Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

PeFi píše:Najít mezi českými výrobci dveře do exterieru v RC3, které se vším všudy budou pro 40 tisíc, totiž skoro nejde
Pokud někdo řeší stejný problém jako já, tak z českých výrobců:
a) Montkov (https://www.montkov.cz/kovove-dvere) - umí exteriérové dveře RC3, ale pouze otevírané do chráněného prostoru, cena ujde.
b) bbkovo (http://www.bbkovo.cz/cz/services/read/3 ... celove_rc3) - umí prosté ocelové (avšak protipožární) dveře s RC3 vhodné i do exteriéru a otevírané do chráněného i ven z chráněného prostoru. Cena neznámá, ale snad by mohla být rozumná.

-----
Co se týče elektromagnetu, máme to v práci a zatím mám pocit, že to dveře drží překvapivě dobře.
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Opravdové venkovní dveře jsou takové které mají tepelně oddělenou vnitřní a venkovní stranu a dvojitou zateplenou zarubeň. Ty jsou výrobně náročnější a proto stojí mnohem více než dveře do interiéru. Bohužel mnoho levnějších dveří deklarovaných jako venkovní toto nesplňují, a jsou to vlastně jen interiery ošetřené proti korozi a když je venku mínus a uvnitř plus, tak jsou zevnitř mokré. Pokud vám jde jen o bezpečnost, tak jdou použít jakékoli interiérové dveře s vhodnou povrchovou úpravou, ideálně protipožární (protipož. vložka je částečná izolace) pokud zajistíte aby z obou stran dveří nebyla moc rozdílná teplota.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Díky za vysvětlení.
V mém případě jsou to v zásadě dveře do podzemního sklepa, tedy teplota lehce větraného interieru je v létě cca 15-20 stupňů a v zimě 5-10 stupňů. Že se bude v zimě zárubeň rosit přežiju, pokud to přežije ona zárubeň. Kovová vrata od garáže se mi taky rosí a už to 25 let zvládají na výbornou.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Patrol »

Asi před dvaceti lety jsem chvilku pracoval pro firmu "Next", která tenkrát dělala hodně dobrý bezpečnostní dveře. Jedna z nejlepších vychytávek v tomhle směru byla tenkrát předělávka původních dveří s pomocí přídavného rámu. Dávalo se to hlavně do paneláků a bytovek. Celej rám se prošrouboval do původních dveří, vysekaly a zabetonovaly se pro to nové masivní panty. Spolu s trojbodovým zamykáním, hardoxovým plechem, kvalitní zámkovou vložkou a spoustou dalších vychytávek dle požadavků zákazníka, to byla hodně oblíbená varianta. Cenově to vycházelo o něco levněji, než celé nové bezpečnostní dveře, a výhoda byla, že se nemusely vybourávat celá futra, celá instalace se zvládla za jeden den a z venku nebylo na dveřích poznat nic, než výměnu zámkové vložky s bezpečnostním kováním. Povrch dveří zevnitř pak býval obvykle koženka s polstrováním, která fungovala i jako odhlučnění z chodby, nebo dřevo.
Beton pro panty zatvrdnul rychle díky použití vodního skla. ;)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Patrol. Asi tě zklamu, ale přídavná nástavba od Nextu je jedna z nejsnáze překonatelných variant přidavného zabezpečení. Je to dáno použitím nevhodného typu zámku co ovládá uzamykací mechanismus. Celková kontrukce je sice velmi bytelná, ( plocha na křídle je z 3mm plechu), ukotvení mimo zarubeň je taky hodně pevný, ale zámek je na prd. Nemluvím o značce zámku, ale o konstrukci zámku.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od zedik »

U dveří v bytovém domě je potřeba zateplené dveře nebo stačí bez ? Přeci jen nějaký rozdíl teplot chodba/byt je i když ne tak výrazný jako venku
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

To záleží na tom jak zima je v zimě na chodbě a jestli má nějaký dobrák ve zvyku otevírat na chodbě v zimě okna dokořán. Ale většinou s rezervou stačí interierové dveře. Ty dveře by měly být protipožární a jak už zde bylo uvedeno, to znamená, že nějakou izolaci obvykle obsahují.
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Jimi »

Zdravím pánové. Budu se stěhovat a na novém bytě jsem chtěl instalovat bezpečnostní dveře. Jenže ouha, vstupní dveře jsou ve zdi na kant. tloušťka nějakých 7 - 10 cm i s omítkou. Přemýšlím nad vhodným řešením. Dveře jsou tam původní, papíráky, to je jako spát za korálkovým závěsem. Pověsit bezpečnostní dveře do kantky je blbost i když ne nemožné, nicméně si myslím, že by časem prostě vypadly.
Je několik variant.

a) Osadit stávající futra dveřmi protipožárními s lepším zámkem a vložkou zodolněou běžným metodám. Nevím jestli se dá provést nějaká injektáž betonu do stávajících futer proti rozepření... a zabezpečit byt elektronicky.

b) nějakým způsobem zesílit z bytové strany stávající zeď a osadit ji komplet bezpečnostními dveřmi i s futrama. Nabízí se přizdít ještě jednu kantku k té stávající. Kdyby se oškrábala omítka a šlo se i do spár, mohlo by se to celkem svázat.

c) ...???
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od K4cer »

Si myslím že se to neslepí (běžnou maltou, nějakým novodobým lepidlem by to asi drželo). Jinak kantová zeď není nosná, takže by ji šo vybourat a vyzdít něco normálnějšího, pokud to ovšem dovolí únosnost konstrukce pod tím.

Zadruhý, musí ty bezpečnostní dveře být právě v těchhle futrech? Navrhované řešení, vstupní dveře do chodby nějaký běžný plechový/protipožární?, a dveře z chodby dovnitř bytu bezpečnostní? To závisí na konkrétní dispozici bytu (a většinou to nepůjde), ale je to řešení a zmiňuju ho proto, že je netradiční a nemuselo tě napadnout.

Zatřetí, chybí základní info: proti čemu tě maj ty dveře vochránit? Loupat se do bytu v bytovce vybouráním futer je naprosto zoufalý řešení a kvůli televizoru to nikdo dělat nebude. Nějaký bezpečnostní dveře a hlavně dobrej zámek řeší drtivou většinu případů.
V předPA době ti značnou část starostí řeší pojištění (pokud se bojíš vo majetek) a nějaké bezpečnostní dveře namontované s certifikátem pro pojišťovnu (pokud ovšem ti to někdo do tý kantovky udělá), dál tě to nezajímá.
Pokud se bojíš o život, kup si pistoli.
Pro PA/válku/průser/cokoli ti žádný dveře nepomůžou, pokud je nedokážeš aktivně bránit.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Když se dají bezpečnostní dveře až za obyčejné, tak se za ně zloděj pěkně schová a má na to klid. Co se týče zabezpečování stávajících dveří, nemá smysl dát do nezabezpečených dveří bezp. kovaní, super drahou vložku, popřípadně přídavnej jednobodovej zámek se super drahou vložkou. Základ je rozložit tlak při páčení dveří na co největší plochu, tzn. co největší počet bodů co drží křídlo, a samotné křidlo zpevnit plechem po celé ploše min. 1,5mm silným. Nejdostupnější jsou na jednokřidlé dv. 5 bodové rozvorové zámky. Třeba Mottura, Atra, CR, Cisa. Jsou to všechno hodně podobné Italské zámky na vložku nebo trezorovej klíč. Co do kvality zabezpečení, nové bezpečnostní dveře budou vždycky lepší než zabezpečení stávajících.
ferko1405
Příspěvky: 1
Registrován: 31.03.2018 18:06
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od ferko1405 »

Zdravím páni, kamoš mi odporučil túto firmu na prodej kšuntů (https://fuck-dvere.cz), máte niekto nejaké bližšie info aleboe alebo skúsenosť? Páči sa mi na tom že je to echte čínská kvalita a slušný pomer cena/kšunt. Ak má niekto info tak sem s ním. Ďakujem pekne, Fero ;)

No a samozřejmě: Spam. Ban. Fab
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Firmu neznám, ale podle ceny, vzhledu a popisu dveří to nemá z bezpečnostníma dveřma mnoho společného. Cena za kvalitní bezp. dveře včetně bezp. zárubně se zednickejma pracema se pohybuje v Praze okolo 30tis. Jak to stojí výrazně méně, jsou to nejspíš nějaké čínské nebo polské mrdky. Nejlépe se na ně zajeď podívat a chtěj vidět certifikáty bezpečnostní a protipožární od nějaké české akreditované zkušebny. Tyhle dveře mívají jedno společné poznávací znamení, že se jedná o šunt, a to je že rozvory co vystupují ze dveří drží většinou dva pidišroubky. Kvalitní dveře tam žádné šroubky nemají a rozvora jde přímo z plného materiálu. Jestli chceš pořádné dveře tak vybírej mezi značkama Sherlock, Adlo, Next, Napako, Dierre atd.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Serža »

ajaj, tady se bude modřit
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Formelin22
Příspěvky: 13
Registrován: 03.09.2017 13:41

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Formelin22 »

Ahoj, vím, že to sem asi úplně nepatří, ale zatím nemůžu zakládat vlastní téma a odpověď na tohle jsem tu ještě nenašel.

Zajímalo by mě, jestli vy osobně máte nějaké zažité postupy, "taktiky", nějaké vnitřní, řekněme, předpisy, jak se chováte ve městě po stránce bezpečnosti. A teď nemyslím to, že si dáváte pozor, když přecházíte silnici ale spíš to, na co si dáváte pozor, když se pohybujete v městské zástavbě, čemu věnujete pozornost, kdy zpozorníte a kdy se přepnete do nějakého "stavu ohrožení". Zároveň by mě zajímalo, jak se co nejefektivněji bránit proti zlodějům a jakých chyb se vyvarovat. Samozřejmostí je zabezpečení bytu, ale teď nemyslím technicky, ale spíš chováním a jednáním. Co vy osobně máte zažité, co vy osobně děláte, abyste zůstali v bezpečí? Dám jeden příklad za všechny, například pokud žijete v paneláku, tak vždy, pokud vycházíte z bytu, koukáte kukátkem, nebo naopak při vstupu do domu prvně zkoumáte okolí, jestli vás nikdo nesleduje. Někde jsem četl, že existují i barevně označená rizika, kdy zelená je bezpečí, nic nehrozí, žlutá je mírně zvýšené riziko, oranžová, červená atd... Tak mě zajímá, jak vy se chováte (samozřejmě jen to, co chcete prozradit), na co si dáváte pozor a na čem lpíte, když se pohybujete venku, popřípadě pokud chcete zůstat v bezpečí. Díky
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od kregan »

Asi myslíš Cooperovu škálu ostražitosti. U nás to učí třeba Martin Hradecký v Arnis & Balaraw Fighting Club včetně kontroly kukátkem před vstupem do chodby.
Podle mě je minimálně dobrý si prohlídnout osoby v prostoru, kam vstupuju a v MHD si ve stanici prohídnout ty, který nastupujou. Pokud jdu po setměné nebo v odlehlý lokalitě k autu nebo zamčenýmu prostoru, mám už klíče připravený, abych je dlouho nehledal a nezdržoval se tak v potenciálně nebezpečný lokalitě. V autě se hned zamknu.
Tohle má každý jinak. Znám lidi s větší i menší "paranoiou".
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Patrol »

To mr-tomas: Můžeš mi prosím vysvětlit, v čem je konkrétně ta slabina ?
píšeš:
.......je jedna z nejsnáze překonatelných variant přidavného zabezpečení. Je to dáno použitím nevhodného typu zámku co ovládá uzamykací mechanismus. Celková kontrukce je sice velmi bytelná, ( plocha na křídle je z 3mm plechu), ukotvení mimo zarubeň je taky hodně pevný, ale zámek je na prd. Nemluvím o značce zámku, ale o konstrukci zámku.
Nejde mi o to se nějak zastávat něčí výrobku, ale přídavné bezpečnostní panty a trojbodový zámek vytvářely systém pětibodového zamykání s velmi dobrým krytím celého mechanizmu. Co je tedy "na prd"? Máš nějakou konkrétní zkušenost? Mně přišlo, že tohle je zrovna jedna z nejlepších variant při zachování designu dveří.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od krvfx »

Podle mě tam je špatně to, do čeho se strká klíč, tedy ten zámek-vložka. Zámek je potřeba takový, který nejde nedestruktivně otevřít.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Formelin22 píše:Zajímalo by mě, jestli vy osobně máte nějaké zažité postupy, "taktiky", nějaké vnitřní, řekněme, předpisy, jak se chováte ve městě po stránce bezpečnosti.
1. Kdo je připraven, není (tolik) překvapen.
Okolí vstupu do obydlí má být přehledné a osvětlené tak, aby se nikdo nemohl ukrýt. Jak bylo uvedeno, klíč člověk nemá hledat až u dveří. Najděte si co je to "home invasion" a typické způsoby provedení a jak tomu předejít.

2. Najděte si texty Marc MacYoung (https://marcmacyoung.com/), bývalý gangster popisuje myšlení gangstera - nechovejte se jako typická oběť, neupozorňujte na sebe ani na své obydlí. Zločinu předchází fáze zvaná "Intreview".
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Patrol píše:To mr-tomas: Můžeš mi prosím vysvětlit, v čem je konkrétně ta slabina ?
píšeš:
.......je jedna z nejsnáze překonatelných variant přidavného zabezpečení. Je to dáno použitím nevhodného typu zámku co ovládá uzamykací mechanismus. Celková kontrukce je sice velmi bytelná, ( plocha na křídle je z 3mm plechu), ukotvení mimo zarubeň je taky hodně pevný, ale zámek je na prd. Nemluvím o značce zámku, ale o konstrukci zámku.
Nejde mi o to se nějak zastávat něčí výrobku, ale přídavné bezpečnostní panty a trojbodový zámek vytvářely systém pětibodového zamykání s velmi dobrým krytím celého mechanizmu. Co je tedy "na prd"? Máš nějakou konkrétní zkušenost? Mně přišlo, že tohle je zrovna jedna z nejlepších variant při zachování designu dveří.
Problém je v konstrukci vložky bez rozdílu značky. Ta vložka je kulatá a drží na dveřích zezadu za dva šrouby, a je jednoduchý postup co s tou vložkou udělat aby se ty šrouby co jí drží střihly a pak jí vytáhneš ven a otočíš mechanismus plochým šroubovákum.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Lepší odkaz na texty Marc Mac Younga:
http://www.nononsenseselfdefense.com/cr ... rocess.htm
Podle mě to je vhodné k zamyšlení, mnou zmíněné Interview, které vytipovaná oběť podstupuje, je pak vysvětleno zde:
http://www.nononsenseselfdefense.com/five_stages.html
Odpovědět