Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od sigmark »

hypoteticky:

kov zámkové vložky bude asi náchylnější než výztuhy nebo panty? zachlazení cylindru a stržení stavítek / zlomení cylindru se zdá být snazší
Brooks
Příspěvky: 37
Registrován: 25.11.2013 23:15
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Brooks »

Pár dní sedím před monitorem a vybírám kamerku na zabezpečení. Bohužel stále nemohu najít nic dle mé představy. Chtěl bych malou nenápadnou přenosnou kameru nejlépe s vlastním zdrojem (nebo možností připojení na nějaký akupack) aby byl možný provoz bez síťového adaptéru alespoň jeden den. S nahráváním na SD kartu, infra přísvitem a detekcí pohybu (nahrávala by jen při zaznamenaném pohybu). Existuje něco podobného?
Jako alternativu jsem našel bezdrátové IP kamery, které odesílají při detekci pohybu soubor přímo na mail. Tam se mi líbí i online sledování z prohlížeče a i na telefonu přes aplikaci pro Android. Ale je tam ten problem s napájením. Potřebuji něco co jde snadno přenášet, při zaznamenaném pohybu nahraje video a uloží na SD kartu nebo odešle na mail, vidí ve tmě a hlavně nepotřebuje kabely nebo další skříňku pro provoz. Nemá někdo tip? Nebo alespoň heslo pod čím bych měl hledat a pátrat? Kvalita obrazu nemusí být zrovna závratná a vidění ve tmě dostačuje 5metrů. Za každý tip budu velice vděčen
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Jablotron Eye-2. Funguje dobře.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Hohepa »

....zatím jsem zámkové vložky, lidově FABky, viděl pouze mosazné
a bylo celkem jedno od jakého výrobce.
Totiž mosaz má "samomazné" vlastnosti. Tedy i bez oleje se dvě třecí plochy "nekousnou" jako třeba ocel s hliníkem.
U "lepších" FABek je pouze ve předu ocelová kalená vložka-planžeta proti odvrtání. Aby vložka nešla rozlomit je potřeba mít "bezpečnostní kování" - štít, který nemá z vnější strany šrouby a kryje celou fabku. Na něm je pak mechanické zabezpeční a znesnadňuje identifikaci typu fabky, tedy jaké použít planžety.

O tom, že KAŽDÝ ZÁMEK jde neautorizovaně otevřít, snad nikdo nepochybuje, výrobci mají i stupně obtížnosti,
zvané bezpečnostní třídy a v tomto oboru-sportu se i soutěží na čas.
Pokud to profesionálnímu zámečníkovi (jestli teda nebyl Lama) trvalo třicet minut, tak je to pro ony dveře velmi velmi velmi dobré vysvědčení. :D

P.S. Před lety jsem se nechal blbě ukecat do představenstva SVJ a bohům žel to dělám do teď. Neautorizované pokusy o otevření dveří řeším skoro dvakrát ročně. Základem je nenaznačovat důvod ! proč ty dveře otvírat. Jde o maličkosti , kterých si "bytaři " všímají . Například kamarád měl hrdě na jmenovce uvedeny všechny akademické tituly . Co ho čtyřikrát o dovolené vybrali , tak má na dveřích "NOVÁKOVI" a má klid.
Na kočárkárně jsem okna ( ono je to spíš výloha v paneláku hned vedle vchodových dveří ) polepil matnou "pískovou" fólií a musím zaklepat na dřevo, už tři roky klid. Před tím se tam někdo " podíval " dvakrát ročně.
Na druhou stranu už jsem taky lezl do bytu kuchyňským oknem " naštěstí " ve druhém podlaží. kde si mamina zabouchla dveře a v bytě zůstalo roční batole lezoucí po zemi a polévka na sporáku.
Být to výš, tak to ze žebříku nedám.
Ono někdy mít možnost ty dveře jen vyrazit není na škodu.
Představa, že by mi uhořelo dítě, jen pro to, že mám na bytě dveře od trezoru, které hasiči prostě nedali..... :puke
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od dr.know »

Toho bych se nebal ze by nejake dvere hasici nedali,maji trochu jine moznosti nez nejakej drban s vrtackou a pacidlem;-)V nejhorsim se tam dostanou po zebriku.Kdyz mas bezpecnosti dvere a mrize na oknech jako treba ja,musis si davat sakra bacha na zabouchnuti dveri.Zas tak zasadni problem by to asi nebyl,protoze vetsina zamecniku ma v ceniku otevreni bezpecnostnich dveri,halt to asi trva trochu dele,ale dovnitr se dostanou.
Naposledy upravil(a) dr.know dne 08.10.2014 13:40, celkem upraveno 1 x.
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od paja »

Brooks píše:Pár dní sedím před monitorem a vybírám kamerku na zabezpečení. Bohužel stále nemohu najít nic dle mé představy. Chtěl bych malou nenápadnou přenosnou kameru nejlépe s vlastním zdrojem (nebo možností připojení na nějaký akupack) aby byl možný provoz bez síťového adaptéru alespoň jeden den. S nahráváním na SD kartu, infra přísvitem a detekcí pohybu (nahrávala by jen při zaznamenaném pohybu). Existuje něco podobného?
Jako alternativu jsem našel bezdrátové IP kamery, které odesílají při detekci pohybu soubor přímo na mail. Tam se mi líbí i online sledování z prohlížeče a i na telefonu přes aplikaci pro Android. Ale je tam ten problem s napájením. Potřebuji něco co jde snadno přenášet, při zaznamenaném pohybu nahraje video a uloží na SD kartu nebo odešle na mail, vidí ve tmě a hlavně nepotřebuje kabely nebo další skříňku pro provoz. Nemá někdo tip? Nebo alespoň heslo pod čím bych měl hledat a pátrat? Kvalita obrazu nemusí být zrovna závratná a vidění ve tmě dostačuje 5metrů. Za každý tip budu velice vděčen

fotopast?
Brooks
Příspěvky: 37
Registrován: 25.11.2013 23:15
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Brooks »

Ta fotopast není věru zlý nápad :-) Prošel jsem různých webkamer, přes malé videokamery na RC vrtulníky a dnes jsem študoval D-Link DCS-942L která umí nahrávat na SD kartu. U těch IP kamer ještě bloumám v zapojení jak fungují, zda potřebují vlastní router a zda je možno na ní koukat online přes web prohlížeč aniž by byla propojená nějakým kabelem s internetem (musím schrastit nějakého oddaného kamaráda co mi to vysvětlí). Každopádně fotopast zařazuji jako další řešení. Díky
Hali
Příspěvky: 20
Registrován: 24.08.2014 10:14
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Hali »

Ziadne dvere nie su neprekonatelne. Ja som si dal namontovat jedny "znackove". No aj tak neverim, ze sa cez ne nik nedostane. Kvalitne dvere maju odradit a hlavne spomalit zlodejov. K tej kamere pre brooksa. Ja som si nasiel elektronicke kukatko s gsm. Skus porozmyslat nad tym.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Maximus »

Už to tu zaznělo - bezpečnostní dveře jsou jen součást komplexu zabezpečení a nemá smysl dávat "trezorové" dveře na dům, když na terase máte francouzská okna (i kdyby s bezpečnostní folií), případně obyčejná okna máte v přízemí či v 1 nebo naopak v nejvrchnějším patře . Pokud nemáte adekvátně vyřešeny okna či jiné alternativní vstupy do domu, tak nemá smysl dávat lepší dveře, než je II. či III. bezpečnostní třída - odhodlaný zloděj si vždy najde nejmenší cestu odporu :punch.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Dělá exteriérové dveře ve 4 BT ještě někdo jiný než Adlo, Next (a Kavan - který ale na Moravě asi nepůsobí) ? Co jsem našel, tak většina výrobců celkem logicky končí na 3BT, protože do normálního domku 4BT nemá moc smysl, ale já to mám na sklep bez oken a tam to smysl bohužel má.

Dále pak můžete prosím někdo srovnat cenovou hladinu jednotlivých výrobců (Sherlock, Bedex, Adlo, Next, Napako ...) - nejde mi o cenu jednotlivých dveří, to si srovnám snadno. Jde mi o celkovou cenu dodávky v podobném provedení, protože když to začnu počítat po jednotlivých komponentech, tak jeden má drahé tohle a levné ono, jiný to má naopak - a ve výsledku není snadné se skrz ceníky a vícepráce někam dopočítat.

Už jsem zjistil, že samotné dveře jsou jen zlomkem celkové ceny. Na byt bohužel potřebuji nové zárubně, dveře mají atypický rozměr a ještě kazetové provedení (starý bytový dům), takže když jsem si spočítal Adlo, tak se mi zatmělo před očima. Další celkem podrobný ceník má na webu Next a ten mi vyšel cenově podobně.

V ostatních cenících (pokud jsou vůbec k nalezení) tuším, že na faktuře bude hromada položek, které v ceníku nejsou. Paradoxně zjišťuji, že když si i na byt dám 4BT tak celkovou cenu navýším o méně než 10% a s hrůzou zjišťuji, že na dvoje bezpečnostní dveře se vším všudy mi 100 000 Kč nemusí stačit.
------
Mám nepříjemný pocit, že největší škody v bytě mi zloději způsobí, když nakonec ukradnou právě ty bezpečnostní dveře. :tmi
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od K4cer »

Není jednodušší vyříznout dveře z 30+mm hardoxu a navařit bytelný panty?
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od floky »

Dvere by vážili cca 375 kg ... to je dost vela na to, aby to bolo pohodlné otvaranie....nehovoriac o mizerných zvukových a tep. schopnostiach....Navyše, ak vám raz takéto tažké dvere zabuchne prievan, bude to pekelná rana....pri bežnom zatváraní to budu rany o trochu menšie...

Navyše 375 kg hardoxu bude stáť celkom dost € samo o sebe...Takže z hladiska ušetrenia to nebude mať moc zmysel...Navyše bude treba vyrobiť zárubnu, ktorá pre 375kg dvere tiež nebude len tak ....

atd...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Na co 30 mm Hardoxu? Co je to zase za vlhké sny? Pro velmi dobrou ochranu stačí dveře o tl. 5-8 mm Hardoxu s další vrstvou izolantů. I tak bude sestava tak těžká, že se po pár bouchnutích dveří uvolní ve zdivu.

Teoretici... Je tu někdo, kdo s tím vůbec má nějakou zkušenost nebo má takové dveře doma? Ha?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od K4cer »

No já to jenom navrhoval :mrgreen:

Já mám z pětadvacítky svářecí stůl, tak zhruba vím jak to vypadá (ne z hardoxu pochopitelně)

U dveří do sklepa jsem předpokládal futra zalitý do betonu, který snad jen tak nevypadnou, nehledě na to, že průvan s tím nehne
A pokud je člověk od fachu, tak se dá kdeco splašit i velmi levně, zejména ve srovnání s komerčními produkty, jenž jsou primárně navrhovány tak, aby se vyrobili za co nejméně a prodali za co nejvíce.
Před nějakým časem jsem rozpaloval a vezl do šrotu docela masivní Íčka (asi 500ky?)
byla by s tím práce odpálit střed a svařit dvě dokupy, ale materiál za šrotovou cenu, trochu kyslíku s propanem a krabice elektrod není zase něco na co by si člověk musel brát půjčku
panty a zbytek de vyřezat z kousků odpadu, kterej se válí leckde, odpalky

rozhodně, kdybych měl dát půl kila za nóbl dveře do sklepa, tak si to svařím levnějc a líp
pokud je nevhodná konstelace (dveře naproti betonový stěně, například) tak pětka plech je jen zdržení
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od cipis »

OMG
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od achopsalista »

svojho času som riešil dvere do pivničky. pivnička má nízky strop a dvere tým pádom tiež nemohli byť štandardných rozmerov... napadlo ma za párkačiek kúpiť na inzerát starý komančovský jednodverový trezor /dla mňa skôr spevnená skriňa/ s takými tými dvoma zámkami a výsuvným kolieskom, čo mávali rôzne po úradoch.
po odrezaní zadnej steny a vybratí políc sadol na určené miesto ako riť na šerbel. samozrejme balistická ochrana nieje ideálna, ale dvere sa otvárajú von/odolajú tlakovej vlne / a sú mimo iné odolné proti žiaru /vnútri je nejaká azbesto cementová výplň/. celý tezor je tak zapustený v 60cm stene, a vchádza sa dnu cez neho, tým som aj odstránil problém s výrobou pántov, rámu atď. proste som ho len dobre obmuroval...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

K4cer píše: U dveří do sklepa jsem předpokládal futra zalitý do betonu, který snad jen tak nevypadnou, nehledě na to, že průvan s tím nehne
A pokud je člověk od fachu, tak se dá kdeco splašit i velmi levně, zejména ve srovnání s komerčními produkty, jenž jsou primárně navrhovány tak, aby se vyrobili za co nejméně a prodali za co nejvíce.
.....
rozhodně, kdybych měl dát půl kila za nóbl dveře do sklepa, tak si to svařím levnějc a líp
pokud je nevhodná konstelace (dveře naproti betonový stěně, například) tak pětka plech je jen zdržení
Pokud to má mít trochu slušnou životnost, tak to zase až taková sranda není a to ani když je futro zalité do betonu. Pro dveře v BT2 německý výrobce požaduje beton 10 cm, pro BT3 12cm a pro BT4 14 cm.
Odhaduji, že svářet správně hardox taky nemusí být úplně jednoduché, nevím. Když mi u 200 kg dveří upadne amatersky přidělaný nebo blbě dimenzovaný pant v okamžiku, kdy jsem ve sklepě, tak je ze mě mrtvola. (nouzový výlez je nutnost). Já si to levnějc nesvařím - nemám na to ani prostory, ani vybavení, ani praxi se svářením. (Ve čtvrtém patře bytového domu v 1+ kk s dřevěnou podlahou se učit svařovat hardox opravdu nebudu. Jsem sice blázen, ale všechno má své meze.)

Nápad s trezorovou skříní bez zadní stěny se mi líbí - pokud je to za dobrou cenu a je to v interieru, tak proč ne.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od cipis »

Hardox 400 se vaří naprosto normálně ... U těch tvrdších je to poněkud horší ;-)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od krvfx »

Tak by mě zajímalo, jestli by se daly za rozumné peníze udělat dveře zodolněné Hardoxem - cca 5 mm - jako druhá bezpečnostní překážka pro případ, že jsme doma a do předsíně vlezou drbani s kvérem. Ideálně s vícebodovým zámkem ovladatelným pouze zevnitř...nebo jestli se to dá někde koupit?
Odpovědět