Pristresok, stan, bivak.

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Dagobert »

https://www.facebook.com/MilujemeSpanok ... 251556722/

Tomu říkám rozpadlík. :-)
Jen kámen, dřevo, hlína a důvtip. :-)
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Celta NVA a knoflíky

Příspěvek od Mikuláš »

Mám dotaz na ostatní majitele celty NVA. Jdou vám zapnout knoflíky do průvlaků? Mně přijde, jako bych měl na celtě knoflíky o průměru asi 3mm širší než je potřeba. Zajímala by mne proto zkušenost ostatních.
pyronovotny
Příspěvky: 22
Registrován: 17.07.2014 21:43

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od pyronovotny »

Zvažuju koupit turisticko/rodinný stan(2 dospělí,2děti),bude to hlavně na vodu.Líbí se mi typ kdy se postaví stan a až pak se vepne ložnice(ideální do deště).Do užšího výběru se dostal Bromer 4 od Husky,nebo Tasman 4 od Colemanu.Máte s nimi nědkdo osobní zkušenost?Ještě jsem vyděl něco od Decatlonu,ale nevím jak kvalita,asi nic moc.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od goral »

Ani jedna z tehle dvou firem neumi stany.
Mrkni k Jurkovi, dela rodinne stany a kvalita je o vesmir jinde.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Lyster »

Taky můžu staky zn. Jurek doporučit. Mám Jurek Alp 2,5 a jsem s ním spokojený.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

u Jurka bacha na to, že už nevyrábí vše v čr ale nižší řady v číně
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od goral »

Neni pravda.
Stany sije vsechny kompletne v CR. Materialy castecne dovazi, v ramci evropy.

Byl jsem za nima letos, celkem jsme si zase pokecali a nahlid jsem i do vyroby. Pokud sijou neco v Cine tak to zatracene dobre taji.
Coz je samozrejme nesmysl. Sami Jurci rikali, ze jim to za to nestoji - cca 5 let dozadu to zkusili u par stanu, zjistili ze je to slepa cesta a pokorne sijou dal v CR.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od kregan »

Jestli to fakt dělaj v ČR, tak mají slušný ceny :yes

BTW stejně tak si vážim české výroby zn. Sir Joseph. I když podražili.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od štaflík »

pyronovotny píše:Zvažuju koupit turisticko/rodinný stan(2 dospělí,2děti),bude to hlavně na vodu.Líbí se mi typ kdy se postaví stan a až pak se vepne ložnice(ideální do deště).Do užšího výběru se dostal Bromer 4 od Husky,nebo Tasman 4 od Colemanu.Máte s nimi nědkdo osobní zkušenost?Ještě jsem vyděl něco od Decatlonu,ale nevím jak kvalita,asi nic moc.
Nevím jak teď, ale kdysi jsme měli malého Colemana (Nevada, Nebraska?? - prostě nějaký US stát) a byl senzační. Vydržel moc, přestál pár bouřek v Dolomitech apod. Ale to bylo tak v 97-98...Ještě kolem 2012 byl OK, pak se začaly od sebe separovat zátěry a přelepy švů a stan se rychle rozpadl, resp. se stal jen protikomáří zábranou. Ale těch 15+ let makal fest a dobře.
Rodinný kempovací za rozumný peníz je celkem fajn Pinguin či Trimm. Přečkali jsme v tom pár solidních bouřek v suchu a bezpečí. Kolem poletovala tropika, protékaly podlážky, vlhly spacáky a u nás pohoda. A to už má tučňák pár let provozu za sebou.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od goral »

On rozdil mezi ceskyma firmama a a domele ceskyma firmama/Cinou (Pinguin, Rocempire atd.) je hlavne v marzi.
Ciste ceskou firmu nikdy neuvidis v poradny sleve. V cechach vyrobeny veci maji marzi vetsinou jen 40% (rozdil mezi realnou vyrobni cenou a prodejni cenou na krame). V Cine vyrobene veci se motaji s prehledem okolo 70-100% marze (v extremech se bavime i o 300%).
Oni drzi ceny dole, ale jen diky tomu ze to prodaji naprimo.
Je to smutne, je to tak.

Srovnej treba Rockempire Crest a Jurek Vandr 2.5 - Prakticky totozne stany, takhle od stolu (pro laika).
Jurek ma dokonce nizssi doporucenou MOC. Ale ted sou oba ve sleve. Jurek vydelava odhaduju tak 20-30% z ceny. Hudy sport (vlastnik Rockempire) vydelava stale pres 50%.
Ale Jurek je materialem o minimalne uroven dal a hlavne ti udela kdykoliv servis a to i u 20 let staryho stanu. Zkus sehnat nahradni tycky, nebo nechat zasit tropiko (nedejboze novy) u 4 roky staryho RE stanu - nemozne.

Proto opet rikam - jdete do Jurka. Lepsi stany v CR nesezenete.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od kregan »

Občas se v Hudy objeví stany The North Face summit series, i když za cenu kolem dvou špičkovejch Jurků.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od goral »

Dalsi Cina.
North Face je znacka na chozeni kolem supermarketu.
Maji dobry marketing, takze ty Summit stany byvaji casto videt na expedicich (rozdavaji je zadarmo...).

Obecne mam dojem, ze tu summit series drzi jen proto, aby prumerny jedinec co chce bundu na chozeni se psem mel dojem, ze dobre nakoupil, protoze jinak TNF prece sije jen pri horolezce.

Zrovan TNF je typicky priklad toho, co bych si nikdy nekoupil. Marze tam leti az do stovek procent.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
pyronovotny
Příspěvky: 22
Registrován: 17.07.2014 21:43

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od pyronovotny »

Puvodně jsem silně uvažoval o tom Husky,ale dám na rady a asi to bude Jurek FAMILY 4(navíc je lehčí a má duralový pruty).Jenom bych ho potřeboval vidět na vlastní oči,fotky na netu jsou nic moc.Bývá Jurek na výstavě stanů v Práglu?Sice je to od nás celkem daleko,ale vlak máme zadara,tak by jsme udělali rodinný výlet.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od goral »

Nebyva.
Jurek ma svou hrdnost :D

Ne vazne- nevim odkud jsi, ale bud zajet k Jurkovi (Kuncice pod Ondrejikem) a nebo jim zavolat, kdo to ma skladem. Myslim, ze radi poradi
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
pyronovotny
Příspěvky: 22
Registrován: 17.07.2014 21:43

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od pyronovotny »

Jsu kousek od Přerova,v prosinci jsem jel přes Kunčice(že jsem nenapsal dřív).Tak uděláme výlet do Kunčic a okolí. :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od goral »

Jo tak to se urcite vyplati zajet do Kuncic.

Radsi jim dopredu zavolej, nevim jak maji v zime "showroom". V lete normalne na trave :)
(taky stran skaldove dostupnosti)
Pripadne s nima hod rec, kdybys chtel neco jinak, udelaji ti to na zakazku...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
pyronovotny
Příspěvky: 22
Registrován: 17.07.2014 21:43

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od pyronovotny »

Díky za tip,počkám až budou vystavený venku,bude se to líp prohlížet.Navíc se zalíbil i kámošovi,tak pojede taky pro jeden. :D
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od B89 »

Pořídil jsem si us ECWCS ždárák ve woodlandu, ale docela váhám jestli ho nevrátit. Stál mě necelé 2000kč.
Psali u něj stav "jako nový" ale co sem ho prohlížel tak na pár místech sem našel proseklé dírky (tak do 3mm) něco od zipu apod. Háčky na sucháči docela zanesené ale drží. Jenže u hlavy se ta vnitřní vrstva odlupuje od vrchní látky a jinde na pár místech se mě zdá, že ždárák na povrchu jakoby zvásněný. Tak se to asi taky začne loupat... :roll:
Štítek výrobce nebo něco podobného ohledně údržby sem nenašel, ale na látce a podlepení švů je potisk gore-tex + gore-seam. Podlepení vypadá ok ale okraje jsou ošoupané, tady na fotkách je to asi v lepším stavu:
http://www.outdoorforum.cz//viewtopic.p ... 90#p411789
Poutka na jezdcích mají ošoupanou barvu... tak vak asi něco už zažil.

Zatím sem nic z goretexu doma neměl, tak nedokážu posoudit jestli je to ok, ale asi nejlepší bude ho vrátit co? :?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ja bych ho stoprocentne vratil
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Pristresok, stan, bivak.

Příspěvek od B89 »

Tak sem ho poslal zpět, jen nevím co místo něj. Nový tu asi neseženu a z civilních jsou v normalních barvách jen High Point a Tilak. High Point je za dobrou cenu ale má blbý střih - pořád ho šijí jen s vlezem kolem hlavy. Ždárák od Tilaku je na tom se vstupem asi o něco líp + má moskytiéru, ale zase skoro žádné recenze ani pořádné fotky. Cena taky není zrovna nejmenší... No asi to nakonec risknu přes Ebay.
Odpovědět