Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Bahňáci a spol byli probíráni na poradě. Padl návrh na jejich propuštění, ale Martin se nad tím zamyslel a povídá: nechte je několik dní v izolaci. Alík je zavedl do pasti v bažině, která divně smrděla. Já vím, mohlo tam být i nějaké zvíře v rozkladu, ale jistota je jistota. Po té eskapádě s rukou si nemůžeme dovolit další selhání. A vyřiďte můj dík veliteli mlýnské skupiny, který poslal do bažiny ty dva co tam zapadli. Nedošlo tak ke zbytečnému ohrožení dalších lidí.
Co si myslíte o tom zmrtvýchvstání Mengeleho a jeho výletech, se se smíchem zeptal vedoucí MTZ.
Co si o tom myslím? Nevím, co si ten chlap píchal. Mohly to být nějaké halucinace. Vždyť kluci, co tam byli s ním se alespoň zabavili a dělali mu tajemné hrady, či jak to nazvat z papíru.
Takže dva původní dostanou dva nové kamarády? Byl další dotaz.
Dal bych je do jiné místnosti. Přeci jenom jsou to dva týdny a ti první už budou končit. Tak ať jim to zbytečně neprodlužujeme. I když poslední slovo mají lékaři.
Další dotaz se týkal změn ve strážní službě. Někteří to vzali ve stylu "nové koště dobře mete" a považovali to za zásah do autonomie jednotlivých skupin Kocourů.
Martinova odpověď zněla: autonomii samozřejmě zachovám a ctím ji. Proto na systému "každý si zodpovídá za své území a při problémech požádá o pomoc ostatní skupiny " nic měnit nebudu. Spolu s tím, že ma každá skupina své šifry a další věci též nic měnit nebudu. Již několikrát nám tento systém poloautonomních skupin zabránil vážným škodám při infiltraci nepřátelskými krtky.
Ale co hodlám upravit jsou nefunkčnosti. Konkrétně, u strážní služby se tam, kde provozovali překryté směny, nebo dělené střídání problémy nevyskytly. Ale tam, kde se střídali v boudě "na píchačky" problémy nastaly. Přišli jsme tak o třetinu zásob sena. Naštěstí máme víc zrní, tak se nám podaří velkou část stáda zachránit. Ale nemůžeme si dovolit další ztráty sena. Proto jsem se podíval tam, kde byla strážní služba bez problémů a podařilo se jim chytit diverzanty. Podíval jsem se, jak to dělají a ostatní to budou dělat zrovna tak.
Řeknu to na rovinu: co funguje nechám být. Ale co nefunguje chci uvést do funkčního stavu.
A nejsem žádné koště, jen řeším problémy, co se nám tu nahromadily.
A nyní mne zajímá, jak to dopadlo s motorkami?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- "Motorky jsou dezinfikované, odbahněné a znovu funkční. Nebylo to zas až tak hrozné jak to zpočátku vypadalo", řekl zástupce Depa.

- "Vysílačku vem bahenní čert, ale té odstřelovací pušky s příslušenstvím je obrovská škoda. Byla jedna z nejlepších z našeho arzenálu. A ty doplňky úplně špičkové a těžko nahraditelné. Velká škoda toho infračerveného, termo vidění a vlastně ani nevím, co to vše umělo protože jsem neměl tu čest si to nikdy vyzkoušet ", řekl Martin.
*
- "Další místnost zatím není. S něčím takovým jsme nepočítali. Ale paland je v té izolaci dost. Zatím tam musí být spolu", řekl Sova.
*
*
*
A v izolačním oddělení Sanitárního Psince.

- "Jo, tak vy jste ti bahňáci co se málem nechali utopit v bažině tím přízrakem? Tím Alíkem? Těší mě pánové", řekl Mengele.

- "Taky je nám velkou ctí, že se můžeme tak zblízka setkat s Tulákem po hvězdách a nějakou dobou, snad krátkou, s ním sdílet i pokoj. A jen tak mimochodem, nechcete nás doktore vzít sebou do toho tajemného domu. Přece jen neskromně, jsme ti jedni z nejlepších průzkumníků a mohli bysme vám být při vašich průzkumech tam užiteční?", řekl jeden z Kocourů.

- "Pánové při vši úctě k Vám to nepůjde. Takovým kteří se nějakým přízrakem málem nechají utopit jako koťata v nějaké bažině bych tam nemohl rozhodně věřit. A taky ten tamní dobrman by to nedovolil. Nesmím tam nikoho přivést. Omlouvám se".

- "Cože, vy tam mluvíte s nějakým psem? A on mluví?"

- "Může být, že to nepochopíte, že na to vám váš rozum nestačí, ale já s tím psem do jisté míry komunikuji. Jen tak nějak mimoverbálně. To znamená, že on samozřejmě nemluví žádným známým jazykem, jen občas štěkne nebo zavrčí. Ale já už tam tak i bez toho nějak vím co mi chce sdělit. Pošle mi občas nějaké impulzy do hlavy a já jim rozumím".

- "Kuwaaa fix, co jsem komu udělal, tohle nevydržím! Jak tady byli ti kluci a Pedro tak to ještě šlo. S nima se dalo pobavit, zahrát si nějakou hru, ale teď tady s tím osazenstvem..., já se tu zblázním!!!" skoro nepříčetně řval pan X.

Druhý z Kocourů pak řekl:
"Myslím, že Sanyternice, nebo vůbec cokoliv, by bylo pro nás oproti tomu co nás tu čeká procházkou růžovou zahradou. Já jsem v jistých směrech klidný člověk, ale přece jen trochu narušený a zhrublý všemi těmi boji kterými jsem prošel, ale mám strach, že se neudržím a tady to nedopadne dobře. Anebo raději odtud uteču!".

- "Taky mě to napadlo, ale to nepůjde. Je to tady díky tomu Mengelemu skutečně bedlivě hlídáno. Koukal jsem na to. Útěk odsud je bez šance".

- "Ale jak se bláznivý doktor odsud po nocích dostává?"

- "To zatím nikdo neví a vlastně tomu ani nikdo nevěří".
- "A co je tohle, co jsem našel ve své posteli?"
Schody-průzkum.jpg

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Porada pokračovala dál.
Byl v ní řešen i přístup k obyvatelům území, která jsou doposud okupována Severním křížem a jeho pomocníky.
Na dotaz, jak budou tuto problematiku řešit Martin odpověděl:
Naším cílem je , aby se případné operace neúčastnících se civilních obyvatel pokud možno nedotkly.
Proto až na zvláště zdůvodněné výjimky platí zákaz poškozování civilního soukromého majetku. Akce pojedeme v maximální míře proti pomocníkům a velitelům Severního kříže.
Zároveň budeme pomáhat našim podporovatelům a samosprávám obcí, které k nám budou chtít přejít.

Jak to myslíte?
Jednoduše: tomu, kdo je s námi tomu pomůžeme, kdo je proti nám dostane přes prsty a těm, kdož budou chtít zůstat neutrální neutralitu po dohodě o vzájemných podmínkách umožníme.
???
Víte, tohle byl velký úspěch našeho bývalého velitele. On dokázal dohodnout přechod části obcí s jejich vedením k nám bez boje. Zároveň těm, kteří chtějí zůstat neutrální neutralitu za určitých podmínek dovolil. Jak říkal: oni nám neškodí. Tak proč spolu budeme bojovat, když můžeme žít vedle sebe. Pak ještě dodal: mezi územími bude stejně probíhat obchod. Lidé se budou navštěvovat, brát se, ženit se a pracovat kde budou chtít bez ohledu jestli je to území u Kocourů, Palcátu, jinde, nebo neutrální. Stejně to jednou splyne do většího celku. Tak jako jsme se my a další skupiny spojili do Spřátelených území.
Proto je necháme "bokem", samozřejmě si je ohlídáme aby nesešli z cesty na špatnou stranu a čas ukáže. Momentálně je výsledek ten, že většina původních neutrálů se začlenila do Spřátelených území.
Byl to jeho majstrštryk, kterým nám ušetřil spoustu životů.
Bylo vidět, že ho vyjednávání baví, ale bylo to pro něj spolu s ostatními povinnostmi náročné.
Proto jsem po něm funkci velitele Kocourů převzal já.

A starý velitel šel do důchodu? Padlo sálem.
Původně to měl v plánu. Ale nás vzhledem k tomuto jeho úspěchu napadlo něco jiného.
Co?
Aby se stal vedoucím skupiny vyjednavačů. Po pravdě řečeno, byl dost unavený a moc se mu do toho nechtělo. Podotkl, že je mu přes sedmdesát let.
Ale my ho ukecali: máš klid, zkušenosti a důstojnost tvého věku. Nauč to mladé Jsem mu řekl.
Tak si nakonec dal říct a od pondělí nastupuje do funkce velitele vyjednavačů. Lidé, se kterými pracoval radostí málem zbořili kancelář, když jsem jim to řekl.


V sále se vzadu ozvalo: pero a meč. Dvě nejmocnější zbraně světa.
Další poznamenal: pero s kladivem na nerozhodné až záludné: vidíte tu jednotku Kocourů a slyšíte co říkám?
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Další sezení s historiky a techniky se věnovalo koželužství.
Na řadu přišlo odstranění srsti (chlupů) a pokožky.

Při této přípravě kůže na vydělávání se odstraňuje pokožka se srstí tak, aby zbyla jen škára.
Chlupy jsou do pokožky vrostlé, po dostatečném změkčení (narušení) je lze i s pokožkou ze škáry odstranit.
Alternativně lze chlupy oholit. Po oholení je kůže pevnější i silnější, má však horší vzhled.

Odstranění pokožky s chlupy se zakládá na chemickém principu. Lze použít pocení, nebo alkálie (vápno).

Při použití vápna dochází k poškození vláken ve škáře, proto je kůže vydělaná vápnem křehčí snadněji se láme.

Dále budou probrány způsoby odstranění pokožky a srsti.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Očištění kůže pocením.

Vymáčená a oškrabaná kůže se skládá ze škáry a pokožky s chlupy. Kůže je prosáklá vodou, což je vhodná příležitost pro řízené zahnívání kůže, které postupuje od pokožky ke škáře. Proto je třeba pocení včas zastavit, aby nedošlo k poškození škáry. Při pocení kůže vzniká čpavek, který způsobuje poškození pokožky. Tvorbou čpavku se snižuje váha kůže, která se tak zlehčuje. Čím je úbytek hmotnosti kůže menší, tím je pocení lepší.
Pocení je dvojího druhu. Teplé a studené.

Při teplém pocení se používá vyšší teploty, při kterém je hnití kůže rychlejší. Vzniká zde však problém se včasným zastavením procesu. Proto se teplé pocení nemá používat.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Studené pocení kůže.

Probíhá v podzemních místnostech s nižší teplotou a snažší regulací teploty vzduchu. Teplota se v místnosti může pocením velkého množství kůží zvýšit, což je způsobeno rozkladem látek.
Dále se pocením kůže spotřebovává voda v kůži nasáklá, proto se do místnosti zavádí přítok vody. Studená voda se v místnosti rozprašuje. Zároveň je místnost vybavena ventilačními otvory. Jeden je nahoře pro únik teplého vzduchu komínkem, druhý na protilehlé straně dole pro vstup studeného vzduchu.
Kombinací ventilace a kropení studenou vodou se v místnosti udržuje stálá teplota.
Studené pocení poskytuje nejlepší jakost kůže proti jiným metodám.
Studené pocení trvá 6-20 dní dle teploty a jakosti kůže.

Místnost pro studené pocení je 2,5 metru vysoká a dvakrát tak dlouhá jak široká. Její stěny jsou hladce nahozené cementem, případně naasfaltovány. Ve středu podlady je stružka a podlaha se do ní mírně svažuje. Podlaha je cementová a stružka ústí do odpadní roury.
Místnost je celá zaházená hlínou, výhodně ji lze umístit do svahu s přítokem vody z pramene.

Do čelní stěny místnosti se osazují dvoje dveře, ideálně umístěné na sever (SZ až SV).
Na stropu místnosti jsou umístěny tyče na zavěšení kůží a je zde umístěné vodovodní potrubí s uzavíratelnými odbočkami opatřenými sprchovými hlavicemi. Potrubí je propojeno s nádrží na vodu umístěnou buď na střeše místnosti, nebo ve svahu výše.
Ventilační komín je opatřen uzavíratelnou plechovou hlavicí. Umožňuje odtah teplého vzduchu a studený vzduch se do místnosti natahuje odtokovým kanálem.
Na stropu jsou tyče určené k zavěšení kůží. Kůže se zavěšují tak, aby se nedotýkaly mezi sebou a vzduch mezi nimi mohl volne proudit. Kůže se zavěšují srstnatou stranou do chodbičky (vnitřní stranou proti sobě) proto, aby bylo možné kontrolovat postup pocení.

Po zavěšení kůží na tyče se otevře přívod vody, která začne z kropících hlavic vytryskávat ve formě jemného deště. Vzduch v místnosti tak zvlhne a je li k dispozici studená voda snadno se v místnosti udrží teplota 5-10°C. Při zvýšení teploty je třeba zvýšit přítok vody a zesílit ventilaci. Teplota nesmí překročit 14°C.

Při teplotě 6-10°C trvá pocení u těžkých kůží 6-12 dní. Konec se pozná dle snadného oddělení pokožky od škáry.
16415854694396668732943370228839.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Oba střelečtí instruktoři se vrátili z Černé perly s tím, že základní střelecký výcvik tam je ukončen.
*
A říkali, že cikáni začali ve větším množství porážet dobytek, ale že to není kvůli tomu aby odtáhli, jen z nedostatku krmiva a vhodné době ke zpracování masa.
A že i vydělávají kůže. Ale takovým zvláštním způsobem.

Omízdřené a odchlupené je moří. Jde u nich o poměrně krátkou, ale značně nepříjemnou technologickou operaci.
Namočí kůže na jeden až několik dní do kvasícího roztoku z vody a výkalů. Tvrdí, že nejlepší jsou výkaly masožravců, z nichž nejlepší a nejdostupnější jsou psí.
A že sice horší, ale stále použitelné jsou i slepičince anebo třeba i holubí trus který ale oni nemají.
Tak mě požádali, řekl Fero, abych jim dodal nějaký materiál z našeho služebního psince. Snad p. Turek nebude proti tomu nic mít. Mimochodem zápach z té jejich "Koželužny" je příšerný a srovnatelný, nebo ještě horší, než z naší Sanyternice. Však to taky dělají od směru převládajících větrů, přitékající vody v potoku a mimo statek.
Co s těmi polotovary dělají pak dál už nevím protože jsme odešli.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Ohledně výše uvedeného způsobu moření kůží zkvašenými výkaly se historici a technici shodli, že může jít o určitou variantu bobtnání kůže červenou tekutinou. Bobtnání červenou tekutinou bude probráno ve stati věnující se bobtnání kůží.

Nyní zbývá probrat zbývající dva způsoby očištění kůží.

Očištění kůže vápnem.

Používá se vápenné mléko.
Na 100 hovězích kůží je třeba 250kg páleného vápna, které je třeba vyhasit.
Vápenné jámy se vyzdívají v zemi. Jsou rozděleny do sekcí po třech jamách v jedné sekci.
V první jámě je vápenné mléko z 50kg vápna, v druhé z 90kg vápna a v třetí že 110-140kg vápna. Jelikož se vápno usazuje na dně nádrží je třeba s obsahem nádrží často míchat. Je to z důvodu rovnoměrného působení vápna na kůže.
V prvním oddělení jsou kůže týden, poté se přendají do druhého oddělení opět na týden. Horní kůže dolů a naopak. Následně se kůže předají do třetího oddělení, kde je třeba kůže každých 12 hodin kontrolovat. Jakmile jde pokožka s chlupy snadno odstranit je nutné kůže z nádrže vyjmout. Aby nedošlo k poškození škáry.
Kůže se vápní v průměru 15-25 dní.
Po vyndánì je třeba kůže odvápnit. Mimo vápna z povrchu kůže je třeba odstranit i vápno chemicky vázané, neboť vápno pohlcuje tříslovinu. Tím by značně vzrostla její spotřeba a kůže by byla křehká a lámavá.
Vápno v kůži mechanicky vázané se odstraní několikerým praním v čisté vodě. Avšak chemicky vázané vápno ( vzniká nerozpustné vápenné mýdlo jako důsledek sloučení vápna s tukem) které je ve vodě nerozpustné je třeba odstranit pomocí organických kyselin. Nejlépe kyseliny octové a mléčné.
Vápno chemicky vázané ve škáře se nejlépe odstraňuje po odstranění pokožky s chlupy.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero podotknul:
A i pár jiných se přidalo:
"Zajímavé jak se tady poslední dobou rozšířilo koželužství.́ No asi s těma zabíjačkama. Ptal jsem se v Perle, jestli jsou k tomu účelu použitelné i kůže psů, koček, králiků apod. A říkali, že ne. Že tomu se věnuje kožešnictví což je něco trochu jiného. Tak jsem si oddechl protože jsem si myslel, měl jsem strach, že jak dojde jatečný dobytek, začnou se ztrácet psi".
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Dále se na očištění kůže používá technika solného nálevu.

Způsob se provádí takto: po očištění se kůže do kádí vkládají po dvojicích tak, aby dvojice k sobě byly složeny vnitřními stranami. Nejprve se do kádě vloží první kůže vnitřní stranou nahoru, na ni se nasypou 3kg soli a na ni druhá kůže vnitřní stranou dolů. Kůže se dále párují po dvojicích s tím, že se mezi každou dvojici kůží dá 3kg soli. Po naplnění kádě až nahoru se na poslední kůži nasype 5-10kg soli. Nakonec se káď zaplní vodou tak , aby kůže byly potopené. Voda sůl postupně rozpouští, čímž vzniká roztok zabraňujíci hnití kůží.
Vodu je třeba dolévat.
V kůži vlivem soli nastává změna, která způsobuje odlučování pokožky od škáry. Celý proces trvá 8-12 dní.
Způsobem očištění kůží v solném nálevu se dá zpracovat velké množství kůží na malém prostoru bez zápachu a tímto způsobem očištěná škára je po vymáčení od soli velmi vhodná na vydělávání kůží dubovou tříslovinou, kterou se snadno a rychle sytí.
Sůl je třeba z kůže vyloužit opakovaným máčením ve vodě.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po uvolnění pokožky od škáry se pokožka odstraňuje mechanicky oskrabováním.

Oskrabování se dělá na výše popsané stolici (skoblice) ostrým želízkem, kterým se jede odzdola nahoru. Klade li některé místo značný odpor, je vhodné místo posypat prosátým dřevěným popelem.
Nejlépe se oškrabují kůže připravené studeným pocením.

Po oškrábání kůže se kůže obrátí vnitřní stranou nahoru a provede se její urovnání na stejnou tloušťku. Velmi ostře broušeným nožem s násadkami na obou koncích podobným pořezu se odstraní zbytky masa a tuku. Kůže se ohobluje na stejnou tloušťku
Po oškrábání se kůže naloží do vody.

Po oškrábání zbyde spousta chlupů, které lze dále použít.
Oškrabky se smísí s velkým množstvím vody, prohněto se a voda se odlije. Těžší chlupy se usadí na dno a pokožka plave blíž k hladině. Proces se několikrát opakuje, až je strst celkem čistá. Následně se srstí dá do nádoby s vodou a nechá se delší dobu odstát. Pokožka se ve vodě zcela rozloží, zbude jen srsť. Ta se následně promyje čistou vodou. Několikrát.
...
Těmito přípravnými pracemi se obdrží čistá škára, od které je jak pokožka s chlupy, tak I spodní vrstva s tukem a masem oddělená. Tyto práce jsou dost obsažné a vyžadují značných zkušeností a dovedností.
.
deska5229.jpg
deska5229.jpg
Přílohy
Gerber.jpg
guertler-1568.png
guertler-1568.png (20.08 KiB) Zobrazeno 1186 x
uvodni-obr_5a66f538306cc_k7sxa686sx_250.jpg
uvodni-obr_5a66f538306cc_k7sxa686sx_250.jpg (29.64 KiB) Zobrazeno 1186 x
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Z izolace:
-"Kocouři, neserte mě a nehrabejte se v mých věcech a poznámkách. Stejně byste nic z nich nebyli schopni pochopit a vraťte mi je. Něco mi totiž chybí a chci to vrátit!"

- "Mengele vy jste doopravdy šílený!"

- "A co je toto?" řekl doktor a z knihy na stolečku Kocoura vytáhl mimo jiné:
Poznámky.jpg
Poznámky.jpg (47.45 KiB) Zobrazeno 1168 x
- "Říkám vám naposled, neserte se do věcí kterým nerozumíte, které vaše zelené mozky nejsou schopny pochopit, nesahejte na mé věci a vůbec si mě nevšímejte!"
- "Má pravdu", řekl pan X a dodal: "Dokud jste tady nebyli připadal jsem si tady jako v nějakém standardním blázinci, ale teď..."

- "Kocour: ''A doktůrku, co uděláš? Myslíš, že ty tvé kecy a vyhrůžky budeme brát vážně? My elitní Kocouři. Ty taková třasořitka. Jedině, že by sis pozval na pomoc někoho z toho tvého virtuálního světa. Anebo kdyby ses tam úplně odstěhoval!"

Pak se ještě ozval pan X: "Já bych ho raději moc nedráždil. Víte, nějakou dobu už tady s ním jsem, něco jsem už tady viděl a nepochopitelné věci zažil..."

Dr. Mengele: "Xko má pravdu. Doopravdy mě neštvěte nebo se nebudete stačit divit co se tady ještě stane!"

Z Kroniky Mlýna, resp. ze zápisků jedné vyděšené sestřičky
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Rozhovor v noci mezi Kocoury:

- "Ty vole, on tu není, zmizel. Říkalo se, že on cestuje tak nějak mimotělně. Že někdy v noci vypadá jako mrtvý a ráno zas nějak ožije".

- "No jo, ale teď tu není vůbec. Ani tělo a ani i ten svazek s těmi zápisky na kterých ležel. Já to nechápu. Oba dva jsme přece vyhodnotili, že odsud se utéct nedá!"

- "Pokud jsme se nezbláznil, nezkoušejí na nás nějakou alternativní léčbu, tak vidíš, že se to dá. Zavolám sestřičku ať ví".
*
Sestřička:
"Běžte někam a nebuďte mě zbytečně!"

- "Tak zavolám doktorům tím polním telefonem".
*
-"Sova, co se stalo, Mengele je zas mrtvý nebo co?"

- "Ale on tu není vůbec. Zmizel i s většinou svých osobních věcí. Není tady!!!"

- "Tak děkuji za dobrou zprávu a už mě prosím nebuďte. Probereme to na vizitě. A dobrý zbytek noci".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pak se našel lísteček se vzkazem:
Několik dnů tady nebudu, ale "nebojte se", zas se vrátím. A ještě vám chci sdělit, že jsem si dovolil provést takový malý pokus. Omlouvám se za něj, ale jinak to nešlo protože mi se tady nevěřilo a udělali jste ze mně úplného šílence. I když ty kluky jsem vyléčil já!
A ty Kocoury jste zavřeli do izolace úplně zbytečně. Byli úplně beziinfekční, což potvrdili možná i oba doktoři a i čichací psi.
Jen, že nový velitel to tak nechtěl...

A já jsem je nakazil abyste viděli jak se tato nákaza, ten virus skutečně projevuje.
Takže čekejte, že do pár hodin změní barvu i chování. A vzhledem k tomu, že jsou to vojáci můžete od nich čekat i jistou agresivitu a nebezpečnost..
Tak pozor na ně dokud se s novou vakcinou nevrátím
*
A já se vrátím. A pokud ne, pokud by se mi v tom domě a okolí něco špatného stalo, vězte že vše co jsem udělal, dělal jsem jen s těmi nejlepšími úmysly.
Jinak to doopravdy nešlo. Nikdo by mi nevěřil, byl bych za ještě většího šílence než doteď.
A podpis:
Bůh ochraňuj Mlýn. Mudr. xxxxxx xxxxx, Mengele.


Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ve mlýně nikdy nebyly a ještě ani teď nejsou splachovací toalety a ani nijak zvlášť vyřešena splašková kanalizace. Kdysi to nějak nebylo potřeba, pak bylo do takových věci všemožně tlačeno pod hrozbou nejrůznějších pokut, sankcí a po rozpadu už byly úplně jiné starosti než budování nějakých čističek anebo řešit dohled státu nad kontrolovaným vyvážením žump a septiků.
No a časem, díky potřebě sanytru se staly jisté věci velmi potřebnými k výrobě střelivin.
A tak tzv. Kadibudky zažily velkou éru svého obrození.
*
Petr s Ludvíčkem dali o sobě skoro hned vědět, že už jsou propuštěni z izolace, zdraví a při síle následující lumpárnou.
No, lumpárna je silné slovo protože ten nápad byl všeobecně přijat velmi kladně a s nadšením. Lidé tam chodili daleko raději než předtím.
WAG90886a_StylovzchodJVlk07_20220105111933290.jpg
WAG90886a_StylovzchodJVlk07_20220105111933290.jpg (133.64 KiB) Zobrazeno 1121 x

A i pan Turek s radostí kvitoval, že tolik materiálu ještě nebylo.
(Byli totiž i někteří co z hygienických důvodů srali do řeky, chcali u stromů, keřů apod. a kadibudky odmítali).
*
Nakonec se zjistilo, že přímo nápad těch dvou raubířů z SPSP to tak úplně nebyl. Že jim v tom vydatně pomáhala jedna z Amazonek. Buď z nějaké skromnosti nebo studu, se neví která.
Ale beztak ta autistka s výtvárným nadáním. Anebo ta exhibicionistka s tím svíticím koněm?

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zatímco se Mengele poděl neznámo kam, byla ve Mlýně uspořádána další přednáška týkající se koželužství. Tentokrát bylo na pořadu dne bobtnání kůže. Jedná se o poslední přípravnou operaci před vlastním vyděláváním kůže dubovým tříslem.

Bobtnání kůže.

Škára dřívějšími pracemi čištěná je žluté až hnědé barvy, ohebná a nasáklá vodou. Avšak vlákna tkaniva leží blízko sebe, díky čemuž by tříslovina mezi ně špatně vnikala. Proto nelze škáru hned vydělat na useň, ale je nutné ji na vydělávání připravit. Bobtnáním se vlákna kůže od sebe roztáhnou, díky čemuž mezi ně tříslovina snadněji proniká.
Nesmí se překročit určitá míra nabobtnání, protože by se kůže stala houbovitou.
Vlákna škáry mají tu vlastnost, že působením kyselin silně nabobtnají. Nelze však použít minerální kyseliny, protože způsobují ztrátu pevnosti a lámavost kůže.
Proto se používají organické kyseliny vzniklé kvašením otrub, nebo chlebového kvásku. Tyto kyseliny způsobují rychlé nabobtnání kůže a nepoškozují její vlákna. Jde o kyseliny mléčná, octová, máselná a propionová.
Z těchto kyselin na vlákno kůže nejlépe púsobí kyselina mléčná, jenž se tvoří na počátku kvašení a teprve později se rozkládá na ostatní kyseliny. Proto je vhodné používat takové látky, které kvasí krátkou dobu a vytvářejí nejvíce kyseliny mléčné.
Obsahuje li tekutina 2% kyseliny mléčné postačuje to úplně k nabobtnání kůže. Mimo toho kyselina mléčná uvolňuje z kůže zbytky vázaného vápna.
Účinkem kyseliny se vlákna kůže od sebe vzdálí, čímž může tříslovina každé vlákno obalit a zároveň ho stáhne. Tímto je vlákno kůže chráněné proti rozkladu a hnití.
Tříslovina nabobtnalá vlákna stáhne zpět k sobě, proto bobtnání kůže nemá vliv na její pevnost.

U tlustých těžkých koží pocených za studena je třeba dosáhnout velké tuhosti a pevnosti kůže, protože se používají na podešve bot. Z tohoto důvodu musí nabobtnání i stažení vláken proběhnout rychle za sebou. Proto se do lázně mimo látek způsobujících bobtnání kůže do lázně přidává tříslovina. Organická kyselina způsobí rychlé roztažení vláken od sebe a kůže přijme mnoho vody. Tříslovina vlákna rychle stáhne zpět a vodu vypudí.
Smísí li se tedy dvě opačně působící látky do jedné lázně proběhne proces velmi rychle za sebou a dojde tak k jistému předvydělání kůže.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Tekutina vhodná k bobtnání kůže se připravuje z ječného šrotu, nebo pšeničných otrub smichaných s velkým množstvím vody. Do směsi se poté přidá chlebový kvásek. Kvasná směs se udržuje při teplotě 24-30°C. Při této teplotě vzniká nejvíce kyseliny mléčné. Nižší teplota má za následek vznik kyseliny octové a při vyšší vzniká kyselina máselná.

Bobtnání kůže pomocí bílé tekutiny (mořidla).

Na přípravu tekutiny je třeba drevěná káď s velmi silnými stěnami. Kvůli tepelné ztrátě. Vhodné je zapuštění kádě do země.
Do kádě se vloží pšeničné otruby, nebo ječný šrot a polijí se horkou vodou až do úplného nasáknutí. Následně se do kádě leje horká voda tak, aby směs měla 24-28°C. Poté se do směsi přidá rozmíchamý chlebový kvásek v podobě řídké kaše a pořádně se v ní rozmíchá. Poté se nádoba zakryje a nechá se několik hodin v klidu.
Máli se 1000 hmotnostních dílů kůže nabobtnat se použije 500 dílů šrotu (otrub) a 50 dílů kvásku s dostatečným množstvím vody. Tvorba kyseliny mléčné rychle pokračuje, což lze poznat dle kyselé chuti nálevu. Po zkysnutí nálevu se do něj vloží kůže a několikrát denně se prohlížejí. Nálev lze použít opakovaně. Při dalším použití nálevu je bobtnání rychlejší, protože se v nálevu začnou tvořit kyseliny octová a máselná, které na kůži silněji působí.
Dobře nabobtnalá kůže je na vnější straně hladká a velmi elastická. Po složení a rozložení kůže v záhybech nevznikají žádné vrásky. Při dotyku prstem se kůže snadno prohloubí a dolík po doteku je delší dobu vidět.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Bobtnání červenou tekutinou.

Tato technologie se používá u kůží na podešve.
Červená tekutina se připravuje kysáním použitého vylouženého třísla. Po vytažení třísla vodou vzniká tekutina zvaná tříselnice, jenž se nechá zkvasit, čímž ony dříve jmenované organické kyseliny vznikají.
Mimo organických kyselin je v tekutině tříslovina, která začne do nabobtnalé kůže vnikat. Tímto ji zároveň začne vydělávat.

Nejprve se použije použitá tříslovice (použitý nálev po vydělání kůže), která obsahuje málo třísla. Kůže se tříslovinou pomalu nasycuje, což způsobuje pomalé a důkladné nasycení vláken tříslovinou. Pokud by se ze začátku použila velká koncentrace třísla by došlo k rychlému nasycení a utěsnění povrchu vláken tříslovinou. Výsledkem by bylo vydělání pouze vrchní vrstvy kůže a její vnitřní část by zůstala nevydělaná a náchylná na hnití. Tato závada je neopravitelná. Proto se ze začátku používá nízká koncentrace třísloviny jenž se postupně zvyšuje.
Tato tekutina velmi extrémně zapáchá.

Příprava této tekutiny probíhá tak, že se do kádí natlačí použitá tříslovina a nechá se kysat. Dle množství přidané vody se obdrží tekutina různé koncentrace kyseliny mléčné, což se dle chuti pozná.
Bobtnání se provádí ve čtyřhranných jamách dobře vyložených fošnami.
Kůže se nejprve vloží do kádě s nejnižší koncentrací a postupně se přendavají do kádí s vyšší koncentrací roztoku.
Zpravidla se používá 6-7 kádí postavených vedle sebe.
Je li třeba koncentraci třísloviny v roztoku zvětšit provede se to tak, že se do pytle vloží kysané tříslo ze zásoby. Pytel se vloží do roztoku a nechá se vyluhovat. Případně lze tříslo rozpustit bokem a do roztoku přilít.

Postup práce.

Do každé kádě se vloží 10 kůží vnitřní stranou nahoru. Ze začátku se kůže prohlížejí 2x denně, později stačí jen jednou denně.
Alternativně lze udělat závěsné věšáky na kůže a do roztoku je spustit na laně přes kladku.
Kůže se z roztoku vytahují z důvodu jejich kontroly a promíchání roztoku a po vytažení je třeba je do roztoku spustit co nejrychleji.

Bobtnání zpravidla trvá 2 až 3 týdny a platí: čím je pomalejší, tím je výsledek lepší.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Koněpůlky, nádraží.

Posunovač po přivěšení lokomotivy k vlaku s cisternami přechází kolem vlaku na jeho druhý konec, kde k soupravě s prázdnými cisternami určenými pro jižní Moravu přivěšuje další lokomotivu. Přitom slyší vozmistra, jak u první soupravy dělá jednoduchou zkoušku brzdy. Úplnou zkoušku brzdy předtím udělali s posunovací lokomotivou, proto se po přivěšení traťové lokomotivy dělá zkouška brzdy na posledním vagónu vlaku (jestliže při předchozí úplné zkoušce brzdy brzdil celý vlak stačí po přidání traťové lokomotivy vyzkoušet poslední vagón - je zřejmé, že je brzdové potrubí průchozí a funkční).
Přitom vidí, že vozmistr má v pouzdře zprávu o brzdění i s nákladovými listy. Nabídne mu proto, že "papíry" odnese ny lokomotivu. Vozmistr je rád, že nemusí šlapat půl kilometru daleko a papíry mu předá. Posunovač přechází podél vlaku a v oblouku koleje, kde je rozhled na obě strany omezen "papíry" položí na stupátka cisterny. Poté vytahuje z kapsy baterku, kterou podrží nad papíry a všechny papíry pomalu prolistuje. Následně papíry odnáší na lokomotivu.
Večer, po skončení směny odchází oklikou domů. Jde okolo takzvané "Kolonie", kde skončili lidé, kterým skončil nájem v bytech nesplňujících příslušnou energetickou třídu a neměli na "zelený" nájem.
Při procházení okolo Kolonie si ho všímají dva proti jdoucí muži. V okamžiku, kdy posunovač odhazuje do kontejneru pytlík od svačiny mu jeden z mužů nenápadně sahá do kapsy a odchází pryč. Posunovač poté odchází domů. Cestou si zkontroluje kapsu - baterka je pryč. Pousměje se.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Posunovač posléze přichází domů. V chodbě domu, kde je v tu chvíli 11°C ho přivítá matka. Pozdraví se a povídá mu: ode dneška je tu s námi tvoje sestra s rodinou. Zrušili jim nájem ve starém bytě, prý nesplňoval Déčko. O
nové byty je hrozný frmol a nájem je tam šíleně drahý. Proto jsem je vzala k nám. Snad si něco najdou.
Posunovač si pomyslel: nenajdou, nic se nestaví a za tři roky přijdou na řadu baráky s energetickým štítkem "D". Ceny letí šíleně nahoru, několik kamarádů a kolegů je v Kolonii.
Přešel do kuchyně, kde u stolu seděla jeho sestra s manželem a oběma dětmi. Pozdraví se a na druhé rodině vidí únavu a stres z prožitku minulých dní.
Co se vám stalo? Zeptal se.
Sestra: vyhodili nás z bytu, kde jsme bydleli skoro 15 let. Majiteli ho památkáři zakázali zateplit a vzhledem k tomu, že měl energetický štítek "E" mu byty zakázali od 1.ledna pronajímat. Byť nám musel smlouvy zrušit nám slíbil, že nás tam ještě nějakou dobu nechá. Vlítli na něj, 7 ledna odpojili elektřinu, vodu, plyn, no prostě všechno a dali tři dny na vyklizení bytů. Kdo neposlechne, tomu to prý pomocníci Severního kříže vysvětlí. Šla jsem za mámou a jsme rádi, že můžeme být zde. Jinak by jsme museli do Kolonie, jako většina ostatních. Je to strašné, vůbec nevíme co bude dál. Za tři roky má být další kolo.
Matka: tak si zkuste zažádat o povolení a postavit si malý domek.
Dcera: to nám nepovolí. Stavby rodinných domků jsou pro normální lidi zakázané. Jenom ti nahoře mají nějakou výjimku.
Posunovač: prý ty baráky mají označené jako "Z".
Matka: vůbec nevím, co to má znamenat? Vždyť akorát dělají z lidí bezdomovce.
Posunovač: to víš, říkali přeci: nic nebudete mít a budete šťastní. Podle nich je zřejmě vzorem euro občana bezdomovec: nic nemá. Ale jestli je šťastný, to vážně nevím.
A jeho mysl zalétla do Kolonie. V jedné z chodeb vykopaných kdysi v zemi bychom zahlédli několik z nám známých tváří. Ještě před devíti
d1f030adba9034b3ae3f4174d0af7903.jpg
dny se loučili s rodinami a známými na Mlýně, než se odebrali na výcvik akce KUTR.
Do Kolonie v tu dobu proudili lidé, kterým bylo zakázáno bydlet v "nevyhovujících" bytech a domech.
Přílohy
330px-Nezaměstnaní_přespávají_v_cihelně.gif
330px-Nezaměstnaní_přespávají_v_cihelně.gif (47.73 KiB) Zobrazeno 1031 x
jarvis_5da6f637498ebda969432d05.jpeg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět