Kurzy první pomoci

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od alive »

na kurzu uz zadni ozrali panove nebudou, nebo budou diskvalifikovani :-)
Tak jeste jednou shrnu...
Jednodenni kurz s tim dvou vikendovym nesouvisi.(i kdyz vsechno souvisi se vsim:-) Jednodenni je takove prvotni osahani problemu, se zamerenim na nedostupnost lekarske pece. Druhy kurz rozebira problem od zakladu (anatomie apod) Jedna se o rekvalifikacni kurz, Zdravotnik zotavovacich akci. Chybi dodelat jedna cast - pro ty, co nebyli na prvni, nema smysl chodit na druhou. I kdyz...po takove dobe by mozna nebylo od veci zopakovat i tu prvni cas..:-)
Se mnou je to ted na ho..o. Bydlim po hotelech, dva tejdny jsem nebyl doma, a do konce mesice asi moc nebudu...pak to snad bude volnejsi, ale zatim nevim, tak nechci slibovat. Takze tak.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Měl bych taky zájem o ten úvodní víkendový kurz:-) Předpokládám, že po dalším úvodním víkendovým kurzu by se našlo dost lidí na ten pokračovací :mrgreen:
trasyk
Příspěvky: 2
Registrován: 27.03.2014 15:39

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od trasyk »

Pokud se bude konat úvodní kurz, tak se hlásim taky.. ;)..a dost pravděpodobně přemluvim i přítelkyni..
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od GOD »

tak dnes sme mali otras mozgu s krátkym bezvedomím a dychacimi problemami cca 30s od straty vedomia. Strata vedomia došla hned po naraze hlavy o asfalt. Olbast temeno - zadna čast lepky. Bez krvacania. Po nadobudnutí vedomia problém s motorikou a reakciou...

RTG krku, CT mozgu + 3 dni pozorovania do nedele.

kurzov mam za sebou plnú riť, ale ked som citil že to dýchanie za moc nestojí - normálne dýchanie som identifikoval až po cca 30 s, tak som si hovoril: nech dýcha, nech dýcha. Bal som sa, že budem musiet robit masaž.
mal som strach.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od GOD »

kurz prvej pomoci na východe slovenska

http://skauting.sk/skauti/aktuality/kur ... -situacii/
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Milan_rozpad »

zdravím,

bued se zase někdy pořádat kurz? Nebo můžete nějaký doporučit?
Chtěl bych se naučit základy, protože tohle se člověku opravdu může hodit ...

díky i za doporučení kam jít - ideálně lokalita poblíž Prahy
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od kregan »

Myslim, že takovej cenově přijatelnej základ dělá ČČK http://www.cervenykriz.eu/cz/ppdospeli.aspx
Poslední dobou začínají bejt populární i různý takticko-zdravotnický kurzy, ale tam se obávám, že kvalita bude hodně proměnlivá. určitě to chce sehnat si dopředu reference + informace o vzdělání a praxi instruktorů.
Čím víc víš, tím míň neseš.
heh
Příspěvky: 33
Registrován: 27.11.2014 13:38

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od heh »

Teď jsem absolvoval v Brně (ale lektorka byla z Prahy - Libuše Terezie Vojtová), bohužel jen jemný 8hod úvod. Myslím, že kurzy s ní můžu s klidným svědomím doporučit. Stačí si vygooglit její jméno...
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Doc »

Taky mě zajímá, jestli by nějakej kurz zase byl. ;)
Jinak od ČČK bych dal ruce pryč, možná ten absolutní jo, ale jinak... Ta paní Vojtová vypadá dle stránek dobře, ale radši bych si sehnal někoho s reálnou praxí na ZZS, UP/ARO apod. Tím neříkám, že je špatná, ale moc toho asi za svou "10ti letou praxi" jak se píše na stránkách neviděla.
Wolf
VIP
Příspěvky: 144
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Wolf »

Nás v Brně na kurzu ČČK školil přímo borec ze záchranky, takže je to nejspíš o tom, na koho člověk zrovna natrefí.
A rozhodně si nemůžu stěžovat, s Aliveho kurzem se to krásně doplňovalo.
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Milan_rozpad »

já aktuálně přemýšlím jestli jít do toho od kříže nebo ne ....
http://www.cckpraha1.cz/planovane-akce/ ... ci-cerven/
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od kregan »

Přesně tenhle od Prahy 1 mám. Tenkrát mi ho platil zaměstnavatel a docházeli jsme vždycky hodinu a půl týdně. Což mi přišlo lepší, protože byl čas všechno pořádně vstřebat. Hodně taky záleží co člověk chytne za instruktora. Sice to nebylo příliš "taktický" ale spíš praktický. Pracujou s pravděpodobností, takže se primárně řešily nejběžnější situace. Tržný rány, zlomeniny, podvrknutí, vykloubení, úžehy, úpaly a jedna lekce byla věnovaná porodům. Zaměstnavatel nám ještě připlatil vodní záchranu v bazénu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od tygrsdrakem »

Bude-li zase nejakej kurz rozpadlickej? Alive?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Count »

http://www.ifak.cz Dvojdenní kurz je tento víkend v Ostravě. Co vím, jsou ještě místa a bude to zajímavé.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Pepe »

GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od GOD »

pekná akcia :yes
Informácia je v časopriestore.
FARG
Příspěvky: 6
Registrován: 28.03.2016 18:49
Pohlaví: žena

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od FARG »

Téma jsem nepřečetla úplně celé, nicméně vidím, že zájem o kurzy první pomoci je docela velký. Pokud byste chtěli a měli skupinu aspoň o 5ti lidech, rádi pro vás kurz uděláme. Máme jich za sebou v řádech desítek se zaměřením, jaké účastníkům vyhovuje (první pomoc pro laiky, pro zdravotníky, zkušenosti máme též s TCCC a BARTS). Instruktoři jsou samozřejmě z řad praxe (traumacentra a záchranné služby).
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od GOD »

FARG: Lokalita, podrobnejšie rozpísaná náplň - obsah, cena, dátum ...
na tak obecný návrh môže byť len obecná odpoveď -
Priemerný zákazník má radšej konkrétnu náplň než obecný popis a poznámku "na zakazku urobíme všetko" (to urobí každý.)
Informácia je v časopriestore.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od cipis »

Tak zase asi měla strach ze "spam ban fab" :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od proforma »

Tak ja jsem prosla nekolika kurzy 1. pomoci z role objednatele :-) Bylo to s certifikatem a akreditaci MSMT, zamereni na uplne prvni pomoc (pro vedouci na taborech). Musim rict, ze kurzy byly udelany velmi pekne, velmi naturalisticky :-), dokonce na nas jednou nezasveceni volali i policajty (simulovalo se hromadne nestesti :-D). Skoleni 2denni, tj. 16 hodin, pri 20 lidech jsem se vesla do 1500 Kc/os. vc. DPH. To jen pro info, jake jsou asi ted ceny na trhu...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět