Spacák

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
poloventilator

Re: Spacák

Příspěvek od poloventilator »

Lepsi je mit ve spacaku vlozku, vyberes, vyperes.
Bill Masen
Editor

Příspěvek od Bill Masen »

To jistě, jenže vložka do spacáku je jednoúčelová. Pižmo můžeš použít i jako jegrovky.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Ja preferuju lehci trisezonni spacak + vlozku. Vlozka mi ze spacaku udela bud vice, nebo mene teply, jak potrebuju, ve vedrech samostatne jen ve vlozce, pripadne v cizich perinach (chata, bungalov apod.) spim ve vlastnim, kdyz nevim, jak dobre to vyprali. A jelikoz jsem hodne potivej tvor (a to i kdyz mi je zima), uvitam, ze muzu prat jenom vlozku, ne celej spacak. V tomhle pripade je pro mne osobne lepsi ne 1 univerzalni kus, ale 2.

Ale takovej spacak, kterej bych chtela ja, jeste nevyrobili :-) Uvitala bych vic vyplne v nohou a na zadni strane spacaku s pretazenim do ramen, nemam rada, kdyz mi tahne na cemr. Ostatni by klidne mohlo byt o fous min vyplne. Ale takovej jsem jeste nepotkala. A spat s ledvinakem se mi nechce, vselijak se to protaci, posunuje nebo skrti, to se pak clovek stejne nevyspi...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Bill Masen píše: 18.08.2020 17:11
PeFi píše: 18.08.2020 14:53 Hodně zajímavé a vychytané péřové spacáky dělá malá česká firma Patizon:
A v čem jsou ty vychytávky? Protože když to srovnám s takyčeským péřákem od teplýho míru, tak parametry stejný, cena skoro dvojnásobná.
Když srovnáváš srovnatelné (husa s vyšší plnivostí, tj. u WP řada Solitaire nikoliv WP Viking) tak Patizon vychází cenově podobně jako Warmpeace, akorát u WP v řadě Solitaire bohužel nemají mezi produky s 500g peří a 1000g peří nic.

Patizon G800 prostě vyhověl, zhruba stejně teplý a podstatně levnější WP Viking 900 je o 20% těžší a díky menší plnivosti je ve výsledku o dost větší.

WP jsem v ruce neměl, natož abych v něm spal. Srovnávám s těmi co jsem viděl. Ty zmiňované vychytávky, které me zaujaly, jsou jednak zajímavé materiály a taky zajímavé detaily (provedení zipu, zkosení nohou, vlákno místo peří tam, kde si člověk může do spacáku nafunět, vtipná konstrukce obalu). Netvrdím, že je Patizon nějaký zázrak, ale je to česká značka, kterou jsem já vůbec neznal, a která dělá hodně zajímavé produkty.
U WP bych si tepotně vybral v řade Viking, ale v řadě Solitaire mi to přijde buď už moc teplé nebo až moc studené.

Já jsem spal ve starší dutovláknové Primě (Tulák XP) a byl jsem taky spokojený, ale ten Patizoní péřáček mě (příznivce dutých vláken) prostě zaujal (navíc byl opravdu objemem poloviční oproti mému dutovláknu).
viktor

Příspěvek od viktor »

nemate někdo tuseni na co jsou ty hadicky v lemu u zipu důstojnického spacaku CSLA vzor 62 ?
diky viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Nightmare
Sponzor serveru
Pohlaví: muž

Příspěvek od Nightmare »

MHO aby "límec" držel tvar
Odpovědět