Spacák

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spacák

Příspěvek od kregan »

Tak to delam taky. Jen spacak mam eratik 1000 od Rakoncaje. Nejmin mam zatim - 17 v zahrabu bez pocitu chladu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Spacák

Příspěvek od PaF »

DeadMan píše:Dotaz na zkušenější.

Nemám zimní spacák, bo v zimě chodím jen na lyže.

Teď se naskytla příležitost vyrazit s chlapama na zimní čundr (jedna - dvě noci).

Bylo mi řečeno, že se to dá pořešit dvěma spacáky, když je to tak jednou za rok.

Mám jeden vyloženě letní a jeden jaro, léto a podzim (10°C a -2°C).

Pokud bych to teda risknul, jakou zvolit kombinaci: lepší do horšího nebo horší do lepšího a proč?
Dva spacáky do sebe to zvládnou dobře, ideálně si vezmi ještě tenkou plachtu na zakrytí, hodně to pomůže. Stačí i jen šusťák. Podstatná je izolace zespod. Spacáky dej do sebe tak, aby ti to bylo pohodlné, větší navrch. Do spacáku jégrovky, ve kterých nebudeš celý den, aby byly suché, nepropocené, fleecové ponožky a tenkou čepici. Já dával v opravdové zimě na kolena a lokty ještě navíc návleky z ustřižených rukávů bavlněného prádla a na ledviny kočku. V téhle ústroji jsem dal v dobrém péřáku nejvíc - 27 stupňů ve stanu (měřeno vevnitř) ve Slovenském ráji.
Dnes mám klouby a záda docela v řiti, ale podílela se na tom taky zimní jízda na mašině, divoká voda a těžké bágly tahané po horách. Ale je na co vzpomínat, takže žádný strach ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spacák

Příspěvek od Serža »

tak jedna noc se dá všelijak - asi v -20 jsem v pohodě přečkal ve spacáku do teplot lehce pod nulou...pravda, měl jsem na sobě Aljašku (N3B) a pod sebou vybalenej batoh - na celtě naskládaný na karimatce veškerý přebytečný hadry...ale bylo teplo

offtopic - happy NY :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od RedneckBear »

Zdravim!

Existuje, prosim, nejaky spacak pro cloveka 190cm vysokeho, s realnym komfortem kolem +5 stupnu (tedy cca na trisezonni pouzivani), ktery by se komprimovany vesel do nejakych 25cm delky? Koupil jsem si novy batoh a shanim spacak, ktery bych nemusel poutat zvenku - stary se mi dovnitr nevejde ani nastojato. :mrgreen:

Cenove shanim samozrejme co nejlevnejsi z tech, ktere me pozadavky splnuji - schvalne ale nepisu cenu, abych se nedozvedel, ze za svou scestnou predstavu nemam sanci neco koupit. :)

Jako priklad, ktery jsem nasel na Netu, uvedu Pinguin Micra - velikost po sbaleni i komfort papirove odpovida, ale nemam predstavu, jestli je to realne ... cenu neberte v potaz, chapu, ze to bude chtit priplatit.

Predem dik!
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spacák

Příspěvek od Serža »

mám Husky Mikro a dá se sbalit do kuličky jak míč na házenou (spíš ještě menší)
vozil jsem ho v 20l cyklistickém batohu....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Třísezoní a + 5 stupňů?
Letní Warmpeace Viking 300 (195cm)
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od RedneckBear »

Serža píše:mám Husky Mikro a dá se sbalit do kuličky jak míč na házenou (spíš ještě menší)
vozil jsem ho v 20l cyklistickém batohu....
Diky, ale koukal jsem, ze ma komfort 14 stupnu, potrebuju min ...
Bill Masen píše:Třísezoní a + 5 stupňů?
Letní Warmpeace Viking 300 (195cm)
Diky za tip.
The Emperor protects ...
mula
Příspěvky: 46
Registrován: 17.05.2015 15:16

Re: Spacák

Příspěvek od mula »

Nebo ještě můžeš zkusit Concord, ty mají vlastní výrobu a můžeš si spacák nakonfigurovat podle svých potřeb.
nordicarea.cz
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Spacák

Příspěvek od štaflík »

Myslíš Condor... (?)
turista
Příspěvky: 67
Registrován: 27.08.2013 14:32

Re: Spacák

Příspěvek od turista »

Vybereš si i od Pinguina, třeba Savana, +1C 18*24 po kompresi. pro postavu 195 cm .
mula
Příspěvky: 46
Registrován: 17.05.2015 15:16

Re: Spacák

Příspěvek od mula »

štaflík píše:Myslíš Condor... (?)
Jo, myslím Condor píšu Concord :)
nordicarea.cz
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Ten Warpece má ve verzi pro normální lidi :devil 460 gramů. Chtěl jsem tam poukázat, že komfort +5 a třísezonní se vylučuje, ale když je chladněji, beru do něj ještě péřovku.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od RedneckBear »

Bill Masen píše:Ten Warpece má ve verzi pro normální lidi :devil 460 gramů. Chtěl jsem tam poukázat, že komfort +5 a třísezonní se vylučuje, ale když je chladněji, beru do něj ještě péřovku.
Tak to ja se v tom nevyznam tak, abych poznal, ze chce jen nekdo na neco poukazat. :mrgreen:
Pro mne komfort +5 = pohodlne spani v +5 v trenkach a mikine ... :geek:


Kazdopadne jsem objednal Pinguin Topas a uvidim za 14 dni u Sazavy, jestli se z toho ... nebo ne. :D
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od RedneckBear »

Tak nakonec vyhral Pinguin Micra BHB, Topas se mi do toho noveho baglu (Jubo Zalesak 25) moc smestnat nechtel. Jsem zvedavy na tu Sazavu. Diky vsem za odpovedi! :)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Spacák

Příspěvek od DeadMan »

Pořád jsem řešil u BoB karimatku upnutou zvenčí a případný déšť, kdy pláštěnka batohu i pončo nejsou v úplně ideální pozici a proto jsem přemýšlel, jak karimatku dostat dovnitř, až jsem se odhodlal k nákupu mojí první nafukovačky.

https://www.pinguincz.cz/sherpa_38

To pohodlí jsem opravdu nečekal, ale leží se na ní doslova jako v bavlnce :yes

Dokonce je u ní i lepení, pokud by byl člověk tak nešikovný a propíchl ji (tahle obava byla jediný důvod, proč jsem to stále odkládal).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spacák

Příspěvek od Serža »

když máš batoh klasickýho komínovýho typu, tak se dá uvnitř vozit i normální karimatka - dáš jí nastojato a trochu rozvineš, že tlačí na stěny batohu. věci pak nacpeš dovnitř do karimatky...mezi karimatku....no prostě doprostřed :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Spacák

Příspěvek od DeadMan »

Jo, ale ta nafukovačka má míň jak poloviční objem ;)
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 19.05.2018 18:10, celkem upraveno 1 x.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od RedneckBear »

DeadMan píše:Jo, ale ta nafukovačky má míň jak poloviční objem ;)
A moje alumatka je jeste mensi a taky se vejde dovnitr (do kapsy na kejmlbek) ... :mrgreen:
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Spacák

Příspěvek od DeadMan »

Ovšem na alumatce se nedá normálně spát, tu si dávám do hamaky, když si chci jen tak poležet a trochu pofukuje (kvůli ledvinám).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od RedneckBear »

Jasny. Ja si ji teda davam dovnitr do spacaku a v mikine pri teplotach nad nulou je to ok. Kdyz si ve stejny situaci dam alumatku pod spacak, tak se obcas budim chladem (teda kdyz je chladno lol).

Abych nebyl jen offtopic, tak jsem se chtel zeptat - nezkousels pred nakupem nafukovacky nejaky ten vodotesny vak na vybaveni (https://www.google.com/search?q=drysak)?
The Emperor protects ...
Odpovědět