Spacák

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Spacák

Příspěvek od Lumberjack »

Mnoho povolaných, málo vyvolených. Pokud něco nemám a neznám, tak nešířím fámy ;)
1) Britský futrál je goretex
2) Má zip. Na rozdíl od US (taky vlastním ale nevozím) má zip z vrchní strany cca do poloviny délky
3) Váha, starší provedení s gumovým pytlem jako kapucou (spacák nevyndávám a nacpu ho i s futrálem do kapucy a zatáhnutí šňůrou) je 820g váha novějšího provedení bez gumového pytle 620g. Vážil jsem to na kuchyňské váhy takže s přesností na gram to nebude.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Lumberjack píše:...Mnoho povolaných, málo vyvolených. Pokud něco nemám a neznám, tak nešířím fámy...
Tak fámy nešiř. Kámoš má tento https://www.armed.eu/cs/britsky-prevlek ... toEALw_wcB
Zip nemá, membránu ano, ale ne Goratex. :rock
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Spacák

Příspěvek od Lumberjack »

A opravdu ho má? On ten z Top Armyshopu na fotce taky zip nemá, ale ve skutečnosti tam tak nějak je :D
Není jak jsem psal do poloviny, ale skoro po celé délce, za to se omlouvám. Jinak nepíšu co kdo říkal, nebo že někdo něco má. Vlastním čtyři kousky a léta je celá rodina vozíme na vandru.
Snad se nahraje fotka. Fotil jsem to dnes a doma, což asi jako důkaz, že píšu o něčem s čím mám vlastní zkušenost a ne ,,cosi z doslechu" bude stačit :D
Přílohy
IMG_20180930_220744.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Kdybys nepoužíval tento zesměšňující tón, napsal bych ti že ten žďárák co má kámoš se kterým jezdím na čundry a mockrát jsem ho už viděl bude asi něco jinýho než máš ty a že on tam zip nemá a nápis goratex taky ne.
Takhle ti napíšu akorát, že je mi tvůj pytel u :moon .
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Spacák

Příspěvek od Lumberjack »

To máš smůlu. Na tyhle věci já nejsem. Na to si musíš sehnat někoho jiného.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Spacák

Příspěvek od Hohepa »

Že by skvrny na slunci ? Pánové tohle snad není nutné..... :hand

Vyvozuji že "Britové" vyrábějí víc jak jeden druh pytle. :angel
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Spacák

Příspěvek od viktor »

ve spacacich ruznych znacek spim asi 35 let a dnes asi 1/2 roku.. mozna i vice :-)
mam jich ted asi 5 ks a jeste by se asi nejakej nasel :-)
k věci
velice dobrej je US spaci systém který se sklada ze dvou spacaku, letniho ( zelenej ) a jaro-podzimniho, ( cernej )
jde to sepnout na jeden tlustej zimni na cca - 47°C. k tomu ještě gorac s prelepelma svama, odrazovym povrchem a maskovaci kamuflazi, to vse vcetne kompresního obalu na vse se dalo koupit napr v holoubkove za cca 2 tis Kc.
je to celkem lehky, pohodlny je v tom teplo. Ma to i dost mista na nohy aby se asi v tom dalo spat v botech :-)
Taky dost dobrej CS voj spacak zimni i letni, zvenci zelenej, ze´vnitr oranzovaj, za cca 1500Kc dost dobrej zimni spacak. Mel jsem Husky Army ale ve srovnani s timle je to sit co odesel po par zimách a sel z domu.
vypada to takle ale cena je jiz jina https://www.maxarmy.cz/spacak-us-komple ... ig-p112311
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Spacák

Příspěvek od opavak »

Po prozkoumání tohoto vlákna mi přijde, že se tady dost doporučuje vojenské vybavení a takový ten military styl, což sice bývá festovní gear ale téměř vždy na úkor hmotnosti. Nebudu dělat reklamu nějakým značkám ale doporučím inspiraci na netu ve skupinách které se zabývají outdoor aktivitami (bushcraft, horolezectví, bikepacking nebo vodáctví) kde se téma (nejen) spacáků a jejich hmotnost také hodně řeší a je tam spousta odkazů i diskuzí. Osobně jsem zastáncem ultralehkého a kvalitního vybavení (i třeba za větší peníz), protože pak si mohu dovolit laborovat s hmotností a když k základnímu "čundráckému" vybavení (cca8kg) přihodím nějaké ty PA proprietky (např. zbraně, náboje, gasmasku...) tak pořád bude bágl nositelný. Vedlejším +faktorem je civilnější (méně nápadný) vzhled, což třeba osobně doporučuji i u oblékání...ale to už jsem mimo 8-)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Spacák

Příspěvek od štaflík »

Mám Carinthii Brentu, ale stejně furt tahám péřový Warmpeace Viking 600. Umožnil mi přejít na nošneí 22L batohu na akcích 1-5 dnů, pokud není extra kosa nebo svinské počasí.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Spacák

Příspěvek od viktor »

pro opavak : no mas i nemas pravdu. Na jednu stranu je obrovska presila tvz. civilního trhu verzus do army produkty, hadru je sice spousta ale napr se spacaky to není tak jednoduche.
Navíc je tady neskutecna masaz ondourovych fy a jejich nabídka. Proste kolik spacaku ti nabidne napr vetsi sport prodejna a kolik normalni army shop pokud je vůbec maj. Další je je velice nekdy i casove omezena nabídka. Ten spacakovy set o kterym pisu staval puvodne 2 tis, pak 2,5 tis a se slo prohrabat az k novym a nepouzitym vecem za cenu jetych ( novej set stal tenkrat 4,5 tis a dnes sezenes jen nekde jetej za tak vysokou cenu ze to většina lidi proste neda a ani to nema smysl. Vahove v tom rozdil prakticky není. Nebo minimalni. Byl a je třeba u zdaraku kde peknej civil bez odrazového nastriku byl sice o něco lehci ale za cca 4,5 tis :-).
tohle jak jsem psal je taky dobra volba jako zimni spacak https://www.armypoint.cz/pytel-spaci-pr ... y/d-92304/ jen proste není tak znamej a nemá v popisu moc vzletných dat a nazvu :-)
Proste rada věci made by ARMY je dobra a lacinejsi nez civil, ale nei tak na vysluni jako "civilni" produkce. Proste hodne lidi to ani moc nezajima a proste nakup vyresi jednou nastevou ondourove prodejny kde koupi uplne vse a finito.
To ze to je mnohdy predrazene a i celkem nekvalitni je zas tak moc nezajima protože to je na par pouziti. Samozejme pokud pujdu nekam do hodne vysokych hor a zacnu resit gramy tak většinou vi co koupit a nejake fora jim muzou byt naproto ukradena protože jsou plna z velke casti hodne " zajímavých informaci"
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Češi jsou outdoorová velmoc, vždyť se koukněte kolik lidí chodí po městě v outdoorovým oblečení. Je to praktický a civilní. V maskáčích ve městě vypadá člověk většinou divně. U spacáku je výběr obrovský, ale u toho žďáráku moc ne, nebo aspoň před 5-10 lety moc nebyl. Tehdy to dělala Saleva, ale to je takouvej nouzák a High Point za nehorázných 5kk. A pak v armyšopech US a Brit.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od jameson363 »

Dovolim si nesouhlasit. Civilni spacaky nejsou predrazene, konkurence je celkem velka, dostanes presne to, co si zaplatis. To, ze jsou armadni spacaky nekdy levnejsi, je zpusobeno tim, ze to je vyprodej a tu vec uz vyrobci/prodejci jednou zaplatil danovy poplatnik.


https://www.i-sports.cz/bivakovaci-pytl ... ?v=asphalt

Mam tenhle zdarak. Nahradil jsem jim US zdarak. Mam ho od jara a zatim spokojenost. Je to lehky, skladny. Zatim jsem v nem nemoknul, vzhledem k letosnim srazkam se jaksi nevyskytla prilezitost. Zasnezenej jsem se v tom uz probudil. Kamosi co spali pod ponchem v US modularu si stezovali na zimu a vitr, ja byl bez pristresku, jen tenhle civilni Millet zdarak a civilni spacak Prima a v pohode. Je fakt, ze jsem byl dost oblecenej, ale ten spacak od Primy uz je stara mrdka. Mam ho pres 10 let a spal jsem v nem fakt mrte noci. Z puvodniho komfortu kolem nuly muze mit komfort tak kolem +10. Jinak muzu oboje doporucit. Urcite koupim spacak Prima znova, az to bude na poradu dne. Ale osobne me spani ve spacaku oblecenej celkem vyhovuje. Bytostne nesnasim vylejzat do ty zkurveny zimy jen v termopradlu :D Mit na sobe hadry z dutyho vlakna je takhle poranu moc fajn :D
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od jameson363 »

Krome spacaku Prima mam jeste letos koupenej tenhle spacak.

https://www.decathlon.cz/perovy-spaci-p ... 92707.html

Je to peri, koupil jsem to na suchej podzim/jaro popripade chladnejsi leto. Za ty prachy to zatim vypada velmi dobre. Komfort +10 stupnu sedi. Oblecenej si myslim, ze v klidu do nuly. Sbaleny jako velmi malej balicek, hmotnost 650g 8-)
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od donovanstangiano »

Ahoj, prosim o radu.
Shanim spacak na obdobi rijen az duben. Obcas i na snih. Jde mi o relativne pohodlný spanek i kolem - 8.
Mensi rozmery ve sbalenem stavu a mensi vaha prednosti.
Peri asi ne, nekdy spacak neudrzim v suchu (z venku:).
Cenove do 5 tis.
Mam ted Condora a je mi v nem zima. I pres udavany komfort. Primu jsem mel, ted nenabizi nizsi stupne komfortu.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Spacák

Příspěvek od štaflík »

Carinthia Brenta či Defence4.
Ale vzal bych peří. Zcela jistě. Klidně kachní, je méně náchylné na vlhko. Obecně se to trochu přehání s citlivostí peří na vlhkost.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od donovanstangiano »

Sakra Defence dobry, asi podumam. Ale peri.... je drahy a bojim se. Jeste kouknu. Co za znacku treba? Sir Joseph znam.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Rozhodně peří, co třeba Viking od teplýho míru? Česká firma, když ho zaprasíš, můžeš jim ho poslat na vyčištění.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od donovanstangiano »

Zrovna na ne koukám. Je to o dva litry vic nez jsem mel budget, ale tak dosetrim. Laka me ta vaha, cesky vyrobce a možnost prani (to je super).
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Spacák

Příspěvek od štaflík »

Viking 900 seženeš v akci. A Sir Josepha jsem teď koupil Rimo 850 za 5100,-
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spacák

Příspěvek od Bill Masen »

Já myslel spíš šestistovku, ta je za 5000,-. V tý 900 už se na jaře uvaří. Sám mám Viking 300 a do nuly si oblékám ještě péřovou vestu.
Odpovědět