Seznam léčiv

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od marish »

Sám bych si to asi netroufl ordinovat, když člověk neví jaké dávky, jak často a jak dlouho. Ale přemýšlím, kdo by mi s tím poradil lépe, zda doktor, či veterinář?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Fabulous »

Rozhodně doktor. Jedině on zná potřebná množství účinných látek. Ale tablety jsou dělány tak, aby bylo množství účinné látky dostatečné pro člověka. Až najdu tabulku nejčastějších použití, tak jí přihodím. Už jsem jí viděl, ale nevím kde :(
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Fjord »

Chronická otrava jódem
http://leva-net.webnode.cz/products/chr ... ava-jodem/

a názor informovaného laika?
http://jan1212.webgarden.cz/prvky/jod.html

Bych řekla, že máme všichni, kteří jsme se "dobrovolně" procházeli na prvomájových oslavách venku v době, kdy na nás pár dnů padal spad z Černobylu, tak trochu nabouranou štítnou žlázu. Někdo může mít hypo někdo hyper aktivitu. Od toho taky vyplývá, že brát nadměrně jodu může být spíš kontraproduktivní. Ale někde jsem ted´v poslední době četla, že v japonsku našli lék na radiaci - tak třeba nás taky vyléčí :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Fabulous »

Je to přeloženo překladačem, ale to podstatné je čitelné. Omlouvám se, že nemám trpělivost to překládat:

Jako nedávno penzionovaný lékař, který se oženil s porodní porodní asistentky, moje připravenost skupina očekává, že nám jako po TEOTWAWKI nemocnice a zdravotnického personálu. Pokrok v medicíně je exponenciální a dokonce i poslední desetiletí vědeckých průlomů může rovnat století zlepšení lékařské péče, chirurgické techniky a léčiv. Nicméně, v letech (měsíců?) Dopředu, bude rozpadat infrastruktury a decentralizace společnosti obecně velmi pravděpodobné, házet nás zpět do zdravotnického systému, který existoval v 19. století.

Vezměme si příklad: Když byl mladý americký národ by průměrná žena očekávat, že bude březí 10-12 krát během jejího reprodukčního života (žádné spolehlivé prostředky antikoncepce). Jedna ze čtyř žen by nepřežila těhotenství, ať už z otázky týkající se ztráty krve z potratu nebo narození dítěte nebo infekce (bez antibiotik) po stejné. Nesčetné množství dalších komplikací, které se dají léčit, ale dnes nebyli tenkrát. Sbírám staré lékařské knihy, a dokonce i relativně moderní porodnické učebnice věnuje celé kapitoly o tom, jak rozdrtit lebku plodu, aby se zjednodušilo jeho odstranění z kriticky nemocnou matku, s nástroji, které zjevně žádný jiný účel. Když porod byl úspěšný, mohla očekávat, že snad 3-4 z jejích dětí přežít k dospělosti, v průměru, s mnoha menšími dětmi podlehne jednoduchých infekcí, které neměly žádnou známou účinnou léčbu v té době.

To je chmurná realita, že jsme v moderní době, kdy bude čelit nevyhnutelné stane a aktuální lékařské techniky a procedury jsou k dispozici na nás.

Tam je zajímavý post-TEOTWAWKI série History Channel s názvem "Po Armageddon", které si můžete prohlédnout na YouTube. Zajímavé je, že se neobjeví na History Channel v seznamu výstav). V tom, rodina hledá útočiště v období po apokalyptické události. Otec rodiny, který je vyškolený EMT , onemocní a zemře jednoduše řezané na jeho straně, protože antibiotika se vyčerpal. Ukazuje se, že nedostatek nahromaděných zásob antibiotik by mohlo znamenat zkrácenou životnost pro i těch připravené jedince.

Vzhledem k nové situaci, že budeme mít tah na nás, že sluší každé uvědomělé jedince se začne hromadit léky, které budou zapotřebí v budoucnosti, a stát se vyškoleni tak či onak v základním a přírodních katastrof první pomoci. I když vaše skupina má určený "doktora", máte povinnost, aby byli schopni zvládnout zdravotní problémy v katastrofálním scénáři v zájmu Vaší skupiny a svou rodinu. Stejně jako by měl označené jako "zdravotník" být vyškoleni tak, aby řešení bezpečnostních otázek a měl by se hromadí potraviny a další zásoby, takže by jste se hromadí léky a lékařské zásoby. Běh na školení je důležité, když zdravotník potřebuje doktora!
Hromadí léky mohou být jednoduché, pokud jde o pořizování aspirinu a jiných non-léky na předpis, ale může být problematické pro ty, kteří nemohou psát své vlastní předpisy, nebo nemají vztah s lékařem, který může. Chtěl bych se zaměřit na problematiku zadávání veřejných zakázek antibiotik pro léčbu infekcí v této eseji, jak tam jsou již řada dobrých esejů na této stránce, která se zabývá různými aspekty zdravotní péče v post-SHTF éry. Vřele doporučuji, aby každý si je do detailu.

Pro všechny záměry a účely, je velmi nepravděpodobné, že i základní antibiotika jako Penicilin bude aktivně vyráběn v apokalyptické scénáře vzhledem k složitosti při výrobě řekl. Ti, kteří říkají: "to je jen chlebová forma" je naivní, pokud si myslí, jen aby prepper chleba a nechat ho sedět bude vyrábět nic, co by léčit infekce (penicilin je skutečně vyrobena z tekutiny, která plíseň produkuje za určitých umělých podmínkách. A ne, Ginger Root a další "domácí antibiotika" pravděpodobně ne.

Důvod, že považuji tento hlavní problém je, že tam bude mnohem větší výskyt infekce, kdy lidé začnou starat se pro sebe, a zranit sebe jako výsledek. Jednoduché střihy a škrábance z štípání dříví může začít vykazovat infekce, ve formě zarudnutí, otok a tepla, a to v relativně krátkém čase. Léčba infekcí v rané fázi zvyšuje šanci, že budou hojit rychle a kompletně. Nicméně, mnoho preppers, být drsný lid, že jsou, jsou s největší pravděpodobností problém ignorovat, dokud to bude mnohem horší, a šíří se do jejich celého těla, což způsobuje horečku a další systémové problémy, které by nakonec mohlo být smrtelné. Mají antibiotika již na straně jejich ústupu by jim umožnilo zabývat se otázkou, dokud lékařskou pomoc (je-li vůbec) přijde.

A teď, co jsem chtěl říct, je v rozporu se standardní lékařskou praxí, a je strategie, která je nejlepší používat v případě společenského kolapsu, který způsobuje nedostupnost konvenční lékařské péče po delší dobu. Tento způsob myšlení, že jsem se prezentuje, že "sumpthin" je lepší než "nuttin" a nemá sloužit jako oficiální lékařské rady pro všech okolností, ale katastrofické zhroucení naší infrastruktury a schopnost naší země k poskytnutí zdravotní péče pro své občany. Pokud je moderní zdravotní péče k dispozici, hledat to.

Malé množství léků jako jsou antibiotika mohou být pořízeny každý, kdo je ochoten sdělit své lékaře, že jdou pryč ze země a chtěl bych, aby se zabránilo "Pomsta je" Montezuma. Zeptejte se jich na Tamiflu pro virové nemoci a Z-Pack, amoxicilin nebo Keflex pro bakteriální průjem. Hromadění těchto antibiotik je větším problémem. Po prohledání široko daleko, jsem narazil na nejlepší možnost prepper: Antibiotika akvarijních ryb.

Pro účely hodnocení (a protože jsem akvárium fandy), rozhodl jsem se koupit on-line řadu těchto výrobků a našel je být identické (na rozdíl od některých psů a koček léky), které byly použity k léčbě lidí s lékařského předpisu. Podařilo se mi koupit bez nároku na zdravotní udělení licence, jsou léky apod. uvedeny níže a lahve seznam antibiotika jako jediný složku. Jsou to:

FISH-MOX (amoxicilin 250 mg)
FISH_MOX FORTE (amoxicilin 500 mg)
FISH-cillin (ampicilin 250 mg)
FISH-FLEX Keflex 250mg)
FISH-FLEX FORTE (Keflex 500 mg)
FISH-ZOLE (metronidazol 250 mg)
FISH-PEN (penicilin 250mg)
FISH-PEN FORTE (penicilin 500 mg)
FISH-CYCLINE (tetracyklin 250 mg)

Tyto léky jsou k dispozici většinou v plastových lahvičkách po 100 tabletách pro mnohem méně než ve stejném předepisování léků v lékárně (některé přijdou v lahvičkách po 30 tabletách). Tyto dávky jsou obdobné jako u lidí, a jsou o dva až čtyřikrát denně, v závislosti na droze. 500mg dávky je pravděpodobně účinnější ve větších jedinců. Samozřejmě, někdo může být alergický na té či oné z těchto antibiotik, ale ne všechny z nich. (Všimněte si, že tam je 10% zkřížená reaktivita mezi drogami "-cillin" a Keflex, což znamená, že pokud jste alergičtí na penicilin, můžete být alergičtí na Keflex). FISH-ZOLE je antibiotikum, které také zabije nějaký prvoků, kteří způsobují úplavici.

Poznámka: Je třeba zdůraznit, že FISH-CYCLINE [tetracyklin a další antibiotika různými názvy] může být toxický po uplynutí doby, na rozdíl od většiny ostatních uvedených léků Takže zvažte pořízení ostatní uváděné texty, jako první..

Což mě přivádí na otázku, že jsem požádal často a na které moje odpověď je opět v rozporu s standardních lékařských doporučení, ale třeba v post-TEOTWAWKI prostředí, kde není lékařská péče je jinak k dispozici. Otázka zní: Co se stane, když jsem léky uchovávané předat své datum vypršení platnosti?

Od roku 1979 byly farmaceutické společnosti bylo nutné umístit data vypršení všech léků. Oficiálně je to poslední den, že společnost potvrdí, že jejich lék je v plné moci. Někteří lidé si to znamenat, že medicína v pochybnost je k ničemu, nebo nějakým způsobem škodlivé po tomto datu. S několika výjimkami (tetracyklin, že je jeden již bylo zmíněno), to je to, co jsem jemně termín jako "parta hooey!"

Studie provedené Úřadem pro potraviny a léčiva ( FDA ), ukázal, že 90% testovaných léků bylo naprosto v pořádku použít 8-až-15 let po uplynutí doby použitelnosti. Tam byl zřejmě žádné nebezpečí ve velkém většině případů. FDA zkouší více než 100 léků, a to jak léky na předpis a bez předpisu, a pokračuje ve studiu problému dnes. Výjimky byly většinou v tekuté formě (antibiotika zahrnuta v ceně, ale také inzulín, nitroglycerin a některé další). Pravdou je, že potence antibiotik by mohl s časem snižuje, takže je důležité, aby vaše léčba cache je na chladném, suchém místě, pokud je to vůbec možné. Chlazení je výborný způsob, aby zachoval plnou účinnost mnoha léků.

Mnoho lidí zhodnotit jejich připravenost na počtu plných beden s municí v jejich šatníku. Mám je taky. Nicméně, připravenost neznamená jít v záři slávy, to znamená, děje, v nejlepším zdraví a kondici, znovu vytvořit klidné a produktivní společnosti. Každý by měl mít prepper antibiotika jako součást svých zdravotnických potřeb. Jsou k dispozici, jsou levné a může zachránit váš život.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od goral »

Nemas odkaz na original prosim? Nez se prokousu strojovym prekladem, mam to precteny davno v anglictine...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Fabulous »

Bohuzel ne :-(
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Pepe »

Ave Pepe
originál
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od goral »

Hail to him :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Fabulous »

Tak jsem to našel v historii prohlížeče:

http://www.survivalblog.com/2010/07/a_d ... ibiot.html
Shivalnen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.05.2012 19:23

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Shivalnen »

Dovolím si lehce odbočit od tématu a nastínit tu jeden náhled na to co se bude dít.

Pokud se svět po... a budeme nuceni žít v POSTAPO světě stejně jednoho dne ty prášky dojdou. A proč se zabývat tím že je možné uchovávat ATB a jiné drogy po dobu 5-15 let? V přírodě je několik desítek rostlin, které mají velmi podobný nebo stejný učinek jako většina ATB a ostatní léky. Neříkám, že v prvních + - 2 letech nebudou ATB to co bude oddělovat ty co přežijou od těch co zemřou, ale proč si dobrovolně cpát do těla něco co sice bojuje s chorobou, ale také ničí imunitní systém? A až dojdou prášky co pak? Všichni umřeme protože nebudeme mít žádnou imunitu? Osobně bych neřešil jestli se daj nějaký prášky uchovávat tak dlouho, ale spíš bych řešil čím a jak aktivně zlepšovat svůj imunitní systém a co by mi v případě žití v posatpo světě pomohlo přežít a vyčistit se. Lidské tělo jako takové je schopné se vylízat z většiny nemocí ( chřipky, angíny, zápal, plic i rakovina) Sám jsem na sobě tento pokus zkoušel a ze zánětu průdušek ( na což mi doktorka předepsala ATB) jsem se dostal jen pomocí bylin a přírodních ATB. Česnek, cibule, lichořeřišnice, PUERH, šalvěj, heřmánek, echinacea,med a citron. Horečku jsem srážel Lípou srdčitou a vrbovou kůrou. A hele jsem tu stále.

Neříkám, že ATB nejsou potřebné a v prvních letech budou asi opravdu zapotřebí, ale ať tak nebo tak jednoho dne dojdou tak je lepší se připravovat na život bez nich než spoléhat na prášky co si někde uschovám.

Stay safe.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od BOGOVIK »

Spatny pohled, uchovavani ano, protoze v prvnich letech budes mit to nejhorsi. Od zraneni po spatne jidlo, takze antibiotika pokud mas moznost ANO. Podivej se na statistiku strelne rany v prvni svetove a nasledky co to ma, urezane nohy ruce a uz dos lidi i smrt.

Je jasne, ze kdyz se ustali nove mocenske sturpkury, tak toto sice nepomine uplne(strelne rany, bodne atd.), ale budou minimalni oproti boji o moc v prvnich letech.

Jinak co bude za 15 let a budou prezivat jen ti nesilnejsi(u nekterych scenaru PA) tak jak prezivali do objevu ATB? To uz bude jine svet...


P.S. I kdyz vyroba antibitotik neni tak tezka a kdyz bude doba kdy nebudou zneuzivana, tak i jednoduche antibiotikum co je dnes neucine bude pouzitelne. Takze kdyz je znalost vyroby, tak je moznost v malem mnozstvi vyroby i v PA svete.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Maximus »

To Shivalnen: Bylinky jsou sice hezká a hlavně velmi užitečná věc, ale ATB jsou v řadě jasných indikacích nenahraditelná - od kapavky až po sepsi z infekce v ráně!!!

To, že někteří současní lékaři tupě zneužívají ATB, k léčbě banálních bakteriálních infekcí či dokonce i viróz (na které z principu ATB z principu neúčinkují) je více než trestuhodné a doplatíme na to všichni v situaci, kdy budeme ATB potřebovat a ony nebudou kvůli "vypěstované" multirezistenci bakterií účinkovat.
Shivalnen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.05.2012 19:23

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Shivalnen »

Ano neříkám, že ATB nejsou v určitých opravdu nutných případech potřebné, ale to co jsem psal ( a možná jsem to nasal ne uplně pochopitelně) byla právě myšlenka toho začít něco dělat se svou imunitou a nespolíhat se na ATB a tudíž nebrat je při čemkoliv co vám doporučí doktor a nebo nespoléhat v PA době jen na ATB když je spoustá dalších možností.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od felix5 »

sem tu novej a musim říct že tyhle stránky sem už pěkně dlouho hledal a sem rád že se najdou stejný blázni jako sem já avšak tyhle stránky nepřináší pěsně to kížené ovoce. Do budoucna bych doporučil aby každej kdo bude ohledně léků a všeobecně zdravotnictví radit na první místo uvedl zda je lékař nebo má se zdravotnictvim něco společnýho. pak je dost těžký pro amatéra odlišit babské rady od těch odbornejch.
Osobně si ani nejsem jistej že tu nějakej doktor je .

co se týče expirace léků a celkově jejich zásobění se to tu dost rozchází. mělo by se to rozlišit na dvě větve a to na čistě přírodní záležitosti pro dlouhodobej rozpad a léky pro skladování pro dobu čistě po rozpadu . jak jistě mnozí chápu lepší je přecijen něco v zásobě mít než nemít vůbec nic a doufat že najdu támhleten kořen až budu potřebovat.

Co se seznamu léčiv týče až bude zas někdo nějakej seznam psát je dobrý ke každýmu léku napsat na co se nejlépe ten či onen prášek používá .protože co ze svejch nelékařskejch znalostí vim tak mezi antibiotiky sou v tom na co se užívají poměrně rozdíly a byl by nesmysl vyplácat nějaký v době rozpadu vzácný léky na něco na co sem je vůbec nepotřeboval. popřípadě ještě doplnit kde přímo je objednat.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Wagoneer »

Praalien - dobrý přehled je na sousedním fóru:

http://postapo.cz/postapo-medicina/leky ... kem-svete/

Poměrně přehledné. Snad jsem nic neporušil odkazem....
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Pepe »

praalien: Léky na předpis nejsou na předpis jen tak pro parádu, má to svůj důvod. Ty jsi nejspíš úplný laik (jestli ne, tak mě oprav), proto by bylo vhodnější nechat některé věi na profíky. Jsou totiž věci, který z příbalováho letáčku nevyčteš. A pokud víš něco o ATB, tak snad i víš, že opravdu nejdou nikde objednat ;)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od felix5 »

sem úplný laik . co o zdravotnictví vim je to co sem se dočetl na internetu z neznámejch zdrojů , v televizi a z vlastních zkušeností kterejch moc nemám . co o antibiotikách a lécích obecně vim je že ty brebery co všude pobíhaj a přemejšlej koho dřív napadnout mají takovou nepřijemnou vlastnost vytvářet si rezistenci proti svejm nepřátelům (lékům) protože sou lidi histerky a berou antibiotika i na rýmičku tak to udělaly na předpis.

Pepe: ty si doktor ?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Pepe »

Rezistence se vytváří kvůli tomu, že lékaři ATB nevhodně ordinujou. V praxi to vypadá tak, že přijdeš k lékaři s problémem, on ti třeba odebere moč (bakteriologie + citlivost na ATB) a rovnou nasadí antibiotika (ještě před výsledky citlivosti), nebo se nasazují když má člověk teplotu. Pak se v nemocnici setkáš třeba s mrsou (MRSA).
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od felix5 »

přesně tak sem to myslel. no vidim to tak že si budu muset najít nějakýho známího doktora kterej pro to bude mít pochopení a něco málo mi napíše protože dělat si na to několikaletou školu se mi zase uplně nechce . respektive né že by se mi nechtělo , co se organismu týče sem žhavej po informacích ale studovat ještě k práci abych se dostal k nějakejm pár lahvičkám antibiotik a mezokainu se mi zase uplně nechce.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Seznam léčiv

Příspěvek od Karlos »

Jak to vidíte s účinností živočišného uhlí po době trvanlivosti? U ATB jsme se dobrali k postupnému snižování účinku, bude to stejné i u živočišného uhlí (samozřejmě skladovaného v původních obalech)...
Odpovědět