Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Experti na přežití v ČR (influenceři a podnikatelé)

Příspěvek od jameson363 »

Kraken je super, akorat je obcas mozna rychlejc nasiraci a jeho odpovedi na dotazy by mohly byt milejsi. Nicmene za me asi nejhodnotnejsi videa, jak obsahem, tak zpracovanim.

Radim Sieber a Matejka - rady dobry, zkusenosti maj, ale desne ukecany. Pro srovnani Kraken jde jednak rychlejc k veci, druhak je celkove strucnejsi a za treti ma vesmes dva typy videi. Jeden typ, kde se neco snazi sdelit a pak druhej typ, co je umeleckej, kde se dovis hovno a jen koukas na prirodu. Experti jako Sieber nebo Matejka to z nakyho zahadnyho duvodu moc neumej oddelit a jeste jsou ukecany.

Chlibek - ezo, tajemno a hromada omacky kolem. Nevim, jestli to je umysl nebo demence, ale kdyby tomu nekdo dal stabni kulturu, tak udelaj super kanal. Jasne, nektery znalosti jsou na urovni sarlatanstvi, co do praxe neprevedes, ale spoustu veci vi a nabizi zajimavy alternativni pohledy. Co se tyce rozpadu tak za me dobry, pokud umite filtrovat tunu balastu a dost nesmyslu. Ja to treba moc nedavam, musi me vylozene zajimat tema.

Preziti to vylozene nebylo, spis bushcraft, ale drive me bavil Scarabeus - dobra forma, umel skloubit prirodu i znalosti a kupodivu mi to i pres umeleckou formu neprislo moc ucourany. Akorat ze na to nejspis nema cas a uz netoci. Nicmene stejne to bylo hodne povrchni, zadnej velkej expert to neni, ale dobre se na to koukalo/poslouchalo.

Jenda z lesa - spis jen dalsi bushcraft. Videa super udelany, vecny, nejsou ucourany, nejsou zbytecne ukecany. Neni to vylozene preziti, ale delal super navody na suseny maso rozlicnejch druhu, vyroba z kuze, vareni v prirode, recenze vybaveni. Neni to nijak extra odborny, ale super pro valnou cast zacatecniku i pokrocilych a hodne dobre zpracovany.

Pedro - toci hlavne hry a jiny veci, ale tocil i nejaky basic bushcraft videa, kde jako uplnej laik zacal s buscraftem. Pokud to nejaky povalece u youtube dostane ven, tak za me plus. Ma velkou zkusenost s tocenim, takze dobre zpracovani.

Zahlid jsem i dalsi kanaly na sockach/ytb, ale nic me nezaujalo natolik, aby to stalo za rec. Bud spatnej obsah nebo naprd forma, nebo ezo.

Kurzy preziti jako Amar Ibrahim - kdyz na rozhovoru rekl, ze chlap co mu je 30 poprve spi v prirode nebo nekdo chtel zoomovat tistenou mapu jak na mobilu, tak celkem chapu, ze si takovej kurz najde svoje priznivce. Nicmene co se tyce odbornosti, tak udelat dobrej bowdrill neni uplne prdel a vyzkouset si improvizovanou filtraci vody nazivo, ne to jen cist v prirucce je taky dobry, takze bych tyhle kurzy uplne nezatracoval ani po odborne strance. Idealni by bylo, kdyby to nejaka firma delala na miru. Vic nez kurzy preziti, me vic vysiraj ruzny radoby zbranovy kurzy, ktery jsou spis jen takova rozsirena zazitkovka. Kurz, kde za den projdes zbrani vcetne nejaky taktiky, jako wtf? Kdyby to bylo prezentovano jako zazitkovka, tak ok, ale rikat tomu kurz? No proboha. Zlaty preziti.
Odpovědět