Tornáda v ČR

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

vyjádření hejtmana Grolicha - "Problém jsou podle něj také dobrovolníci, kteří se snaží pomáhat a přijíždí do obce. Ucpávají však dopravní cesty, po kterých se pak nedostanou ani hasiči či záchranáři. „Dobrovolníky budeme potřebovat, ale až na vyžádání. Potřebujeme prostor na to, aby v obcích mohly pracovat profesionální složky,“ upozornil a znovu vyzval, aby lidé na postižená místa zbytečně nejezdili."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od proforma »

Ad okna: ono mit okna takova, aby odolala tornadu 250 km/hod., by bylo asi financne hodne narocne. Ve vztahu k pravdepodobnosti, s jakou se tu podobna tornada vyskytuji, asi i zbytecne. Ale pokud mate ZP, pak by stalo za uvahu resit okna i z tohoto hlediska (neprustrelnost, trezorova mistnost apod.). Je pravdepodobne, ze pokud by okno bylo konstruovano jako neprustrelne, asi by i tomu tornadu odolalo (ale mozna mne nejaky oknar vyvede z omylu?). Kazdopadne uz by to melo dvoji ucel, to uz by za uvahu stalo. A shanet neprustrelna okna asi bude prece jenom snazsi a o dost levnejsi nez "protitornadova" - tak nejak bych si tipla, ze firmy ted teto udalosti vyuziji a za ruzna okenni vylepseni budou chtit ranec.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ivana píše: 25.06.2021 12:20...video od člověka s nulovým pudem sebezáchovy - ono to bourá zdi a kosí stromy a on stojí ve dveřích a natáčí. Neuvěřitelné....
Zmiňované video se dá shlédnout v originále na FB:
https://www.facebook.com/groups/2640270 ... 393028151/

Kdo nemá/nechce ksichtoknihu, je to i na YT (první polovina videa):
https://www.youtube.com/watch?v=0_OyOzs ... ilyWeather
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od step »

Nedávno jsem koukal na Netflixu na Southern Survival, epizoda Hurikán a testovali tam okna s různou kvalitou skleněných vyplní. Zajimavé výsledky měla protihurikánová plachta na okna. (hurricane fabric) Instaluje se asi snáze než OSB desky a při skladování nezabere moc mista. Slouží jako ochrana před letícími troskami.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/bo ... .seznam.cz

Ona nejenom Morava, ale i Stebno na Lounsku.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od devlop »

proforma: a já si včera říkal, že to nebe je nějaké divné...Stebno je cca 20km od Rakovníku, kolem páté tu byl taky fičák, ale samozřejmě čajíček proti tomu co se dělo jinde. Každopádně, budu teď raději častěji v průběhu dne sledovat meteoradar, jde to tam jasně vidět - snímek ze včerejška 17:00, tam kde je to bílé místo uprostřed červeného podbarvení, je Stebno...
Screenshot_124.jpg
Jestli jsou predikce správné a k těmto jevům bude docházet v ČR častěji, asi by to chtělo udělat mobilní appku, která by mohla na případný výskyt tornád na základě analýzy vstupních dat, lidi upozornit.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od proforma »

Jak jsem koukala na ty fotky, domy jsou zdemolovany uplne stejne. Jenom jich je min, protoze mensi vesnice. Myslim, ze by nejakou tu pomoc uvitali i tam.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Ivana »

MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od MrPorter »

Zvláštní že někteří to věděli už 2 dny dopředu:
Screenshot 2021-06-25 152419.png
Minulej srpen se asi týden psaly v médiích slohovky jak z Itálie přes Rakousko přijdou supercely a budou kroupy a tornáda (nestalo se nic, rozpadlo se už v Alpách). A tady prostě pleskli univerzál oranžový varování na celou republiku, vítr, déšť, kroupy, nazdar.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od PeFi »

Radek07 píše: 25.06.2021 12:01 To bezpečnostní sklo je taky dobrý nápad - proberu to se stavební firmou ;)
Dodatečná fólie je vždy horší varianta, než sklo z výroby. Na ochranu proti přírodním živlům existuje speciální fólie, dokonce se to vyrábí v ČR, ale cenově je to celkem rachot. Tipuji, že předokenní rolety s robustním hliníkovým profilem udělají za celkem stejné peníze lepší službu.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od JirkaK »

Pořád se píše jen o tornádu, ale z nebe padaly extrémně velké kroupy. Měl jsem štěstí tornádo mě minulo, ale ty kroupy nadělali spoustu škody na střechách - rozbité střešní tašky a střešní okna.
Tohle mi padalo na střechu a auto u domu a ani zakrytí dekou nepomohlo. X promáčklin a přední sklo na výměnu.
Všem kdo utrpěl nějakou škodu, tak přeji pevné nervy.
Tohle jsem ještě nikdy nezažil a to mi za chvilku bude 50 let.
Přílohy
IMG_2408.JPG
IMG_2403.JPG
IMG_2404.JPG
IMG_2407.JPG
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Maximus »

Vrstvené lepené sklo Connex je mnohem lepší volba než dodatečné foliování.

Jsem překvapen, kolik domů je určeno k demolici a švagr mezi nimi - ty moravské domky jsem znal osobně a přišly mi docela bytelné. Pak ty "papundeklové" domy z USA dávají smysl.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Haluziak »

Bavil jsem se dnes s tátou, a říkal, že to může být tím, že jsou střechy kotveny do zdí, střechu to vezme, zeď praskne a statik řekne, že je to nevyhovující. To samé jestli lítali auta vzduchem tak když to hodí auto (strom etc etc) na zeď tak taky praskne a statik řekne, že je nevyhovující.

Ale to jsou jen laické názory
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od DeadMan »

Svého času jsem jezdil služebně do Israele a viděl jsem tam i rozestavěné domy. Tam se díky tomu, jaké tam panují podmínky (rakety z Hamas atd.), staví domy z železobetonu. Nejprve skelet a pak betonové výplně. Tohle by asi mohlo celkem slušně odolat, akorát oni vzhledem k průměrným teplotám neřeší zateplení, což u nás by se muselo.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Lyster »

Živel krutě zasáhl jednu z nejhezčích částí Ústeckého kraje
http://www.e-litomerice.cz/zpravy/litom ... 9ZXlYHNI60

Na konec to prý nebylo tornádo, jen velký vítr.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Lyster »

Letecké záběry odhalily obří škody. Rozmetané jsou střechy, domy i elektrárna
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/obra ... omaci_wass

Ty záběry jsou vážně neskutečné...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Tazi »

Kdo neviděl neuvěří. Kdo viděl nezapomene. Myslím, že dobrovolníci už se můžou pomalu hlásit. Instantní polévky, balená voda, placty na zakrytí, konzervy, svíčky, sirky, svítilny,... Například - Sběrné místo Branišovice 169. Pouze neparkovat na hlavních příjezdových cestách.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Maximus »

Hlavně zbytečně do oblasti nejezděte. Kolony aut kolem jsou opravdu výživné.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Maximus »

Byla by potřeba kyvadlova doprava Hodonín - postižené obce - vcera nylo pozdě!!!!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tornáda v ČR

Příspěvek od Maximus »

Měla se zridit kyvadlova autobudsova doprava Hodonin - postižené obce, případně Breclav postižené obce. Prazdna osobni auta bez padneho důvodu by do postizenych obci jezdit nemela.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět