Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od tygrsdrakem »

K tomu PIR čidlu ve sklepě: Je tam opravdu nutné? Aktuálně řeším koncepci zabezpeční přízemního RD a PIR čidla tam mám asi dvě. Řeším hlavně režim "jsme doma a spíme", takže mi jde hlavně o to, aby mě systém probudil a dal mi časový náskok k přípravě obrany. V tomhle režimu jsou PIR čidla dost nepoužitelná, protože každá noční cesta na záchod (ať už dětí, nebo jednou prostatického tatíka) by spustila poplach. Takže to řeším perimetrickým zabezpečením. PIR čidla ve vstupních a málo využívaných prostorech, kam se v noci nechodí. U ostatních místností na oknech magnetické detektory otevření. Plus nějaká venkovní opatření tam, kde to lze. U toho sklepa bych uvažoval podobně: Zloděj se tam musí někudy dostat, tudíž PIR čidla na přístupových cestách bez pavouků, nebo detektory otevření a senzory hluku či vibrací - to ti pavouk asi nespustí.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od pracintl »

Všude je dobré kombinovat magnet s PIR čidlem - pokud ti někdo vyřízne sklo, magnet to nezaregistruje. Na noční hlídání je možné (tedy u Jablotronu) zapnout jen ochranu pláště budovy (magnety, zahrada) a PIR mít vypnuté - můžeš vesele chodit na záchod.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Václaf »

Možná to vyzní jako posmívání,ale nemyslím to tak. Moji psi jsou se mnou v domě a dokáží udělat pěkný kravál i když jen někdo přijde k brance a ještě ani nezazvonil. Jinou zabezpečovačku nemám. Pes nemusí být zabiják,stačí když vzbudí a já spím špatně už několik let :hand
Čechy čechům !!!!!
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Oskeruše »

Potřebovala bych poradit s výběrem bezpečnostních dveří do bytu (třída 3, design neřeším). Jakou značku byste doporučili? Pročítám všechno možné a nemůžu se dobrat nějakého závěru. Díky moc.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od vrabi »

U mě vede Bedex https://www.dverebedex.cz/ jako konstruktér jsem dlouho vybíral a toto jsou kvalitní české dveře za snesitelnou cenu. V případě poruchy je na ně dobrý servis a jsou velmi dobře řešeny. Z vnějšku je po celé ploše 1,5 mm ocelový plech a rám je také ocel. Dveře Standart 2 a 3 mají stejnou konstrukci, liší se pouze v počtu trnů. Dveře 3. třídy by měli být vždy v nových zesílených zárubních. Pokud je budeš brát, vezmi zámek MUL-T-LOCK, je kvalitnější a lepší. Vzhledem ke shodné konstrukci, většinou stačí Standart 2 a MUL-T-LOCK.
Pozor na levné dveře (i když cena někdy nerozhoduje), poznáš je většinou podle váhy a dřevěného rámu.
Nejlepší je ptát se zámečníků, prodejce bude vždy chválit to, z čeho má největší zisk ;)
Sebelepší dveře jsou k ničemu ve špatných, nebo špatně zabudovaných zárubních.
Viděl jsem už spousty dveří 3. třídy se zárubněmi na pěti turbošroubech a zbytek zapěněný montážní pěnou, pak je veškerá investice do dveří zbytečná.
Stávající zárubně minimálně nechat zalít zevnitř betonem, nebo použít nové zpevněné zárubně, opět zalité v betonu.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od vrabi »

Samozřejmě, vždy záleží, kam mají bezpečnostní dveře přijít a co od nich očekáváš ...
Panelák, činžák, novostavba z ytongu?
Patro?
Jednokřídlo?
Zárubně původní?
Montáž firmou?
Další zabezpečení?
Kolik chceš do dveří investovat?
Podle toho by se teprve mělo dále vybírat.
Obecně bych se vyhnul neznámým značkám a ptal se, jak je dlouhodobě zajištěný servis a náhradní díly.
Na trhu je spousta kvalitních dveří, ale právě se servisem bývá problém, nic nemá nekonečnou životnost a měnit dveře proto, že se porouchal atypický zámek je škoda.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Nevím co to je za třídu, ale používám je v objektech, kde je dveří spousta hlavně z ekonomických důvodů. Samozřejmě ve spojení s el. zabezpečením:

http://www.m.mkares.cz/index.php?page=b ... stni-dvere

Dále jsou hodně doporučované tyto:

https://www.htdvere.cz/
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od vrabi »

Na Kareše jsem taky koukal, poměr ceny a provedení se mi zdá dobrý.
Jen jsem na ně nedokázal sehnat reference od zámečníků z důvodů jejich menší rozšířenosti.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od BiSon »

Ja jsem sel nakonec do dveri Sherlock BT3 + MUL-T-LOCK. Zatim spokojenost.
Zalezi na dostupnosti, vyber byl docela dlouhy. Treba Bedex neprosel, protoze jsem se nebyl schopen domluvit s jejich dodavatelem.
Je to i o lidech, jeden prodejce me lakal na akcni cenu za dvere (nakonec jsem platil 2x tolik jinde), jenom "si nevsiml" ze nabizi tridu 2 misto poptavane tridy 3. Na druhou stranu treba s montazi jsem byl hodne spokojenej - dva borci z Ukrajiny, kteri zcela evidentne montovali asi tak 250 zarubne, precizne a presne vedeli co a jak. Jenze tohle dopredu asi zjistit ani nejde, to zajistuje prodejce.
Vicemene jsem se spolehl na dlouhodobou historii zamecnictvi, ktere dvere dodavalo.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Dvere idealne se samozamykacim zamkem. Dvere funguji jen kdyz jsou zamcene, spousta lidi nezamyka, kdyz je nekdo doma.
Uživatelský avatar
chosen one
Příspěvky: 33
Registrován: 21.02.2015 0:12
Pohlaví: muž
Bydliště: východní Polabí

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od chosen one »

Václaf píše: 23.04.2020 18:20 Možná to vyzní jako posmívání,ale nemyslím to tak. Moji psi jsou se mnou v domě a dokáží udělat pěkný kravál i když jen někdo přijde k brance a ještě ani nezazvonil. Jinou zabezpečovačku nemám. Pes nemusí být zabiják,stačí když vzbudí a já spím špatně už několik let :hand
Mám to podobně. Můj fousek spí taky v domě, ale zvládne s přehledem ohlídat i dům rodičů, s kterými mám společnou zeď (dvojdomek). Slyší každý šramot, a když spustí, tak bych si jako zloděj rozmyslel, jestli vstoupit a riskovat střet se psem nebo radši jít o dům dál. :chuckle
V kombinaci s označením oken "Objekt elektronicky střežen" (Kdo bude riskovat, jestli to tak je nebo ne) to považuji za dostatečnou a cenově přijatelnou ochranu.
Celkově tuhle posedlost zabezpečováním domů moc nechápu. Drtivé většině lidí stojí nejdražší a nejsnáze odcizitelný a zpeněžitelný majetek na ulici před domem a to nikdo nijak zvlášť neřeší... :tmi
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Count »

Ve dvou předchozích bytech jsem měl dveře od Sherlock a Next. S oběma spokojenost. Borci od Sherlocka se museli popasovat s vyjmutím starých, festovních, nicméně atypických zárubní, dozděním a montáží a zvládli to ve dvou s přehledem za půl dne včetně úklidu. U Next zase dodali dveře s atypickou dvojbarvou a montáž rovněž v pohodě.

Osobně bych investoval i do nových zárubní, pokud nevíš, jak ty stávající vypadají uvnitř (vylití, obezdění) a jak jsou ukotvené. A co bych ze zkušenosti už neudělal je instalace zámku, který lze odemknout zvenčí, i když je z vnitřní strany klíč a zámku, který má na vnitřní straně "olivku" místo klíčové dírky.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

chosen one píše: 27.04.2020 1:59 Celkově tuhle posedlost zabezpečováním domů moc nechápu. Drtivé většině lidí stojí nejdražší a nejsnáze odcizitelný a zpeněžitelný majetek na ulici před domem a to nikdo nijak zvlášť neřeší... :tmi
Významné procento lidé má značné problémy usnout v bytě/domě, kam mu vlezl a šmejdil někdo cizí. Kvalitního spánku si cením víc než auta. A když ti před domem řve smažka, že vás všechny zabije, tak je dost blbý uvědomit si, že vstupní dveře rozvášněnou smažku nezastaví a že ti nemají co ukrást je najednou celkem nezajímavý poznatek.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Ano, nejdražší majetek je moje rodina a tu stojí za to ochránit.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Count »

Když jsem bydlel v bytě, vedla mé investice jednoduchá úvaha: "Když se dostanou přes vstupní dveře, už je nic nezastaví." A jak poznamenal jeden z montážníků: " U vás budou mít jednodušší, když probourají zeď vedle dveří." To v případě, že byt je v patře. U RD jsem z maximálního stupně bezpečnosti vchodových dveří slevil, přeci jen stačí, když půjdou přes dveře na terasu. Ale zase jsem přidal na jiných úrovních ochrany.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Oskeruše »

Díky moc za rady. Jde o dveře v čižovním domě, včetně nových zárubní, s motáží.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od vrabi »

V podstatě asi všichni výrobci, co se zde zmiňovali, jsou OK.
Je to spíš o dodacích termínech, kvalitní montáži a servisu.
Objednal jsem si vložku Mul T Lock 3V1, je výhodná pokud máš děti a hrozí riziko ztráty klíče. Bez zámečníka si během okamžiku sama "překóduješ" zámek na nový klíč, nemusí se nic měnit. https://www.dvereprofi.cz/nahr.klice-sl ... -lock-3v1/
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Václaf »

Fabulous píše: 27.04.2020 12:57 Ano, nejdražší majetek je moje rodina a tu stojí za to ochránit.
V tom máš pravdu. Sice už po rozvodu žiji sám,ale pokud sem někdo vleze,první kravál udělají psi a poslední kravál já :hand
Čechy čechům !!!!!
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Fabulous píše: 26.04.2020 11:41 Nevím co to je za třídu, ale používám je v objektech, kde je dveří spousta hlavně z ekonomických důvodů. Samozřejmě ve spojení s el. zabezpečením:

http://www.m.mkares.cz/index.php?page=b ... stni-dvere

Dále jsou hodně doporučované tyto:

https://www.htdvere.cz/
Nechci brát iluze, ale dveře od Kareše jsou dost nic moc, a HT jsou naopak pěkný srágory.
Pokud chcete pořadný dveře tak vybírat od výrobců Sherlock, Adlo, Next, možná i Bedex, ale jejich provedení s tapetou místo pořádnýho povrchu mě přijde na dnešní dobu dost mimo.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od vrabi »

U bedexu je právě ta tapeta dobrá, vypadají jako obyčejný původní panelákový dveře a tím nikoho nedráždí.
Nejlepší zabezpečení je to co není vidět ;)
Krásný dveře evokují u zloděje tušení, že za nimi bude i spousta krásných věcí :idea:
Odpovědět