se moc divit co máte pod sebou".

Tomu se odolat nedalo. Část "vakcíny" byla odložena pro potravinářské účely a tak jsme si dali .
Usnuli jsme pak oba ve výrobně. V teple a poblíž ještě teplého kotlíku. Na matraci kde jsem ještě donedávna spával s naší covidovou pátračkou.
*
Já se probudil až nějak kolem poledne. A on už vůbec ne.
Měl podříznuté hrdlo a kolem matrace byla velká kaluž krve.
*
Proč kuwaa ta nějaká zrádná krysa nepodřízla i mně?
Jak mám s něčím takovým dál žít?
Proč jsme se pořádně nezamkli, nezabezpečili?
Takové možná důležité informace a já se zachoval jako úplný blbec.
Začínám si myslet, že jsem pro tu komunitu daleko více škodlivý než užitečný a asi bych měl co nejdříve skončit.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Ivana »

Ty Rafaeli, tahat do toho Darmoděje tímto způsobem mi připadá fakt už pořádně ujetý. A hnusný.
Sorry, tohle jsem prostě nemohla nechat bez komentáře. I když jsem si myslela, že do tohoto vlákna už nenapíšu (a hoooodně i kvůli tobě).

PS: Ale nijak tě nechci napadat, jen jsem měla velkou potřebu napsat svůj náhled.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Fabulous »

Ivano, ber to s nadhledem. Vždyť je to plácání. Příběh, kam můžeš napsat úplně cokoliv ;)
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Ivana »

Já vím. Však jsem si taky svý cokoliv napsala.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Je mi to líto a tímto se taky omlouvám se, že jsem někomu znechutil toto psací vlákno.
*
Mi se hodně líbilo a nechtěl jsem ho v žádném případě pohřbit.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Ivana »

Taky se omlouvám, asi jsem zbytečně prudce vyletěla, Darmoděje prostě miluju.

V této době dávám přednost spíše věcem nadějným a bezkonfliktním a tady toho začalo být na mě moc, proto jsem se stáhla.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Fabulous »

"ROZPAD JEDE!"

Po vyslovení této magické formule sebou Štaflík trhl, na okamžik jakoby zkameněl a hned poté s mlasknutím vytrhl svůj osratý úd ze své zadnice a namířil s ním na Faba Napichovače.

Aktivační heslo snad nefunguje? Pomyslel si nejdříve Fab. Ale ne, jeho oči postupně zaostřily na špičku neuvěřitelně páchnoucí Štaflíkovy hadice, která byla kromě typického otvoru zakončena ještě něčím. USB port? Tak to je gól, zde by ho nikdo nehledal. S největším sebezapřením Fab vetkl do portu konektor své příruční čtečky a začal stahovat obrazová a zvuková data ze Štaflíkova zaostalého mozku. Ten u toho jen spokojeně vrněl, podobně jako disk v notebooku. Lidský disk, tak tam jsme to dopracovali, povzdechl si Fab a na okamžik mu bylo Štaflíka i trochu líto.

"Data stažena", zahlásila Fabovi čtečka a on s jistou úlevou vytrhl konektor ze Štaflíkova údu. Bude muset konektor řádně vydesinfikovat, částečky hnědého hnusu jsou všude mezi jeho piny. V dnešní době je i práce s výpočetní technikou značně špinavá.

"FUCK EU!"

Ukončovací heslo Štaflíka rázem vrátilo do jeho světa. Vesele zamával svou hadicí, čímž spustil další vlnu hovního puchu a s radostným poskakováním se dal na odchod. Fab již jen zaznamenal, jak si Štaflík s mohutným výskokem zarazil úd zpět do řiti a poté zmizel v křoví na úpatí tunelu.

"To snad není možné, ten člověk byl snad kdysi akrobat?" podivil se Fab nad Štaflíkovou anální zručností a poté se získanými daty zamířil nazpět na své předsunuté ležení.

Tušení, že v získaných datech bude důležitá informace o antivakcíně a její distribuci, se mělo velmi brzy potvrdit!
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Přepadla mne fantazijní nálada...
Start sekundární dějové linie.
Volné pokračování.
Navazování děje... .
.........................
Léto bylo teplé a nádherné. Proběhlo v atmosféře naděje a práce.
....
Katka se oženila s Jirkou.
...
Podzim byl až do konce října nezvykle teplý a slunečný. Na statku sklidili veškerou úrodu a pak se v listopadu prudce ochladilo a začalo pršet. Nepodařilo se zaset část ozimé pšenice a byly potíže s orbou několika posledních hektarů poli.
...
Daniela na podzim porodila syna Radima.
...
V listopadu se objevily první případy nové nákazy. Jde o další mutaci, které je do značné míry odolná vůči stávající léčbě. Vánoce proběhly v klidné a radostné atmosféře. Lidé se hodně navštěvovali, dlouho se neviděli a konečně se dalo normálně cestovat.
V lednu nastal rozmach nemoci a coronaidioti začínají opět blbnout.

Edit: opravy automatické opravy textu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Screenshot_2021-03-07-01-58-42_20210307015956939.jpg
Nebyla to náhodou ta Opanceřovaná Fabova očkovací sanitka?
*
Nějak jsem náhodou narazil na jistou asociaci.
Jestli nadčasovou nebo předčasovou nevím, ale je to tady:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/17 ... re-i-zabry
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V zimě, za dlouhého a mrazivého večera se u rodinného stolu sesla celá rodina. Martin s Danielou, Jirka s Katkou a Karel s Vlastinou, která se stala jeho přítelkyní. Probírají rodinné záležitosti. Posléze dojde i na současnou situaci a problémy ve městě.
Rozhovor se chýlí ke konci, když tu si Martin vzpomene na svůj rozhovor s Danielou, který vedli před delším časem a on tomu nevěnoval pozornost.
Zeptá se jí: Miláčku, pamatuješ si na svůj rozhovor s Pavlem, který jste měli na vánočním večírku než se to podělalo.
Pavel byl velitel hasičů a zástupce velitele Kocouru, který zahynul při akci v tunelu. Byl vášnivý amatérský potápěč se zájmem o prumyslovou architekturu a speedologii. Jeho byt však vyhořel.
D: pamatuji, ale tebe to tenkrát vůbec nezajímalo.
M: Myslel jsem si, že mele z chlastu. Vzhledem k současné situaci mne to docela zajímá.
D: Pavel tenkrát říkal něco o zatopené štole u tunelu a dokumentech, které si v očkováním centru nechali papalasi, kteří šli na mejdan. On si je oskenoval. Mělo se to týkat výzkumu genové manipulace u virových onemocnění a biologických přenašecu informací (bpi). Ti bpi měli ve svém těle přenášet informace. Jenže jim prý zmutovali, začali se chovat jako blázni a narostlo jim dlouhé "brko ".
Ostatní se tomu zasmáli, jen Karel se zamyslel. Ostatní si toho všimli a zeptali se ho proč se tak zamyslel?
Karel odpověděl: Na posledním ročníku studií nám o těchto výzkumech prováděných v Německu vyprávěl profesor. Poté náhle zmizel a my jsme dostali pracovní příkazy. Většina lidí do Německa. Kdo neodjel toho zatkli, nebo se musel schovat.
Jirkovi se zdálo divné, jak se Pavel mohl dostat k dokumentům. Daniela mu na to odpověděla: Mně to bylo taky divné. Jenže on to prý hlídal jeho bratranec Olda, který byl u MP. A oba byli zvědaví, tak tam pustil Pavla a on si to oskenoval.
Dále řeší zaplavenyou štolu. Ví jen to, že pod zemí je více zaplavenych různě propojených chodeb do kterých ústí odvodňovací kanály. Prý tam je i středověký důl. Hlavní štola vychází spodem ze dna požární nádrže za hasicarnou, tudíž chodby nelze odvodnit.
Všem to vrtá fest v hlavě. Martin si pak ještě vzpomene na jednu zvláštnost, které si u Pavla všiml. Na zbraní měl připevněn jeden náboj. Říkal o něm: "Ten je poslední pro mne. Nesmějí mne dostat živého ". Asi věděl proč... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pod tím mlýnským náhonem něco velkého je. Velké podzemní prostory.
Ale co je obzvlášť divné a co nechápu, protože jsem se s něčím podobným nikdy nesetkal, nenašel nikdy nic podobného a ani o ničem podobném se můj učitel a ani jeho kolegové nikdy nezmínili.
Taková anomálie.
A tou je celkem oproti té vrchni nad ní prudký podzemní tok.
Podzemní řeka, potok, dravý proud několik metrů pod tím "potůčkovým" náhonem.

Neslýchané, neskutečné.
Nějaké podzemní štoly jsem tam tak nějak podle mých výzkumů tušil, ale toto:
Musím se tam zítra nebo pozítří až se trochu zotavím dostat.
*
A tady zápisky které jsme u něho roztřeseným písmem našli . Vedl si ten zavražděný proutkař nebo psychotronik nějaké zápisky.

Přišlo nám, že psychicky na tom nebyl vůbec dobře a proto si raději všechno důležité hned zapisoval.

Škoda, že většina část jeho zápisníku je nečitelná a rozmočená.
Ale máme ho a jeho vrah ho u něj naštěstí nenašel.
A zajímavou poznámku jsme v tom jeho zápisniku taky našli.

Chlév, žumpa, odpad..., asi kanalizace...

Asi nějaký vchod do podzemí pod tím mlýnem.
No, uvidíme. Budeme hledat jestli čas a okolnosti dovolí.
Protože Covid-idioti a vůbec i nákaza se zase vzmáhají a musíme se jim bránit a na nějaké archeologie nějak není čas a ani síly a prostředky...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po večerním rozhovoru členové rodiny přemýšlí dlouho do noci. Druhý den je sobota, dopoledne zasednou k rodinné poradě. Uvědomují si, že informace ke kterým došli mohou být velmi závažné a pro ně i nebezpečné. Ve státě vládne "zajímavá " vláda, která často mění rozhodnutí. Ta jsou dost často protichůdná a zároveň i proti zdravému rozumu. Například to, že dítě v kočárku musí mít boudičku zakrytou záclonou, která se na veřejném prostranství nesmí odhrnovat.
Do města též přišlo několik nových policajtů. Většina z nich je v pohodě, zjevné nesmysly neřeší. Avšak dva, kteří si rychle získají přezdívky Brutální Nikita a Viktor Čistič tato nařízení "žerou " I s omeletou.
Členové rodiny se domluví na tom, že o tom nebudou zatím mluvit a zkusí sehnat co nejvíce informací o štolách a dolech. Seženou si historické knihy, kde je několik obecných článků o středověkém hornictví v oblasti. Probíhala zde těžba stříbra a cinu. Následně si Vlastina vzpomene na to, že její soused mluvil něco o dědovi kamaráda, který za války pracoval na stavbě železničního tunelu a věnoval se hornictví. Dojde za ním a mezi řečí nadhodi téma středověkého hornictví a budování tunelu. Dělá neznalou, že ji to zajímá a něco o tom prý zaslechla. Soused se za kamarádem staví a domluví s ním schůzku u Vlastiny na páteční odpoledne.
Je pátek odpoledne. V bytě je s Vlastinou i Karel. Martin s Jirkou se schovali ve vedlejším prázdném bytě.
O půl čtvrté se ozve zvonek. Vlastina otevře dveře a ztuhne. Na chodbě stojí Fantomas.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět