Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od devlop »

PeFi, super, díky za pěknou odpověď a link na materiál
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od PeFi »

Abychom si to nelakovali na růžovo. Nevím jak u nás (zas tak blízko k tomu nemám), ale v jedné sousední zemi toho poměrně hodně v distribuční síti šlo ovládat na dálku - což znamenalo přes GSM síť. Co čert nechtěl, přišel menší blackout a než se to povedlo obnovit, tak GSM síť taky spadla - záložní zdroje BTSek vydržely jen pár hodin. A pak se ukázalo, že chybí lidi. Dokud šlo všechno dělat na dálku, tak na dálkovou obsluhu sítí (distribuční i GSM) stačilo na velkém území veklmi malé množství techniků (ti co se staly automatizací a centralizací nadbyteční se dávno museli živit něčim jiným). Když to najednou měli technici začít objíždět fyzicky, tak byli na roztrhání. Sousední země se prý minimálně částečně ze závislosti na GSM síti poučila. Při prvním blackoutu, který bude trvat déle než pár hodin, uvidíme, jak je to se vzájemnou provázaností komunikačních a distribučních sítí a tím danou křehkostí systému u nás. :shock:
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od xgordon »

Bola to ta ista krajina, ktora zrusila sireny ako sucast systemu civilnej ochrany, lebo su udajne nemoderne a maju moderne appky a sms? A ked prisla prirodna katastrofa tak zistili, ze to vsetko funguje len na papiery?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od dracekvo »

dracekvo píše: 21.12.2021 9:26 Vyšla mi strategie jak se trošku zahojit na současné el. krizi.
Počítal jsem s tím, že reklamační oddělení budou zahlcená. Proto jsem nedělal samoodečet a stav elektroměru reklamoval až po obdržení vyúčtování. Před pár dny uběhla třicetidenní lhůta pro vyřízení reklamace. Takže nyní vydělávám 600 Kč za den. Ještě to nechám chvilku vyhnít a pak pošlu žádost o kompenzaci.
Dnes přišlo vyjádření za odeslanou žádost. V důsledku nedodržení lhůty pro reklamaci mi zasílají složenku s kompenzací za překročení lhůty reklamace na 17 tis.
Ono se občas vyplácí si číst zákony podrobně a studovat na co mám právo. Myslím, že budu jeden z mála, který to uplatnil.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Královák »

Nezlob se, ale doslo ti, kdo to nakonec zaplati. Jo, tebe chtel mit v rozpadlicke komunite.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od pekoz »

Nějak se nám to fórum "odkopává".
A to ještě ani nejde o přežití.
:finger
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od OldSoldier »

Královák píše: 26.01.2022 19:34 Nezlob se, ale doslo ti, kdo to nakonec zaplati.
Jako, že by ta firma těch 17 tisíc rozdělila zpět mezi zákazníky, kdyby o to nepožádal? Tak to asi ne :) Já nevidím důvod, proč by dracekvo neměl požadovat zpět to, na co má podle smlouvy a legislativy nárok.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od drigon »

Závisí na úhlu pohledu.
Pokud po nich budou lidé důsledně vyžadovat to, na co mají dle smlouvy nárok se časem naučí smlouvy dodržovat (prostě jim to začne lézt do peněz i reputace).
Pokud budou lidé na dodržování smluv ze strany distributorů/institucí atd kašlat se nebude co divit, že zvládne v podstatě právní bezpráví. Aneb: když to nic nestojí, tak proč je nepodojit (premisa: kdo nic neříká/nestěžuje si, tomu se to líbí/souhlasí s tím).
Koukej tak, aby jsi viděl.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Královák »

No ono zavisi na uhlu pohledu. Tady nejde o to, ze by navto nemel dracek narok dle smlouvy, ale ze to byl od jeho chladny kalkul vzhledem k situaci, ve ktere se cez nachazel, v dusledku reseni krize s padem bohemia energy. Tech 17 tisic samozrejme nevrati zakaznikum, tak naivni nejsem. Je preci jednodusi v jejich pozici pridrazit sluzby. Stejne jako u pojistoven vychcanost podvodniku zaplatime zdrazenim pojistek a prodlouzenim vyrizeni pojistnych udalosti. Ale dejte si odpoved na otazku, chteli by jste takoveho cloveka za souseda, ktery by vyuzil jakekoliv vasi chybicky, nemoci nebo benevolence. A hlavne do toho netahejte zbojnicky komplex - bohatym bral a chudym sobe daval.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Germanik1 »

Souhlasil bych s tebou, kdyby dracek poškádlil tebe. Ale že poškádlil jiného lupiče, překupníka nevalné pověsti, mi vůbec neva
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Tazi »

Souhlas s germanikem. Blbej kdo dává, blbější kdo nebere.
A ani nevím, jestli je lepší mít za souseda schopného grázla (tím vůbec nemyslím Dráčka), nebo neschopného debila.
Oba dva jsou v případě PA malér.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od dracekvo »

Ta firma končí, takže se těžko bude hojit na jinejch lidech ...
A navíc já nebyl ten, kdo začal s podrazem (ukončení smlouvy bez řádného dodržení výpovědní lhůty).
A ohledně sousedských vztahů. Záleží na tom, jaký by jsi byl soused.
Já mám takovou náturu, že když je vše OK, tak jsem taky OK. Ale jak mě někdo začne škádlit, tak dokáž být pěkně vypočítavý prevít.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Královák »

No ale to jsou informace, ktere se neuvedl, to pak dost meni nahled - z puvodniho infa to vypadalo, ze s chytracenim si zacal na zaklade kalkulu a ne ze oni byli prvni, kdo s tebou chteli vydrbat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od dracekvo »

No jo, to jsme řešili trošku výše v tomto tématu, že jsem taky spadl do DPI. Zapoměl jsem to zopakovat.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od drigon »

Věděl jsem, že podraz přišel z jejich strany. Proto jsem zareagoval tak, jak jsem zareagoval.

Osobně se řídím zásadou: čím větší porušení, tím menší tolerance.
Znamená to, že nad drobnými nepřístojnostmi většinou mávnu rukou (pokud jich není fakt hodně), u středních následuje upozornění/výstraha a pokud je to přes čáru je protiakce rychlá.
Drobnosti mne tak nechávají v klidu a velké problémy řeším hned.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od proforma »

Kdyz dneska v noci tak hezky fouka, jsou aspon ted Nemci sobestacny, nebo si vetrniky radeji vypnuli a zase je krmime z tech fuj jaderek?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Bakly1 »

podle windy, fouká v severním moří cca 18-19 m/s poryvy do 25 takže si myslím že jim to normálně běží
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Joe Azbest »

Podle agorametru jedou, mají přebytek energie, ale uhlí a plyn jim jede taky naplno. Ten agorametr má poslední týden nějaké výpadky.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od PeFi »

V poledne Německo dělalo z větru cca 45GW, instalovaná kapacita je 64 GW.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Ulfhednar »

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/p ... 2623B3C8D4

Odemčeno.
IMHO debilita a zelené jakobínstvi EU dosáhlo takové míry, že není cesty zpět z nejrychlejšího úpadku evropské civilizace v dějinách.
Stydím se za svoji generaci, že dopustila takovou vraždu budoucnosti našich dětí.
Tak hlavně jít sledovat sport, bulvár a nebo jestli Serjoža nepřeparkoval Téčko.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět