Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Velitelé Metropolu a Palcátu posléze začali řešit situaci u Studní a Křížova. Oba se shodli na tom, že může jít o změnu taktiky Severního kříže, který mohl vůči Kocourům a posléze i jim zahájit opotřebovací válku. Toto nebezpečí ohodnotili jako mimořádné, při této taktice totiž hrozí vážné riziko postupného vyčerpání sil Kocourů i jejich. Oba si uvědomují to, že pokud oni ztratí 100 bojovníků je to pro ně podstatně větší ztráta než pro nepřítele.
Velitel Palcátu se proto rozhodl do Studní, kde mají podle všeho nepřátelé základnu poslat speciální průzkumný oddíl.
Následně probrali plánovanou zítřejší schůzku s Kocoury. Byť je na ni pozván jen zástupce Metropolu půjdou na ni oba.
...
Zhruba ve stejnou dobu dorazila ke Kocourům speciální kódovaná depeše. Daniela na ní poznala starý Martinův označovací kód, ale to bylo asi tak všechno. Na centrále nepoznali už vůbec nic a jelikož na žádost o opakování depeše nic nepřišlo ji chtěli zahodit jako zkomolenou.
Daniela předala službu Vlastině a na kole přejela s depeší do depa. Zde se začala shánět po Martinovi, ale ten byl na cvičišti. Velitel se jí zeptal proč ho potřebuje? Ukázala mu depeši. Šli spolu na dešifrovací oddělení. Tam potvrdili že depeši také přijmuli a jelikož ji nikdo nezopakoval a mysleli si že je zkomolená tak ji vyhodili. Daniela jim řekla: na té depeši je starý Martinův označovací kód. Poznala jsem tam ještě "zvlášť naléhavé". Pak už si s tím nevím rady.
Zavolali proto Martina.
Ten se na depeši podíval, vzal si ji a asi za půl hodiny se vrátil a řekl:" No, dala mi pěkně zabrat. Musel jsem lovit hodně v paměti, je psaná ve starém kódu."
Velitel: "co tam je?"
Martin: "je z depa ze Studní. Chtějí se mnou navázat kontakt."
Velitel:"jak se tam chceš dostat? U Křížova se bojuje. Tam neprojdeš."
Martin: "v té depeši je napsáno kudy a jak. Přes Lípu. Tam je D3 trať. Budu potřebovat vysílačku s náhradní baterií co umí kanály 12, 21 a 54. Tento a příští týden v úterý a pátek mezi 23:12 a 23:20.
Pomalu abych se šel připravit. Mám to odsud dobře 70 kilometrů pěšky."
Velitel: "to je hezké, že tam chceš jít. Ale nebylo by lepší tam poslat někoho jiného?"
Martin: "musím jít já. Tenkrát jsme se domluvili na tom, že když přijde někdo jiný tak ho ten druhý zabije."
Velitel: "pošlu s tebou družinu HASAnů."
Martin:" musím být sám. Nejspíš mne u Lípy bude, či budou sledovat. A pokud uvidí nevyžádaný doprovod, tak :evil:
Velitel:"Z toho, co máme k dispozici si můžeš vybrat co chceš. A hlavně dávej pozor."
Daniela, která vše sledovala a nemohla tomu uvěřit si uvědomila, že její manžel půjde do jámy lvové. Spolu s velitelem si všimla zvláštního výrazu v tváři Martina. Byl to výraz soustředěného odhodlání a ještě něčeho, co nedokázala identifikovat.
Velitel jí řekl:"neboj, vrátí se ti."
Sám však nevěděl, jestli tomu může věřit... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

V souvislosti s těmi SUPy došlo k nešťastné události. Jejich psovodi předem upozorňovali, že jejích chování se po zakousnutí a sežrání "domnělé zombie" změnilo. Že najednou a prudce zdivočeli a je nutno se mít před nimi na pozoru a nepřibližovat se k nim.
Že by přece jen příznak zombie apokalypsy?

Racionálně uvažující lidé si naopak myslí, že ta žena jim podala nějakou psychotropní látku která měla notně zvýšit agresivitu. Hlavně proti svým ošetřovatelům a psovodům. A nepočítala s tak rychlým nástupem účinnosti.

Největšími zastánci této teorie jsou doktoři Sova s Feničem. A požadují utracení jednoho z těch psů aby měli dostatek vzorků ke zkoumání. Bohužel nejsou schopni zaručit, že mají schopnosti a hlavně vybavení k takovému laboratornímu rozboru.

Mnoho lidí to odmítá a Fenič byl dokonce obviněn, že se mu jedná o nějakou osobní mstu a jako "vzorek" chce konkrétního psa.
*
A teď už konečně k té nešťastné události:
Malý Ludvíček se nějak dostal do kontaktu s jedním ze SUPů. I když ho znali, tak jeden ho nečekaně napadl. Ludvíček naštěstí vyvázl jen s drobným poraněním. Díky pohotovému zásahu jednoho z psovodů s narkotizační puškou. A taky mu zachránilo život jeho už odrostlejší a věrné štěně. Urputně ho bránilo a prvotně zabránilo nejhoršímu.
Bohužel ho to stálo život.
(Bylo to štěně Feničovy Fenky. Jediné které zůstalo ve Mlýně...).
*
Velmi těžce to nese. Oni si sebe nějak vybrali a nehnuli se od sebe na krok.
Marné je jeho utěšování, že Fenka předevčírem porodila šest štěňátek a že jedno z nich může mít.
Nechce! Že prý už takové nikdy v životě nenajde. A ani se na ně nepřišel podívat.
Třeba ho to časem přejde a přebolí.
Anebo je možná ovlivněn názorem několika lidí tvrdících po posledních událostech, že z takového křížení podivných jedinců nemůže vyrůst nic dobrého.
Ta štěňata, čtyři kluci a dvě holky, vypadají každé jinak a nemají vzhledově nic společné. A neví se jestli jejich otec je ten divoký vlk nebo Velký Černý.
Mimochodem jeho rasu se podobně jako u Fenky nepodařilo určit ani vzdáleně.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

70 km je celkem dost. A v nepřehledném, místy hornatém terénu, už i moc.

Nějaký vizuální kontakt úplně vyloučen a rádiové spojení taky problémové.
*
Ale takový pozorovací balon ve velké výšce by mohl být velmi užitečný.
Jak kvůli lepšímu příjmu rádiových vln, tak i s pomocí výkonného dalekohledu, pohledu zhora, velmi užitečný.
Začíná nám docházet proč se v Depu jeho stavbě tak usilovně věnovali.
*
Snad bude jeho první "bojový" vzlet schválen a skončí úspěšně.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Starý navrátivši se mlynář byl pozorně vyslechnut a nakonec zproštěn všech obvinění.
Bližší informace k jeho výpovědi jsou zatím tajeny, ale v nejbližší době budou údajně zveřejněny.
*
A byl zděšen z některých naších obilných polí.
Prý proč ještě v takovém horkém a suchém počasí ještě otálíme se žněmi raných obilovin.
Že prý takovou trestuhodnou nedbalost nebo blbost ještě za svůj dlouhý život nezažil a že bysme si za to i zasloužili vychcípat v zimě hlady.
*
Náš argument, že všechny PHM sežerou bojové operace a do kombajnu se jich nedostává, nebral se slovy:
"Tak to kuwaaa dělejte jako my kdysi. Ručně!"
*
Jeho argument byl přijat s podmínkou, že udělá nějakou veřejnou přednášku, prezentaci, jak se to kdysi dělalo.
Souhlásil a dostal k ruce i jednoho ajťáka. A ten aby to bylo názornější použil staré obrázky ze doby kdy net ještě fungoval.
A tady některé z nich jsou:
Stavění panáků.jpg
Stavění panáků.jpg (64.87 KiB) Zobrazeno 2421 x
Stavění panáků.jpg
Stavění panáků.jpg (64.87 KiB) Zobrazeno 2421 x
Stavění panáků.jpg
Stavění panáků.jpg (64.87 KiB) Zobrazeno 2421 x
Mlácení cepy.jpg
Mlácení cepy.jpg (22.67 KiB) Zobrazeno 2421 x
Mlátička-dar přítele Depa.jpg
Mlátička-dar přítele Depa.jpg (74.37 KiB) Zobrazeno 2421 x
Reakce na celou akci nebyla dobrá, ale vcelku předvídatelná. Zemědělští pracovníci jsou ještě znaveni ze sklízně sena a tohle se jim vůbec nelíbilo.
"Než takovou dřinu v tom horku, tak to se raději dám ke Kocourům nebo podobným a nechám se zabít v boji!"
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Omlouvám se, pokud to někdo čte.
Příspěvek mi už nešel smazat a ani upravit.
Asi je přehřátý tablet nebo já.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Poté, co Daniela odjela na kole domů se velitel se svým zástupcem zastavili u Martina.
Velitel se Martina zeptal: Vážně to je NKS?
Martin: je to NKS (nouzové komunikační spojení). Má to všechny náležitosti které jsem si tehdy s kamarádem domluvil. A teď je míč na mé straně hřiště.
Velitel: kdy se vydáš na cestu?
Martin: zítra po obědě. První úterý už pěšky stejně nestihnu. A na pátek mi zítřek úplně stačí. Přípravu už mám hotovou, zítra si naberu potraviny a vodu.
Velitel: běž domů, ať jste ještě chvíli spolu.
Martin poté odešel domů. Odpoledne strávil s rodinou a o tom co se dělo večer je lépe pomlčet... .

Nyní k NKS: systém nouzové komunikační spojení byl vypracován pro případ zničení běžných komunikačních kanálů.
Jeho podstatou je vytvoření dvojic lidí mezi skupinami, kteří si domluví způsob a postup navázání kontaktu. Mohou si jak dát zprávu do mrtvé schránky, poslat depeši i jakkoliv jinak. Platí vždy zlaté pravidlo 1-1. To znamená, že při prvním kontaktu po obnovovací depeši se sejdou pouze tito dva lidé. Pokud na místo přijde někdo jiný, kdo se prokáže smluveným kódem má dotyčný povinnost ho zabít. Pokud tam přijde víc lidí, kontakt se neuskuteční. Ten, kdo vyslal obnovovací depeši může příchozího sledovat a to i za pomoci svých spolupracovníků, kteří nesmí do navazovacího setkání zasáhnout. Po ukončení setkání se mohou po upozornění představit. Další postup pak závisí na domluvě zúčastněných stran.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Odpoledne se konala schůze vedení Kocourů a hospodářské správy. Je řešena hlavně sklizeň obilí. K dispozici jsou sice dva starší kombajny, ty však mají naftové motory. A nafty je málo, to co je je nutné rezervovat pro bojové operace a vlaky. Na dráze se parní lokomotiva činí jak může, aby ušetřila co nejvíce nafty. Dřevo plynové drezíny též leckdy tahají nákladní vozíky. Provoz na trati okolo mlýna tak pěkně houstne.
Vesnické dílny dokázaly ze starých benzínových motorů udělat dřevo plynové s lihovým startem. Tak nakonec zprovoznili větší množství traktůrků. Některé z nich dostaly kvůli nedostatku pneumatik železná kola. A tak se název "lokotraktor" přestěhoval z kolejí na pole.
Kombajny, to už je něco jiného. Z dřevoplynu panují u kombajnů velké obavy kvůli požáru. Bylo by možné do kombajnů namontovat benzínové motory a provozovat je na líh. Jenže toho je málo. A tak starý mlynář řekl: no co, buď si obilí posekáte ručně, nebo si zkuste vypálit dřevný líh (methanol). Ale nepijte ho, mohlo by vám pak nastat zatmění slunce v pravé poledne.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Jen taková malá vsuvka a doplnění ke žním a starému mlynáři. Pan Krauz byl v závěru té "agitační žňové prezenzace" napaden slovy:
(Raději tam neměl vůbec chodit).
- "A nebyl jste náhodou v minulém životě potravinář, zaměstnanec nějakého sila, mlýnář nebo něco podobného? Proč jste na tu dobu žní neupozornil. Anebo aspoň na to vhodné suché počasí - ideální ke sklízni!"

- "Ano byl jsem. Ale jen v následném zpracovatelském průmyslu. Nebyl jsem nikdy žádný zemědělec. I tak se velmi omlouvám, mohlo mě to napadnout.

Jen bych chtěl na svou obhajobu uvést, že jsem vždy chtěl být chemikem, výbušnínářem, pyrotechnikem. Jako můj předek. Ale vzhledem k jeho minulosti mi to nebylo umožněno. Proto jsem svou tehdejší profesi bral jen jako nutné zlo a vůbec mě nebavila.
Ještě jsem měl možnost živit se jako havíř nebo pracovník v hutích, ale toho jsem se vzhledem ke svým fyzickým dispozicím velmi bál"
A ještě pár obrázků, které proběhly na té nešťastné agitační prezentaci:
Kosení a snopy.jpg
Kosení a snopy.jpg (30.88 KiB) Zobrazeno 2352 x
Panáci-detail.jpg
Panáci-detail.jpg (9.27 KiB) Zobrazeno 2352 x
*
Ještě poznámka padla od chemiků. Methylalkohol, tzv. "dřevný líh" je v primitivních podmínkách celkem náročně vyrobitelný. Na rozdíl od ethanolu kvasného.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Následující den dopoledne se sešli velitelé Metropolu, Palcátu a Kocourů. Probírali jak hospodářské záležitosti, tak i situaci ve Studních a i okolí. Všichni se shodli na tom, že opotřebovací válka pro ně znamená značné nebezpečí postupného vyčerpání sil. Velitel Palcátu ohlásil vyslání průzkumu do oblasti. Dle plánu mají odstartovat navečer.
Velitel Kocourů se svým zástupcem si vzali chvíli času na rozhovor s Martinem, který dokončoval přípravy na cestu. Záležitost s ním probrali a s ním se vrátili na schůzi. Zde jim Martin řekl o kontaktu ze Studní a o své cestě. Velitel Palcátu mu navrhl společnou cestu. Martin mu řekl o pravidlech NKS. Oba velitelé se na sebe podívali a ten z Metropolu řekl: vím, to byla jedna z prvních věcí, na které jsme se domlouvali. Sice nás pravidla NKS překvapila, nakonec jsme je akceptovali jako bezpečná. Velitel Palcátu řekl že to prve odmítli, ale když vidí jak to funguje budou uvažovat o změně.
Nakonec se domluvili na společné cestě přes spřátelená území. Průzkumníci si s Martinem domluvili kódy pro případné setkání ve Studních.
S Martinem šlo až na hranici několik kolegů, kteří mu zároveň nesli výzbroj, výstroj a zásoby. Na hranici si několik hodin odpočinuli a s večerní tmou se jak Martin, tak i chlapi od Palcátu vydali každý svojí cestou. 40 kilometrů ke kontaktu v první pátek.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Téhož dne odpoledne byly řešeny hospodářské záležitosti. Bylo rozhodnuto o vytvoření čet sekáčů obilí. Zájem ve městě byl poměrně malý, proto bylo rozhodnuto o zvýšení hodnoty poukázek. Na vesnicích to bylo lepší, přidali i jim. Zároveň někteří vyvíjejí tlak na přestavbu kombajnů na líh, případně dřevoplyn, což nakonec půjde do dalšího jednání.
Pro obsluhu dřevoplynu na traktůrcích bylo schváleno pravidlo že doplňovat palivo smí jen na nehořlavé podložce (stačí holá zem), proto jsou u polí budovány doplňovací stanice. A vlastní nádoba na vyvíjení dřevoplynu musí mít dvojitý obal. Kvůli případnému propálení pláště. Tak si ho někteří museli dodělat.
...
Bouře, která se večer prohnala částí území způsobila škody na lesních porostech. To zas přidělalo práci lesákům. Jen část dřeva byla použitelná, zbytek šel do paliva.
Jeden z blesků způsobil požár domu. Hasiči měli co dělat aby se požár nerozšířil dál. Nakonec to zvládli.
Jirka si při práci doma serval nehet na palci ruky. Katce se pěkně zvětšil bříško. Již cítí pohyby.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Ve mlýně a posléze i na vedení byl řešen problém s "naspeedovanými" psy a zakousnutou zombicí. Po několika dnech se ze psů začala agresivita vytrácet, míst ní upadli na nějakou dobu do stavu jakési letargie. Podle posledních zpráv se prý vracejí do normálního stavu. Na vedení proto souhlasili s názorem že dotyčná osoba psům s velikou pravděpodobností podala nejakou látku. Nepodařilo se zjistit jakou. Proto bylo rozhodnuto psí psinec hlídat a prostor byl několik metrů od živého plotu obehnán dalším plotem. Meziprostor vysypali pískem a hlínou (kvůli případným stopám). Též zvažují instalaci nášlapných nástrah.
...
Ludvík několik dní brečel a hledal stěně. Strávil spoustu času u jeho pelíšku. Poté došlo ke zvláštní události. Podle Katky za ním přišla fenka a začala ho olizovat. Pak se na Ludvíka upřeně zadívala. Ludvík ji začal hladit a následně za ní odběhl. Posléze ho našli v pelechu s fenkou a štěňátky. Jak si s nimi hraje a fenka ho celého "umyla".
...
Jirka se druhý den po konzultaci na vedení v depu stavil u Martina doma. Našel tam Danielu s Vlastinou. Daniely se zeptal kde je Martin. S Katkou a Lenkou se ho rozhodli pozvat s rodinou na víkend do mlýna na návštěvu. Daniela mu odpověděla že Martin je na akci. Když se Jirka dozvěděl na jaké zbledl a pronesl: ten má fakt odvahu.
Poté Daniele řekl: v depu mi řekli, že máme na S54 hlídat kód: ACA 82541. Není to jeho KNOS?
Daniela odpověděla: ano, je to jeho KNOS (kód nouzového obnovení spojení). Následné kódy máš?
Jirka: mám.
Daniela: Mně je dali už včera. Tak to budeme tady a na mlýně hlídat dvojitě.
Ale o našem rozhovoru ani muk. Krysy nespí a já ho chci mít zpátky doma u dětí.
Jirka: Spolehni se, pro něj půjdu klidně do pekla.

Následně se rozloučili a Jirka odešel domů do mlýna.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Jestli je to dobře nebo ne se vedou vášnivé spory.

V lese poblíž mlýna se utabořilo několik cikánských tlup.
Asi dvě.
Zřejmě spřízněných, ale moc spolu nespoluprácujících. Jen se tak nějak tolerují.
V jedné z nich, té bližší a zjevně nebezpečnější, byli pozorovateli poznáni obyvatelé blízkých měst. A i z jejich hovorů, díky technice, nějakému infra, ultra mikrofonu se to potvrdilo.

Další tábořiště se odposlechnout už nedalo a ani zvědi nebyli vyslání. Bezpečnostní riziko nebylo, nebo bylo vyhodnoceno jako žádné.
*
Celý záznam odposlechu je zatím utajen, ale příčina toho exodu je obecně známá.

Ve městě proběhla už tři veřejná bičování s povinnou účasti občanů a z oken přilehlých paneláků bylo při té slavnosti zhozeno několik bezvěrců. Zřejmě leseb nebo homosexuálů.
*
A místní cikáni, i když byli celkem vstřícní k novým pořádkům a stále vzůstájícímu režimu Šaria, najednou dostali strach. A všichni najednou z toho města prchli. Sice prý nijak oganizovaně jen, že to na pohled vypadalo jako zděšený úprk

(Z Kroniky Mlýna)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

SUPi a i celý psinec je v pořádku. Nebyla to zombie nákaza před níž mnozí varovali a měli velký strach z možné její přenosnosti.
Účinky drog pominuly a psi jsou jako dřív.
*
Ludvíček odmítal opustit štěňečiště a dostal za to pořádný výprask koženým páskem od matky.
Fenka kupodivu nijak nereagovala. Jen Velký Černý zuřivě štěkal a ten opasek v mžiku rozhryzal a mimo přezek a kovových části i sežral.
*
Z dáli se ozývá střelba a výbuchy které přehlušují hromy a blesky ze silné bouřky. Vlastně bouřek s lijáky a krupobitím které nás sužují už pár dnů a i několikrát denně.
Radiové spojení je teď nemožné podobně jako vzlet pozorovacího balonu.

Obilí na polích i když je částečně ve snopech to taky nesvědčí.
A to pozdnější už lehlo a bylo pobito při krupobití a výnos bude minimální.

Snad nás ještě před zimním hladomorem zachrání brambory které zatím vypadají ještě dobře.
*
A ještě nastala jedna změna. Taková nějaká duchovně - křesťanská:
Často bylo slyšet:
"To máte z toho, že se nemodlíte.!"
a teď už
"Bůh ochraňuj Mlýn..!"

A dokonce i vysoké voskové svíce někde hořely.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Je pátek, 23:12hod. V Lípě, na 2 staniční koleji stojí vlak. Na kanále 54 se ozve: vozmistr v Lípě.
Martin: ano, vozmistr na příjmu.
Vlak: 85630, na druhé v Lípě můžeme brzdit.
Martin: 85630, na druhé v Lípě zabrzdit.
Vlak: záábržděno .
Martin: vozmistrovským kladívkem "poklepe" brzdy vagonů a po 4 minutách a 10 sekundách řekne: 85630, na druhé v Lípě odbrzdi.
Vlak: óódbržděno.
Martin: znovu "poklepe" brzdy a po pěti minutách a třiceti sekundách na druhém vagónu dá sedm a pak pět ran kladívkem do stopexu (zařízení sloužící k automatickému vymezení vůle vzniklé opotřebením brzdových špalíků).
Následně se zabrždění a odbrždění zopakuje (pokud je u některého vagónu zkouška brzdy neúspěšná je nutno ji zopakovat).
Poté přejde k lokomotivě a strojvedoucímu dá zprávu o brzdění, kterou podepíše. Přitom se baví se strojvedoucím.
Ochrankář na lokomotivě slyší úryvky rozhovoru
.... na druhém voze se zasekl stopex, dal jsem mu elixír... .
Minule nás taky zlobil, mus... ... ho vypnout z brzdy.
Jo, a s hytlákem pojedeme do depa, je ... vyměnit zdrže.
Jedeš s námi?
Ne, ... .... ... .
Dobře, budu ... .

Martin si poté vlezl do hytláku, kde nikdo nebyl (klíč visel na růžici stopexu druhého vagónu).
Vlak se následně rozjel.
Po příjezdu do Studní byly nákladní vozy odvěšeny a lokomotiva s hytlákem přejela do depa. Chvíli se nic nedělo, načež strojvedoucí přišel do hytĺáku za Martinem. Po kódovaném představení se setkali. Následně s Martinem přešel do ubytovny, která je součástí depa. Vešli do pokoje v druhém patře. Je půl čtvrté ráno. Je slyšet, jak ve vedlejším pokoji začne zvonit budík.
Venku se rozednívá, ptáci zpívají, kočky jdou spát.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po utáboření obou tlup v okolí mlýna nastalo mezi běžným obyvatelstvem celkem pozdvižení. Někteří pod vlivem špatných zkušeností navrhovali předběžnou akci. Velitelé však navrhli zachovat chladnou hlavu. Jak jeden z nich řekl: třeba zas potáhnou dál. A pokud začnou dělat problémy, může každý využít hradního práva.
Před časem bylo na všech spřátelených územích zavedeno hradní právo. Platí pravidlo, že ke vstupu do ohraničených, či uzavřených prostor je třeba souhlas majitele, nebo pověřené osoby (člen rodiny, hlídač, vedoucí atd). Pokud někdo bez souhlasu vstoupí na ohraničený pozemek či do budovy může proti němu majitel či pověřená osoba použít jakékoliv prostředky. Následky si nese ten, kdo bez povolení vstoupil kam neměl.
Pokud musí někdo vstoupit na ohraničené území z nouzových důvodů musí to dát jasně najevo (hlasitým voláním) a mít ruce nad hlavou. Ze skupiny pouze jeden. Je třeba mít na paměti, že jakékoliv podezření může znamenat okamžitou protiakci.

Volně rostoucí divoké plody si každý může sbírat jak chce, po otevřených cestách je možné se pohybovat bez omezení. Totéž otevřené prostranství včetně lesa, kde nerostou kulturní plodiny, je vždy třeba dbát na maximální ohled k přírodě.

Co se týče zbraní, může každý nosit a používat jaké chce. Jeden z vedoucích byl před lety ve Švýcarsku, kde se mu líbil tamní systém, kdy mají lidé zbraně doma. Po debatách ho zavedli a ukázal se jako nejlepší. Při potížích je zde nejkratší reakce a zároveň je zde minimální riziko vyloupení nějakého centrálního skladu, kam se člověk při průseru ani nemusí dostat.
Systém Rangers se už taky podařilo částečně rozjet.
Členové druhé tlupy vypadali v klidu, po čase část z nich začala pomáhat v lese a na polích. Nakonec se zabydleli ve starém statku asi deset kilometrů daleko. Dali si to tam do pořádku, když za nimi přišla návšteva bylo vidět že tam mají pořádek.
Ale s tou druhou partou to prý tak jednoduché nebylo. Ale k tomu nejsou žádné bližší informace.
...
U brambor se vyskytly problémy. V sobotu odpoledne přiběhlo k hospodáři dítě a volalo: Emerickej brouk!!!
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Je neskutečné horko, dusno a obrovská vzdušná vlhkost.
A každou chvíli bouří. Panáky na polích nestačíme znovu stavět. Každou chvíli jsou větrem pobořeny a rozházeny po okolí.
Nevíme co s nimi. Nesklízené obilí je z větší části povalené a hrozí nebezpečí, že zrna v klasech začnou klíčit nebo hnít a plesnivět.

Pan Krauz doporučil, podobně jako starý mlynář, rychle uvolnit sila, poslední zbytky loňského obilí rychle semlít a z nové úrody zachránit co se dá.
Ale při vyklízení sil nastal nečekaný problém. Mokré a silně navlhlé zbytky obilí i v silech.

Jinak distingovaný p. Krauz to komentoval slovy:
"Kuwaa, to vůbec není dobré!"
Vzpomínám si na na svého jednoho starého kolegu z oboru. A i já osobně si na něco podobného vzpomínám a mám do zdokumentováno:
Tak si to vyslechněte. To Historické okénko. Jméno uvádět nebudu, jen to, že na svém blogu tehdy vystupoval jako Vidlák:
*
"Začnu jednou včerejší událostí, kterou bych jinak nebral v potaz... Včera bylo hrozné dusno.
Naprosto příšerné. Teploty přes třicet stupňů, ani lísteček se nepohnul a my vyskladňovali na silem jednu z posledních komor loňského obilí. Obilí v komoře se v zimě chladí a protože má obilí docela slušné izolační schopnosti, mají zrníčka ještě dneska tak 15°C. Spustili jsme dopravníky a po deseti minutách z nich začala dole crčet voda. Obilí bylo dost studené, aby o pár stupňů ochladilo plechy elevátorů a na nich se začala srážet voda.
Můj postarší kolega kolem ustaraně chodil a říkal, ať si doma všechno zabezpečíme, ať otevřeme kanály, protože přijde něco příšerného. Rosící se stroje na sile, to není nic divného - v březnu.

Když se to stalo naposled v tuto dobu, přišly na Moravu povodně. My mladší jsme se jen tak usmívali.
Všechny naše aplikace na předpověď počasí předpovídaly lehký deštíček, který k nám nejspíš ani nedojde, ale on si pořád vedl svou.
Měl pravdu...."
https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/vyb ... atne-misto
*
Nastalo zděšení umocněno těmi vzpomínkami na tehdejší tornádo na Moravě.
A do toho ještě to silné napadení brambořišť mandelinkou!
*
A náhle nějaké bojové potyčky, blízká města začínající být zotročená černošskými a arabskými přivandrovalci, průzkum podzemí apod. přestávají být středem zájmů.
Stejně jako ty dvě cikánské tlupy.
Dokonce to vypadá, že se s nimi spřátelíme. Nabídli nám v rámci jejich možností pomoc.

(Skeptici jim ale nevěří a tvrdí, že je to způsobeno jen tím, že ti kteří neuprchli z měst byli tam islámisty krutě povražděni).

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Být to ječmen, tak už by to mohl být skoro slad", snažili se někteří zlehčit "vtipně" tu situaci:
Klíčící zrna v klasech.jpg
Klíčící zrna v klasech.jpg (101.7 KiB) Zobrazeno 2104 x
Údajně masivnímu rozšíření mandelinky došlo kvůli počasi tvrdí mnozí.
Velmi vlhlé jaro a počasí posledních dnů.

Celkem zajímavé je, že k té invazi došlo tak brzy, v době kdy jsou ještě bramborové natě celkem malé.
V minulosti tomu docházelo až daleko později. V červenci nebo srpnu. Viz. historická vyhláška z padesátých let:
Vyhláška-mandelinka.jpg
Vyhláška-mandelinka.jpg (102.54 KiB) Zobrazeno 2104 x
A zde aktuální foto napadených natí:
lale06-1_1351058079_20210626151425463.jpg
lale06-1_1351058079_20210626151425463.jpg (7.27 KiB) Zobrazeno 2104 x
*
Jinak brambořiště hodně ztmavla a nastal tam velký pohyb a aktivita.
Ale ne od divokých prasat jak se mnozí obávali těch ryjících a rychle se přemísťujících všežravců.
*
Byli to cikáni z obou osad. Asi skoro všichni a i s dětmi a sbírali ty brouky i jejich larvy.
Byli rychlejší a pohotovější než mlýnská zemědělská sekce.

Skeptikům, kteří se snažili vyhnat je z okolí Mlýna vzali trochu nenávisti vůči nim a jsou už teď v úplné hlasovací menšině.

Nicméně pořád je nemají rádi a tvrdí, že bysme se jich měli co nejrychleji zbavit.
Že to prý dělají jen proto, aby ta pole mohli později zplundrovat a vykrást.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Proměnlivé počasí způsobovalo značné vrásky hospodářské správě. Pokud budou panáky obilí často ležet na zemi, hrozí jednak vyhnití obilí, navíc obilí vlhkostí ztratí svoji kvalitu. Někoho napadlo panáky narovnat do stodol a přístřešků. Ale jen v jedné vrstvě a s mezerami aby nedošlo k zapaření a požáru.
Brambory se nakonec podařilo uchránit od mandelinky. Větší děti dostaly za úkol brambořiště prohlížet. S nimi je vždy několik ozbrojených dospělých osob. I když i některé větší děti jsou také vybavené (malorážkové zbraně a 6,35mm browning lze nosit už od deseti let, ale jen skrytě a lze použít jakýkoliv druh munice). Ještě netuší, jak se jim toto opatření jednoho dne vyplatí... .
...
V cihelně se rozjela výroba střešních tašek. Někteří lidé, kteří opravovali domy, či začali stavět nové chtěli použít dřevěný šindel, případně došky. Proti tomu se zcela pochopitelně postavili hasiči, kteří dali najevo obavy ze vzniku nezvládnutelného požáru. Při silném požáru jsou totiž do vzduchu vynášeny kousky lehkého hořícího materiálu a oharky. Tyto pak padají k zemi po směru větru i v poměrně velké vzdálenosti od požáru. Pokud dopadnou na doškovou, či šindelovou střechu hrozí velké riziko jejího vznícení a vzniku nekontrolovatelneho požáru. Jako případy uvedli několik požárů starých sídel a z nové doby požár obce v Polsku. Rozšíření požáru tam bylo dle nich způsobeno kombinací větru a neexistujících protipožárních zdí mezi jednotlivými objekty stavěnými v řadě. Na některých objektech prý byla i hořlavá krytina.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Bramborová pole jsou od mandelinek dočasně vyčištěna.
Silné bouřkové větry ustaly a panáci zase stojí. I silné dešťové srážky ustaly.
Snad i v tom vlhkém počasí zrna ve snopech vyschnou a půjdou co nejdříve vymlátit a nepřijde zas nějaká nepřízeň počasí.
*
Sušení panáků pod přístřešky bylo z kapacitních důvodů zamítnuto. Jestli to rozhodnutí bylo správné ukáže asi jen čas a počasí.
*
Obě cikánské osady se asi sloučily a usídlily se na tom jednom, už dříve zmíňovaném statku.

Po jejich masivním sběru mandelinek a vyčištění polí si získali jisté sympatie.
A k tomu přispělo i to, že v okolí nedošlo k žádným, byť i jen drobným krádežím.
A pokud něco chtěli, potřebovali, řekli si o to.
Dostali tři jatečné býky, pět prasat a větší množství slepic na chov. Mimo jíných "drobností".

Oplátkou za to nám bylo slíbeno, že pokud je nebudeme vyhánět z okolí Mlýna, nevědí kde by měli jít a tady se jim líbí, že jsou ochotni nám v čemkoliv pomoci. I v těžkých a neatraktivních fyzických pracích.

Anebo i v bojích. Asi si ve městech užili své a snaží se vrátit ke svým kočovným a přírodním kořenům a nějakým starým kecům už nevěří.
*
Vyplynulo z toho tak trochu, že by chtěli po nás i nějaké zbraně a výbušniny...

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Bohužel stálo se to před čím mnozí varovali.
Že to sousedství s těmi cikány nic dobrého do budoucna nepřinese.
A tak se i stalo.
*
Cikánský statek byl napaden městskými a podobnými jednotkami a zjevně byly snahy ho úplně zničit a svést to na nás.

(Poblíž příjezdové cesty k mlýnu visely na větvích stromu mrtvoly dvou děti a jedné ženy...).
*
Naštěstí díky mlýnské ochránce, Kocourům, Palcátu, Metropolu a všem tehdy zúčastněným tam nedošlo k většímu masakru a nemohlo to tak být zneužito vůči nám.
Zasáhli velmi rychle a účinně.

Kontroverzní, ale pochopitelný může být jejich postup po rychlém skončení boje.
Pod ochranou Kocourů vjeli do nejbližšího města a tam na náměstí, přímo před radnici, vysypali plnou vlečku mrtvol nájezdníků.

Z kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět