Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od Heike »

Vyhnul bych se sluníčkovým komunám, bio-lidičkám, všem sršícím láskou a sektám. A pak místům poblíž strategických komunikací, kopcům s dobrým výhledem, letištím...
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od PIPboy »

Ono je docela riskantní jak zůstat, tak se evakuovat do nějakého uprchlického tábora. To že nejde o tábor evakuační ale detenční (to je novodobý výraz pro koncentrák) člověk na první pohled nemusí poznat. Zvlášť když jsou nad vchodem různá optimistická prohlášení, jako třeba "práce osvobozuje" a tak podobně :mrgreen:
Ani masivní oplocení jednoznačně nenapovídá jestli je určeno k tomu, aby se nikdo nedostal dovnitř, nebo aby se naopak nikdo nedostal ven.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak tady http://www.osel.cz/index.php?clanek=8091 je popsany kam zamířit a kam ne v případě zombie apokalypsy :)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od Joezbrna »

Já bych šel do města. Jak to tady čtu, bude tam pěkně klid a vylidněno :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od Hohepa »

Ha ha , tak to půjdu tak max do peřin :lol:

V Práglu to osobně odhaduji následovně.
Na venkov emigruje ekonomicky aktivní část obyvatel a zůstane :

a) část "potřebných" tedy důchodci , invalidi atd.. bez příbuzných co je zaopatří

b) svoloč co tu i dnes koexistují vulgo parazitují na přilehlém obyvatelstvu,

co nemá kam jinam jít a budou tady parazitovat na ostatních dokud nechcípnou hlady.
Ale sami od sebe nikdy neodejdou . Pokud by to dokázali, odešli by už teď za lepším.
Až bude hůř , lepší jinde , tedy důvod odejít, nebude.
Aby nedošlo k flame , to je IMHO můj názor NA JEJICH MYŠLENÍ .
NEŘÍKÁM ŽE JINDE NEBUDE LÉPE.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od štek »

Záleží na druhu Katastrofy.
Válečný konflikt- vyhnu se všem velkým městům, velkým železničním uzlům, skladům strategických surovin, letištím. Prostě všemu na co má smysl shodit pár tun bomb či taktickou atomovku.
Zombie apokalypsa- co nejdál od všech větších center obyvatel. Vydal bych se co nejrychleji třeba do Ruska na Sibiř. Tisíce kilometrů čtverečních s minimem obyvatelstva. Jížní část je dobře obyvatelná.
Havárie jaderné elektrárny- Zjistím směr větru, sedám do auta a svištím jako o život proti větru nejlépe tisíc km a víc. OVŠEM pouze v případě že to zjistím včas, to záleží na vzdálenosti bydliště od elektrárny. Mám to cca 100km takže podle počasí maximálně do dvou hodin od havárie.

Vynechal jsem záměrně povodně, úniky z chemiček apod.
Budu rád když mi doplníte co jsem zapomněl
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od lordCorvin »

Napadá mě ekonomická katastrofa.

Lokální - dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání, rozvod, exekuce.... Pokud je člověk sám, lze relativně snadno řešit odchodem k příbuzným/přátelům ochotným k podojení státu a pomoci se stabilizací. Pokud má člověk rodinu, je to řádově obtížnější.

Globální - viz Argentina apod. Pokud tahle očekávaná černá labuť dorazí i k nám, bude v háji celá západní Evropa. Pokud tu bude k žití (imigranti), zůstat doma. Pokud ne, v první fázi Rusko (pokud bude přímat), je nejblíž a v relativně blízkém civilizačním okruhu, ve druhé fázi zámoří (severní/jižní Amerika, některé státy Afriky). Další možnost je stát se nomádem, ale to vyžaduje stabilní finanční základnu a povahu.
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od nextclick »

Jsem zapřísáhlý individualista. Tedy nikam, kde jsou jiní lidi, kromě mé rodiny. Tipy kam bych se vydal mám ale neřeknu :)
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od sigurd »

Rozhodne neodídem do zahraničia-nejaký čas som tam existoval,ale pre miestnych je cudzinec vždy cudzinec,a v prípade prúseru rizikový faktor ;)
V PA dobe odchádzam do RD v rodnej dedine,tam sa poznáme všetci od malička,a vieme,čo od koho môžme čakať...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od jerry.mysak »

vyhnul bych se Praze

ale to dělám i ted´.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Kam rozhodně nezamíříte v PA době?

Příspěvek od marabu »

tak ubehli 4 roky, ale nektery veci se nemeni :) a proto "Zizkovu a Libni ..." https://www.idnes.cz/praha/zpravy/mladi ... zpravy_rsr ne jen za PA a ne jen temhle ctvrtim v Praze. Ale to same plati pro jina mesta, koneckoncu, nekdo sem na Rozpad nekam postoval mapu kriminality v CR, takze kde to stalo za prd pred kolapsem, po nem se to tezko zlepsi :)
Odpovědět