Skoleni ceskeho cerveneho krize

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Skoleni ceskeho cerveneho krize

Příspěvek od alibaba »

Maximus mas uplnou pravdu ,ja ciziho cloveka co lezi na silnici obejdu a prvni pomoc poskytuji jen toho co znam jako dlouholeteho spolupracovnika atd a ja kaslo na to ze hromada mrtvol bude dosahovat vysky kopi ,kazdy pravnik zneuziva sve schopnosti a silu uradu ze mohou kazdeho soudit a tak se podle toho zaridime soudruzi ....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Skoleni ceskeho cerveneho krize

Příspěvek od Terminated Account »

Ve státech jsem ošetřil možná desítky zraněných do příjezdu sanitky (pracoval jsem v zábavním parku a zranění byla na denním pořádku) ale žádná obsílka mi nikdy nepřišla. Asi jsem měl štěstí.

Na druhou stranu jsem viděl zalepit otevřenou zlomeninu flastrem poté co se doktorka ze sanitky zeptala mexické rodiny jestli jejich syn má pojistku. Samozřejmě neměl, takže to vyřešil flastr aby kost nečouhala úplně okatě a rodina si ho svým autem odvezla. Co bylo dál netuším.

V Evropě a mimo Evropu, jsem každoročně svědkem několika nehod a přímo dávám někomu první pomoc, volám vrtulník či sanitku. Přístup v Evropě je po této stránce špičkový. Všude jinde na světě to záleží na konkrétní zemi. Nedokážu si však představit, že bych alespoň jednou ročně neabsolvoval praktický kurz první pomoci. S červeným křížem nemám zkušenosti, ale podle mě, jak jsem psal jinde, je nejlepší a nejpraktičtější v této zemi:

Co se týče první pomoci v přírodě, vybavení lékárniček atd. jedny z nejlepších informací naleznete:
http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&type=62

Nejlepší praktické kurzy:
http://www.zdrsem.cz/

Lidé, kteří se motají v těchto organizacích patří ke špičce v této zemi a rozhodně to nejsou žádní teoretici. Upozorňuji, že pediatr, který uvidí zraněného, který vypadl z druhého patra se bude chovat naprosto jinak ,než doktor z vrtule! Z praxe vím, že první pomoc nemá rozhodně každý doktor či zdravotník v malíčku. Záchranářské standardy se pravidelně revidují a první pomoc je potřeba neustále prakticky zkoušet (už jen kvůli svým blízkým, protože když mi spadne dítě ze stromu, jednoduše budu vědět co a proč mám dělat a jsem přesvědčený, že zachovám klid a rozvahu).
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Skoleni ceskeho cerveneho krize

Příspěvek od BiSon »

Tak jsem uspesne absolvoval Zdravotnicky kurz cerveneho krize. Dvoudenni, nejdelsi bezny kurz pro verejnost; delsi kurzy jsou uz jenom ty primo zamereny stat se osetrevatelem, zachranarem apod.
Pocity jsou takove rozporuplne - urcite to nebyl ztracenej cas, neco jsme se dozvedeli (v mym pripade si spis zopakovali). Ale porad - zustava to striktne zamereno na to co akutne udelat, nez dojede zachranka, tj. z praktickych dovednosti jenom resuscitace. Vetsinou jsme jenom poslouchali prednasejiciho, vyjma nacvku resuscitace na modelu a ukladani spolufrekventantek do stabilizovane polohy. I prenaseni ranenyho mam daleko vic nacviceny v ramci rozcvicek na treninku, tady jenom ukazali jak na to.
Za me - dostat se nekde casteji kvuli nacviku resuscitace k andule a nechat si zkontrolovat ulozeni zranenyho do stabilizovane polohy + precist si prirucku co jsme dostali by asi bylo stejne co se objemu informaci tyce, ale daleko rychlejsi.

Pro nekoho kdo se nikdy s necim podobnym nesetkal to klidne doporucim. Presto by to chtelo neco praktictejsiho, mozna jako pokracovaci fazi. Prece jenom zkusit je vic nez videt.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Skoleni ceskeho cerveneho krize

Příspěvek od Max »

Taky se na tenhle kurz chystám, alespoň pro zopakování. Nevím, jsetli už to tady někdo postoval, ale aegis začal nabízet kurz první pomoci.
http://aegisteam.cz/medic/
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Skoleni ceskeho cerveneho krize

Příspěvek od siegfried »

Tak jsem absolvoval ten dvoudenni kurz Aegis, co posilal odkaz Max. Opravdu vrele doporucuju, naprosto super. Pouzivali jsme hlavne turnikety, izraelsky tlakovy obvazy, nosni vzduchovody a nekolik malo dalsich veci. Probihalo to skvelou formou, instruktori super, bylo jich vic, takze se mohli kazdymu venovat. Ted me ceka nakup vybaveni do lekarnicky a domaci nacvik... Dost mi to otevrelo oci (napriklad o pouziti skrtidel jsem mel znacne zkresleny predstavy)
Odpovědět