Pristresok, stan, bivak.

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Bill Masen »

Máš recht, je to tam. Hmotnost dobrá, ale ta cena a absence záruky ho diskne.
turista
Příspěvky: 67
Registrován: 27.08.2013 14:32

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od turista »

Ještě můžeš zvážit koupit áčko (od Texsport, případně Rothco, MFH), levné, blbuvzdorné, bezporuchové .Tyčky můžeš nahradit hůlkama nebo šňůrou. Posledně jmenovaný se dá koupit na armyshopech za 800,- Kč . Texsport na Amazonu, ebay za 28USD + pošta. Hmotnost s klackama 1,8kg. Maskáč, nebo oliva barva. Můžu převážit , kolik má bez klacků.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Serža »

jo, jenže tyhle áčka mají naprosto tragickou odolnost proti vodě (měl jsem ho) - v lese jakž takž dobrý, pokud fakt extrémně nelilo, ale na trochu otevřeném terénu když se k dešti přidal vítr to procházelo skrz stěny ve formě vodní mlhy...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Bill Masen »

Áčko ne, tam není místo na sednutí. Navíc tolik šetřit nepotřebuju. ideální cena je kolem 4000,-. Mě jde hlavně o to, že jsem stany hledal už před rokem a na tenhle jsem nenarazil. Ještě jsem měl v hledáčku Falcon 2 od Hannahu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Serža »

já mám Husky Sawaj Ultra - lehoučkej, malej balíček, rychle se staví, má předsíňku (dá se tam vařit), výborná voděodolnost (hojně otestováno)....jen je maličkej uvnitř - OK pro jednoho + bágl, nebo dva bez báglů
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Bill Masen »

Tak ten má metr na šířku.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Serža »

ve dvou lidech (bez báglů) v pohodě....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Bill Masen »

Půjdeš někam ve dvou, bez báglu a oba budete mít úzkou karimatku?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Serža »

bágly pod celtou venku?
jinak teda jsem si ten stan primárně kupoval na sólo akce :ugeek:
naposled loni v létě jsme v něm spali 14 dní ve dvou, ale věci byly v autě...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem zakoupil stan Waterfall Double UL a hned ho zkusmo postavil. Takže první dojmy.
Světle šedé tropiku znamená, že v něm nebude tma.
Postavený to je za chvilku, ale kolíky se musí použít vždy. Docela mě překvapili detaily, vypadá to, že si někdo ušil svůj vysněný stan a teď ho prodává. Na stránkách výrobce taky nic jiného, než ten stan není.
Kolíky jsou červený (styl MSR Mini Ground Hog Stake) a je na nich svítivě žlutý poutko.
Všechny šňůry jsou černé, propletené reflexní páskou a jsou na nich na stahování takový plastový bazmeky, něco jako toto https://www.4camping.cz/p/snura-ke-stan ... nner-5m-2/. Poutka jsou taky černý s reflexním proužkem a sponou. U stropu visí háček na baterku. Rohy podlážky jsou přešitý obdélníčkem látky pro lepší rozložení tahové síly. Šířka 120 cm, takže se vejdou dvě plnohodnotný karimatky.
Jediné výtky, ve střeše není žádné odvětrání, tak snad se to nebude moc rosit a u stanu není nic na opravu.
Musím říct, že se mi stan zatím líbí, uvidím co první spaní.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Serža »

spíš co první déšť :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od DeadMan »

Nedalo mi to a do auta jsem si pořídil přístřešek z Decathlonu a musím říct, že za ty peníze je to super.

https://www.decathlon.cz/plachta-mh-na- ... 63223.html

V batohu bych ty železné tyčky tahat nechtěl, protože váží asi tunu, ale v autě je to OK a samotná plachta je lehoučká jak peříčko.

Jediné co je tak trochu fórové, tak jsou upínací lanka, ale ty se dají po zničení snadno nahradit klasickým paracordem ;)

Celkově poměr cena výkon hodnotím :yes
Přílohy
IMG_20180520_153122_1.jpg
IMG_20180520_153151_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
archandel22
Příspěvky: 132
Registrován: 07.09.2014 9:57

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od archandel22 »

Ahoj rozpadlici bohuzel jsem se nechal nachytat a koupil od polaku bivak, ktery vypada jako od Carinthie, ale sije to firma Summit. Mate nekdo s touto firmou zkusenosti? Vaham jestli to poslat zaptky a spolknout horkou pilulku a postovne zaplatim 2x, nebo si ho mam nechat jediny rozdil oproti Carinthii je na prvni pohled pouze absence vypinacich poutek v oblasti nohou a cybi tam koliky. Bivi je identicky jako v odkazu:
Diky za komenty Petr
https://www.ebay.com/itm/Last-Sniper-Te ... 2749.l2649
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

nedávno jsem řešil nákup nového stanu pro 4 člennou rodinku a po osobní prohlídce stanu v Kunčicích pod Ondřejníkem vyhrál Jurek midi 4 duo. Ale teď spíše to zajímavé k tomu. Během brouzdání po obchodě tam dorazil pán, že byl prý odkázán jinou firmou, ať jede k Jurkovi na pořízení nového prutu ke svému stanu Coleman, který měl 4 roky a už se nevyrábí a nikde nemůže sehnat náhradní pruty. Nakonec duralové pruty (původní nějaký laminát) dostal za cenu, kterou pán dlouho zvažoval, jestli se mu oplatí vůbec ke stanu pořizovat, když si porovnával cenu prutu a samotného stanu.

Bylo rovněž vidět, že pán na prodejně tohle neřeší prvně a je z toho zklamaný se slovy: "Víte, konkurence si z nás dělá prdel a posílá nám tu lidi na opravu nebo nákup náhradních dílů pro jejich stany šité zalevno v zahraničí, které už se dnes ani nevyrábí. My tohle podporovat nechceme. Pro nás je lepší, když si lidi koupí sice náš stan, ale kvalitní, vyrobený u nás, který vydrží 20-30 let a pořád jej budeme opravovat podle přání zákazníka."

I po tomhle jsme věděl, že jsem si vybral správně a rovněž první spaní v tomto stanu bylo bez chyb.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Cep »

Zvažoval jsem pro starý stan (něco přes 20 let, Sportland for Hannah, parametry nového dnes k smícu, ale i v dešti na Calimani nebyl marný ) koupi duralových tyček z Číny (vytahala se gumička).
Protože délkově byly mimo, tak žena koupila gumičku, vyrazil jsem koncovky a protáhl.
Tak jsem zvědav :-)
A aby se měly kam schovat děti, tak jsem koupil Husky Extreme Lite Bret 2 . Vodním sloupcem (a váhou) někde úplně jinde, ale nepropustnost podlážky bude platit do té doby, než se ten tenký materiál (ne že by nebyl pevný, to je) někde propíchne...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od DeadMan »

Já když jsem zvažoval koupí stanu, tak jsem si říkal, má cenu do našich kempů kupovat stan za 10-20 a více (Outwell atd.), tak jsem dospěl k tomu, že nemá.

Stejně to tam někdo dříve či později zničí (děcka, "chuligáni" atd.) a to by mě vážně štvalo.

Už druhý rok jsme byli se stanem z Decathlonu za cca 2,4 a pohoda.

Nemusím se strachovat a v případě zničení koupím jednoduše další (nebudu řešit žádnou opravu).

Jinak Jurek je super, mám Tarp 2 a nemá chybu.

Na expedici bych bral Dome 3 :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Stenny »

Když už se pěje chvála na Jurka - nevím, zda je tak malá poptávka po jednomístných stanech pro velmi vysoké lidi, ale prakticky v každém jednomužném stanu se vleže ve spacáku opřu hlavou nebo nohama (často obojím) o plachtu. U podlážky to třeba i má těch deklarovaných 220cm nebo kolik, ale o deset čísel výš už se prostě bez přetlačování nevejdu, leda skrčený na boku. Jediná výjimka, na kterou jsem zatím přišel, je Jurek Nano, kde mám i já místa na délku habaděj. Navíc to není žádná rakev, dá se v něm sedět, pohodlně převléct... Akorát vařit bych si v něm bez nějaké nehořlavé podložky netroufnul.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od DeadMan »

Brácha no má taky a je maximálně spokojený.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Vladimir »

Pridám svoju skúsenosť so stanom Husky Bret, kúpený pred piatimi rokmi. Dokopy použitý za ten čas asi 4-krát, stále v trvaní cca 5 - 10 dní. Na poslednej akcii hneď na začiatku pri rozkladaní sa odlomila tyčka na prúte, v mieste kde tyčky zapadajú do seba. Vylomilo sa miesto, kde do širšej časti tyčky sa vkladá druhá tyčka, proste to miesto sa celé vylomilo.

Dosť zamrzí pri občasnom používaní stanu za 150 eur, už som objednal náhradný prút z eBay.
Vladimír
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Cep »

Ta tyčka byla hliník, nebo laminát?
Odpovědět