Ochrana proti hmyzu

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Butch »

A kruci :lol: Tak sršni mají u sebe v garáži zaparkovanou svou sekačku, doufám, že to sekání trávy nebudou flákat. :D Napadlo mě použít montážní pěnu :?:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Baca »

Daj na moju radu. DEZINSEKCNA firma. Je to rychle, nebolestive a v konecnom dosledku lacnejsie ako domaci kutil v dezinsekcii :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Count »

Dvakrát jsem nechával likvidovat sršní hnízdo. Jednou z toho se prožrali pres OSB a izolaci a když jsem je zmerčil, byl mezi nimi a pokojem jen Sadrokarton. Opravdu doporučuji zavolat odborníka. Sice to stojí peníze, ale ten "můj" dává záruku 2 roky, že se do jím ošetřených míst nedostanou. Když je kropila - ano, byla to ženská - tak vylétali jak hořící bombardéry a dopadali na zahrady v okolí.

Edit: jeden zákrok mě stál 1000Kč. Mám děti, takže raději to, než zdravotní újmu.

Ale jak bych je likvidoval v PA, to vážně netuším.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Baca »

Osy a Srsne v neregulovanej dobe zlikvidujes ucinne iba ohnom. Na to miesto sa vraj nevracaju zopar rokov. Hniezda vsak mozes nicit preventivne. Pravidelne prehliadat mozne miesta vyskytu a kym nieje hniezdo velke v noci ho nejak znicit. Vraj funguje poliat riedidlom (nezapalovat), alebo fermezou ci lanovym olejom, terpentinom. Skratka niecim co slusne smrdi, je mastne a hmyz to nevie ci nemoze odstranit.

Su to vsak neoverene informacie spravodajskej kancelarie JPV (Jedna pani povedala) :-)


Cez zimu mozes likvidovat hniezda bez strachu. Dospele jednce su vacsinou mrtve a chlad im brani v pohybe. Prezivaju iba kralovne a plod. Plati o vsetkom blanokridlom bodavom hmyze.
Prežiť !!!
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od surikata »

Před 4 roky jsem měl sršně pod střechou a ani mi moc nevadili, žádný hmyz (vosy, muchy atd. kolem domu). Jen moje lepší já měla dost nahnáno, když byla venku s ročním dítětem. Po volání hasičů, neb odborná firma neměla zrovna čas tak ji poradili dobrovolné hasiče (roční dítě je dostečný argument). Ti to měli jako výjezd k akci a za dara. Vyhnali je a už se nevrátili.
Opatrně s ničením hnízda v noci, jdou po teple a jsou chráněni zákonem.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Count »

Count píše:Po lese se potulující chlap s kalhotami v kanadách, v jedné ruce buřta, ve druhé cibuli a mezi rty notně čoudící cigáro. Utekl bych i já, natož klíště. ;)

Našel jsem teď na klíšťata toto a jsou na to dobré ohlasy. Má někdo zkušenost?

http://www.lekarna.cz/hacek-na-klistata-2ks-v-sacku/
Budu citovat sám sebe. Háček jsem už několikrát použil. Naposledy na tři dny přišáté klíště na hlavě (už bylo dost napité a měl jsem strach, že ho puknu) a dnes na malou potvoru, která mě atakovala i po pátém pivu. Proto bych rád naboural Bačovu ideu věčně nalitého borce, na kterého klíšťata nejdou a vyzdvihnul onen háček.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Baca »

No, ja som to myslel na dva sposoby. NAOZAJ permanetna hladina alkoholu (nie ozraty, ale popijajuci cely den a cast noci a rano hned miesto kavy stamperlik, alebo pifko a az potom cistit zuby a ist sa vysrat :-D) A druha vec je, ze ked mas upito dost, mas nejakeho kliesta v pazi :-D
Prežiť !!!
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Stenny »

Nosíte s sebou někdo na vadry k bivakování moskytiéru nad spacák? Dřív jsem to řešil repelentem, ale poslední dobou mi to nějak nefungovalo a moc jsem se nevyspal, takže těch pár deka moskytiéry si klidně do batohu přibalím. Jde mi o to, zda má někdo nějaký ověřený typ s dobrým poměrem cena/výkon, nebo zda je vlastně jedno, co konkrétně koupím.
Nehledám takovou tu natahovací síťku na vršek spacáku, ale síť, která překryje celý spacák a kterou bych ideálně mohl pověsit na stejný špagát, který nade mnou drží bivakovací plachtičku.
Díky :)
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od vrbodol »

Jo mám 2.Je to naprosto vynikající věc sice to bylo drahý ,ale nelituju toho.Každá je pro 2 lidi.Žena to kdysi kupovala v Praze někde na Vinohradech obchod Hanibal? V určitejch lokalitách kde je to samej komár a hlavně muchnička to nemá chybu.Bez toho by to byl očistec.Za mě kup.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od eotto »

Vosy a sršně nejlépe likvidovati pomocí vysavače. Ústí vysavače umístit ke vchodu do hnízda a osazenstvo vysát.
Následně odnésti vysavač do opravny, že asi odešly kondenzátory, že tomu nerozumíš, ale že v něm něco furt hučí.
Samozřejmě pod pseudonymem a pseudoadresou, ideálně někoho kdo tě dost s..e.

Klíšťata, komáři, muchničky .... brrr xindl je to .... ideální je patřit k vyvoleným na které nejdou, což bohužel nejsem.
V deltě Dunaje fungovalo zalézt do stanu se setměním. Tedy do doby, než se můj spolucestovatel a spolubydlící snažil nalákat komára " co nám tam vlítnul" na hořící svíčku. Nápad to byl dobrý, provedení bohužel horší. O několik vteřin později měl náš stan vikýř nemalých rozměrů. Pak následovala diskoteka prokládaná nadávkami, sténáním a vodkou. Takhle vopíchanej by neměl bejt nikdo.

Do jisté míry funguje pomazat se Libečkem (Levisticum officinale), již zmiňovaným Vratičem (Tanacetum vulgare), v Chorvatsku se matlaj Levandulí (Lavandula angustifolia). Moskytiéra je super vynález.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od bacil »

Když ten vysavač necháte nějakou dobu jet, tak ty potvory zdechnou. V průběhu vysávání vysátá moucha už nevybzučí ven. Vosy ale nemají jenom jeden vchod, tak aby vás nepřekvapily.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od Ctesibius »

Este ako decko som chytil na okne osu pod pohar a ten som postavil na kavovy tanier. Nasledne som pod pohar striekackou kvapol par kvapiek tech. benzinu. (v zaujme vedy som si potom chcel osu pozriet lupou). Vypary ose samozrejme vadili, ale akonahle sa dotkla toho benzinu, prakticky okamzite ju to zabilo. Takze je velmi pravdepodobne ze benzin, pripadne niektore rozpustadla budu aj bez zapalenia znacne ucinne ako improvizovany prostriedok na osy.

Ku komarom a podobnej havedi - Treba poznat svojho nepriatela. Komar sa na dialku naviguje cuchom - laka ho CO2 a kyselina maslova(vznika rozkladom potu - ponozkovy smrad). A tiez ciastocne zrakom - lakaju ho tmave farby, silueta proti svetlu. Ked prileti blizsie, miesto na vpich si hlada termalne. Tiez asi vsetci vieme, ze su najaktivnejsi okolo sumraku a v noci uz tolko neotravuju.

Osvedcilo sa mi pri taboreni pri vode (alebo hocijaka cinnost, pri ktorej sa zdrzujem +- na jednom mieste - typicky vykonavanie potreby :) ) zapalit jednu alebo niekolko tych zelenych dutnajucich spiral a umiestnit ich okolo seba tak, aby vietor zanasal ten dym na mna. Komare to nezabija moc ucinne (v navode pisu, ze jedine ak vydymite uzavrety priestor) , ale velmi ucinne im to blokuje cuch podobne ako DEET. To znamena ze od miesta kde ste smerom po vetre je vas pach premiesany s tym dymom.

Zatazkavaci test metody prebehol v povodi moravy v roku, ked boli hlasene kalamity komarov, obce robili postreky a dokonca polovnici hlasili, ze zver padala mrtva - ustvana. (Aj zver zistila, ze kym zostavate v pohybe, komare prakticky nezeru) . Zaspal som pri ohni na karimatke len v plavkach, dymaky boli polamane na kusky s dobou horenia max 2 hodiny. vysledok - rano som mal 2 (!) stipance.

Doporucujem teda pouzivat tieto dymaky - netreba sa uz potom tolko natierat repelentom (zapach, rozoziera plastove oblecenie, najma silon, vadi na kozi hlavne ak je spalena od slnka)

V PA by sa mali dat vyrobit z byliny Vratic obycajny (Tanacetum vulgare), ktora vraj svojim dymom komare tiez odhana - este som to ale nevyskusal.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od štaflík »

Nevím čím to je, ale na mně klíšťata prostě nejdou. I když jsem měl psa, venčil ho, seděl jsem celé celé hodiny v trávě (já se učil, nebo pracoval, pes si hrabal...) a vyndaval jsem mu třeba 20 klíšťat, tak já nic. Jedinkrát jsem měl zakouslé klíště a to když jsem si koupil protiklíšťové ponožky. Jinak komáři mě milují. Nevím, o čem to svědčí. Krev mám B+, ale nevím, zda je zde souvislost.
Na komáry v přírodě, když si sednu, většinou používám doutníček. Normálně nekouřím, doutníčky nešlukuju a voní mi. Ne nějaký cherry nebo vanilky či jiný cigárka "pro kurvy", ale nejlacinější doutníčky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ochrana proti hmyzu

Příspěvek od proforma »

Stafliku, ja jsem taky B+ a taky na mne moc nejdou (na rozdil od mamky, i kdyz jdeme stejnym prostredim), ze bychom byli vyvolenych 5 %? :-) Jen jednou na jare jsem byla v lese hledat kesku, zdrzela jsem se tam jen 15 minut a mela jsem jich 5, ale zadne zakousle, ale to byla po zime krute vyhladovela.

Na komary pouzivam pres leto B-komplex 1 piluli denne. Clovek jim pak pry nejak smrdi :-) a letej radsi za lepsim.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět