Lov za účelem obživy

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Baca »

Lupus, mozes sem prosim zavesit cielove zony aj ostatnej beznej aj nebeznej (ak mas) zveri vyskytujucej sa u nas ?/ ;-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Lupus »

U ostatní zvěře je to vlastně stejné.
Přílohy
srnec2.png
srnec2.png (107.95 KiB) Zobrazeno 18218 x
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Lupus »

:x
Přílohy
jelen.png
jelen.png (45.04 KiB) Zobrazeno 18219 x
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od kiwiisek »

Myslím , že ona to zase taková kanonáda v lese nebude...Tam , kde jsou nyní konflikty , museli i v současnosti lidi vyjít s málem a na vesnicích si občas "lovem" přilepšovali...Každopádně tady u nás , kde jsme, včetně lidí z venkova , rozmazlení Tescem , Kauflandem pod., to spíš vidím , že v lese bude "loven" hlavně ten , co byl se zvěří úspěšný...
On ani ten rybolov není úplně jednoduchý...spousta lidí vůbec netuší , jak v řece najít ryby , jak vodu číst apod. ...
Znám lidi , co jsou aktivní rybáři a slyším je jen nadávat , jak v revíru není ani šupina , přestože sedím naproti a na feedrové pruty mám záběr za záběrem....přesto tu svou .30tku a čtyř nulu hák nevymění za nic jemnějšího a tráví celý dny bez záběru a když konečně přijde , tak ho prošvihnou , protože si zrovna zapalují cigáro , nebo nemají seřízenou brzdu , nebo prostě cokoli.....takovým zkrátka není pomoci...
Jak lov zvěře , tak lov ryb je časově náročný , musíš hodně umět , hodně vědět a stejně musíš mít kliku...
Proto si myslím , že takový lovec bude muset mít v závěsu někoho , kdo ho bude hlídat, aby s případným úlovkem vůbec došel do cíle , hladovejch krků , co si bude dělat zálusk na jídlo , bude všude dost...
Dřív na vesnici choval pomalu každej kdeco...
A všimli jste si , kolik baráků vyměnilo udupanou hlínu za anglickej trávník , tůje a zámkovou dlažbu ?
Těch pár posledních starousedlíků přijde o ty svoje králíky a slepice v okmažiku , kdy soused vyžere svou špajzu...lidi z města to ani nestihnou...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Baca »

Pfredpokladam, ze v pripade rozpadu uz o nejaku legalitu nepojde. Bude sa lovit tym najucinnejsim sposobom. Ryby sietami (akokeby sa dnes nedialo, len nelegalne) a zver sa bude lakat na cokolvek ci sa bude oslnovat v noci silnymi svetlami. Zasa vyletia do lesov idioti s terennymi autami 1500w svetlami a palit budu davkou do oslneneho zvierata. Budu sa stavat zasa pasce, jamy, klast oka a klepce.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Gall »

Asi se to nebude každému líbit, ale pokud tě nechytí lov si co chceš, aspoň tak mi to řekl tchán "svého času předseda mysliveckého svazu" v jednom nejmenovaném městečku.
Na začátku kdosi píše začít s foťákem, vřele to doporučuji, já tak začínal. Ad jedna nikoho nenapadlo že šmíruju trasy zvěře, místa napajedel a místa odpočinku ad dvě sem měl super fotky. Nutno podotknout že jsem chodil s Německým ovčákem a uřvaným Yorkšírem.
Vzhledem k tomu, že mám les za barákem tak mám vše jednoduší, dnes vím kdy a kde zvěř potkám, tedy i kdy mám jít vybrat pasti. Ne že bych je kladl denně, ale když vím že půjdeme lézt na skály a strávíme tam dvě noci, tak zajíček nebo malá srnka podle počtu lidí potěší.
Ideální je znáš-li prostředí stáhnout si zvěř k vlastnímu krmení, prostě si najdi místo kam ani zelenej nechodí a začni tam v zimně zakrmovat, oni tam pak polezou i v létě.
Nauč se oka a pasti uklízet a klást je jen když potřebuješ ulovit, jakmile zelenej něco najde, bude šmejdit v lese o sto šest a máš po ptákách.
Ryby jsou sranda, pořídil jsem házecí síť na český poměry stačí 3m průměr, chytat na udici taky jde ale úspěšnost je oproti síti mizivá. S rybama je to jednodušší jak se zvěří, zakrmuj na jednom místě, před krmením stačí hodně zadupat (já bouchám klackem do šutru co čouhá z vody), oni do měsíce ragujou na zvuk, pak už jen hodit síť. Jen ty ryby musíš zakrmovat denně aby jsi je naučil, jak se naučej stačí jednou týdně.
A něco z doby kdy sem chodil šmírovat cca 8 metrů, to už by šlo i do lasa.
Přílohy
1010896_127490684124797_1827841796_n.jpg
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od the.marek »

Ty to fakt nemáš v hlavě v pořádku, nebo seš úplnej blbec...
Nicméně machrovat s tím jak pytlačíš si běž někam jinam, na to tady není opravdu nikdo zvědavej...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Gall »

the.marek píše:Ty to fakt nemáš v hlavě v pořádku, nebo seš úplnej blbec...
Nicméně machrovat s tím jak pytlačíš si běž někam jinam, na to tady není opravdu nikdo zvědavej...
nějak sem si nepřečetl v pravidelch že je potřeba druhé urážet za to že tu radí a reaguje na dotaz jak na to. to jhak si to vykládáš je tvůj boj ale nevidím v tom nejmenší důvod mně urážet, tedy pokud pro oranžově zbarvené neplatí jiná pravidla....
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od the.marek »

Platí pro mě stejná pravidla (mohl by sis je přečíst, konkrétně bod 5. pravidel, já si dám 10 kliků za porušení bodu 4), však mě klidně můžeš taky říct, že sem blbec, protože nepytlačím a veřejně to tady nehlásám ;)
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Gall »

tak mi prosím vypíchni slovo v mém příspěvku, které má něco s pytlačením společného, souhlasím že příspěvek je napsán v tomto duchu který po kníku nejspíš nebude nikoho tankovat, ale nesouhlasím že někde uvádím že já pytlačím
pokud se nemýlím, uvádím pouze rady jak se dostat ke zdroji po kníku, tak jako každej na tomhle fóru
Naposledy upravil(a) Gall dne 24.11.2015 20:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od the.marek »

mám jít vybrat pasti. Ne že bych je kladl denně, ale když vím že půjdeme lézt na skály a strávíme tam dvě noci, tak zajíček nebo malá srnka podle počtu lidí potěší.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Gall »

ale to je vytržené z kontextu bez znalosti místních poměrů a mých reálných možností
PS: tady to není trestné
Naposledy upravil(a) Gall dne 24.11.2015 20:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od the.marek »

Z toho se už nevykecáš... bez komentáře chlape...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Gall »

nějak to už nejde editovat, tak doplním abych udělal oč sem žádán,
tam co žiju to s loveckým lístkem (koupit si ho může každej) trestné není i když to místní zelený sere, ve zmrdistánu to trestné po kníku taky nejspíš nebude nyní ovšem je, berte to jen jako radu jak se k té zvěři dostat blíže
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od the.marek »

:yes :hand
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
robert.dabel
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 13:27
Pohlaví: muž

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od robert.dabel »

Škoda,ze to takle skončilo.Velice zajímavé čtení. '
clandestino
Příspěvky: 53
Registrován: 13.05.2011 19:26

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od clandestino »

Zajímavé čtení, zrovna jako mayovky :lol:
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od jerry.mysak »

no, pokud by k něčemu došlo, tak lovná zvěř asi nebude nejhojnější a ta co zbyde bude sakra opatrná. Na větší rozmnožení by zvěř potřebovala tak 20 let bez zásahu člověka. Myslíte, že by jste vydrželi 20 let.

Jako malí kluci jsme závodili, kdo se přiblíží ke srnkám nejblíže. Většinou nás zmerčili tak na 100 m , i když párkrát jsme se dostali i na 20m na skoro holém poli. Ale to musela bejt srna sama, max 2. Jak jsou ve stádě, tak není šance.
Přibližovat se nechá, jen když se pase, jinak se ani nehnout. A proti větru.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od jerry.mysak »

Fabulous píše:Existuje tzv. genetická paměť, díky které lze předat i zkušenosti. Otázka zní, zda si zvíře spojí ztrátu člena stáda s konkrétním místem nebo spíše zvukem výstřelu?

S tím máš pravdu. Příkladem jsou srny. Byly celé generace loveny smečkami vlků, které je naháněli do "pytle". Proto má srna snahu neutíkat před nebezpečím ( auto) ale překřížit mu dráhu a dostat se z dosahu ostatních členů smečky.

Dalším příkladem jsou veškeré pudy. Nebo ochcávání psů patníky a pod. Otázka je , kolik generací je třeba k tomu, aby se toto geneticky zakodovalo.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvek od Serža »

myši už u první další generace
http://www.suenee.cz/vedci-prokazali-pa ... -existuje/
u vyspělejších živočichů bych předpokládal delší řetězec (2-3 generace)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět