QuikClot a jiná hemostatika

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: QuikClot

Příspěvek od Pepe »

Třeba budeš mít chirurga s vybavením. Ale je to samozřejmě jak říkáš. V PA bez následné odborné pomoci to asi nemá moc smysl. Ale to se týká 90% všech zranění/onemocnění.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: QuikClot

Příspěvek od surikata »

Nikdy neotvírejte sáčky s těmito přípravky zuby! Reágují na vlhkost a mohli by jste si svařit pusu.
Hlavní použítí je u vnitřních krvácení, které nedokážete jinak zastavit a už není co ztratit. Dělá se to tak, že uříznete vrh injekční stříkačky a prášek do ji nasypete a vravíte i s stříkačkou do rany např. po střele. Stříkačkou se dostanete hloub do rány a svaříte poraněné místo v těle. A pokud to použijete je nutné informovat toho, kdo bude následně provádět ošetření. U větší dávky prášku se může stát, že zůstane čast aktivní a doktor se může přivařit i s rukavicena k tělu pacienta.
Uživatelský avatar
sentinel
Příspěvky: 63
Registrován: 20.11.2012 12:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Novojicinsko

Re: QuikClot

Příspěvek od sentinel »

surikata: :yes
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: QuikClot

Příspěvek od Pepe »

No to si děláte prdel. Zkuste číst starší příspěvky tohohle vlákna nebo se aspoň trochu zabývejte aktuálními generacemi hemostatik!

A hemostatika nefungují na principu "svařování", ale na aktivaci koagulačních faktorů!
QC už dávno nevytváří teplo, to dělala gen I. Teď funguje na jiným prinipu a s jinou účinnou látkou. :head
Navíc se ustupuje od "sypkých směsí", ale pouřívají se houbičky, destičky a hlavně gáza napuštěná hemostatikem, která se mnohem lépe dostane do/z rány.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: QuikClot

Příspěvek od surikata »

Máš pravdu ,ale hodně starších přípravku se objevuje mezi lidmi dnes a hodně jich je má za novinky. A nás relativně nedávno zaučovali se starými typy. A už jsme věděli že jsou jiné méně nebezpečné přípravky
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: QuikClot

Příspěvek od Pepe »

Koukal jsi na expiraci? Museli být už pár let za zenitem :lol:
Prostě to, co koupíš, už tu reakci nevytváří.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od jaromir »

co toto:
http://www.rescue4you.cz/store/celox-hemostat-15gr.html
víte o tomto přípravku někdo něco?????

asi do toho pudu.. jako doplněk OLAES obvazu



Právě mě zajímá ta forma granulátu oproti menším verzím QC kde je "polštářek".
Jasně nejideálnější by byl QC combat gauze ale pro mě už moc drahý a celkem rozměrný..

sestavuji doplněk k lékárně + možnost samostatného nošení , co nejmenší rozměry v kombinaci co nejširším použití.
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od siegfried »

já bych se bál, že to v tom stresu vysypu, že nedokážu gázou tu ránu "vysát", rychle to tam nasypat a aniž by se to odplavilo to zas stlačit... ale jsou to šíleně drahý věci, to jo :(
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od Pepe »

Celox je dobrej, funguje. Na ebay koupíš ovšem QC combat gauze i za levnější peníze vč. pošty.
A combat gauze je opravdu malej, zvlášť ten novej, vakuovanej. Zítra v práci vyfotím.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od GOD »

hladam dostupne hemostatika na trhu a našiel som hypro sob.
Opisujú to ako zázračnú vec, ale na zastavenie cievneho krvacania to neni určené, no v každom prpípade má neaký medik k tomu komentár?
Šlo by to vyskúšať na zabijačke napr? alebo sa k tomu legislativa nestavia pozitivne? ani neviem ktore zakony to riešia.

http://www.biomaterialy-hemostatika.sk/hemostatika
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od GOD »

traumacel ?
traumastem ?
PaRa
Příspěvky: 10
Registrován: 08.11.2013 13:43
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od PaRa »

Nikde jsem to zde nenašel, proto vkladam sem
Slouží k zastavení tepenného krvácení v nepřístupných částech těla . kde nelze použít škrtidla,
PS: prodejce ani výrobce nejsem .-)

http://www.armadninoviny.cz/xstat-zasta ... ekund.html
originál here
http://www.alloutdoor.com/2014/02/18/de ... ot-wounds/

v prodeji to zatím není, cena je odhadována na 2500czk :-(, ale zajímavé a jednoduché řešení

přesunuto, pepe
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od floky »

Aký je postup dalšieho ošetrenia, po použití hemostatika...

Je vhodné celox gázu odstraniť po zastavení krváciania, alebo to kludne počká (až niekolko hodin? ) ... predpokladajme že po tom, čo mi hemostatikum zachránilo 3 litre krvy, nájdem miestneho doktora, ten o celoxe nikdy nepočul...
Ako ranu vyčistit?
Je nejaký "špecialnejší" postup, alebo bude stačit proste gázu odstraniť, ranu vyčistiť a hotovo?

A čo celox granule? Z videa na coolgear - youtube som zistil, že tie granule tvoria "gél" ktorý je podla autora videa vcelku lepivý...

Treba to očistiť skutočne dôkladne? alebo sa nejaká tá zabudnutá celox granula sama vstrebá po nejakom čase?

Hovoríme samozrjeme o "rozpadových podmienkach" kedy nič nebude idealne... :)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od Pepe »

V podmínkách kdy aplikuješ hemostatikum, tlak, tlak. obvaz už hemostatikum neodstraňuješ (pokud zastavilo krvácení). CO se týká doktora, tak ten bude vědět co s tím i když se s tím nesetkal, musí zrevidovat ránu a se zraněním se už vypořádá :)
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od Reiser »

Máte někdo zkušenosti s tím jaký je rozdíl mezi tou standardní QC combat gauze a tou z-folded? Možná existuje ještě víc druhů, nějak se mi v tom nedaří zorientovat. Jde mi hlavně o rozměry, chci to do EDC ale nemělo by to být zase na úkor účinosti. Na eBay jsem našel i jednu s označením "Z-Medica QuikClot Combat Gauze Folded X-Ray" což bude asi ten druhý překládaný typ, nevím. Trochu mě tam mate to označení "X-Ray". Web z-medica.com je bohužel odstrašující příklad jak to nedělat. Poradí někdo?
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od cipis »

Já mám tu Z-folded, myslím tehdy, když jsem to na ebay sháněl, tak jsem ani jinou nenašel.
To X-Ray je předpokládám na to, aby to bylo vidět pod rentgenem, asi správně předpokládají, že tu gázu narveme někam dovnitř rány, tak aby to pak našli v nemocnici.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od Reiser »

Ok, jak velkej je ten balíček? Aspoň zhruba pro představu.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od cipis »

Najdu v batohu a změřím, tak vydrž :)

Tak plná velikost: 11x15 cm, tloušťka do 1cm.
Dalo by se to zmuchlat na 9x9, ale už to bude tlustější a měl bych docela obavu, aby se to časem neprodřelo v místech, kde je ten ochranný obal několikrát přeložený.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: QuikClot a jiná hemostatika

Příspěvek od Reiser »

Díky moc ;)
Odpovědět