Zuby a vše kolem nich

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od nabu »

Já mám bohužel stejnou zkušenost z velmi drahé kliniky GHC v Praze. Prasklá osmička.
Ovšem to "krásné drcení" kořenů proběhlo v částečném umrtvení trefeném do nervu, takže necítím pravou stranu dolního rtu už 8 let.
Navíc to byla dlouhá řezničina s odbornými nástroji. Řezáním v dásni atd. Znovu opakuji. Kombinačky na to nestačí.
A ano - nemusí se to zanítit, ostatně i ne každý průstřel srdce musí být smrtelný, viz střelba na odpočívadle u Plzeňského Bochova...
Roli hraje čištění rány, míra poškození, obranychopnost konkrétní osoby...
Ale... Mluvíme o tom jak to jde nebo nejde PA době. A já tvrdím že hasákem to moc nejde.
Mluvím o zánětu okostice a mnohdy smrtelné (pokud neléčené) flegmóně.
Zainvestovat do profesionálního nástroje třeba i 100 let strého z vojenského výprodeje lze. Zrcátka, skalpel, dloubáky a jedny - dvoje kleště. Pokud je to sterilní, není se čeho bát.
cooper
Příspěvky: 8
Registrován: 13.02.2012 16:54

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od cooper »

Nabu má recht, i dneska se to může "nepovést", ale když si nejsem jistej, udělám RTG snímek a hned vidím, co kde zbylo.. v PA na RTG můžeme rovnou zapomenout, takže když se to nepovede napoprvé, druhá šance bude hodně vzácná. a bez ATB to budena 99% finále :(
to že se to děje i dneska je šlendrián danej odborností, ale to sem nepatří..a po pravdě, tykleště musej mít aspoň trochu ohnuté konce (takže lépe sikovky) , jinak rovnejma (kombinačka a tak) se dá vytáhnout tak ještě horní řezák (a to bude psolední zub kterej to bude potřebovat, leda by se o něj nějak přišlo při rvačce, ale většinou vydržej ze všech zubů nejdýl..
takže hoňte prevenci už teď, je to dlouhodobě jediná funkční cesta k zubatosti :-)) ( né k zubatý, těch je víc a jistějších :-))
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od the.marek »

Ahoj, se zuby jsem na tom na štýru už od ZŠ. Samá plomba. Sice si je čistím 2x denně, ale houby platný, je to hlavně chemie a genetika. Jen tiše závidím těm, co mi v 50ti řeknou, že nemají ani jednu plombu a zuby si čistí jen spontálně.
jinak, poslední dobou jsem si všiml, že se mi odhalují krčky. U nějakých stoliček celkem dost.
Nemáte s tím někdo zkušenosti, co na to pomáhá? Nějaká speciální pasta, nebo ústní voda'?
Za 3 týdny jdu sice k zubaři, tak to s ním prokonzultuji, ale za optání nic nedám :-).
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Pepe »

Vzhledem k tomu, že občas dipnu bago, tak jsem si pořídil tento gel:
"Herbadent parodontol 50g gel na dásně" u zubařky jsem zahlédl letáček, tak preventivně používámn. Ovšem nemůžu dát info ohledně účinků, jelikož nemám potíže, tak žádné nepozoruji :)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Stenny »

the.marek: Mně pomáhá na odhalené krčky(odchlíplé dásně Listerine - ten s alkoholem. Je to sice chutné asi jako kyselina z baterie, ale funguje.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Milli »

Dobré nedělní ráno Rozpadlíci,
našel jsem něco o této problematice.

http://modernsurvivalonline.com/Files/m ... l_Book.pdf

Hezký den
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Terminated Account »

Taky jsem cosi náhodou našel věk 18+ jinak neklikat: http://navratdoreality.cz/?p=view&id=18032
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od PeFi »

Alternativní formou zubní hygieny je "oil pulling" - cumlání (stolního či jiného jedlého oleje). Na internetu je kolem toho k nalezení dost informací, včetně spousty nesmyslů o zcela zázračných účincích na zdraví. Realita je zhruba taková, že cumláním polévkové lžičky oleje vzniká postupně v ústech díky slinám olejová emulze, která se provzlíná tam, kam se voda nedostane a rozpustí věci, které se běžně nerozpouští. Mnohé oleje mají antibakteriální, antiseptické a daklší anti- účinky (proto se taky oleje nemusí skladovat v chladnu). Vylepšit se to ještě dá přidáním jedné kapky vhodného essenciálního oleje. Cumláním oleje se vyčistí ústní dutina a různé další "příbuzné" dutiny, takže to má pozitivní účinek jak na různé záněty, odhalené krčky a podobně, také se tím dá odstranit chronický zápach z úst způsobený mandlovými kameny. Pozitivní účinek na záněty v okolí zubů pak je vysvětlením toho, proč běkterým lidem tato technika vyřeší vleklé zdravotní potíže se zuby nesouvisejícími - odlehčí to imunitnímu systému, který do té doby bojoval s permanentními záněty. Internetové bludy o tom, jak tato technika zázračně detoxifikuje celé tělo tak, že vytahuje z těla těžké kovy, samozřejmě patří do říše snů.

Pozitivní účinky mají všechny běžné stolní oleje (řepkový, olivový, slunečnicový), ale používat se dají (a jsou mnohem příjemnější v puse) oleje ne zcela běžné - kokosový, z vlašských ořechů, sezamový, ...

Olej se cumlá několik minut, pak se to vyplivne. Kdo má jakékoliv problémy "se zuby" (záněty, odhalené krčky, citlivé zuby, zápach z úst), tomu doporučuji zkusit to pár týdnů dělat to každý den, kdo problémy nemá, tak doporučuji aspoň jednou měsíčně - čistí to věci, které jinak vyčistit nejdou.
Přídavek esenciálního oleje zkoušejte velmi opatrně, jedna kapka oreganového oleje na jednu polévkovou lžičku stolního oleje může být víc, než z počátku snesete. Hřebíčkový olej je pro začátek určitě lepší.
------

Taky jse se dříve zubaře bál, po změně zubaře za takového, se kterým VZP odmítala uzavřít smlouvu, ale který se i tak uživil, chodím od zubaře o mnoho peněz chudší, ovšem je to bez bolesti jak během zákroku, tak i po odeznění umrtvení.

Že to nebolí při zákroku je dáno tím, že zubař nespěchá (ví, že ho neplatím za to, aby ho to bolelo jako u řezníka, natož aby to bolelo ještě dva dny), používá moderní technologie, materiály, má nastudované technologické postupy, drží se jich a práci nefušuje, ale dělá ji s pečlivostí brusiče diamantů. Že to nebolí po odeznění umrtvení je prý dáno tím, že při zákroku dbá na hygienu, důsledně čistí, desinfikuje a nespěchá kde nemá. V porovnání s klasickým zubařem je to z hlediska výsledného pocitu jako chodit k někomu, kdo používá mimozemské technologie. Asi mi nebudete věřit, ale já si na zubařské křeslo chodil v podstatě odpočinout. Bojíte-li se svého zubaře, tak ho zkuste změnit za nějakého, pro kterého není zákazníkem zdravotní pojišťovna, ale pacient. Počítejte ale s hodinovou sazbou, která odpovídá tomu, že kvalitní zubař nebude levnější, než běžný značkový autoservis.
Služba http://www.znamylekar.cz může pomoci, ale můj původní zubař tam taky nemá zrovna špatné hodnocení ...
Uživatelský avatar
Sojka
Příspěvky: 19
Registrován: 24.04.2013 21:50
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Sojka »

Sama skutečnost, že někdo má či nemá smlouvu s pojišťovnou nic nezaručuje, spíše bych dal na doporučení známých. Často smlouvu nemají i různí lidé, kteří mají sice hezkou internetovou reklamu, vznešené názvy pracovišť, předražené služby atd., ale kvalita jejch služeb je mizerná. Znamylekar.cz může pomoci, ale je to dost orientační, často ovlivněné sebereklamou, konkurenčním bojem, pomstou, hodnocením po psychické stránce narušených pacientů či při malé počtu hodnotících zkrátka náhodou.
Uživatelský avatar
GreenScreen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.01.2015 14:08
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od GreenScreen »

škorpion píše:Rtuť se opravdu prodává o váze 250,500 a1000g-balení je v plastových nádobkách.Nevím,zda se dá normálně koupit ale mohu předat telefony na zubní dealery.
Obávám se že pro civilisty už se rtuť schání špatně kvůli její jedovatosti. Ale já si ji nabírám do lahvičky ze rtuťových spínačů. Zkuste se kouknout do starého přenosného elektrického topení například ze 70 let nebo defakto na jakoukoliv elektroniku co se z důvodů bezpečnosti nesmí převrhnout.

Obrázek

Je jí tam požehnaně pro vaše účely "usuzuji" ale teploměry jsou také fajn.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Wilderness »

Zdravim a pozdravuji.. konecne jsem se jal vybavit si stomatologicky balicek jenomze celkem rychle jsem se na to malem vybodnul kdyz se mi darilo nalezat Extrakcni kleste pouze v cenach okolo 1500,- a nasledne i pri zjisteni, ze jsou pomalicku na kazdy zub jine.
Ale nakonec jsem obcas nekde videl Extrakcni kleste BERTEN v cenach okolo 400,- tak se chci zeptat zda nemate nekdo nejake poznatky a zkusenosti..

Dalsi dotaz smeruje na to, ze bych si poridil akorat dvoje typy - horni a dolni osmickove bude-li mi to postacovat cili slo by-li je uzit i na jine zuby nejen stolicky?

Pekny vecer
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Hohepa »

Hele zkus "Štiku" u sousedů - preppers.cz
to je zatím jediný zubař o kterém mezi rozpadlíky/preppery vím. ;)
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Wilderness »

Hohepa píše:Hele zkus "Štiku" u sousedů - preppers.cz
to je zatím jediný zubař o kterém mezi rozpadlíky/preppery vím. ;)
:yes diky
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Alstratt »

Cistim si zuby prirodni pastou ale ono tech ucinku dobrych dosahnete i bez pasty. Dokonce budete na tom lepe nez s chemickou pastou kdyz pastu tak prirodni a ne ty chemicke humusy. Staci mekky kartacek + mezizubni kartacek + cistit parkrat denne zuby a vyplachovat vodou. Koho boli zuby a ma nejaky zub zlomeny nebo diru v nem tak at si ho namazne soli a necha to pusobit ono to zachvilku na nejakou dobu prestane. Si udelejte zasobu kartacku a mezizubnich kartacku.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od kiwiisek »

Dobrý je také výtažek Tea Tree , a potřít namočeným uchošťourem zanícené místo kolem zubu..
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od bacil »

lihový extrakt z hřebíčku, ale když si to dáte na vatičku a tu na zánět a necháte to tam prostě dokud to nevyplivnete, tak se oloupe v tom místě sliznice (ona se ale pod tím zároveň i udělá).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Boone
Příspěvky: 6
Registrován: 26.12.2015 15:06
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Boone »

felix5 píše:nojo jenže to je úroveň středověku a v té době nebylo divné že pacient po takovém zákroku zemřel. mam obavu že kombinačkama se budou zadní zuby trhat opravdu špatně. asi by nebylo od věci mít doma jedny trhací kleště zrcátko a sondu pro přesnou identifikaci problémového zubu.taky sklalpel a stříkačku s něčim na propláchnutí v případě zánětu. taky by bylo dobrý kdyby někdo fundovanej napsal jak na to protože vytrhnout se zubem kus čelisti asi nebude uplně košér . s takovejma kombinačkama se klidně může stát že zub rozdrtíš a v puse ti zůstane jen zkaženej pahejl kterej nebudeš mít jak vytrhnout protože nebude za co chytit. trhání je jedna věc . každopádně by mě zajímalo jak ve středověku dělaly zlaté plomby když neměli vrtačky a podobný věci. přecijen zachránit zub je lepší než ho trhat o tom žádná . hlavně je otázka jestly to bylo zlato ala investiční mince . hádám že to je na plombu moc tvrdé .

taky by mě zajímalo jak ten nerezovej nebo dřevěnej zub usadíš tak aby držel na místě.

Tak to mam kliku ze jsem fundovana zubni/zdravotni sestra(bratr).
Trhat zadni zuby skutecne neni moc velka svanda,teda pro pacienta,ale jde to udelat i s lokalnim home made umrtvenim.Vetsinou se musi nastrojem pripominajicimn male dlatko od zubu odchlipnout dasen,pote lze klestemi vyviklat zub a vytahnout.Moudraky jsou problem,byvaji s hlubokymi koreny a muze to byt tezke.Ale sam sem si vytrhl dva moudraky a tak vim o cem mluvim.Mimochodem ve stredoveku jiste naznaky vrtacek existovali,byli na nozni pohon....
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od bacil »

Mě trhali osmičku tak, že mi do ní tlačili z různých stran takovým jakoby kubotanem, no a pak šla krásně kleštěma vytáhnout, žádné zběsilé lomcování se nekonalo.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Boone
Příspěvky: 6
Registrován: 26.12.2015 15:06
Pohlaví: muž

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od Boone »

Tak sem zadal stavbu zubarske vrtazcky na nozni pohon svemu monterovi,doufam ze to zvladne a budu mit moznost v PA svete rpovozovat praxi.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zuby a vše kolem nich

Příspěvek od štaflík »

Trochu se obávám, že zuby jsou primárně o genetice. Děda se čištění věnoval symbolicky a zemřel v 94 s jedním chybějícím zubem. Druhý děda si posledních 10 let zuby nečistil a začaly mu padat těsně před smrtí v 92. Kamarádka si čistí zuby vším možným X.krát denně a ve 42 jí už zatraceně hodně zubů chybí. Dtto kamardá. Prostě někdo má a někdo ne.
Odpovědět