Internetová příručka - Nebojte se první pomoci

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Internetová příručka - Nebojte se první pomoci

Příspěvek od proforma »

Ona je to sice knizka, ale da se objednat na internetu :) Prave jsem docetla a je fakt bezvadna. Neco mezi fejetony a povidkami z pera prazskeho zachranare - asi nic, co byste uz nevedeli. Ale cte se to naprosto bajecne a co se dobre cte, v hlave zustane. Idealni pro vlastni potrebu i jako pripadny darek, klidne i pro odrostlejsi ditka (ta treba oceni kapitolu o intoxikacich). A koneckoncu - neni spatne mit doma neco, kdyz nejde net :-)
20200808_184241.jpg
20200808_184241.jpg (1.04 MiB) Zobrazeno 3930 x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Endy
Příspěvky: 28
Registrován: 01.06.2018 12:46

Re: Internetová příručka - Nebojte se první pomoci

Příspěvek od Endy »

Jo, to je super věc. Ta knížka fakt nasměruje k tomu, co je podstatné - základní úkony a znalosti. Snaha o první pomoc je někdy možná až moc předimenzovaná - v ČR téměř zbytečné IFAKy, hemostatika a podobně. Zcela bazální znalost a dovednost je to, co zachrání život. Ne vybavení. :rock
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Internetová příručka - Nebojte se první pomoci

Příspěvek od DanBlack »

Koupeno, přečteno... :yes
Příhody čtivé a ilustrující jednotlivé okruhy zranění/nemocí. Rozhovory s kolegy super, většina by zasloužila samostatnou knížku.
Chápu důraz na postup "volej 155 a nech se nasměrovat", mobila maj už skoro všichni, co jsem poznal tak fakt většina běžných lidí ve stresu vytuhne. (ale stačí rozdávat příkazy a fungují dobře)

Už vím komu jí dát pod stromeček a uvažuju, že jich rozdám víc. 8-)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Internetová příručka - Nebojte se první pomoci

Příspěvek od Quido »

Koupil jsem a kdybych neusnul utahanej po celým dni, tak jsem to přečetl i na jeden zátah. Skvěle popsaný, hlavně problematika diagnostiky, komunikace... a do resuscitovanýho nedejchat! ;) Story s dvěma policajtama, kteří resuscitovali, byla taky pekně výživná.
Odpovědět