Kurzy první pomoci

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od kregan »

Takový kurz v ČR dlouhodobě postrádám. Občas jsem se někde snažil přesvědčit pořadatele, aby něco takového udělali a prý by nebyl dostatečný zájem. ZdrSem Horal pracuje s udržením na životě v řádech hodin. Blízko k tomu by mohl být TECC PFC od Lhenice
https://www.elite-lhenice.cz/tactical-r ... --advanced
Ten jsem zatím neabsolvoval, byť mě hodně láká.

Pokud by ten kurz, který zmiňuješ byl opravdu kvalitní (mimo jiné s ověřitelnou historií pořádání a s pedagogicky nadanými instruktory s dlouhodobými zkušenostmi z praxe), tak bych do něj šel.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Stenny »

kregan: Bylo by to pod patronátem NOLS Wilderness Medicine, čili prověření pořadatelé kurzů v USA i v Evropě.
PFC je zaměřením poměrně blízko (i když pro vojenský kontext), ale co vím, tak principiálně počítá s poměrně solidní výbavou na straně zachránce, což pro civil není úplně ideál.

Abych měl s čím pracovat, muselo by mít zájem 15+ lidí, ale nesháním zájemce jen tady.

Zapomněl jsem dodat pro někoho možná důležitý faktor - kurz by byl v angličtině.
Naposledy upravil(a) Stenny dne 23.04.2019 11:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od kregan »

Poptám se. Odhadem bych mohl sehnat ještě 1-2 účastníky.
Čím víc víš, tím míň neseš.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od jameson363 »

Kdyby to nekdy bylo aktualni, mel bych zajem. Clovek dela s kamarady pri airsoftu ci turistice ruzny kraviny v podminkach, kde opravdu nemuze spolehat na dojezd sanitky. 11 dni a 1000 babek by asi nebyl problem, kdybych o tom vedel s rozumnym predstihem.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Stenny »

Bavil jsem se s několika absolventy a kurz WFR tu nebude. Reálný přínos neodpovídá hype, který kolem toho je. WFR je v zásadě ZdrSem Horal (tak, jak teď je) s několika málo doplňky (nahazování tří kloubů, kyslík, severoameričtí jedovatí tvorové).

Pro zajímavost - Horala dostala před pár lety pod patronát Dita Podhadská, sama absolventka WFR, takže dnešní Horal je obsahově jiný než Horal před 3+ lety.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Stenny »

Potkám někoho na ZdrSem Horal v říjnu? Pokud ano, možná bych byl schopný zařídit nějaké infobloky navíc :)
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od CombatMedic »

V květnu budu organizovat a vyučovat kurz PP v bojových podmínkách. Bude se jednat o látku totožnou s kurzem CLS (Combat LifeSaver) AČR. Zatím to s kolegou plánujeme, ale objekt bude zapůjčen na 3 dny a bude možnost přespání přímo na místě. Bude výklad teorie TCCC a samozřejmě praktické nácviky + modelové scénáře.
Materiál bude zajištěn (škrtidla, olaes, FCP, junkční tournikety, dokumentace, nosítka atd).

Lokalita: poblíž Brna

Zajímalo by mě, zdali by měl někdo zdejší zájem :?:

Bližší informace dodám...
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Serža »

tři dny - spíš ne
dva dny (příjezd v pátek večer, odjezd neděle večer) = spíš jo
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od CombatMedic »

Pak by byla ještě možnost přidat CQB a krizový management. Ale to už mi přijde jako moc velkej mix a těžko by se hledali lidi, který by zajímaly všechny tyhle věci.
Nebo to nechat od soboty ráno do neděle odpoledne. S možným příjezdem v pátek. Díky za tip!
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Majkl Night »

Jop zájem by byl. Snad bude i v termínu čas.
Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Jagi
Příspěvky: 15
Registrován: 01.05.2016 20:59
Pohlaví: muž

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Jagi »

Také bych se rád přidal! Díky
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Stenny »

CombatMedic: Zájem bych měl, ale potřeboval bych ty bližší informace (background instruktora, plánované odchylky od CLS osnovy, cena atd.)
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od CombatMedic »

Chápu. Nebudu to tady teď kouskovat. Jakmile zjistím jak s prostorem (cena nájmu atd), dám vše vědět.
Skilled And Resolute
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Germanik1 »

Ahoj, mám zájem.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Germanik1 »

Když to bude ofiko s lejstrem, dovedu ještě 3-5 lidí. Jinak mluvím jen za sebe
Udělám co musím
hachimaki
Příspěvky: 53
Registrován: 12.11.2012 20:38

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od hachimaki »

combatmedic: taky bych se pridal
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od CombatMedic »

Čekejte prosím. Vzhledem ke covidu nám padl prostor, tak to řešíme. Hned jak budu vědět, dám info.
Skilled And Resolute
vidpavlica
Příspěvky: 1
Registrován: 09.06.2020 14:09
Pohlaví: muž

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od vidpavlica »

Hi guys! Sorry for my reply in English, I don't speak Czech. We have this cool 5-part video series on Combat Medicine and we'd love to spread our SF Combat Medic's knowledge.

You can take a look at it here https://ufpro.com/combat-medic or watch it on Youtube directly https://www.youtube.com/watch?v=XXbaByUzKe0.

Hope this helps you out and you like the video.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od CombatMedic »

Ahojte. Sliboval jsem tu před nějakou dobou, že budu dělat kurz. Bohužel s kolegou, co měl domlouvat vše potřebné po stránce legislativní (zastřešení pod firmu, prostory, daně atd.) tak se na to vybodl.

Jsem se rozhodl, že bych udělal nějaký "kurz" nebo spíš seminář zdarma (nechci brát peníze). Konal by se venku, v nějakém parku nebo tak něco. To bychom ještě doladili. Spíš mi jde o to, jestli by byl zájem. Jsem schopnej odučit v podstatě jakékoliv téma týkající se bojové medicíny (postupy CLS, TCCC guidelines, organizace léčebného a odsunového systému atd.).

Jediná podmínka je, že se bude akce konat v Brně nebo jeho blízkém okolí. Veškerý materiál bude k dispozici. Chtěl bych to zpunktovat dokud je hezky. Ideálně někdy v půlce září (upřesním dle služebních povinností).

Takže kdo by měl zájem a jaká tématika by vás zajímala?

A taky nebudu tajit info o instruktorovi, tak jak je to v módě. Takže něco málo o mně:

Instruktor CLS AČR, válečný veterán, zkušenosti s ošetřováním v přímém boji, VŠ zdravotnického směru, 9+let služby jako zdravotník, v rámci zahraniční operace jsem působil jako Flight medic pro US army Medevac (záchranné lety Blackhawkem).
Skilled And Resolute
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kurzy první pomoci

Příspěvek od Germanik1 »

Mám zájem. Super. Jen to září a víkendy mi moc neladí. V týdnu ještě lepší.
Udělám co musím
Odpovědět