Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Pokos
Příspěvky: 9
Registrován: 26.10.2021 11:53
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Pokos »

Nejsi prvni koho to napadlo s temi herci. Uz Neff ve Tme opisoval jak se jeho vojaci bavili : "V jistém smyslu tu bylo i veselo. Zrovna teď tu skupina komediantů provozovala jakýsi špektákl, hrubé divadlo, prkna znamenající
svět byla skutečně pouhými prkny položenými na bednách a na kozách, zato kostýmy byly barvité, na ty si obecenstvo zřejmě potrpělo. Pehe z dálky nerozeznával, co herci říkají, viděl jen, že se hodně kopají do zadku a že ženštině v červených šatech každou chvilku vyklouzne ňadro z výstřihu. To se divákům líbilo nejvíc."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Germanik1 »

IT chlapci jsou lidé s fantazií, od přírody s potřebou se hýbat. Je mezi nini spousta skleníkových jedinců, ale určitě bych je plošně nestrkal do jednoho pytle. Prostě se to vytřídí. Navíc spousta IT chlapců dělá dobře slaboproud, což může být užitečné
Udělám co musím
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od drigon »

Problém by mohl být spíše u všelijakých pojišťovacích agentů, (energo)šmejdů, lobystů a podobně. Většinou toho rukama moc neumí (nechci házet do jednoho pytle), zato huba jim jede na plné obrátky. Ti se mohou snažit "prokecat" k vůdci komunity do role všelijakých rádců a tak podobně. Pak je jenom otázka času, než si pro sebe a sobě podobné zařídí teplá místečka s profitem bez námahy.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Hohepa »

rádce co neradí bude důležitý jako motyka co nekope,
nebo puška co nestřílí :rofl
Vše zbytečné, či škodlivé půjde rychle pryč z komunity, rodiny, baráku.....
Lidi si to nebudou mít z čeho dovolit. Hlavní bude heslo "Každému dle zásluh"
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Andy Glock »

Asi bych si v případě velkého průšvihu vyrovnala účty se všemi co mi kdy ublížili, se všemi co mě štvou, ...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Germanik1 »

Neefektivní, pokud tě sami nevyhledají. Taky jsem cítil takovou potřebu. Emoce v současné době. Ale přechodem na krizovou situaci to shledáš nicotným
Udělám co musím
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od M M »

To s tym IT fakt pobavilo ... (suc od IT a preberajuc si v hlave zlozenie streleckej / otlkajucej sa komunity co poznam) :twisted: . Kopec IT ludi co poznam skutocne aj 'bastli' - od riadenia kadejakych kravin az po hrabanie sa v motoroch.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Montezuma »

Zajímavý téma k přemýšlení tohleto...

Přemejšlím, jestli jako stavař s VŠ bych byl pro komunitu přínosem, nebo bych se musel vydat právě na druhou stranu barikády a loupit... Asi bych byl schopen komunitě navrhnout řešení oprav na obydlích s dostupnými materiály nebo problémy s vlhkostí, řešení sklepů, návrh opevnění a podobně, ale je otázkou, jak moc by toto bylo požadováno a jakou by to mělo prioritu. Druhá věc je, že s manželkou jsme oba starý táborníci a pocházíme z vesnice, ona je doktorka, já chovám včely, ve volných chvílích dělám se dřevem a jsem schopen přiložit ruku k dílu v případě obrany komunity.

Na druhé straně máme osmiměsíční děcko, které jednoznačně pro lidi z komunity znamená zátěž do doby, než bude samo moct něco pro komunitu udělat.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Andy Glock »

Každý kdo chce přidat "ruku k dílu" je přínosem, a málokdo je tak nešikovnej, aby nebyl upotřebytelnej.
Ty jako stavař, tvá žena jako doktorka,... oba táborníci. Ihned bych vás do své komunity přijala. Takže bez obav ;) .
A komunita které by vadili děti? To je spíš banda zlodějská než komunita.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Montezuma »

No, to víš, ve vztahu vůči děcku mám trochu obavy. Je fakt, že inteligentní vůdce smečky děti rád přijme, protože v nich bude vidět budoucnost a potenciál.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Maximus »

Deti by casem bylo vsude dost (kromě sexu moc zabavy nebude a antikoncepce také ne), takže nikdo je řešit nebude. Umrnost děti bez současné lékařské péče by byla ze soucasneho pohledu obrovská. Šanci pro preziti rodu dá aspoň 5-6 deti a to ještě bez zaruky.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Germanik1 »

Rodina s dítětem je super, určitě nezradí. Děti jsou pro rodiče super motivace. A lékařka s baumistrem je super kombinace. Všem zdraví přeji 🙂🍀
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Zapadlo »

Malé děti po rozpadu se z větší části věku kdy "budou upotřebitelné" nedožijí.
Než umřou, budou odčerpávat zdroje všem - jídlo, léky, čas matky která by po jeho odchodu už dávno mohla makat pro komunitu. Soudím, že "ve jménu komunity" se vůbec budou dít horory. Z válek jsou známy případy kdy dítě matka udusila, aby pláčem neprozradilo skupinu.
Savci (a všechna promitivní kmenová společenství) v čase neúrody malé děti (a přestárlé) zabíjí - odloží a nechají umřít nebo přímo vyženou. Eskymáci a u nás cikáni to tak dělali ještě v devatenáctém století.
Šelmí samice je zpravidla sežere aby měla mlíko pro zbývající mládě.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od ecart »

Germanik1 píše: 27.10.2021 17:16 Rodina s dítětem je super, určitě nezradí. Děti jsou pro rodiče super motivace. A lékařka s baumistrem je super kombinace. Všem zdraví přeji 🙂🍀
Nezradí...do té doby než je někdo nezačne právě přes děti vydírat.

Ale určitě si ty děti vemte, bude to skvělý artikl pro naši loupeživou bandu, až vám je budeme chytat za vesnicí a pak vyjednávat, za kolik pytlů potravin je pustíme zpátky :mrgreen:
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od ecart »

Drazí Rozpadlíci,
mám tu na vás ještě jeden apel:

Prosím, připravujte se na SHTF opravdu pečlivě. Tvořte zásoby, učte se chovat dobytek, včely, slepice. Obdělávat půdu a pěstovat chutnou zeleninu i obilniny.

Nic totiž nenaštve loupeživou bandu víc, než když při obléhání osady přijde o několik svých členů jen proto, aby po dobití zjistila, že rozpadlíci mají prázdné sýpky. V takovém případě jistě chápete, že bych za svoje kolegy spolubandity nemohl ručit!
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od ecart »

Tak mne napadlo, že by možná stálo za to, každé usedlosti poslat nejprve vzkaz, že se na ně chystáme, ale že mají šanci se "vykoupit", pokud nám dobrovolně odevzdají část obsahu svých rozpadlických skrýší :nod

Určitě je to lepší, než hned používat hrubou sílu. Vlastně by to byl úplně ten samý systém jako funguje dnes a říká se mu "daně". :cash :cash :cash

Věřím, že i v postapokalyptické době budou mezi rozpadlíky rozumní lidé a raději se dohodnou, než by riskovali své životy v boji.

Jenomže jsem narazil na problém: jak jim mají bandité onu "výzvu k zaplacení daní" poslat?

A) Nejdřív mne napadlo, tam prostě vyslat některého člena bandy na vyjednávání. Ale to by taky mohl koupit jednu mezi oči ještě dříve, než by stačil otevřít pusu. Takže osobní vyjednávání nepřipadá v úvahu.

B) Pak jsem si říkal, že bychom mohli použít megafon. Jenomže lovecká kulovnice má delší dosah, takže to by pro megafonistu taky nemuselo dopadnout dobře.

C)
Pak jsem si říkal, že je tu krásné vlákno "dron ve službách rozpadlíka" a že bychom tedy mohli vyslat malý dron, který by nad usedlostí shodil nějaké letáky nebo tak něco.

Stále mi ale přijde, že ani varianta C) není ideální. Co myslíte, jak byste takovou výzvu předali vy?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Germanik1 »

Všechny tyhle vydírací akce potřebují strach nebo alespoň vytvoření iluze strachu. Takže nejjednodušší je vytvořit iluzi obklíčení, ohrožení odchycením jedinců, které lze použít jako informační panel. Nejjednodušší je třeba viditelný cejch či jiné trvalé znamení a vzkaz třeba písemný. Vše beze slova, jednoduše, brutálně, rychle. Obklíčení sídla, úlovek dalších zvědů či poslů pro vyvolání pocitu bezmoci a naprosté převahy útočníka.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od ecart »

No jasne, ze mne to nenapadlo!

Takze nejdriv odchytit vesnicana a pak ho poslat zpatky i se vzkazem. Cejch snad nebude potreba...jsem prece gentleman. Mozna bych mu oholil hlavu. Vlasy dorostou a po prichodu do osady si ho ostatni hned vsimnou.

Kdyztak chytnem rovnou dva. A pokud ten oholenej nezabere, tak tepr potom vysleme druhyho. Ale toho uz s cejchem. Nebo bez ucha.

Germaniku ty jsi hlavicka! Nechtel by ses pridat k nam do bandy? Kazdy den vybrane lahudky k naplneni zaludku, kazdy vecer krasne zeny k zahrati pelechu! Jednou za cas trocha vzruseni pri loupezive vyprave. SHTF zivot na nasi strane bude krasnej :chuckle
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od M M »

Vsetky tieto teorie su zaujimave ... akurat sa mi zda ze v poslednych prispevkoch neberiete do uvahy par veci. Rovnako ako je rodic vydieratelny deckom a spravi +- vsetko, tak rodic ktory pride o decko moze dost lahko prepnut do stavu ze nema co stratit. A to by ta banda mohla byt dost neprijemne prekvapena co sa stalo z 'pokojneho polnohospodara'. Osobne by som voci matke ktorej niekto zlikvidoval dieta nechcel stat - taky clovek nema problem prist o zivot pokial pri tom zoberie tych hajzlov par so sebou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pohled z druhé strany - loupeživá banda

Příspěvek od Maximus »

V demokraticke a fungující společnosti jsem zásadně proti trestu smrti. Pracovní tabory pro odsouzene povazuji za mnohem efektivnější trest.

V PA době si spolecnost nebude moci dovolit luxus vězení, snad kromě obecní satlavy pro místní za trest pro nějaké banality.

Členy loupezive bandy čeká středověk ve vsech jeho podobach.

Likvidace potulujicich se ozbrojencu v okolí obce je samozřejmostí. Zde bude hlavní pravidlo - prvni strilim a pak se ptam, případně uz jen šacuji.

Jsou pravdepodobne trestné výpravy spojenych sil nekolika obci přesně jako v dobach stredoveku a pocatku novověku. Ty si mohou vydrzovat dostatečně silnou skupinu bojovníků, kteří by meli za ukol potirat různé bandy, loupezniky a "vybirače mýtného". Spousta tvrzi a malých hradu, které sloužily loupezivym rytirum, byly srovnany se zemí a jejich posadky buď pobity nebo pro ně hůř zajaty a podrobeny pravu utrpnemu.

Loupezive bandy v PA době nebudou mit zadnou podporu obyvatelstva - to bude sympatizovat s lovci lapku a v naší krajině i pres pripadnou vyraznou depopulaci se nebude moc dat pred pronasledovanim schovat kromě velkych měst.

Tam se ale normální rozpadlik moc vyskytovat nebude a z hlediska loupezniku se bude jednat o dost obsazenou ekologickou niku, tj. tvrdy konkurenční boj bude zřejmý.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět