Vybavení na čundry

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Hohepa »

Hohepa píše:Pokud chce někdo zavzpomínat 100 let trapingu ve fotografii
https://www.trampsky-magazin.cz/blog/100-let-trampingu/
Pro úplnost,
přidány léta 70-90 .
Jé to evokuje krásné vzpomínky :beer
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Serža »

super - perfektní odkaz!
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od bivoj »

Já musel v polovině prohlížení přestat. Nával emocí byl enormní...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Yabijack
Příspěvky: 1
Registrován: 13.06.2019 18:57
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Yabijack »

Ahoj všem.Nedávno jsem objevil tyto stránky.Je mi 45 a již 31 let jezdím do lesů na trempy,sem tam nějaké tlachy a jednou za rok pořádáme Výročák.S nostalgií vzpomínám na pátky v Plzni na nádraží,kdy trampík přišel na perón k vozíkům a mohl si vybrat s jakými kamarády kam pojede.V té době letěli americký hadry, ale já jezdil v jehličkách.Uzdy a teletiny byli super a do dnešní doby je mám doma.Spacák po tátovi se rozpadnul a po Colemanovi se taky zaprášilo.Jak se říká co v mládí podceníš, ve stáří se ti připomene.Záda jsou prevít :D V dnešní době jezdím s batohem Wisport 75l.Spaní na zemi už není pro mě,takže chrápu zásadně v hamace,nad sebou plachtu, pod sebou nafukovací karimatku a spacák.Po zkušenostech z hvozdů vím,že předhánět se s kamarády kdo má spacák do větších extrémů nemá cenu.Colemanna co jsem měl jsem spal v - 26 a měl extrém -16.Stačí mít pod sebou dobrý základ(chvojí),celtu, na sobě termoprádlo a babičiny ponožky a být trochu otužilý.Murphyho zákon platí i u mne.Co doma zapomeneš,to potřebuješ a co vezeš navíc,to nepotřebuješ :D Co se týče výstroje Bágl,spacák,hamaka,nafukovací karimatka,2 plachty VZ95 vodní sloupec jsem nenašel.Šňůry paracord.Boty kanady Fr.armáda Goretex.Kalhoty VZ 95 a nebo Slovenská armáda.Košíle,triko,svetr, bunda M65 a nebo VZ 95.Termoprádlo podle počasí.Výzbroj:Nůž v pochvě,jeden zavírák Victorinox.A hlavně!!!Nůž Nepálských bojovníku.Nožosekeromačeta Kukri.Bez tý nedám ani ránu!Vařím si ve starým ešusu s ouškama,je mu tak 30 let a ze zásady ho nemyji zvenku.Když je potřeba nastartuji lihový vařič Švedské armády.Křesadlo a Zippo je samozřejmností.I sirky se u mě najdou.Šití je taky dobré v tubě od doutníků.Nějaký knoflík.Buzolu nevozím od doby,co mám navigaci ve své krátkovlné vysílačce(mobil) :) Nikdy jsem nebyl ortodoxní tramp,takže vedle kartáčku a pasty táhnu s sebou i rum.Ahoj všem svobodným trampům!!!
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od RedneckBear »

Ahoj, po různých stavebních plachtách jsem se rozhodnul vyzkoušet klasickou celtu ČSLA. Dorazila mi s plastovými olivami (nenapsal jsem, ze chci drevene) a chci se zeptat, jestli to ma vliv na funkci. :) Tim mam na mysli hlavne, jestli treba oproti drevenym ty plastove olivy nepraskaly, nebo tak neco ...
The Emperor protects ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Hohepa »

Tak nějak jsem měl za to, že Celta originál ČSLA měla jen dřevěné olivky...
Dvě mám ale starší ,ještě z osmdesátých let . Obě mají olivky dřevěné.
Kde sto koupil ? Co koukám na fotky co má Armatex , tak mi připadá , že jsou také dřevěné...
celt.jpg
celt.jpg (61.53 KiB) Zobrazeno 9195 x
Jinak pokud máš jen jednu, tak k čemu olivky ? Na pláštěnku stačí stáhnout šňůrky...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Zapadlo »

černé plastové olivky jsou ok, pokud jde o originalitu i funkci. mnohem častěji prasknou plastové spony u bederáku batohu, když vám na ni někdo šlápne ve vlaku.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Tak na pořádnej celtovej stan potřeba těch celt víc. V tomto případě asi šestadvacet.
079.jpg
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od RedneckBear »

Ahoj, diky za odpovedi! :)

Celtu mam od Armatextu, na dotaz mi odpovedeli, ze maji i nekolik s drevenymi olivami, ze staci napsat do objednavky.

Neslo mi o staveni stanu (na nejake staveni pristresku uzije hlavne mne, nez ostatni :) ), ale prave o tu originalitu ("autenticnost") a funkci. Radsi bych drevo, ale kdyz je to funkcne ok, tak nebudu vyhazovat dalsi prachy za totez.

Jinak ta celta mela byt nepouzita a vazne tak vypada, je jako nova (razitko s rokem jsem jeste nehledal, jen jsem ji v patek po praci rozbalil, zkusil si z ni udelat plastenku (na to se oliva hodi, na zkraceni zad) a vic jsem nestih. :(

Jen by me zajimalo, jestli mam cekat, ze je jeste naimpregnovana ... neco takoveho jsem u stavebni plachty (popr. Condora) neresil. :D
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Tak ona jedna kosočtvercová celta je celkem k prdu. Je to velký a těžký. Jedinej smysl vidím pokud má člověk usárnu, nebo tele. Tam ta celta patří. Usárnu jsem míval, ne originál, tele mám pořád, originál. Stejně jsme pak kosočtverce vyměnili za čtverce. Pokud nechceš stavět stan, je čtverec praktičtější.
Neocenitelný byly na puťáku, kdy si každý dítě neslo svojí celtu, a pak jsme z nich stavěli to na tý fotce. Je to stan do U, holky na jednu stranu, kluci na druhou, vedoucí ve spodku toho U. Doprostřed zaparkovat uaz, nebo áčko se zásobama. Dneska mám pořád dvě čtvercový celty, ale "styděj se na půdě prachem". Kdybych měl dva kosočtverce, postavil bych dětem na zahradě stan.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od RedneckBear »

Bill Masen píše:Tak ona jedna kosočtvercová celta je celkem k prdu. ... Pokud nechceš stavět stan, je čtverec praktičtější.
Ja ale mam ctverec ... :) Nepsal jsem o tvaru, pac o to v mem dotazu neslo. Kazdopane je to ale ctverec. :)


PS:
Bill Masen píše:holky na jednu stranu, kluci na druhou
Genderove vyvazene spani? :lol:
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

RedneckBear píše:...Genderove vyvazene spani?... :lol:
Ne, aby se nám tam patnáctky nepelešily :chuckle
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od RedneckBear »

To mi nikdy nevadilo ... :twisted: :lol:
The Emperor protects ...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od vrbodol »

Já zas radši kosočtverec, když ji hodim přes sebe na noc ,tak je delší a pod cíp házim boty.Jinak samodzřejmě do deště na prd akorát to namokne a je to celej den těžký. Nosim ji spíš z nostalgie.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Venet »

Bill ČSLA mala aj kosoštvorce? Mne sa zdá že len štvorce. Kosoštvorce mali rakušáci...
Cogito, ergo armatum sum.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od JOBU »

Ano ,mala aj kosoštvorce
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Matěj »

A nepřijdou vám už ty celty-stanové dílce dávno překonané? Něco jsem se jich natahal a dneska bych si vybral už něco jiného. Doba pokročila.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Bill Masen píše:...celta je celkem k prdu. Je to velký a těžký. Jedinej smysl vidím pokud má člověk usárnu, nebo tele. Tam ta celta patří...
Matěji je překonaná. Stejně jako to tele a usárna. Stejně to lidi nosej.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Hohepa »

stejně jako oheň , v době ultrakompaktních turistických vařičů
stejně jako kytara, v době smartfonů a mp3

a já si stejně radši sednu či lehnu ve spacáku k táboráku, zabalen do celty a poslouchám hru na kytaru
vona ta celta totiž nehoří narozdíl vod těch silonovej šustišuntů co ji překonávaj :angel
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vybavení na čundry

Příspěvek od Bill Masen »

Dyť říkám, stejně to lidi nosej. Oheň a kytara k čundru patří i v dnešní moderní době goratexu.
Odpovědět