Spacák

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od donovanstangiano »

Dorazil mi předvánoční dárek:
http://www.spacaky.cz/shop/index.php?ro ... duct_id=86

Měl jsem před tím spacák z Trimmu s mírně horší specifikací, ale nechal jsem si ho do auta, už se slehl.
Condor přišel hned, takže jsem ho vyzkoušel ještě minulý týden.
Zevnitř je stejný "šusťák" jako zvenku, trošku je to slyšet při převalování a není to moc příjemné na omak, ale to je na každém. Trimm tam měl super příjemnou směs bavlny a PES. Myslím si taky, že bude dost klouzat na nerovném povrchu. Zipy nebudí moc důvěru a co mě vyloženě sere, je, že se do zipu chytá obruba uvnitř. Spacák má u nohou nezvyklý střih. Dalo by se tam poměrně pohodlně spát v botách.

Venku bylo kolem nuly, spal jsem v tenkách a tričku s dlouhým rukávem a bylo mi teplo. Mám prodlouženou verzi na 195 cm.
Při sbalení je poměrně velký, to se ale musí od této kategorie očekávat. Co se týče servisu, dodání a komunikace, tak super.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Spacák

Příspěvek od Stenny »

donovan: Condor za 150 korun dá dovnitř místo toho šusťáku Tactel, který je příjemnější na dotek.
Taky jsem se nakonec vydal cestou Condoru, mimo jiné proto, že jsem si mohl přesně nadefinovat, co chci (prodloužení, ještě jednu kapsu dovnitř, přidanou výplň do místa, kde v každém spacáku začnu atypicky prochládat) a oni mi za to naúčtovali jen asi dvě stovky navíc 8-) . Do Vánoc bych měl mít objednávku doma, tak dám vědět, jak se osvědčuje.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spacák

Příspěvek od kregan »

Ale pokud si do spacaku nazvracite, daleko lip se to dostava z toho sustaku.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Beluga
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2016 21:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Spacák

Příspěvek od Beluga »

Teď jsem narazil na tenhle koncept... přijde mi to jako skvělý nápad.

http://www.polarmond.ch/en/function

Vytvoříte si podle všeho vlastní mikroklima, takže je v tom příjemně, vlhkost která se odpařuje vás udrží v teple, ale zároveň vy jste v suchu (stejně jako vaše věci). Teď jenom aby to nestálo raketu. V prodeji snad od 2017...
Dívali jsme se Smrti do tváře a smrt mrkla jako první. Mysleli byste si, že nás to udělalo odvážné a nesmrtelné. Neudělalo.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Spacák

Příspěvek od JenDAG »

Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Spacák

Příspěvek od Stenny »

Před pár dny jsem testoval Condor IV DT. Spodní hranice komfortu prý -3, nicméně té noci, co jsem spal, se večer udělala dost kosa, nejbližší meteorologická stanice naměřila noční minimum -4,5°C. Spal jsem ve svetru a tenkém termoprádle a ani nad ránem mi zima nebyla, pohoda a teplíčko. Tahle kombinace by určitě zvládla ještě stupeň dva níž.
Klady:
- Zdá se, že teplota komfortu odpovídá realitě (prochládám bez pohybu dost snadno, i ve spacáku).
- Rozbalený spacák je obrovský a načechraný, tlustý jak peřina. To mě hodně překvapilo.
- Tactel, který jsem si nechal dát dovnitř, je příjemný. Standardní podšívku neposoudím.
- Velice dobře řešená a prostorná kapuce - v chladu normálně spím v kukle, protože nesnáším, když mi táhne na obličej. Condor dovoluje postahovat spacák tak, že ven dýchám dírou velikosti pěsti a přitom mě nikde nic netísní.
- Vnitřní límec se zapíná trojzubcovou sponou, takže se snáz vylézá z postahovaného spacáku.
- Leckterý spacák je mi těsný přes ramena, ač nejsem žádný Rambo. Condor ne, i když jsem nechal tovární šířku. Je v něm dost prostoru pro pohyb během noci i pro dodatečné oblečení v chladu.
- Nechal jsem si spacák prodloužit, dát dovnitř Tactel a udělat ještě nějaké menší úpravy, které jsem sám specifikoval. Celkem to vyšlo na příplatek 300 korun a komunikace byla perfektní.

Zápory:
- Sbalený je velký doslova jako kráva, což je asi daň za Duotherm (pocitově je spacák o dost hutnější/tužší než běžný pytel plněný dutým vláknem, skoro jako by v něm byl hodně řídký molitan či tak něco, a nedá se proto stáhnout tolik bez pocitu, že jdu opravdu až na krev). Narvat do spodní komory 65l batohu (Wisport Reindeer) jde, ale za použití mírného násilí. Kompresní obal moc nepomáhá, protože komprimuje jen délku výsledného válce, zatímco problémem je průměr. Kdybych si kupoval nový, nechám si ušít delší a užší kompresák; takhle si příčné popruhy dodělám sám.
- Kapuce je tak prostorná, že než si ji člověk postahuje kolem hlavy, trvá to.
- Zip se občas kousne do légy, ale jen při zapínání, což mi tolik nevadí - jsem tak nějak zvyklý, že to spacáky dělají. Dokud se mi to nestává, když se snažím dostat ven, tak je to OK.

Jsem spokojený, až na překvapivou velikost jsem dostal přesně to, co jsem chtěl.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Spacák

Příspěvek od fransilice »

minulý víkend jsem poprvé prubnul carinthia defence 4 a musím jen vychválit...v noci 6 pod nulou a spalo se dobře...sice jsem si na noc radši nasadil na nohy"botičky" z "flísu",ale i bez nich by to bylo gut....jen ráno bylo okolo stahování dost vlhko,tedy jen zvenku...je to tím,že tento model nemá vnitřní přepážku,takže se člověk musí komplet zakuklit a nechat pouze malou škvírku na dýchání....jinak oproti u.s. spacímu systému naprostý luxus...
Přílohy
15722524_1330256230328961_404776553_n.jpg
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Spacák

Příspěvek od JOBU »

Ano súhlas,podobné skúsenosti s defensom mám aj ja,proti vlkhkosti mohol byť odolnejší,ale nevadí.Schne dosť rýchlo a neprenesie sa.Vnútornú hygienickú vložku ale nepoužívam,pár krát som sa do nej kvalitne zamotal..
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spacák

Příspěvek od kregan »

Teď jde o to, za jak dlouho začne ztrácet izolační vlastnosti.
Čím víc víš, tím míň neseš.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Spacák

Příspěvek od JOBU »

Mám ho a dosť používam cca 4 roky,používal som ho aj v afg,a zatiaľ som rozdiel,ani závady nespozoroval.V lete som si zaobstaral ešte aj tropen,je menší,na krátke akcie a ako som teraz zistil do prvých mrazov pod celtovým prístreškom úplne postačuje.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1161
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Spacák

Příspěvek od Alstratt »

S Carinthia u me za ty roky taky zatim velka spokojenost nepoznavam nejake rozdily za ty roky ze by se zmenil tak uvidime po vice letech.

Jinak stastne a vesele mnoho stesti, zdravi, klidu a miru. :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od K4cer »

Kregan: mám D4 i Tropen cca 4 roky, a žádný změny nepozoruju. Možná že z nich ubylo v řádu jednotek procent, ale rozhodně nic markantního, mě se zdaj furt stejný. Skladuju nacpaný v kompresáku, ale neutažený, utahuju je jen dyš někam jdu.

JOBU: vo veci vlhkosti, prevráť ju naruby a tak ju zlož (D4ku). Ja to tak robím a mám dojem že to pomáha, rýchlejšie vyschne. Ale ja mám pôvodnú nepremokavejšiu verziu, teraz sa robí myslím z toho z čoho aj Tropen, priedušnejšie a premokavejšie - ale ak ho máš 4 roky tak to by mal byť tiež ten nepremokavejší.
On je teda nepremokavý do tej miery, že keď ho pri rozťahovaní vyváľam v kaluži, tak sa nič tragické nestane. Tak zvedavý aby som naschvál spal na daždi som nebol.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Spacák

Příspěvek od JOBU »

Hej,ten materiál je iný ako na d4.S tým obrátením vyskúšam,diky.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od jameson363 »

Premejslim jakej koupit spacak.

Moji favorite jsou bud:

Prima Trex XP 200

http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prim ... rek-xp-200

nebo:

Carinthia Defence 4

http://www.bushcraftshop.cz/bushcraftsh ... E-4-185-cm

Co me fakt zarazi jsou prilis dobry parametry Carinthie. G-Loft je high-end duty vlakno, stejne jako Climashield XP.

Carinthie ma pouze o 250g vic, rekl bych, ze bude mozna jednododussi konstrukce, ale bude mit hrubsi vnejsi material, protoze to je vojenskej spacak. Pritom ma o 10 stupnu lepsi teplotni hodnoty, ktere odpovidaji spis spacaku:

Bivak XP. http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prim ... vak-xp-220 kterej uz je ale zase o 200g tezsi nez Carinthia Defence 4 pri delce o 5cm kratsi.

Takze bude je G-Loft plus fakt nejakej zazracnej nebo si to Carinthie trochu pribarvuje. Ma nekdo zkusenosti s vyrobky obou firem a dokazal by porovnat?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od K4cer »

Carinthie mám tři (Tropen, Brentu, D4) a jsem velmi spokojen. S Primou je ale nemůžu srovnat, tu sem nikdy neměl.

Toten Trek XP ale není ekvivalent D4. Kromě tepelných hodnot má i jiný střih, takže bys měl nejdříf vědět co zhruba chceš.
Ekvivalent Treku je spíš Brenta - která je jinak moc dobrá, z oněch tří ji mám nejradši.
Jo a hlavně si nekup pytel krátkej.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od Cep »

Trek XP 200 jsem kupoval starším dětem na vánoce. Nevypadá špatně, ale rozhodně není tak "nadýchaný" jak jsem si představoval.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Spacák

Příspěvek od viktor »

no ja jsem ted spal ve spacaku pro pruzkumniky zimnim něco takového http://www.armypoint.cz/pytel-spaci-pro ... i/d-92304/ chtej za nej cca 1300 Kc Dal jsem za nej v lete u jiné fy cca 1500.Kc
no a dobry. mam ještě letni verzi ta uz ma hodne za sebou, taky prepadla noc a alpach 4 °C a to uz v letni verzi byla fakt zima.
Si myslim ze vyse uvedeny zimni spacak u nas bohate staci a za usetrene peníze leze koupit vice naboju ci neceho rozumejsiho :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
brony
Příspěvky: 1
Registrován: 01.02.2017 22:12
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od brony »

Tak já jsem si pořídil tady tenhle:
https://www.pytelnablbce.html
a jsem s ním naprosto v pohodě ať už seš na horách, v lužním lese nebo na louce...spoko.

Ban: drzá reklama Maximus
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od jameson363 »

K4cer píše:Carinthie mám tři (Tropen, Brentu, D4) a jsem velmi spokojen. S Primou je ale nemůžu srovnat, tu sem nikdy neměl.

Toten Trek XP ale není ekvivalent D4. Kromě tepelných hodnot má i jiný střih, takže bys měl nejdříf vědět co zhruba chceš.
Ekvivalent Treku je spíš Brenta - která je jinak moc dobrá, z oněch tří ji mám nejradši.
Jo a hlavně si nekup pytel krátkej.

Naopak ja cenim, ze Prima dela detsky velikosti pro nas podmiraky. Mam ten mensi (Tulak 3D) do 175 a uplne v pohode. Jsem uz trochu pussy (cti zimomrivej) a chci neco poradnyho. Idealne bych se rad vesel treba do 3000kc, ale co tak koukam po celym trhu, tak proste bud koupis mrdku za 1500-2000 nebo si musis priplatit a vyplaznout +- bura. Ty levny spacaky maj silenej pomer vaha/teplo. Carinthii mi kamos vymluvil, ze to nevytopim, takze asi zase zkejsnu u Primy. Jedina vec, co me na prime trochu sere je zip na boku. Jako super pro pary, ale pro samostatny military/airsoft pouziti docela napicu.


Jeste si pohravam teda s dvema variantama:

1) Nechat si udelat nejakej Condor na zakazku s teplejsim spodkem a slabsim vrskem. Tady by ta vaha/teplota a vyuzitelnost nemusela nerad bejt tak tragicka. Nerad spim ve spacaku svlecenej. Ja vim, ze to je napikacu, ale jak uz jsem psal, jsem pussy a nesnasim vylejzat ze spacaku skoro nahej do zimy, takze idealne spim i v zimni bunde :D


2) Rock Empire Montana, za ty prachy se mi to zda z tech levnejsich asi to nejlepsi.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od K4cer »

Já přece proti Primě neříkám nic, jen to že ji nemám a tedy nemohu hodnotit.
jameson363 píše:... Carinthii mi kamos vymluvil, ze to nevytopim, takze asi zase zkejsnu u Primy ...
To si teda myslím že není pravda, ale dohadovat se vo tom nebudu. Moje bejvalá stará (167cm) měla ty kratší Carinthie (D4 a Tropen) a fungovali dobře; pokud v tom nespíš roztaženej jak pavouk před vysavačem tak případný přebytky spacáku prostě splácneš.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět