Jak jsem připraven na BLACKout

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od ecart »

Kdybych si to mohl dovolit, taky si koupím kanystry nerezový.

- Uložené PHM budu průběžně spotřebovávat a nahrazovat.
- Skutečný SHTF taky nemusí přijít ještě 20 let, takže má smysl skladovat v obalech, které vydrží věčně.
- Pokud to s rozpadlictvím myslím vážně, tak připravuji i děti a tudíž jim chci v dědictví zanechat něco, co bude mít funkci a hodnotu i za 100 let. Bakelitová vrtačka po pradědovi do dnešních dnů nepřežila, ale cirkulárka, svěrák a hever od něj fungují dodnes.

Mimochodem, už delší dobu si všímám, že tu panuje jakýsi dvojí metr v názorech: stále dokola se tu vychvalují vojenské věci a stará robustní technika. Od výstroje, elektrocentrál, automobilů, nářadí, zbraní, luceren, atd. Ale když někdo napíše, že by si chtěl zakoupit současný kvalitní výrobek (který je logicky násobně dražší, než dnes masově produkované zboží spotřební kvality), tak se mu většina rozpadlíků vysměje, že je blázen a doporučí mu levný šunt. Možná by to občas chtělo trochu sebereflexe.

Takže, ačkoliv já sám si nerezový kanystry dovolit nemůžu, tak Joe Azbesta plně chápu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Fabulous »

Rozpadlická chudina má holt jen na staré exvojenské věci a vozy Dacia. :rofl
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od ecart »

Ano, někdy mi to tak přijde.

Dokonce bych řekl, že u některých osob může jít primárně o chorobné shromažďování odpadu, které výmluvami na rozpadlicví pouze maskují, aby je příbuzní neposlali do Bohnic.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Fabulous »

Fabulous píše: 31.10.2021 11:58 Rozpadlická chudina má holt jen na staré exvojenské věci a vozy Dacia. :rofl
Samozřejmě je tu i skupina normálnějších Rozpadlíků, ale mnozí nemají potřebu se k tomu vyjadřovat.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Tazi »

ecart píše: 31.10.2021 12:01 Ano, někdy mi to tak přijde.

Dokonce bych řekl, že u některých osob může jít primárně o chorobné shromažďování odpadu, které výmluvami na rozpadlicví pouze maskují, aby je příbuzní neposlali do Bohnic.
:lol: :lol: :lol:
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od PaF »

Fabulous píše: 31.10.2021 11:58 Rozpadlická chudina má holt jen na staré exvojenské věci a vozy Dacia. :rofl
I ta bude lépe připravena než naivní pohodáři...

btw k těm Daciím, které Ti asi leží hodně v žaludku.
Spousta lidí na jiné auto, které poskytne totéž jako např. Duster nebo Dokker, prostě nemá. Já osobně znám několik lidí, kteří na poměr cena/užitek Dacie nedá dopustit. Rozumím tomu, že pro někoho, kdo desítky let jezdí v Audi, BMW nebo Jeepu, je ta úroveň neúnosná. Když teď někdo koupí nový Duster, protože se mu rozpadla Lada Niva, Felicie nebo nedej bože Favorit, jeví se to jinak. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Fabulous »

Také mám jednu Dacii ve firmě, takže nějakou významnou antipatii necítím. Jen si ten laciný verk nezbožšťuji…
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od PaF »

Čím jezdíš v soukromí, hodně napoví, jak rozumět tomu "verk". Já mám Suzuki SX4 a kdybych mohl mít jednou další za stejnou cenu, zůstal bych u ní. Ale Vitara teď stojí o 200k víc a já už nevydělávám, jako když jsem byl zdráv, takže ty Dacie zase až jako takový verk nevnímám. Až budu potřebovat další auto, budu hledat něco levného s minimem elektroniky, co mě doveze v důchodu na ryby a chatu, tedy cca do 70km 2x týdně... Ale Defender by se mi taky hodil, o tom žádná ;) .
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Fabulous »

Jezdím autem, které nemá vyhřívaná sedadla, skoro žádnou elektroniku a místo multimediálního centra jen staré rádio :)
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Liqid »

Mě na Dacii, konkrétně Dusteru nejvíc fascinuje, jak si drží cenu. Dustery z roku 11 se prodávají kolem 150k, což je podobně jako Superb, jenže ten stál jako nový cca 4x tolik. Což je pro uživatele velká výhoda. Ale domů bych to nechtěl, pár cest ve služebním Dokkeru stačilo :D oproti tomu je Fabie 3 luxusní kočár.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od mart0 »

Fab ve stylu: "Jsem tak chudý, že jezdím autem bez střechy, piji stará vína a jím plesnivé sýry."
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od kawa5 »

pokud se budu držet tématu tak ideální auto na dobu dlouhodobého blackoutu se nejlíp jeví nějakej offroad ideálně z 80 let,bez elektroniky a dalších zbytečností...takže Mercedes třídy G,Lada Niva,GAZ,UAZ, Suzuki Samurai ;)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Tazi »

Až se to rozpadne ( a možná ještě před rozpadem), až dojde benzín, nafta,... tak si na ulici nějaké auto vyberu, a majitel mi ho dá za konzervu.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od devlop »

Tazi: souhlas, pak tedy stačí mít dostatek LEHKÝCH umělohmotných kanystrů, ale pak nastává otázka, jak dostat z nádrže cizího auta co nejrychleji celý obsah ven...Už jsem viděl cikány, kteří navrtali nádrž 120tky ze spodu, a na hlubokých pekáčích odnášeli béňo do připravených kanystrů kousek opodál. Nějaký jiný, rychlejší a nedestruktivní způsob, jak dostat šťávu z nádrže auta?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od proforma »

Jo, takhle mi kdysi vykradli nadrz taky. Skoda na benzinu par stovek. Na nadrzi par tisic :head

Nejjednodussi, jak dostat benzin z nadrze, je prece princip spojenych nadob: hodit tam hadickou, pocucnout a nechat stekat do nadoby nize umistene. Jenom by po tom asi clovek nemel kourit :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Maximus »

Hadička mus mit akurat spravnou delku a odpovídající prumer. Tenkou dlouhou neprefouknete a navic PHM v plicich je problem i pro moderní medicinu, natož pro tu "PA medicinu".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od proforma »

Jasne, hadicku spravnych rozmeru vozim v naradi v aute (je to jednorazovka, takze se na to idealne hodi hadicky z akvaristiky). Pokud by nekdy nastala situace, ze bych nekomu davala z nadrze par litru, at si to raci vycucnout sam :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Liqid »

Hadičku raději průhlednou, já si takhle nasál benzín pipetováním z plechovky na laborkách a moc dobrá chuť to teda nebyla.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od proforma »

No prave, proto ta akvaristika. Ruzny prumery, prodavaji to na metry, stoji to nula nula nic a vsechny jsou pruhledne. Kdo by taky v akvarku chtel barevnou sit hadicek, ze jo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem připraven na BLACKout

Příspěvek od Vladimir »

Netreba nasávať ústami, stačí toto:
Obrázek

Dá sa kúpiť za pár šupiek a nehrozí že vdýchnete palivo. Používam na vycucanie benzínu zo záhradnej techniky pred zimou, funguje bez problémov (plus som si na výstup dal ešte palivový filter).
Vladimír
Odpovědět