Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

A velký pozor, vložky MULTLOCK jdou až do modelu Classic otevřít, u Interactivu jsi nejsem jistej, MT5 otevřít nejde, ale zase je velmi poruchová. Vymysleli na to hotový přípravek kterej se dá koupit.
Doporučil bych spíše vložky EVVA, jsou sice dražší, ale podstatně méně poruchové.
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od mr-tomas »

Pokud někdo přemýšlel nad pořízením bezp. dveří Sherlock, tak má nejvyšší čas, protože se výroba koncem roku ruší. Poslední objedvávky se přijímá do 20.11. a pak budou vyrábět něco z ciziny co nejde zkracovat a je to těžký jako prase.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od proforma »

Ja kdyz jsem vybirala bezpecnostni dvere, radila jsem se s pojistovakem. To je hodne dobrej a nezavislej zdroj referenci na ruzne typy a znacky zabezpeceni :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Reccol »

Když už se téma vytáhlo, nemá někdo zkušenost se dveřmi Porta? Dostal jsem na ně slušnou nabídku, ale původně jsem chtěl Next nebo D&L mont.
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Noir »

Dovolím si lehce oprášit téma bezpečnostních dveří.
V zásadě nepotřebuji extra bezpečné dveře, byt je totiž v přízemí a kdo bude chtít, vlze si oknem které není nijak vysoko. Ale rád bych vyměnil staré vchodové dveře za něco aktuálnějšího kdyby např. ruplo sousedovi v bedně dobíval se k nám sekyrou a pod... Ideálně bez nutnosti výměny futer (ty jsou 18cm hluboká a docela maisvní).
když jsme našel bedex tř.2, tak jsme se docela zaradoval, že mám vyhráno.
Nemám.
Sice dveře za super cenu, ale stávající futra jsou lehce do kosodélníku - cca o 1 cm a bedex a pod. nelze upravit seříznutím nahoře.
Řešením je výměna futer, což mi posouvá rozpočet do míst, kam už se mi moc nechce...
Mám tedy dotaz - víte o někom, kdo vyrábí bytelné dveře, které lze namontovat resp. upravit do nepřesného rozměru stávajících zárubní?
Děkuji předem za tipy.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Germanik1 »

Nebylo by lepší koupit a instalovat dovnitř za vchodové dveře bezpečnostní síťovou ocelovou roletu?
Udělám co musím
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

No tak já jsem přidal vedle plotu ještě jedem plot souběžně se stávajícím,ale je tvořen sloupky na kterých je namontován el.ohradník o napětí 11 000 voltů.Možno dohledat instruktážní video na yutube.Je to legální,ale musí se dodržet mezinárodní norma,která je platná i u nás.Celý tento plot je připojen na EZS venkovního perimetru.Tato varianta je ze všech nejspolehlivější a nemá žádné plané poplachy a odradí již jen svojim odstrašujícím vzhledem na rozdíl od IR závor a jiných systémů.Celý systém je rozdělen na několik zón a propojen s PTZ kamerou,která se natočí v případě poplachu na narušenou zónu.Celý systém je masivně zálohován.Dále máme místo venkovních zámků zámky elektrické na RFID čipy a otisk prstu.Ostatní už popsalo mnoho lidí přede mnou v tomto fóru.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Nicotinick »

No, odstraší anebo to taky může být signál: "Tady je co ukrást".
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Germanik1 »

Mimikry dobrá věc 👍
Udělám co musím
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

No zatím jdou o dům dál.Jináč u nás v naší čtvrti jsou už běžné kamery a alarmy.Máme ubytovny kolem dokola.Protože je docela dobrej kšeft udělat z normálního domku ubytovnu pro zahraniční dělníky.Před 10 lety jsem mohl nechat na zhradě cokoliv a nyní bych se bez tohoto zabezpečení bál večer grilovat na zahradě nebo nedej bože usnout v hamace.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od cipis »

"Tady je co ukrást" - podle mne je to jedna z urban legend. Stejně tak s těmi zbraněmi - drtivá většina lumpů by si přepadení takového rozmyslela, kdyby věděli, že jsou ozbrojení.
Až bude každý jeden barák, byt takto zabezpečený, tak se dostaneme do dalšího levelu. Ale lump je od přírody lenoch a nechce zbytečně riskovat, takže půjde o dům dál, protože prostě těch, co nic nemají (zabezpečení) je stále velká většina. Vždy si ten lump bude vyhodnocovat rizika, a to i ten blbej, co se jen mrkne vlevo a vpravo a skočí přes plot. Když ten plot vyhodnotí jako nepřeskočitelný, tak jde dál ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Kopour píše: 25.01.2021 23:25 No tak já jsem přidal vedle plotu ještě jedem plot souběžně se stávajícím,ale je tvořen sloupky na kterých je namontován el.ohradník o napětí 11 000 voltů.Možno dohledat instruktážní video na yutube.Je to legální,ale musí se dodržet mezinárodní norma,která je platná i u nás.
Elektrický ohradník podle evropských norem odradí pouze lidi, kteří mají s ohradníky zcela nulovou zkušenost, napětí 11 000 V je celkem irelevantní, podstatný je náboj, tedy pecka jakou člověk dostane, a ten je normou omezen tak, že to odradí pouze malé dítě. Na vyřazení ohradníku ti pak stačí delší větvička nebo stéblo trávy.

Kopanec od ohradníku jsem dostal mockrát, trochu jsem se lekl asi jen dvakrát a to proto, že jsem to nečekal. Jednou mě to fakt ale mohlo zabít, protože jsem druhou rukou vedl koně a toho nezasloužená pecka přes ohlávku do tlamy rozveselila natolik, že kolem lítaly kopyta.

Bacha na to, lump není jen lenoch, lump se taky nudí a hledá adrenalinovou zábavu a aby ji získal tak, umí být překvapivě pracovití a vynalézaví. Rizika hodnotí všichni a proto je ideální, když nezvaný host získá pocit, že to bude celkem nuda s malými zisky.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

No již to zkoušelo několik lumpů a jeden si na to dokonce stěžoval.Tak tady byla celá komise všechno změřili a nafotili a za měsíc po konzultaci s nadřízenejma na kraji bylo konstatováno,že je celej plot podle platnech norem a splňuje všechny požadavky.Jenom malá perlička.Při kontrole si jeden ouřada při měření výšky plotu pověsil svinovací metr na nejvyšší drát a dostal ránu.Jenom se divil,že to je zapnutý,ale uznal,že to byla jeho chyba.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

Ano norma říká 5J a to je dostatečná rána.Jinak to má ještě alarm a celé vedení je do smyčky.Při poklesu napětí,přerušení nebo zkratu to dá signál do EZS.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Kopour: Tak to napojení na EZS se mi jako ochrana perimetru líbí. :yes Že si někdo měl drzost stěžovat je fakt síla.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

No já jsem si dal tu práci abych vyhověl normě a měl těsně navazující nezávislé zóny napojené na jeden zdroj,tak jsem vyrobil rozdělovač VN napětí podle potřeby počtu zón.Každá zóna má svoji elektroniku hlídání napětí a to je vyvedeno na patřičné smyčky EZS a do natáčení PTZ kamery.Je to bezvadná hračička.Když některá zóna vyvolá poplach tak se k ní natočí i PTZ kamera a je možné bez opuštění tepla domova udělat kontrolu.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od dr78 »

Prosím tě, nebyla by nějaká fotka jak to vypadá na těch sloupcích?
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od cipis »

No, spíš kompletní návod :)
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

dr78 píše: 29.01.2021 11:34 Prosím tě, nebyla by nějaká fotka jak to vypadá na těch sloupcích?
Fotka by byla,ale nevím jak jí umístnit sem nebo kam jí poslat.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Kopour »

cipis píše: 29.01.2021 12:59 No, spíš kompletní návod :)
To by taky šlo,ale je to trochu složitější.
Odpovědět