Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Anička, jak se nová kamarádka Amazonek představila se s Amozonkami vydala za svým tátou. Ten byl v tu chvíli se skupinou mlynářů, kteří ho zaučovali jako obsluhu sil a pásových dopravníků. Vedoucí pracovní čety odmítl jejich otce uvolnit, museli proto počkat až do konce směny.
Odpoledne, po příchodu otce do bytu mu Anička řekla o přítomnosti staré Havránky, která si prý nechá říkat Vránová a jejich dvou vnuků. Bylo vidět, že to otce docela nepříjemně překvapilo. Vzápětí Anička dovnitř bytu pozvala nové kamarádky. Otec Aničky byl zprvu k holkám nedůvěřivý, po příchodu matky Aničky se začal s Amozonkami bavit. Holky se ho zeptaly na starou Vránovou. Podle Aničky prý dělala zle už v Odbočce a její rodina prý měla na svědomí něco zlého.
Otec Aničky spolu s matkou odpověděli asi takto:
Vránová, tehdy ještě Havranová byla před rozpadem šéfkou životního prostředí. Nebyla s ní žádná řeč, prý šla na ruku ekofanatikům a v Odbočce měla na svědomí několik zavřených podniků. Těm sebrala povolení k provozu, případně je umořila pokutami za nesplnění nesplnitelného. Po rozpadu začala proti sobě pomoci drbů, leckdy vymyšlených a šířených hetérami štvát lidí proti sobě. Jak řekl: jasně se snažila obec rozbít a pak ovládnout.
Jenže to přehnala, část lidí se semkla a vyhnali ji. I s manželem a oběma kluky. Šli na chalupu, kam za nimi přišel i její syn, kterého pustili z kriminálu.
Holky zajímalo za co seděl?
Otec: s nějakou bandou prý vykrádali byty a baráky. Pak ho zavřeli a prý dostal docela velkou náhradu škody. A starej, aby nepřišel o chalupu, protože mladej měl půlku chalupy napsanou si peníze půjčil. To bylo ještě před rozpadem. A když to padlo a došly mu peníze ho lichvář dohodil spolu se synem nějaké bandě, která pak s jejich pomocí přepadla mlýn. Jenže se prý přepočítali, kámoši těch z mlýna tu bandu i s obrněnými náklaďáky zlikvidovali. Ti dva tam prý taky zahynuli a Havranová pak přísahala strašnou pomstu za jejich smrt.
Otec si všiml holek, jak se na něj divně dívají.
Copak, něco se vám nezdá?
Holky: to bylo tady, to přepadení.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Otec Aničky vytřeštil oči.
To si snad děláte srandu?
Holky: Ne.
A jedna z nich řekla: s tím musíme na vedení. Ti její kluci prý udělali průser v palírně a co říkali z Černé perly tak otrávila psa.
Rodiče Aničky se i s holkami sebrali a vydali se ny vedení mlýnské skupiny. Jenže už venku slyšely jak stará Havranka řve na vedení:
On je zastřelil. To je vražda.
Ti chudáci určitě chtěli pomoc.
Ohlásím to na všechny instance.
A další výhrůžky a ječení.

Po chvíli odešla vykřikujíc: já jim ukážu. Ti se budou smekat ... .
Otec Aničky požádal o přijetí. Byl odmítnut.
Venku to začali řešit. Dvě Amazonky se mezi sebou začaly bavit. Řekly pak Aničky rodičům. Být tu nás vedoucí, toho by přijali hned. Jenže ten je na akci.
A třetí se ozvala: Před několika dny jsem viděla u palírníka vrchního velitelé Kocourů.
Holky :shock: to si děláš srandu?
Ne, oni se znají a velitel si u něj byl pro tinkturu na bolavý zub.
Jak to víš?
No, občas chodím vypomáhat ke včelám. Tak jsem je slyšela, jak se o tom baví. A víte co, jdeme za palírníkem. Proč by se ta informace měla dostat ke kováříčkovi, když jí může mít kovář.

Edit: oprava automatické opravy textu. 2x
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Tady se hned rychle vše rozkecá.

Výsledkem byl řev pana Turka který se rozléhal po celém mlýništi. Dokonce i u doktorů, celkem odlehlých ho bylo slyšet.
(V době největší epidemie vybudovaného na trochu odlehlejším místě a nazvaného díky schopnosti Fenky a Velkého Černého Sanitárním psincem).
Teď díky Havránce a otravenému Samovi dostal název Sanitární Psinec poněkud jiný význam.
"Já se vám tady na to vyseru! Ta bába nikdy nepřekročí hranice Sanyternice. A pokud ano, tak si hledejte nějakého jiného Turka který se tu bude schopný a ochotný hrabat se tady v těch sračkách při výrobě toho ledku. Já se raději dám k nějaké loupeživé bandě než mít poblíž takovou fúrii!!!
Já nejsem žádný bachař ani vychovatel. Jsem poctivý řemeslník kterého byste si měli vážit!"
*
A v palírně:
"Holky, já vám nepomůžu, nemám tady žádné slovo ani moc. To musíte za náčelníkem až se vrátí. Pokud se vůbec vrátí protože mi přišlo, že je tady z těch malichernosti úplně znechucen. A ten jeho dočasný zástupce to nebude ochotny řešit. Má teď úplně jiné starosti.
Ale díky vám jsem si vzpomněl na jednu starší událost která může, ale nemusí, s Vránovkou souviset. Ludvíčka určitě znáte. On vyslechl nějaký rozhovor nebo něco takového a měl získat nějaký vzkaz, poselství ukryté v obojku jeho psa. Toho Maxe. Víte, napadlo mě jestli Vránová nepatrá po něm.
Možná proto tak pase po mém Samovi. I když Max je syn Fenky a vypadá úplně jinak než Sam, možná si je spletla. Nevím, ale tak nějak mě to teď napadlo.
Zkuste se spojit s Ludvíkem a najít ten obojek a rozšifrovat tu zprávu v něm. A zastupujícího velitele do toho netahejte, má teď jiných starostí nad hlavu. Nechejte tomu čas a zatím pátrejte sami. Myslím, že až se náčelník vrátí z mise nastolí tady úplně jiné pořádky. Tedy pokud se vrátí, snad se mu tam nic špatného nestane".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Na předvolebním plakátu ve městě stojí jedno z hesel prookupační a okupační správy :
"Budeme svobodní! Jsme za čestné volby, svobodu a rovné příležitosti i pro naše nové muslimské spoluobčany.

Ale to neznamená, že budeme ve svém okolí tolerovat různé zločinecké bandy a společenství propagující starý a zpátečnický způsob života. Např. Mlýn, zločineckou organizaci Kocourů, peleš neřesti a špíny Černou Perlu a podobné anomálie které v naši nové a moderní společnosti už nemají co dělat. Germanistán je náš vzor. Tam se s takovými asociály už dávno vyrovnali. Taktéž i ve zbytku Evropy a Anglických ostrovech. Ale nejlépe zvládli Přechod v zámoří. V USA. Tato velmoc se dokonce přejmenovala.
A ještě to pokračovalo dál:
- slibujeme rovné příležitosti pro všechny
- postaráme se o bezpečnost loajálních občanů
- zlikvidujeme veškeré zločinecké bandy v okolí
- budeme všemožně spolupracovat s Germanistánem
- budeme podporovat výstavbu mešit
- v našich školách zavedeme nepovinnou výuku arabštiny
- bezplatné kurzy a školení pro přestup k islámu
- garantujeme dodávky elektřiny pro každou domácnost. min.2kW/denně
- budujeme pevnou hráz proti nebezpečným ideologiím z východu

VOLTE KOALICI PRO MĚSTO A LEPŠÍ BUDOUCNOST!
Atd., atd.,
Nám starším to něco připomnělo. Volby v režii jedné strany, povinná účast v nich a tak.
*
Ale o tom jsem chtěl psát jen velmi okrajově. A tak je spousta plamenných hesel a slibů vynechána.

Někdo, nevím kdo to byl, přihlásil a nějak zařídil, že se stará Havránka dostala na volební listinu té Koalice.
Že by prý mohla být díky svým životním zkušenostem v zastupitelstvu velmi přínosná. A i díky tomu, že momentálně pobývá ve Mlýně, velmi dobře zná tamní poměry a má i jisté vědomosti o jeho spojencích.
Navíc ve Mlýně je držena násilím a všemožně je tam šikanována.

Výzvou Zachraňme Vránovou se pak plakáty ve městě a okolí obohatily.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Při odchodu od palírníka za holkama doběhli dva členové od Transformers.
Holky, potřebujeme s vámi mluvit.
Amazonky: co je?
T: už jste to slyšely? Stará Vránová chce zlikvidovat střelnici a náš tábor v lese.
A: to si snad děláte srandu?
T: ne, slyšeli jsme ji jak ječí na zástupce velitele mlýna. Seděl tam jak oukropeček. Jo, a předtím poslali otce tě vaší nové kamarádky do sanytrnice. Prý se mu vysypalo nějaké obilí.
Anička: to není možné, můj táta si dává pozor
T: viděli jsme tam jednoho z kluků Vránové. Jenže když jsme došli za vedoucích pracovní čety už tam ta mrcha stála a vůbec nás nepustila ke slovu. Hned začala:" chlapečků, povíídééj, povíídééj. Cóópak chceš řííct. Nebo nechceš říct nííc. Tak padééj, nebo uvidííš". A popadla smeták a šla po nás jako saň.
Ještě pak pronesla něco ve stylu: však oni uvidí. Modré košilky, zelené šátečky a pěkně do dvojstupu. Já jim dám střelnici a tábor. Ti budou čumět. Jen se šklebila, čarodějnice jedna.
Obě party pokračovaly v rozhovoru. Pak požádali Tomíka, syna pana Turka ať otci vše řekne a ať si jeho otec s otcem Aničky promluví.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Sanytrnice, druhý den ráno.
Pan Turek si nechal předvolat otce Aničky. Tomík, jeho syn prve vše řekl matce. Ta sama uznala, že její manžel na Vránovou nadával. Došla s Tomíkem za Aničkou a její matkou. Obě ženy se skoro dvě hodiny bavily o tom, co se dělo v Odbočce. Paní Turkové to bylo divné, proč Vránová dělá tak zle a štve lidi proti sobě. Matka Aničky jí řekla:
Víte, ona jde po moci. Úplnej psychopat. Aby mohla vládnout začne lidi rozeštvávat. V okamžiku, kdy se jí to povede si vytáhne své pomocníky a chopí se moci. I jen sebemenší náznak odporu krutě ztrestá. Strach lidí okolo a trestání je to, co jí nejvíce těší.
A jen tak mimochodem. Ji nezajímá kdo zrovna vládne. Ona sama chce vládnout. A udělá pro to vše.
Tomík s matkou po návratu domů zašli za panem Turkem. Bylo na něm vidět jak je rozmrzelý. Prvně se odmítal bavit a když se po večeři po manželce podíval mu řekla: víš drahý, jestli chceš dneska večer něco mít, tak se se mnou a Tomíkem budeš muset o něčem bavit.
Po rozhovoru a večerní "akcičce" pan Turek své manželce řekl: ať si ta svině na Sanytrnici klidně přijde. Nikde není psáno, že odejde zpět. Kejdy máme dost.
Jeho choť se na něj podívala.
A on jí řekl: s otcem tě holky si zítra promluvím. A taky aby se už vrátil velitel z akce. Tenhle ťulpas je z té báby úplně posranej.

Druhý den ráno s byl za panem Turkem přiveden otec Aničky.
Pan Turek mu nabídl židli. Už to způsobilo povytažení obočí stráže. Mluvte, co se včera dělo. Vyzval otce Aničky.
A ten se rozmluvil: pracoval jsem na sile. Druhou samostatnou směnu. Měl jsem ze čtyřky sila přepustit obilí do mlýna po pásu. Vše fungovalo normálně, když jsem si najednou všiml že se pás zastavil. Doběhl jsem od přesypu dveřmi do síla, kde jsem uviděl spoušť. Z násypů z pětky a šestky byly vyndané kryty prohlížecích otvorů a otvory se obilí spalo ven. Hned jsem letěl nahoru uzavřít uzávěry sil, jenže byly zarvané. Než jsem našel trubku a uvolnil je se tak čtyřicet až padesát tun obilí vysypalo ven. Doběhl jsem za vedoucím co se stalo. Okamžitě mne poslal sem na 14 dní.
Ještě jsem se pak od chlapů dozvěděl, že ta bestie byla za vedoucím mne pomluvit.
A to jste na to byl sám?
Ano, nejsou lidi. Normálně by jsme tam měli být dva. Jeden u přesypu a druhý u sil. Takhle jsem byl u přesypu a někdo ty sila otevřel.
Já vím, řekl pan Turek. Mám informace jak to bylo
A pustíte mne?
To nemohu, ale nebudete se hrabat ve sračkách. Půjdete do skladu hotového ledku. A kdyby se tam ta fůrie objevila, okamžitě nahlásit. Jasné?
Jasně.
Pan Turek se otce Aničky zeptal na situaci v Odbočce. Dostalo se mu stejné odpovědi jak od matky.

Posléze se obě matky zkamarádily.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Den nato se Amazonky stavily za Ludvíkem. Občas si s ním hrávaly. Několikrát mu přislíbily až povyroste bude taky střílet z luku. Po rozhovoru s palírníkem mu narychlo udělaly malý luk. Ludvík s nimi šel na střelnici, kde si několikrát vystřelil z luku. Pak si toho všimla Vránová, Ludvíka popadla za ucho a s brekotem ho táhla domů. Jenže doma nikdo nebyl (Katka byla na kontrole u Feniče a Ludvíka jí pak hlídala Lenka, nebo větší děti).
Ze dveří druhého domku vykoukla Lenka, která zaslechla brekot Ludvíka. Co to děláte?!!? Zařvala a běžela pro kluka.
A Vránová začala: víte, jak je to nebezpečné dávat dětem do ruky zbraně. Já vám ho nechám sebrat a tak dále. Její štěkací kulomet jel naplno. To Lenku nakrklo a do Vránové se pustila. Na to nemáte právo, já s vámi zatočím... .
Vránová zareagovala: vítekdo já jsem?
A Lenka vytáhla zpoza dveří brokovnici a její odpověď zněla: Mně nezajímá kdo jste. Já vím co budete, jestli budete dál trápit Ludvíka.
A co si myslíte že budu? Kontrovala Vránová.
Mrtvá. Odpovědela Lenka a namířila na Vránovou brokovnici.
Vránová poté Ludvíka pustila a odešla.
Na to si Lenka pomyslela. Škoda, že tu nejsou chlapi. Copak asi dělají?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Ke Mlýnu se směrem od města blíží nějaký konvoj. Čtyři vozidla a odhadem tak deset až dvacet biřiců. Co máme dělat?"

- "Zatím nic. Sledovat, obklíčit a nenechat se spatřit. Asi vím co chtějí".
Rozhodl zástupce. V tu chvíli vstoupil náčelník který se vrátil z mise. Udělala mu viditelně dobře. Až na pár drobných zranění vypadal čile a odpočinutě.
"Co se stalo v době mé nepřítomnosti a proč si vydal takový rozkaz"
, zeptal se.
- "Náčelníku, vím co dělám a až ti to vše vysvětlím, myslím, že bys rozhodnul stejně".
-"Aha asi tuším. Něco se ke mně i na tu dálku doneslo. Havránka a ty volby ve městě, že?"
- "Přesně tak. A pokud se nemýlím, je to dobrá šance se té baby tak nějak nenásilně a ohleduplně zbavit".
- "Udělal bych přesně totéž. Jen doufám, že to nebude nějaká past nebo provokace. Kolik lidí je venku a sleduje je?"
- "Osmnáct".
- "To by mohlo ze zálohy stačit".
Konvoj nerušeně přijel až před bránu. A podle předpokladu pro p. Vránovou.
Že by měla vést kandidátku Koalice, že je ve Mlýně držena násilím a ať je ji umožněn odjezd. I se všemi osobními věcmi a příbuznými.

"S tím nemáme nejmenší problém. Pustíme vás všechny dovnitř a můžete ji i vnukům pomoci se stěhováním a naložením veškerých jejich věci".
Ale problém záhy nastal. Bába se šprajcla, že se ji ve Mlýně líbí a že nikam nepůjde. A že si nic takového nezaslouží.
Přihlížející zprvu nechápali až psovod, ten cikán z psince ještě s jedním ji popadli a vhodili ji do korby přistaveného náklaďáku. Další se přidali a začali tam snášet věci z jejího bytu.
Bába si nakonec vymohla aby mohla být osobně přítomna při třídění evakuačních zavazadel což ji bylo umožněno a byla odpoutána od postranice korby.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po odjezdu konvoje s Vránovou si na mlýně oddechli. Jen zástupce se pod vousy tiše usmíval. Všiml si toho velitel a zeptal se ho: čemu se křeníš?
Zástupce: Vrána se bude divit, až dokráká.
...
Konvoj jel lesem a Vránová se zadostiučiněním sledovala barevné uniformy biřiců ze Zakázané čtvrti. Náhle biřici zašli za křoví a objevili se muži v černém 8-). Vzápětí zpoza křoví vyšli - muži v zelených uniformách s tenkým šedým pruhem na nohavici - Kocouři. Bába nechápavě čuměla s otevřenou pusou. Její štěkací kulomet se jí zjevně zasekl.
K náklaďáku přistoupil muž v černém. Vytáhl průkaz a řekl:
Major Černý. Oddělení S6 kontrašpionáž. Jste zatčena. Jdete s námi. Vzápětí se Vránové chopilo několik mužů a odvedli ji pryč. I s vnuky.

V tu chvíli se na Mlýně i ve Městě rozjela akce "mop". Výsledkem bylo přes dvacet zatčených, z toho šest na mlýně.
...
Ve mlýně se velitel zeptal zástupce co to bylo: zástupce odpověděl: ta bába sem přišla z Odbočky, kde škodila lidem a šla tvrdě po moci a prospěchu. Jenže to přehnala a vyhnali ji. Spolu s několika svými hetérami se sem dostala a zkusili to tady nanovo. Upozornil nás na to jeden ze spolupracovníků Metropolu, který pochází z Odbočky a nechal se zde zaměstnat. Nechali jsme je to "trochu" rozjet a Amazonky s Transformers je sledovali. A výsledek vidíš.
Velitel: byli spojení se Severním křížem?
Zástupce: to přesně nevíme, ale zatím to vypadá že ne. Ale přesně to ukáže až vyšetřování. Myslím si, že budou mít co vysvětlovat.
A teď si myslím, že nás tady bude zajímat jak bylo u Vás. Podle toho, co jsme tady zaslechli to u Studní bylo ke konci pěkně dobrodružné.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po ukončení akce mop probíhalo v mlýnském kině promítání snímků z doby před rozpadem. Byli na nich vidět strážní na hranici, kteří stáli u plotu. Ten přelézali nelegální migranti a na strážné házeli vápno, fekálie a kdoví co ještě. Strážní neudělali vůbec nic.
Některým to přišlo divné proč nezasáhli, i když byli někteří z nich zasaženi a zranění. Na to jim odpověděl vedoucí mlýnské skupiny.
Řekl: víte, oni by ti chlapi rádi zasáhli. Jenže nemohli. Politici spolčení s neziskovkami zaměřenými na pašování a převoz lidí jim to zakázali. Obhajobou domělých I skutečných práv nájezdníků vyvolali ve strážných a posléze ve společnosti strach z následků, ostrakizace a zostuzení. Když přeci jenom nějaký strážný zasáhl byl okamžitě očerněn v médiích. Bez možnosti obrany a každý si na něj mohl plivnout.
Náběh na to jsme tady viděli v nedávné době, kdy tady na nás začala krákat stará Vrána. Po zákroku strážného, který zlikvidoval pět osob nedbajících jeho pokynů i výstražného výstřelu byl tento nazýván nouplísákem. Nyní, po provedeném vyšetřování můžeme jednoznačně říci, že se jednalo o nepřátelské záškodníky. Měli se zde usídlit a postupně vytvořit podhoubí pro poškozování zázemí zdejší skupiny a převzetí moci starou Vránovou. Naštěstí k tomu nedošlo, byť strážný si kvůli tomu hodně vytrpěl a chtěl od nás odejít. To by vrhlo na činnost zdejší skupiny špatné světlo a svázalo by to ruce ostatním strážným.
Poté, co jsme mu vysvětlili, že bylo nutné starou Vránovou nechat rozehrát její partii ( to aby se nám ukázali její spolupracovníci) se rozhodl že tu s námi zůstane. Tímto mu děkujeme. Vašku, povstaň. Vašek si stoupl a byl odměněn potleskem. Následně se mu několik lidí omluvilo a pozvali ho na pivo.
Velitel pak ještě u stolu svým spolupracovníkům řekl: mám pro vás dvě zprávy. Obě dobré.
Jaké?
První je že došlo k částečné demobilizaci.
A druhá?
Máme naftu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pan Turek zareagoval na akci Mop a počty zatčených stejně jako nedávno:
"Já nejsem žádný bachař a Sanytrnice není žádné nápravné vězení! Jsem živnostník, výrobce strategické suroviny a tak se ke mě chovejte. Žádné šmejdy a nepřátelské elementy tady nechci! Si je buď́ bez soudu postřílejte, postavte si pro ně nějaká vězení, pošlete je na nějaké nucené práce do lomů nebo do lesů, to je mi jedno, ale mě z toho vynechte. A už to říkám podruhé a naposled!
Jinak se vám tady na to vše vyseru!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Zástupce s náčelníkem:
"Náčelníku, ten Turek mě začíná poslední dobou doopravdy srát. Furt si na něco stěžuje, odmítá zaměstnávat potrestané, vyhrožuje odchodem, nárokuje si stále nějaká práva a stává se z něho rebel!"

-"No je to cholerik, to vím. Ale co jinak, produkce ledku stoupla?"

- "To ano, to se mu vyčítat nedá. I jeho kvalita se zvýšila. Jen to jeho chování poslední dobou je hrozné. A po pravdě řečeno, nejraději bych ho vyměnil a "poslal k Turkovi". Což bohužel teď nějak z pochopitelných důvodů nejde. Raději bych tam viděl někoho jiného".

-"To bych nedělal. Vzpomeň jen na ty problémy, na to jak si chemici a v Bouchárně stěžovali na menší dodávky a sníženou kvalitu sanytru když měl tu zlomenou klíční kost a vůbec jak se léčil z toho "pracovního úrazu" jak ho napadli ti co tam byli z trestu. A jak to tam ten jeho zástupce tehdy vedl!"

- "Jo, to dobře vím. Já jen, že se nějak často motá okolo palírny. Jestli to nemá nějakou souvislost. Vždyť onehdy řval, s prominutím jak tur. Jako by byl namol".

-"To nevím, tehdy jsem tu nebyl. Ale ten alkohol v rozumné míře bych mu moc nevyčítal. Přece jen hrabat se pořád za střízliva v těch sračkách, to bych asi nedal".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Vzhledem k situaci v sanytrnici zašel zástupce velitele mlýna za otcem Aničky. Ten spolu se svojí rodinou projevil snahu ve mlýně zůstat. Zastihl ho při práci ve skladišti ledku, kde otec Aničky rozděloval práci. Ve skladišti ledku pracovala větší část lidí z vlastní vůle, zbytek sem byl přeřazen za odměnu. Probral s ním situaci v sanytrnici. Podle něj jsou největší problémy s jedinci odsouzenými pro sabotáže. Ti se snaží práci flákat. A ještě poznamenal: v kompostovišti trestance péruje hlavně pan Turek. Je tady skoro každý den. Myslím si, že toho je na něj moc a prostě si jen potřebuje odpočinout. Podle mne k sobě potřebuje ještě jednoho kolegu, který se s ním bude střídat.
A vy o někom víte?
O jednom bych věděl. Je to bývalý bachař. Je pěkně ostrý, říkáme mu Čáp.
Čáp?
Jo, protože furt klape "zobákem". Mohu s ním promluvit a když si ho Turek zacvičí budou na to dva. A pak by se klidně mohli po dvou dnech střídat.
A taky moje manželka by mohla pomoci. Pan Turek si dělá veškerou evidenci a kontrolu kvality sám se svou paní, Eva by tuhle administrativu s kontrolou mohla dělat na celý úvazek s nimi. Provoz se zvětšuje, nudit se rozhodně nebude.
A vy?
Já klidně zůstanu zde ve skladu. Celý život jsem dělal skladníka, tak si u toho zůstanu.
Probereme to na vedení, slíbil zástupce.
A během týdne nastala změna. Pan Turek dostal kolegu. Vzhledem k povaze obou pánů někteří čekali "hromy a blesky". Avšak pánovési porozuměli, domluvili se na střídání po dvou dnech. A když měly rodiny po práci čas, stavily se "na jedno" u páleníka.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Konvoj deseti cisteren a čtyř kamionů se rozjel ke skladišti PHM. Vedle řidičů vozidel seděli převlečení Kocouři, zbývající byli se spoutanými ochrankáři na korbách kamionů. Palety, které byly na kamionech naložené posunuli paleťákem tak, aby to vypadalo že jsou vozidla plně naložená.
Dojeli ke skladišti PHM. Řidiči zastavili u vrátnice a ochrance ukázali dokumenty. Ochrankáři nakoukli do návěsů kamionů, za zadními dveřmi skříní uviděli palety s materiálem. Jelikož vše vypadalo v pořádku pustili vozidla dál. Ta zajela do areálu. Jeden z kamionů pokračoval do skladu, zbývající tři jely za cisternami ke stáčecímu zařízení u nádrží. Kousek od nádraží závozníci kamiony zastavili, Kocouři si vystoupili a schovali se v křoví za potrubím. Po rychlé poradě se rozdělili na tři skupiny. Jedna šla k nádržím. Cestou potichu zlikvidovali dva ozbrojence. Na nádrže poté připevnili "hollywoodské bomby" přepnuté na zapnutí vysílačkou.
Druhá skupina se vydala ke kolejišti. Na druhé straně stáčecího zařízení. Zde se jim podařilo dát "hollywoodské bomby" na několik vagónů, když byl jeden z Kocourů spatřen ochrankářem. Naštěstí zasáhl hlídající lukostřelec.
Třetí skupina se vydala k administivní budově. Ta byla silně hlídaná. Tři lukostřelci si připravili šípy s připevněnými "hollywoodskými bombami" a čekali na signál. S sebou si vzali každý i několik šípů s ostrými výbušnými hlavicemi.
Poslední kamion dojel do skladu. Zacouval k rampě. Řidič hlídaný Kocourem otevřel dveře. Skupina vystoupila a skryla se.
Všechny skupiny daly po dosažení pozice signál vysílačkou.
...
V třetím tunelu stál obrněný vlak. Radista před tunelem obdržel signál k zahájení akce. Strojvedoucí začal startovat motor, což se mu povedlo až napodruhé. Během několika hodinového stání mu "spadla" nafta, musel ji proto do motoru před druhým startem načerpat ručním čerpadlem.
Vlak posléze vyjel z tunelu ke Křížovu. Na raketových vagónech byly otevřeny kryty a první várka raket vystartovala k pozicím Severního kříže za Křížovem. Bylo vidět sérii výbuchů. Vzápětí vystartovala další salva raket. Jednotky Spřátelených skupin zaútočily do vybombardovaného pásu a uskutečnily průlom. Ochrankářům, kteří se vlamujícím se jednotkám pokoušeli vpadnout do boku učinily přítrž další jednotky Spřátelených skupin, které jim vpadly do boku. Ze zákopové války se stala manévrová bitva. Na likvidaci zákopů byly použity rakety se zesílenou hlavou a zpožďěným odpalem. Ty způsobily zasypání části krytů. Tím byl vytvořen průlom. Došlo i na použití dýmovnic, ručních raket a plamenometů.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Výbuchy raket v zákopech Severního kříže byly signálem pro zahájení akce ve skladišti PHM. Velitelé skupin pomocí vysílaček aktivovali "hollywoodské bomby" a skupiny se rozdělily na družiny. Lukostřelci třetí skupiny vypálili šípy s "hollywoodskými bombami" proti oknům budovy. Dvě vletěly oknem dovnitř, třetí se zapíchla do rámu okna. Ihned poté použili šípy s výbušnými hlavicemi proti ochrance u dveří. U dveří se zablesklo, vypukl poplach a do otevřených dveří se zapíchla "hollywoodská bomba" na šípu.
Vypukl poplach. Bomba!! Neslo se vysílačkou na velín Severního kříže. Tady jsou další. Zbývá čtyřicet pět minut!!! Do toho začali členové družin odstřelovat ochrankáře. Do strážní věže udeřily dvě ruční rakety. Dalšízasáhly administrativní budovu. Na několika místech vypukly přestřelky. Manévrový boj se vyplatil. Poté přišla na vedení Severního kříže zpráva o průlomu. Nařídili stažení. Ochrankáři co mohli utekli, zbytek se vzdal.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Během vzdálenějších bojů se ve Mlýně stalo toto:

Starší zápis z Kroniky:
.....
"V Maxikově obojku najdeš jméno mého syna, a místo kde jsem schoval jeho rodný list a i jiné doklady před tím než kdysi emigroval. Dobře si to vše zapamatuj nebo uchovej.
Ale tu druhou´větu si nechej pro sebe. Časem pochopíš proč a ber to vážně!
Tu první část, to je důležité, ale musiš říct Kocourům ať mého syna přijmou mezi sebe"
*
A to taky tak Ludvíček nově udělal...


Amazonky s Aničkou se ptaly Ludvíčka:

- "Prý, že "V Maxikově obojku najdeš jméno syna starého mlynáře, a místo kde schoval jeho rodný list a i jiné doklady před....
Ale tu druhou´větu si nechej pro sebe. Časem pochopíš proč a ber to vážně!
Tu první část, to je důležité, ale musiš říct Kocourům, ale ten zbytek"....

- "Ano, to je pravda a stalo se tak. Ale odkud to zrovna vy víte?

- "To tě nemusí zajímat".

- "Nemusí a vlastně je mi to jedno".

- "Ale Ludvíčku, kamaráde náš milý, řekni nám co v tom obojku ještě bylo. Anebo kde ten obojek je. Proč ho Maxik nenosí? Kde jsi ho schoval a proč?
Je tam něco co nemůžeš rozluštit, co nechápeš? My ti s tím pomůžeme".

- "Já nevím, nemůžu teď. Víte, já vám věřím, že to s Mlýnem a tady všemi myslíte dobře, ale něco mi v tom brání. Nemůžu vám pomoci co, proč a jak, ale se mnou zatím nepočítejte. Vždyť jsem zatím jen dítě.."

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Před zahájením akce u skladiště PHM u Křížova byl proveden průzkum u cvičiště Severního kříže u Studní. Na místo se vydaly tři dvojice průzkumníků. První si v noci udělala skrytou pozorovatelnu v lese asi 200 metrů daleko. Aby nebylo slyšet kopání si nářadí obalili pytlovinou. Ve finále pozorovací místo zamaskovali jako pařez, ze kterého bylo vidět škvírou mezi kořeny.
Druhá dvojice si udělala pozorovatelnu v lese asi v 90ti stupňovém úhlu od první dvojice. Na kraji vykáceného místa se zamaskovali tak, že pozorovatelna vypadala jako pruh větví ořezaných ze stromu.
Třetí dvojice to vzala po kukuřičném poli. Dostali se na třista metrů. Pak už byla louka. Zůstali proto v kukuřici.

Výsledek dvoudenního sledování byl: na místě je zpravidla 50 až 70 ochrankářů. Jedna polovina střílí dopoledne, druhá odpoledne. Ti, co nestřílí dostávají pořádně do těla. Cviky, lehy sedy, běh přes překážky. Došlo i k něčemu, co vzbudilo určité dohady. Po skončení fyzického cvičení je nahnali oblečené do bazénu, kde je nechali čtvrt hodiny šlapat vodu. Pak je poslali do baráků a po chvíli byla večeře.
Prve byl plán zaútočit po večeři, nakonec se vedení Spřátelených skupin rozhodlo útok zkoordinovat podle Křížova.

Po setmění v noc útoku se jeden z dvojice pozorovatelů vrátil na výchozí pozici a po předání zpráv zavedl útočné družiny do pozic. Vzali si s sebou ruční rakety a dýmovnice.
Dva z Kocourů, trochu šprýmaři sestrojili z pružných klacků kolo a přidělali ho na hřídel na podstavci. Na kolo přidělali rakety. Poté si ty své dva výtvory přemìstili na kraj kukuřičného pole.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Nad obzorem se objevila série záblesků. Po chvilce se ozvalo temné dunění. To byl zahájen průlom u Křížova. Zároveň se z pozic v lese ozval svist a do cvičiště udeřila várka raket. Dvě strážní věže dostaly přímé zásahy. Vypukla přestřelka. Ze cvičiště se ozývaly dávky, z lesa a pole bylo slyšet jednotlivé výstřely. Po několika minutách bylo na kraji pole vidět, jak tam začalo něco prskat. To se roztočila kola s raketami. Chlapi peklostroje nakonec udělali tak, že vždy dvě a dvě kola spojili osou a rakety připevněné na kolech zapálili najednou. Kola s raketami se roztočila a oba peklostroje se řítily ke cvičišti. Vzadu měly ještě třetí kolo, bez raket na udržení směru.
Vypadalo to efektně, po nárazu do plotu následovaly neméně efektní výbuchy provázené gejzíry pestrobarevných jisker a duhovým kouřem.
Třetí věž dostala zásah raketou. Nekolik Kocourů krytých přenosnými štíty maskovanými jako křoví se začalo pomalu přibližovat. Dostali se do příkopu asi padesát metrů od cvičiště. Za sebou si přitáhli gumové hadice s výbušninou se sekaným olovem. Ty byly pripevněné na raketách a z příkopu je odpálili na cvičiště (to si v mlýně jeden z Kocourů vzpomněl na "torpéda bangalore" z druhé světové války). Po explozi hadic na cvičišti intenzita palby z cvičiště ochabla.
Z vedení ve Studních přišla zpráva:RYCHLE, V DOLU VYPLI ELEKTŘINU. ZAPLAVUJE SE!!!
Po obdržení zprávy dal velitel akce příkaz k průlomu. PartaA se premisťovala, B ji kryla palbou. Poté se vyměnili. Tak se nakonec dostali do cvičiště, kde už byla obrana dost slabá. Došlo I na boj muže proti muži. Na Petra, který přebíjel pušku zaútočil ochrankář s lopatkou. Petr se bránil puškou s nasazeným bajonetem a nakonec se mu podařilo ochrankáře probodnout a jelikož už měl nabito tak ho ještě střelil. Poté pokračoval v boji.
Nekolik zbylých ochrankářů se vzdalo. Poté byly na vedení ve Studních dána zpráva: Na sedmé odbaveno.

Z místa v lese se ke cvičišti vydalo několik lidí znalých dolu. Dostali se ke vstupu do staré štoly. Dveře byly zamčené. Bylo slyšet i cítit vzduch unikající okolo nich. Jeden z Kocourů se tomu podivoval. Od horníka se mu dostalo vysvětlení, že to je vzduch unikající před stoupající vodou.
A jak je najdeme?
To je jednoduché, stačí jít proti průvanu. Odpověděl horník.
Odstřelili zámek. Vnikli do štoly za svitu baterek. Šli proti průvanu a na zdi si dělali značky. Výztuže byly v mizerném stavu, místy přelézali hromady vypadlé horniny. Nakonec se dostali ke stěně na konci chodby, kde vzduch se sykotem vnikal mezerami mezi kameny. Pustili se do rozebírání. Po cca dvaceti minutách se dostali do místnosti. Bylo slyšet palbu. Šli po zvuku. Nakonec se dostali k lidem, kteří se tlačili k žebříku.
" Tady to nejde, střílejí po nás. Už dva zabili. Utopíme se". Křičeli na ně horníci z dolu.
"Neutopíme, máme průchod ven" odpověděli naši.
Kde?
Starou štolou. Cvičiště jsme zničili, cesta ven je volná.
Kolik vás je?
Tady asi stovka, další jsou v třetím patře.
Dostanou se sem?
Po nouzovém žebříku. Ale to už z třetího patra začali horníci přelézat do druhého. Podle nich se čtvrté patro rychle zaplavuje. Následoval rychlý ústup do staré štoly. Jirkův otec, který vylézal z třetího patra jako poslední už měl mokré nohavice a s několika chlapy před ním řekl že se voda dostala na třetí patro dolu.
Unikali starou štolou, když došlo k otřesu. Spadla část staré výztuže a Petrovi to rozdrtilo ukazováček pravé ruky a zlomilo další dva prsty. Průvan zesílil ve vichřici. Chlapi ze štoly ven přímo vyletěli. Za nimi vytryskla voda. Došlo k dalšímu otřesu. Voda se stáhla do štoly. Poté se ozval hukot a následoval mohutný výtrysk vody následovaný spoustou vymetených trámů a bordelu. Bylo s podivem, že nikdo nezemřel a došlo jen k několika zraněním.
A od té doby byl na místě nový pramen. Nazvali ho Tryskáč.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zatímco se ve Studních schylovalo k závěrečnému dějství dramatu se na scéně objevil Kuckavý Alík. Tentokrát se mu málem stalo osudným lano natažené přes cestu těsně před ním. Předtím ho členové hlídky nechali ležet na silnici a když jel Kuckavý Alík na motorce okolo nich ho prudce zvedli. Alík, který jel poměrně pomalu tak sice skončil na zemi, jenže se mu zřejmě nic moc nestalo. Oba členové hlídky po něm začali střílet, jenže jejich kulky nedokázaly prorazit jeho brnění. Alík palbu opětoval a jednoho z členů hlídky vážně zranil. Poté naskočil na motorku a ujel.
Zpráva o akci se dostala na stůl hlavního vedení Kocourů. Sešli se k poradě. Celou záležitost probrali a jeden z nich si uvědomil, že u Městyse se podařilo brnění prorazit. Vyslali proto do Městyse výzvu a vyšší velitel tamnější skupiny se jim přihlásil. Druhý den ráno přijel do depa. Zde jim řekl o ocelohliníkových střelách. Vypravili se tak za členy obou skupin, které je používaly. Dozvěděli se, že původně šlo o náhradu olověných střel z důvodu nedostatku olova. Byla jim předvedení výroba těchto střel. Probíhala tak, že do dělené formy byly vloženy železné kotoučky s vyvrtanými slepými dírami. Do děr byly zasazeny hroty z kalené oceli na hřebíky do betonu. Formu poté uzavřeli, ohřáli a nalili hliníkem. Po zatuhnutí hliníku otevřeli, opravili špice střel a narazili do nábojnice.
Velitelům to přišlo zajímavé, zeptali se jich, jak na to přišli.
Odpověď zněla: to vite, na vojně se používají střely s ocelovým jádrem a olověnou košilkou. My olovo nemáme, proto jsme použili hliník. Kterého zde máme z výroby hliníkových odlitků dost.
Co jsme zjistili, střely létají podstatně rychleji než klasické. V první fázi letu je jejich balistická křivka plošší, ale pak rychleji padají k zemi. Velitelé poté dostali krabičku těchto střel na vyzkoušení.
Přílohy
20211006_152300.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Řečeno slovy klasika, hostinského Palivce blahé paměti, "stojí to vše za hovno"

Doktoři si i po Samově léčení výplachy žaludků zopakovali. A v mnohém větším měřítku. Byla to úplná epidemie. Nevolnosti, zvracení spojené s úpornými průjmy doprovázené celkovou slabosti zachvátila mlýnské osazenstvo. Hlavně Kocoury a lidi kteří se stravovali v jídelně. Těm kteří si vařili sami doma se to vyhlo. Příčina byla odhalena celkem rychle. Byl jim tzv. Houbový týden. Zatím se pátrá kdo s tím nápadem přišel, kdo ty houby sbíral a kdo je protlačil do jídelníčku se slovy, že se nemusí pořád jíst jen maso, těstoviny a brambory a že by to chtělo nějakou změnu.
Kuchařky z nichž některé byly velké kamarádky Havránky.
Pokud to tedy byly ony, tak jim jejich plány stoprocentně vyšly. Většina Kocourů, strážných, psovodů a vůbec lidí na kterých závisela obrana Mlýna byla totálně zdecimovaná a upoutaná na latriny nebo seděli v křovinách či srali poblíž Sanitárního psince.
Trochu nešťastným se stal komentář p. Turka. "
To bude materiál, to bude ledek... Ten bude beztak střílet i samotný..".
*
Pravda, nastala sezona václavek a i podobných podzimních hub je v okolních lesích spousta, ale záměna za nějaké přímo jedovaté nebo silně projímavé v této době moc nehrozí.
Takže se přímo nabízí možnost nějaké cílené otravy a ne jen nechtěné záměny.
*
Další zpráva je pro mnohé daleko lepší. Ale pro někoho naopak ne, protože mu asi přinese spoustu práce a nebude se moci vymlouvat na nedostatek zkušeností a informací.
Historici zrestaurovali a spřístupnili několik historických skvostů.
(V dnešní době jsou takové historické postupy a technologie daleko použitelnější než ty ještě nedávno používané).
Knihy-pivo.jpg
Časopisy-pivo.jpg
*
Kuwaaa, já to nechcu dělat!!!

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět