Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Jardaxyz »

* Amar Ibrahim https://piped.kavin.rocks/watch?v=hJx7LZxebrI - U Kulátého stolu 9.2.2022
(Podle diskuse tam koukal s mámou na Madmaxe je jeho kvalifikace)
Na youtube toho bude plno, byl myslím i u Jana Krause apod.

* Marek Chlíbek - má 2 youtube kanály, točí storýčka yt a tik tok (dělal žoldáka v Jughošce?)

… přidávejte další… (ty co mediálně vystupují)
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od DanBlack »

To mají být varovné příklady nebo jenom náhled jaké jsou trendy? :x
.
Hodnocení survival kurzů nechám na povolanějších, osobně si myslím že pro BFU je mnohem přínosnější kurz PP třeba od Červeného kříže. (to co popisuje jako "level jedna" je normální skauting :wasntme )
A knížky Marka Chlíbka mě bavily jako postpuberťáka, takovej českej Marcinko.
:nod
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od kuny »

Miloslav Pletánek, Honza Jirka
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od NoobsRush »

Nevim co je víc smutný, jestli realita že vyzdviháváme do nebes individua který blábolí jako velkou vědu věci co se učili děcka ve skautu a nebo realita že pro některý lidi je survivalem i kurz typu "jdu spát do lesa"...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Serža »

Co se Chlíbka týče, tak nevim jak na Srbský straně nebo v Bosně, ale do ZNG-RH (a následně HV) určitě nevstoupil - je +/- stejně starej jako já, já tam vstupoval v listopadu 1991...o pár dalších češích vím, ale všechno to byli starší chlapi, ne 19letí mladíci (jako já)
ale jestli má vazby na Rusko, tak mohl být v nějaké polovojenské bandě na Srbské straně...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Zapadlo »

Esoterik guru-Chlíbek žije (a prodává) hlavně z toho tajemna které kolem svého možného působení v Jugo šíří.
V reálu nikde natvrdo nepíše, že tam byl.
Navíc se ty jeho příběhy (nechci psát pohádky) spíš snaží o to vyvolat dojem "speciála".
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Foxy »

Survival...
Není snad v této soutěži o přežití nejlepším ten, kdo se v pohodě dožije 90+ i přes veškeré nástrahy tohoto světa? Kdy jeho vícečetné potomstvo je zdárně a úspěšně rozprsknuto na nejrůznějších místech naší staré dobré zeměkoule?
Toť ona základní a stěžejní otázka...
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Ulfhednar »

Foxy: touché! :yes
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Vladimir »

Zapadlo píše: 14.02.2022 7:21 Esoterik guru-Chlíbek žije (a prodává) hlavně z toho tajemna které kolem svého možného působení v Jugo šíří.
V reálu nikde natvrdo nepíše, že tam byl.
Navíc se ty jeho příběhy (nechci psát pohádky) spíš snaží o to vyvolat dojem "speciála".
Presne tak to príde aj mne, stále sa snažil vytvoriť dojem, že niekde pôsobil/pôsobí, ale nemôže o tom hovoriť. Dokonca mal aj videá typu, že je v nejakej "zakázanej" oblasti (džungli) kvôli nejakému "úkolu" a medzitým točí videá :D

V minulosti som jeho videá sledoval pravidelne, prestal som ho sledovať, lebo začal točiť kvantitu nad kvalitu. Začal si proste robiť reklamu typu: neposielajte mi peniaze, ak ich máte kde dať na dôležitejšie veci, ale ak chcete mám eShop... potom množstvo videí, bolo vidieť, že točí len aby boli videá. Začal robiť videá o veciach, o ktorých nemal šajnu. Konkrétne viem o dvoch videách, kde ho v komentoch upozornili na až život ohrozujúce veci, čo tam prezentoval. Najprv komenty zmazal, potom čo jeden tiež "youtuber" o tom natočil video, tak tie svoje chybné videá stiahol. Potom som ho prestal sledovať - už sú to roky.

Konkrétne sa jednalo o jedno video ohľadom "noxingu" alebo tak nejak sa to volalo a druhé bolo o tom, ako prezentoval, že si človek môže zobrať dlhú hadicu, na ňu dať filter a používať ako plynovú masku - ako čisto filter, dlhá hadica a dýchať priamo do/z hadice. Bez výdychového ventilu, takže priamo vzduch len z hadice, po upozornení to video bez slova stiahol.
Vladimír
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od MartinSk »

Největší experti na přežití byly moje babičky. Moji rodiče se narodili za války. Takže babičky se octly v pětačtyřicátém v bombardovaném městě a několikaleté děcka měly na starosti. Pořádné sklepy to jistily... Po válce to také žádná hitparáda nebyla. Jen mně časem mrzí, že jsem s babičkami tady o těch věcech si tehdy povídal málo. Ale čas se zastavit bohužel nedá. Dnes bych jejich vědomosti zapisoval. Ale jako patnáctiletý kluk jsem měl tehdy jiné starosti...

A co jsou ti influcosi? To neznám... :-)
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Haluziak »

Já s babčou mluvil o válce jednou, a víckrát jsem nechtěl, očividně na to měla hnusný vzpomínky a nechtěla o tom mluvit.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od MartinSk »

Tak v tomhle jsme problém s babičkama neměli. Já si ale před lety vyzkoušel cestování v čase. Po rozpadu Svazu pak na Ukrajině v polovině devadesátých let byla neuvěřitelná bída. Rozpad průmyslu, lidi bez práce, nebyla nafta a benzín. Tak se vytahovaly záložní parní lokomotivy, které pak na čas chvíli jezdily. Tehdy jsme tam s ženou vzali děti na poučný výlet - docela to s nimi zacvičilo. Hlášky ve vlaku s jejich vrstevníky - "Vy nechodíte do školy?" - "Ne, kdo by pásl ty krávy..." a podobně A pak si kluk najde holku z Haliče... :D
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od mukl »

"Experti na přežití" a buškrafteři na jůtůbu jsou někteří-všichni, kteří na mě "vyblikli" zřejmě zejména sebestřední lidé, kteří se sami asi rádi poslouchají. A možná se pak na sebe i zalíbeně dívají. Z moudra, že 1+1=2 natočí 45 minutové video ... a příště bude pokračování. Takže jo, ale video max 5 min, to ještě dokáže pobavit. Jinak už se na to nedívám. Takový "drive" aby to člověka přikovalo k monitoru to nikdy bohužel nemá :? . Ale chvála bohu za ně! (experty). Někdy to člověka namotivuje odjet někde na vejlet do lesa a opít se tam! Ne jenom furt v té hospodě :mrgreen: Že ano .... :?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od DeadMan »

Tady musím nesouhlasit.

Třeba Kraken, Matějka nebo Radim Sieber mají dobrá a poučná videa, ze kterých člověk získá zajímavé informace.

U mne to bývá tak, že když má video do 10 minut, pak ho vydržím sledovat bez přetáčení.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Ludo »

Zapadlo píše: 14.02.2022 7:21 Esoterik guru-Chlíbek žije (a prodává) hlavně z toho tajemna které kolem svého možného působení v Jugo šíří.
V reálu nikde natvrdo nepíše, že tam byl.
Tak najnovsie je to Juhoslavia? Prvykrat som na neho narazil niekedy okolo roku ?2007? . Vtedy na specnaz.cz daval pribehy o tom ako sa zapojil do ruskeho Specnaz vycviku. Udajne tam zobral, este nejakych Cechov vtedy, a "kvoli zlej skusenosti" to uz nerobi.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Kapo »

Som mal k yutuberským expertom tiež taký posmešný mód. Ale uvedomil som si, že aj keď mne nemajú čo nového poskytnúť, je obrovské množstvo mladých mimoňov, ktorých vedia minimálne zaujať a poslať tým správnym smerom.
Ja na youtube riešim tiež niektoré veci, ktoré neviem, a teda že ich teda je... napríklad opravy /auta/, výroba kde akých vychytávok, strelecké testy....
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od NoobsRush »

Když už mluvíme o těch influencerech:
https://lulz.com/surviving-a-year-of-sh ... ne2QyiRGCs
Přežití během války v Jugošce, s největší pravděpodobnostní už to tu bylo, ale opakování je matka moudrosti
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Fabulous »

Ano, bylo. A dokonce v češtině.
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Jardaxyz »

Link na ceskou verzi?
Vladimir píše: 14.02.2022 18:04
Konkrétne sa jednalo o jedno video ohľadom "noxingu" alebo tak nejak sa to volalo a druhé bolo o tom, ako prezentoval, že si človek môže zobrať dlhú hadicu, na ňu dať filter a používať ako plynovú masku - ako čisto filter, dlhá hadica a dýchať priamo do/z hadice. Bez výdychového ventilu, takže priamo vzduch len z hadice, po upozornení to video bez slova stiahol.
Co je to noxing? Nasel jsem akorat ze Nox je zaklínadlo v knihách o Harry Potterovi :chuckle

A dychat pres hadici? No nevim, ze by tam daval nevyzkouseny veci? Vloni mel video o tom, jak hypnotizuje slepice :-)

Ale celej lonskej rok neco mlel o valce, no trefil se. :envy Take tam povidal jak pro nekoho pracoval a delal kurzy a pak ze dostal vypoved, jeste letos to zminoval, ze “ho podrazili”… tezko rici jestli to je takove cliche na zvyseni tajemna nebo real zaklad.

Jak uz tu zaznelo, jen at toci, ty blbosti se odfiltrujou jak stoji vyse a zbydou uzitecny prospesny veci, ktere mohou spouste mladych neco predat….
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od Vladimir »

Nevedel som si na to spomenúť, teraz som to konečne našiel, je to "moxovani".

Aj to že to video/videá nakoniec zmazal hovorí samo za seba.
Vladimír
Odpovědět