QuikClot a jiná hemostatika

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 24
Registrován: 13.08.2014 16:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Sudety

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od dilatator »

Reiser:

Ano, gáza s označením X-Ray je detekovatelná rentgenem, - resp. ten modrý pásek v ní co je vidět na fotce je RTG kontrastní

http://www.ebay.com/itm/Z-Medica-QuikCl ... 3a92dd3ea2
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od floky »

Ja mám verziu ktorá je vakuovo balená....Rozmery stlačenej gázy su 6x7cm...hrubka 1cm .... Zvyšok pripadá na obal, ktorý je poddajný a dá sa preložit tak, aby to ničomu nevadilo....

Pre predstavu ešte doplnim rozmery celox rapid z-fold : 12,6x10,6cm....hrubka 1,4cm.....okraje sa daju jemno zalomiť, vznikne rozmer cca 9,6x8,5cm pri nezmenenej hrubke 1,4cm....

Celox Aplikátor.....povodné rozmery 21x8,5 hrubka 1,6cm.....drvivu vačšinu tvorí obal, dá sa to poprehýbať na cca rozmery 14x5,5cm ....

a ked už meriam tak prihodim aj rozmery tlakových obvazov:
israeli emegency bandage 4´´.....vákuovo balené, rozmery cca 11,5x7 pri hrubke 2,7 cm....

Israeli emegency bandage 6´´ with second mobile pad, vakuovo balené: 15x7,5 hrubka 4cm ....
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od cipis »

Ten obal se sice přeložit dá, ale při pohybu v brašně se to prodírá, já si toho naštěstí všiml zavčasu, tak už to mám radši v "normální" velikosti.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od Reiser »

Psal jsem asi před týdnem dotaz výrobci, jak se produkt chová po expiraci. Vyloženě jsem dotaz formuloval tak, že nechci slyšet "nedoporučujeme používat", ale že chci popsat přesně co tam degraduje a z jakého důvodu to nebude fungovat jak má. Odpověď jsem nedostal. Cenový rozdíl je opravdu velký. Expirovaný se dá sehnat okolo 350 CZK, šarže 12/2014 něco kolem 700 CZK a viděl jsem to prodávat i za 1600 - 1700 CZK / kus a prodejce ani neměl tu slušnost, aby uvedl jakou šarži prodává. Je to evidentně špička ale cenově je to poměrně diskvalifikační když s tím chci vybavit i autolékárnu a podobně. Opravdu přemýšlím jak moc tomu může expirace ublížit a jak to otestovat abych měl jistotu. Jsou situace kdy selhání stojí život.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od GOD »

pri hladaní cenovej alternatívy západných hemostatík som našiel ГЕМОСТОП (gemostop)
Pokial viem tak vyrabajú len zeolitový prašok a ten by mal byt exotermický. Takže ide o prvu generaciu hemostaik - ktore už u nas nejsu moc v mode. Na stránkach majú docela podrobne popísaný princíp funkcie ich produktu a odkazy na odborne članky.
http://www.gemostop.ru/public/
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od cipis »

Tuším Artifex tu nebo někde poblíž dával odkaz na nějakou práci, podle které se to dá vyrobit. Tedy ta první generace. Ona funguje, ale způsobuje ty popáleniny, které se pak hůř dávají do kupy.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od GOD »

ukrajinci došli s neakym novym hemostatikom
http://zbroya.info/ru/blog/5422_ukrains ... itsov-ato/
Informácia je v časopriestore.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od CombatMedic »

Tak dneska jsem si prostřednictvím kolegy (nejsem členem) přečetl zase jeden krásnej výplod paní Enderlové
- zde: https://ibb.co/XjHh9pR.
Krom toho, že si buduje na FB skupině Preppers takový menší kult osobnosti, tak dost často šíří bludy. Dávejte si pozor na informace, které čtete. Buďte kritičtí a ověřujte si zdroje. A to včetně toho, co píšu já. Nevěřte mi, nevěřte nikomu.

Každý CLS (10dní kurz TCCC) musí vědět, že hemostatické preparáty se nepoužívají ke kompresi v dutinách (břišní, hrudní...). Nikdy nestrkejte hemostatické gázy do hrudníku, břicha, hlavy apod. Zdroj:https://www.jems.com/patient-care/traum ... aramedics/

Po aplikaci hemostatik je třeba aplikovat tlak po 3 minuty (dle výrobce, celox rapid jen 1min) zdroj: https://learning-media.allogy.com/api/v ... 4/contents slide č.24

Pokud budete cpát do dutiny hemostatickou gázu, na kterou je třeba vyvíjet tlak, budete akorát posouvat vnitřnosti jako jsou střeva nebo plíce dál do těla, gáza skončí v nenávratnu a dojde k dalšímu poškození orgánů.

Možná by se paní E divila, ale na břicho lze použít tourniquet. Třeba AAJT (Abdominal Aortic and Junctional TQ) nebo třeba systém REBOA.
Skilled And Resolute
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od jameson363 »

Ona je takovej trochu Chlibek. Clovek musi umet cist mezi radky a vedet, co si z toho vybrat :lol:
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od hrd »

CombatMedic píše: 06.02.2021 23:58 hemostatické preparáty se nepoužívají ke kompresi v dutinách (břišní, hrudní...). Nikdy nestrkejte hemostatické gázy do hrudníku, břicha, hlavy apod.
Týká se to pouze gázy anebo i hemostatik v prášku?
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od CombatMedic »

U všech u kterých je potřeba působit tlakem. Do dutiny můžeš nacpat 10 balení a čeho dosáhneš je to, že toho člověka vycpeš jak zvíře :D Pak už ho jenom pověsit nad dveře.

Ve formě granulí je taky nesmyl, protože je aby působily, tak musí být na zdroji krvácení. Granule se rozsypou všude v ráně.
Skilled And Resolute
pp-sebeobrana
Příspěvky: 22
Registrován: 31.05.2017 12:18

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od pp-sebeobrana »

V TCCC sice stojí, že hemostatika se používají na končetinová krvácení, ale to neznamená, že by byla pro jinou oblast těla kontraindikována. Upřímně, CLS (TCCC) jsou "cvičený opice", to nejsou zdravoťáci, lidi, co by museli nad ošetřením přemýšlet, jejich primární úkol je jiný. Ano, postupy jsou to propracované a fungují skvěle. Ale fungují skvěle pro konkrétní situaci, (CUF, TFC a CCEC). Jenže zde nebylo řešeno bitevní pole, pro které je TCCC určeno. Bohužel, všichni jsou zblblí zelenou a považují TCCC za něco nejvyššího a nejlepšího. Nejlepší to je, ale jen pro specifické situace, nikoli obecně.
jameson363 píše: 11.02.2021 18:16 Ona je takovej trochu Chlibek. Clovek musi umet cist mezi radky a vedet, co si z toho vybrat :lol:
Ona ti umí i odpovědět, kdyby ses slušně zeptal. A ne, na Chlíbka si nehraje. Vyjadřuje se jen k tomu, co vystudovala a v čem má několikaletou praxi ;) .
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od CombatMedic »

Zdravíme paní Enderlovou, legendy se vracejí jen pod jiným nickem. Hemostatika lze samozřejmě použít na končetiny, ale jsou volbou nr1 tam, kde nelze použít končetinové škrtidlo. Jsou kontraindikována pro použití do dutin, asi jsem to vysvětlil nepochopitelně, kdyžtak se více rozepíšu přes SZ :)
I CLS musí při ošetření přemýšlet, to se pletete. Není to sice žádná kosmická věda, ale hraní si na "já jsem zdravotník a ty jsi ho*no" mi trošku vadí. Navíc znám několik CLS, kteří jsou v problematice ošetřování traumat lepší než leckterý NLZP. Nevím co je CCEC, nic takového v TCCC není. Několika letá praxe v čem? TCCC? Evidentně ne. Ale zbytečně tu plevelíte. :F
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... -internetu

Na MIT vyvinuli nove hemostatikum, ktere ma zastavit jakekoli krvaceni do 15 vterin, a to i u lidi se snizenou srazlivosti krve.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět