Lov za účelem obživy

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 1228
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Germanik1 »

Takových "kmenových honiteb" moc není. To musí být super, když se znají a nikdo nemůže fixlovat. 👍
Udělám co musím.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 588
Registrován: 18.09.2018 17:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Štatl - Brnisko

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Haluziak »

sigurd> ok jasně stanovené pravidlá, ale kámoš se ucházel o fleka - odpověď od předsedu: jo to nějak půjde za rok za dva. Tak tam za dva roky udělal víc práce než všichni ostatní dohromady. Tak co už mě přijmete? No teď to nejde, je nás moc (a to tam prý měli i dědky co mají 95 let a zbroják už nemají a do lesa nedojdou). Tak třetí rok otročiny, jeden dědek natáhl brka a hle místo dostal jeho vnuk, co tam ani nebydlí a v honitbě nikdy nehnul prstem.

A pak myslivci v médiích naříkají, že mladí nejsou. S takovýmhle přístupem se ani nedivím.

PS: Já mám třeba problém, že rodina má nějaký lesy, jenže kousek tu kousek támhle, takže výměra pro honitbu veškerá žádná.
Beware of old men in profession where men die young.
PaF
Příspěvky: 1196
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od PaF »

Přikoupit "paseky" teď není problém ;) .
sigurd
Příspěvky: 175
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od sigurd »

Mladých a cudzích nikto nechce-stále niečo riešia,chcú to robiť po novom,zbytočné emócie-preto je výhodné zobrať niekoho domáceho,osobnostne zrelého a overeného,ktorý vie oceniť "pohoda-klídek-tabáček" v združení.
Starí,skúsení,múdri,rovní chlapi sa u nás tešia veľkej úcte-ísť s takým "páprdom" na obhliadku revíru je najlepšia škola života,ak už človek dozrel natoľko,že vníma o čom je reč...
Nie sme rodina poľovníkov,ale každoročne robíme vianočnú nádielku do krmelca v našom lese-zver zacíti zeleninu a kvalitné seno zďaleka,čaká na okraji lesa a ide s nami úplne blízko pol kilometra ku krmelcu-taký zážitok nekúpiš...
Matěj
Příspěvky: 1594
Registrován: 28.08.2016 10:52

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Matěj »

Není nad rovné chlapy, kteří se těší účtě. Jako bývalá manželka jednoho člena jednoho nejmenovaného sdružení (protože rodinný příslušníky členů bereme, i když jen občas, podle toho, jestli ukecáme dostatečný počet dědků, ale jiné, i když v obci žijící celý život, chodí na brigády atd. nebereme, protože je nás moc apod. ), která si při lezení na posed ustřelí příčku žebříku brokovnicí a spadne jako pytel brambor. :)
Přitom prý nadšená "myslivkyně", kterou člověk nepotkal nikdy na brigádě a po rozvodu už do lesa zřejmě ani nepáchla. Ale starým dědkům při hlasování asi zvýšila tlak a zatměla v hlavě.
Odpovědět