První rozpadlík v Čechách

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Centurion »

Má můj obdiv. Půl roku s takovým vybavením a v tomhle věku je úctyhodný výkon. http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/zd ... -roku.html
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Terminated Account »

"...Po celý půl rok se neobjevil v civilizaci, jedl pouze kořínky, lesní ovoce a občas nějaké jablko. Vodu pil zřejmě jen z přírodních zdrojů. Až dnes si podivné, zarostlé a potácející se postavy všimli myslivci a zavolali městské strážníky z České Skalice. Ti pak v lese skutečně muže objevili a zavolali záchranku. V tuto chvíli je Dvořáček v nemocnici v Náchodě. Byl dehydrovaný, podvyživený a velmi zesláblý, nicméně přežije."

Nic proti tomuto pánovi, ale neshledávám na tom nic obdivuhodného. Pouze experimentálně dokázal, že není sám dlouhodobě schopný přežít pouze z přírodních zdrojů.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od miculas »

Pokud se chlapík na tu situaci nepřipravoval byť jen teoreticky a nechodil na Rozpad, jako že asi ne, tak půl roku je úctyhodný výkon. ;) Navíc na tom asi nebyl dobře psychicky. Z jednoho krátkého článku ovšem nelze dělat závěry, protože všechno možná bylo úplně jinak.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od dracekvo »

Tak to v tom případě nevím co dělal, že byl v takovém stavu. Jakožto jeden rozpadlík v normální společnosti by neměl mít sebemenší problém. Petek na vodu kolem silnice se válí dost. Nějakou nádobu na převaření by jistě taky našel. A toho zrní, brambor, kukuřice a jablek co je všude kolem. Bych se asi spíš po půl roce pobývání venku vrátil jak koule, protože bych neměl co dělat a pořád se jen cpal.
Spíše bych se bál, že mi hrábne, kdybych měl být pořád sám.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od miculas »

Dovedu si představit, že chlapík psychicky neunesl situaci že s ním zřejmě vyjebal příbuzný, v podstatě rezignoval na život a v tom lese se jen udržoval při životě.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od vlk972 »

Asi tak.
Jinak ve vřerejších zprávách na Nově jsem zahlédl zmínku o dívce, kterou odvedla matka jejímu otci. Údajně měly žít s nějakým sektářem v jeskyni na Kokořínsku. Ta jeskyně tam byla vidět, celkem slušné doupě. Viděli jste?
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Leto II. »

"Příbuzní (kteří mu prodali střechu nad hlavou) si jeho nepřítomnosti všimli zhruba po měsíci." No jasně, když jim nepřišel nájem :-).

Jinak si vybral jaro až podzim,takže selanka, navíc v rámci kolem fungující společnosti. Proto nejsou například bezdomovci dobře vybavení pro rozpad - umí sice přežívat, ale jen na zbytcích fungující společnosti. Až fungovat nebude, nebudou zbytky.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Sehr »

Asi pan mel moralni zabrany krast. Slysel jsem o cloveku,ktery chodi pravidelna na velka pole krast (kukurici,brambory,repu,slunecnice,...),ze nemusi nic pestovat ani kupovat.

Myslim,ze ztratil smysl zivota,protoze ho podvedla jeho rodina,kterym veril. To je jen spekulace,protoze clanek je zavadejici. Tak zustanu jen u spekulace.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od vlk972 »

Možná neutekl, možná jen odešel jen v klidu umřít, když ho takhle vypekli,proto nekradl, proto nechtěl být vidět. Taky jen spekulace.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od felix5 »

mě na tom spíš dostává to, že dneska se už člověk neoholenej nemůže ani procházet po lese bez toho aby ho někdo nenabonzoval fízlům...
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Nobody »

Vem to z druhé strany. Jestli byl zbídačený a podvyživený, udělali dobře. Spoustu lidí tak kvůli špatnému psychickému stavu může dopadnout.

Stejně tak to mohl být někdo, vyhýbající se zákonu.

Pokud by byl v pořádku, policisté ho tam nechají dál. Procházet se po lese přece není nelegální.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od vlk972 »

Máš pravdu. Podle všeho byl pán opravdu na umření, policajti pak udělali co museli a udělali dobře. V tomhle případě nevidím přivolání police jako bonzáctví.
I když je fakt, že ne každý, kdo se skrývá před zákonem musí být nutně zločinec, obecně to tak je. Takže i to by bylo v pořádku.
Spíš mně ale překvapuje, že si ho tak dlouho nikdo nevšiml, v reportáži ukazovali ten jeho dutý strom a byl opravdu jen kousek od cesty a navíc to vlastně byl zámecký park..........
kapitanplzen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.04.2013 19:34
Pohlaví: muž

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od kapitanplzen »

Rozhodně nebyl první. Znal jsem týpka, který utekl před drogou do lesů -šumava- žil min. 5 let v napůl srubu napůl zemljance. Občas pomohl lesákům a oni ho nechali v klidu žít. Když ho spořádaní občané - zřejmě ve strachu že neplatí hypotéku- bonzli policajtům, tak ho přijeli zkontrolovat. Měl zakopanou občanku, tak jí vykopal, ukázal a zakopal. Měl vlastní pec, pekl placky dělal luxusní salám z hub. No bylo by to na román. Zkrátka zvládal to dobře. Jednou za čtvrt roku přijel za námi do Plzně na tah a zase zmizel. Pokaždé veselej a pohodovej člověk.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Prvni moderni, byla, .... , rozpadlice "Vltavenka", na Slapech se koupala naha v ledove vode, a ruzne okusovala bramburku po okoli a drobne prace, mini budku ve svahu. Myslim ze uz to bylo pred WWII.. tahla to mozna 2dekady?, jinak velice podobne zila jak to popisuje plzenan..
kapitanplzen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.04.2013 19:34
Pohlaví: muž

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od kapitanplzen »

JJ určitě takových lidí bude víc, kteří se více či méně blíží k takovému způsobu života. Já zatím jen topím dřívím, voda ze studně, jídlo může být ve sklepě - jen má drahá zatím odmítá pračku na ruční pohon hehe- pak bych mohl odpojit elektřinu a sbohem systéme.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Serža »

už je to tu v sekci "knihy"
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: První rozpadlík v Čechách

Příspěvek od Bezhlavy »

V tom případě se omlouvám. Delší dobu jsem zdejší fórum nesledoval a skoro všechna témata mi svítí červěně. Měl jsem zkusit vyhledávání dle názvu knihy.
Odpovědět