Nezbytná léčiva - společný nákup

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
Sojka
Příspěvky: 19
Registrován: 24.04.2013 21:50
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Sojka »

Žádná právní norma České republiky nikterak nepostihuje nákup antibiotik pro soukromou potřebu. Jen jsem se ptal na doporučení obchodu a celní kontrolu.

Sorry, ale nevím, proč se Maxime navážíte selektivě zrovna do mě? Oproti příspěvku jiného uživatele z 24.11.2013 (kupodivu bez editu) výše nenabízím koupi bokem bez předpisu či její zprostředkování. Oproti tématu celého tohoto vlákna se ani nechci domlouvat na společném nákupu či nenabízím zprostředkování nákupu na ebay.com (taky kupodivu bez editu).
Starvex
Příspěvky: 1
Registrován: 14.12.2014 17:02
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Starvex »

Prodám tyto snad už přebytečné léky které...

Léky na předpis zde prodávat nebudeme! Karlos.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od dracekvo »

Něví někdo. V rusku lze koupit některá antibiotika stále bez předpisu. Je legální si je dovézt do ČR pro svojí potřebu?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Karlos »

Zkus se kouknout na web SUKLu (státní ústav pro kontrolu léčiv) jestli tam neco nenajdes a pokud ne tak jim napis, zavolej...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od PeFi »

dracekvo píše:Něví někdo. V rusku lze koupit některá antibiotika stále bez předpisu. Je legální si je dovézt do ČR pro svojí potřebu?
Pokud je to v rozumném množství, tak to nikdo zkoumat nebude - míněno když člověk cestuje a veze to s sebou. Případně já jsem příbuzenstvu do zahraničí posílal předpisové léky poštou (EMS) a bylo to bez problémů, nicméně do deklarace jsem obsah zásilky naformuloval tak, aby to nekřičelo.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od kregan »

Mě na ruskejch hranicích zběžně prošacovali lékárnu a občas se zeptali na co je tohle nebo tamto, ale v pohodě mě se všim pustili.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Tina »

Čerstvá zkušenost z Řecka - postihla mě tam akutní angína, stalo se to o víkendu, kdy tam nebyl nejen doktor, který akceptuje cestovní pojištění, ale vůbec žádný doktor. V lékárnách mají různé ceny, lze tam koupit téměř vše, ceny se liší někde až o polovinu ceny léku. V jedné lékárník mluvil anglicky poměrně slušně, doplnil to ruštinou a domluvili jsme se v pohodě. - Amoxil 500mg (amoxicilin), 24tb za 4,5 eura, spokojenost.
Takže i v tom Řecku, kdo jedete na dovolenou, můžete doplnit nezbytné zásoby.
Zpět jsem vezla normálně v příručním zavazadle v letadle, nikdo nic nekontroloval.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od kregan »

Ono i v Iráku maj lékárny evropskej standard :shock:
A lékárníci (většinou vystudovaný v Evropě) mluvěj nějakym srozumitelnym jazykem (což je tam naprostá rarita).
Že si místní ty léky nemůžou dovolit je věc jiná.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Wolf
VIP
Příspěvky: 144
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Wolf »

Přílohy
EML2015_8-May-15.pdf
WHO Model List of Essential Medicines
(426.35 KiB) Staženo 570 x
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od proforma »

No, to neni seznam leku, ale ucinnych latek; a vetsina leku z toho vychazejicich je na predpis. Co je zajimave, je tematicke cleneni, i kdyz s rezervou - nemyslim, ze by tu hrozila nejaka epidemie leishmaniozy apod. :-) Ale to si jiste kazdy prebere podle sveho uvazeni :-) Mit to vsechno (alespon 1 zastupce ze skupiny), mate velmi dobre zasobenou lekarnu, za kterou by se nestydel ani krajsky spital :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Tina »

Po loňských zkušenostech v Řecku (viz o pár postů výše), jsem šla letos za oním panem lékárníkem už zcela cíleně. Koupila jsem u něj tablety na bolest (které jsem akutně potřebovala pro člena rodiny s ústřelem zad) a antibiotika (které jsem chtěla - doplnění zásob). Na ty záda jsem koupila Voltaren Retard 75mg (u nás se volně prodává pouze 25mg) a pak ještě Mesulid 100mg (obdoba našeho Aulinu, který je na předpis). Při dotazu na Tramal se pan lékárník jen culil, ten je na předpis i tam. :-)
ATB jsem vzala Klaricid, obdoba našeho širokospektrého Klacidu. Jo a ceny - ATB stály 17 euro, za oba léky na bolest dohromady asi 9 euro.
A ještě jedno info, kdo by si chtěl doplnit zásoby - byla se mnou kamarádka, která je po operaci štítné žlázy a samozřejmě je závislá na lécích, doživotně. Už tak rok do ní hučím, ať si udělá zásobu, protože bere Eutyrox a dostává od doktora přesný příděl na 3 měsíce, ani o piluli navíc. Kdyby se cokoliv semlelo, do půl roku je mrtvá. Hučím do ní, ať doktorovi řekne, že celé tříměsíční balení ztratila, sežral pes, ukradli s kabelkou, cokoliv, jen ať jí napíše aspoň malinkatou zásobičku. Až tady se mi ji podařilo přesvědčit, že se zeptala. K jejímu překvapení se lékárník jen zasmál a zeptal se jí, kolik toho chce. Odcházela s 10 krabičkami (po 1,32 eura, tedy za pakatel) a dalších 10 jí objednal na druhý den. Byla šťastná jak blecha. Takže kdo má podobný problém se štítnou žlázou a léky na příděl, tady je šance.
DLU
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2017 1:31
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od DLU »

Latka deklarovana jako lecivo by byla pri dovozu zadrzena, zatimco kdyz tutez latku prodejce deklaruje jako chemikalii lze, lze ji dovezt naprosto legalne (tedy vcetne toho, ze ji uplne normalne proclim, nemusim spolehat na to "ze si nevsimnout".

Nejprve tepreticky konzultovano s celnim uradem, nasledne prakticky ozkouseno.

Ale musis mit fakturu, na ktery se pise, ze to je chemikalie - nechat si poslat bezna spotrebitelska baleni primo z lekarny a ustne prohlasovat, ze jde o (stejnojmennou) chemikalii samozrejme nestaci.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Lyster »

Zdravím, nevšimli jste si, že z prodeje zmizel Jodid dreselný? (Tablety proti radiaci.) Nikde je nemohu sehnat. Dřive se jmendnoval Jodid draselný Vulm 65mg. (nově Hameln, ale také neni v k mání.)
Nemáte někdo možnost sehnat?
Našel jsem jedině na Amazon.de. https://www.amazon.de/KALIUMIODID-Lanna ... B01M68YCUE

Ale jinak opravdu v ČR nikde nic. :(
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Doc »

Jop, nedávno jsem si toho všiml, někde na netu k tomu byl i nějaký článek.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Count »

Nedávno jsem se zásobil a má trvanlovost ještě rok. Uvidím, co se bude dít. Pokud někdo narazil na ten článek, uvítám a nejen já, myslím.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Lyster »

Při pokusu o objednání z Amazon.de mi to napsalo, že toto zboží nelze poslat. Asi léky zasílat nelze. :(
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Alstratt »

Ja mam tyhle iOSAT male, skladne a slusny pocet v jednom platu: http://www.anbex.com/
https://www.amazon.com/iOSAT-Potassium- ... B00006NT3A

Pripadne napis tady odkud mu to k vam poslaly (kde objednaval) podle toho co psal v komentarich tak odkazoval na odkaz na Ebay a do tydne pry doma: https://www.youtube.com/watch?v=iEu2Ein2x_s

http://www.ebay.com/itm/iOSAT-Potassium ... 1298034372

Pripadne se s nekym dohodni o objednani vetsiho poctu a rozdel se s nekteryma vyjdete to levneji.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Taky máme doma nějakou zásobu. Myslím,že není k sehnání od toho podivného úniku radiace letos v únoru. Vím, že lidi hodně panikařili a že v médiích odborníci varovali před neuváženým (preventivním) užitím jodidu draselného z důvodu rizika poškození štítné žlázy.

Jo a zajímalo by mě, jak dlouho po datu spotřeby je jodid draselný ještě bezpečný a hlavně účinný.
Kdo je připraven, není překvapen.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od pepa_z_brna »

Lyster píše:Při pokusu o objednání z Amazon.de mi to napsalo, že toto zboží nelze poslat. Asi léky zasílat nelze. :(
Na DE adresu to jde v pohodě.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nezbytná léčiva - společný nákup

Příspěvek od Lyster »

Mysel jsem do cizí země, že nelze léky zasílat. Prodej léků on-line problém není ani v ČR.
Odpovědět