Lékárnička

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Count
VIP
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Count »

Hombre910 píše:
19.07.2020 20:03
Zdravím rozpadlíci. Snažil jsem se to tu pročítat a doufám, že neřeším již vyřešenou věc. Mám trochu dilema s vybavením lékárničky. Nechci ji mít jen jako IFAK, takže se mi v seznamu léčiv objevil např. mastný tyl a nějaká ta mast no prostě věci které se nedoporučují vystavovat teplotám nad 25° C. A toho nejsem schopen v batohu nebo v autě dosáhnout. Máte nějaký zlepšovák, zkušenost že zvýšená teplota nevadí, nebo takové věci si v cestovní lékárničce mám odpustit?
Používám mastný tyl balený po kusech. V teple vazelína "roztaje", ale díky jednomu kusu v balení se nelepí na další a mohu ji vždy stáhnout z obalu právě tím tylem a použít. V chladu vazelína zase ztuhne. Mastný tyl mi vydrží až do expiračky a i dál a je bez závad.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Scoop-and-run
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékárnička

Příspěvek od Scoop-and-run »

Mast'nák je pro jinak zdravého člověka ideální, nemá se na něm v podstatě co zkazit. Krytí, která jsou napuštěná různými preparáty by se neměla vyšším teplotám vystavovat, věřím, že kazivost by tam byla. Byť je pravdou, že dnes tato "moderní obvazová krytí" dělají divy - právě u těch chronicky nemocných, diabetiků, obézních, atd..

Mastný tyl mám v lékárničce pro každodenní nošení. Často jsem užívala i tak, že jsem krytí několikrát přeložila a zbylou vazelínu jsem stáhla na krytí sterilním vnitřkem obalu - a pak teprve dala na ránu. Investice pár korun, využití velmi pestrý.
no risk, no fun (swiss philosophy)
Odpovědět