Lékárnička

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lékárnička

Příspěvek od Lyster »

Akutol STOP.. ale také mě štvou že už Traumacel S sprej se nedá sehnat. ;(
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Lékárnička

Příspěvek od Piston »

Díky, zkusím.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Lékárnička

Příspěvek od Del-in »

Drobný poznatek k množství potřebného zdravotnického materiálu /zejména desinfekce, obvazy, nepřilnavá krytí, šití, rukavice atp./ pro PA časy.
Ošetřovala jsem v posledních dvou letech několik řezných poranění a jednu rozsáhlejší opařeninu (průměr více než 2x dlaň dotyčného člověka), s některými bych, mimo pandemii, jela určitě na pohotovost. A uvědomila jsem si díky tomu, že moje představy o potřebném množství tohoto materiálu, řekněme zhruba na rok až dva, jsou silně podhodnocené. To, co jsem běžně příliš neřešila ( s tím, že v záloze je vždy těžší kalibr v podobě lékařské péče, antibiotik a tak dál), jsem nyní raději řešila víc preventivně (právě, abych se vyhla případné nutnosti jet do nemocnice). A spotřeba? Množství, které nám vystačí normálně na rok bylo do méně než půl roku pryč.
Dávám tedy v předtuše zajímavých časů za rohem k úvaze zrevidovat lékárničky a znovu zvážit potřebné množství.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Lékárnička

Příspěvek od Rafael »

Žena mi místo Traumacelu, toho žlutého prášku který se mi léty osvědčil, přinesla z lékárny nějakou Betadine mast.
Že prý Traumacel vykazoval nějaké vedlejší účinky a už se neprodává.
*
Kdoví co za tím je?
(Na netu jsem žádnou jeho nebezpečnost nevyčenichal).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
maus
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2020 17:42
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od maus »

Nevím, co je příčinou nedostupnosti Traumacelu, ale s Betadine ve formě tinktury mám nejlepší zkušenosti. Vždy velmi dobře urychlila hojení řezných ran, odřeniny atd.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Lékárnička

Příspěvek od Del-in »

JJ, Betadine znám, využívám - obě lékové formy (mast i tinktura) jsou funkční desinfekce. Traumacel jsem chtěla pro jeho hemostatický účinek a ten Betadine nemá.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lékárnička

Příspěvek od Lyster »

Traumacel a Betadine jsou úplně rozdílná léčiva.

Traumacel zastavuje krvácení.
Betadine je dezinfekce.

Místo Tramacel S spray zkuste Akutol STOP (také je to ve spreji.)
Přílohy
Akutol-Stop-505x1536.png
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Lékárnička

Příspěvek od Wdog »

Del-in píše: 12.04.2022 13:25 ...
Ošetřovala jsem v posledních dvou letech několik řezných poranění a jednu rozsáhlejší opařeninu (průměr více než 2x dlaň dotyčného člověka), s některými bych, mimo pandemii, jela určitě na pohotovost.
...
Pro domácí ošetřování horších povrchových poranění doporučuji Hydrosorb. Třeba spáleniny, opařeniny, závažnější odřeniny. Je to gelové krytí na průhledné folii. Dáte na ránu a max. týden to tam necháte, a pacient je vyléčen. Ránu to zvlhčuje a čistí, a zároveň lze vizuálně kontrolovat díky průhledné folii. Vyrábí se v různých velikostech, cca 5x5cm, 10x10cm a 20x20cm, přičemž ty větší jdou případně ustřihnout a použít jen menší část, a zbytek schovat na příště, jen se musí původní balení nějak znovu dobře zabalit, aby nevysychalo. Vydrží dlouhodobé skladování. Při použití na spáleniny i trochu chladí, to je dobré pro děti. Pozor, nemyslím Hydrosorb gel, to je jiný výrobek, jen Hydrosorb. Není to zrovna levné, ale komu se třeba někdy opařilo dítě, tak ví, že se mu taková věc vyplatí. Je to sice určené pro profesionální péči, ale zjistil jsem, že se to dá s úspěchem i laicky použít doma.
JohnyPrepper
Příspěvky: 14
Registrován: 09.10.2023 11:04

Re: Lékárnička

Příspěvek od JohnyPrepper »

zdravim, novalgin vs ketonal, co je podle vas lepsi ?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Lékárnička

Příspěvek od bacil »

AI
Novalgin obsahuje účinnou látku metamizol, která je známá svými analgetickými (protibolestivými) a antipyretickými (protihorečnatými) účinky. Novalgin může být účinný při různých typech bolesti, včetně bolesti hlavy, zubní bolesti a bolesti způsobené zánětem.

Ketonal obsahuje účinnou látku ketoprofen, která patří do skupiny léků nazývaných NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky). Ketonal má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Je často používán k léčbě bolesti spojené s zánětem, jako jsou bolesti kloubů nebo svalů.
Nejlepší je stejně Nimesil...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
JohnyPrepper
Příspěvky: 14
Registrován: 09.10.2023 11:04

Re: Lékárnička

Příspěvek od JohnyPrepper »

nimesil mam
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Lékárnička

Příspěvek od Kapo »

Rafael píše: 12.04.2022 16:39
...Že prý Traumacel vykazoval nějaké vedlejší účinky a už se neprodává.
*
Kdoví co za tím je?
(Na netu jsem žádnou jeho nebezpečnost nevyčenichal).
Nevím, prečo nebol, ale už je https://www.moje-lekarnicka.cz/traumace ... -zasyp-2g/

https://www.drmax.sk/traumacel

Ale cena riadna.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Lékárnička

Příspěvek od vrb »

Moje Zkušenost:

Tymiánové tabletky Bronchicum, koupené kdysi na služebce v Německu, prošlé roku 2019, nalezené před týdnem v lékárničce.

Beze změny chuti, možná trošku slabší, ale dobře fungují proti nachlazení i tak.
Zatím bez nečekaných zdravotních komplikací. Takže OK, je to dlouhodoběji skladovatelné a funguje to.
s.dowman
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2024 19:49
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Bunkr

Re: Lékárnička

Příspěvek od s.dowman »

Lyster píše: 13.04.2022 12:00 Traumacel a Betadine jsou úplně rozdílná léčiva.
To neni uplne pravda, protoze Betadine ma sirsi portfolio vyrobku nez nabizi bezna lekarna.

Pry se sem nesmi vkladat odkazy, tak ti bohuzel nemohu argumentovat presneji. Podrobnejsi info je na webu vyrobce a souvisejici materialy na Pubmed.
Odpovědět