Antidepresivum v postapo době.

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Centurion »

V postapo době budou lidé vlivem krušných časů více nachylnější k depresím a sebevraždám. I člověku sebevíc připravenému může z takového prostředí jebnout. Co budete dělat, když bude někdo z vašich blízkých rozhodnut spáchat sebevraždu? Jediné co mě napadá, jsou houbičky. Znáte ještě nějaká jiná přirodní antidepresiva?

ach ten češtin, pepe
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Vito »

nejsem psycholog, ale myslím, že by mohlo pomoct kromě léčivých látek/rostlin nějaké rozptýlení. nenechat postiženého si někde v temné místnosti kde sedí hodiny podřezat žíly, ale něčím ho bavit. ať už práce, konverzace nebo cokoliv jiného.
jinak když jsem zadal do googlu přírodní antidepresiva, tak na mě vypadla třezalka, vanilka, levandule a spousta dalších rostiln.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od sigmark »

Nejlepsi antidepresivum je zamestnat se a poradne se utahat. Clovek pak nema cas na blbosti
Uživatelský avatar
crewer
Příspěvky: 24
Registrován: 21.05.2012 23:38
Bydliště: Matička Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od crewer »

Jako docela dobré antidepresivum působí i kouření marihuany, ale u ní nejsou účinky na každého stejné.
Případně jakýkoliv prášek na uklidnění.
Sám bych se ale přikláněl radši k zaměstnání a přidělení tomuto člověku nějaké práce, a to i třeba zdánlivě naprosto zbytečné práce. Když si ten člověk bude myslet, že je pro tu společnost nepostradatelný, a že jeho práce je pro komunitu přínosem, snáze se vyrovná s nepříjemnými věcmi. Jde jen o to, jak mu je ta práce podána.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od alive »

trezalka, matridouska,kozlik.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od felix5 »

sex ?

edit : člověk si musí taky občas udělat čas na zábavu to je to to nejlepší antidepresivum ze všeho.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Foxy »

sigmark píše:Nejlepsi antidepresivum je zamestnat se a poradne se utahat. Clovek pak nema cas na blbosti
To není tak jednoduché. To platí pro "blbou náladu".
Skutečná deprese je dlouhotrvající stav, ze kterého se postižený (až na vyjímky) nemá šanci vymotat sám, bez pomoci.
Ťukni si na wiki, tam je docela dobrý popis, co že je to za mrchu.
crewer píše:Jako docela dobré antidepresivum působí i kouření marihuany, ale u ní nejsou účinky na každého stejné.
Tahle kytka je výborná, ale musí se s ní opatrně. Funguje totiž jako "násobič pocitů". Takže lehčí formu deprese může pomoci překonat docela dobře, ale hlubokou depresi může naopak nebezpečně prohloubit.
Skutečná deprese není žádná sranda. Když nebudou antideptesiva, zbývají jen ty kytky. Ty ovšem umí být sakra účinné!
S kytkama se tu obecně musí opatrně. Při depresi mohou být účinné hlavně ty, které obsahují inhibitor monoaminooxidasy (IMAO). Tyhle kytky obvykle nejsou psychoaktivní, ale výrazně zpomalují metabolismus serotoninu (neurotransmiteru) i dalších látek, čímž dojde k relativnímu zvýšení jejich hladiny v těle, což je v případě depresí velice žádoucí.
Alkaloidy inhibující monoaminoxidázu se vyskytují ve spoustě kytek, v různých množstvích. Z běžnějších kytek obsahují velké množství IMAO Banisteriopsis caapi (+ Psychotria viridis = Ayahuasca) a Peganum harmala. Menší množství obsahují například Routa vonná, Mučenka pletní a Kotvičník zemní. Vypadá to dokonce, že taky kafe a tabák fungují jako IMAO.
Inhibitory monoaminoxidázy mohou být nebezpečné v kombinaci s některými léky, drogami či pouhými potravinami. Sakra nebezpečná je kombinace s drogami typu MDMA (Extase), kde tahle kombinace může mít až fatální následky.
Typickým příkladem lékové kontraindikace tu jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), které jsou novější skupinou léků proti depresi, přičemž je srandovní to, že vlastní mechanismus účinku SSRI je dosud ne úplně probádaný.
Pokud v sobě máme IMAO, je dobré vyvarovat se některých jídel, zejména těch, co obsahují biogenní aminy, zejména tyramin (ňamňam plesnivé sýry, maso, sója a některé mléčně kvašené výrobky). Každopádně tahle kombinace je dost průšvihová. Tyramin sám je ve větších množstvích příčinou zvýšení krevního tlaku a srdeční frekvence, též je spouštěčem migrén. V kombinaci s IMAO ovšem může vyvolat i dost těžkou alimentární intoxikaci.
Takže deprese je léčitelná i bez průmyslových farmak, ale chce to člověka aspoň trochu znalého, přinejmenším na úrovni báby kořenářky.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od goral »

Mozna jsem objevil Ameriku, ale pripadne mi ze celkem tradicni antidepresivum, byt ne vzdy se stejnym ucinkem a dlouhodobym ucinkem bylo to palene :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Fabulous »

Nepokoušel se utopit smutek v alkoholu. Umí kurva plavat...
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Vito »

myslím, že alkohol používat jako antidepresivum u člověka co uvažuje, že si hodí mašli asi není úplně nejlepší nápad...
přecejen uvolňuje zábrany, dodává kuráž a zatemňuje mysl
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

na deprese asi takto . V první řadě práce , to je lék na deprese skoro zaručený ;) , ale chce to práci na čerstvém vzduchu a v hezkém prostředí . V druhé řadě zábava ,taková příjemná zahradní party nikterak vyhrocená jen tak na pohodu v hezkém prostředí s kamarády umí dělat zázraky . Když nic z toho nepomůže , tak nasadit silnější kalibr a to PŘÍRODNÍ léčiva , někdy zvané drogy :lol: . Marihuana a Lysohlávky , ale i jiné méně známé bylinky umí pomoci . Ale POZOR tady je třeba někoho kdo tomu rozumí a tím nemyslím Pepíka od vedle který má z marihuany krásný biznis . Ale někoho kdo ví jaké to má účinky jaké je bezpečné dávkování a celkově na co je si třeba dát pozor . Především lysohlávky jsou dost zrádné ,ale o to je větší šance že se dotyčný probere do pohody a na deprese zapomene . Bohužel u tohoto není zaručen úspěch protože každý reaguje jinak . A může to být i nebezpečné takže opatrně .


No když všechno předchozí selže pak už zbývá jediné a to psychofarmaka . To je zaručeně nejhorší varianta .
Proč nejhorší ? Bohužel zrovna tento problém řešíme s jedním kamarádem ( z ničeho nic deprese a docela velká )
zrovna u člověka do kterého bych to neřekl a z mého pohledu k tomu nemá ani důvod . Šel k lékaři dostal psychofarmaka a už dobré dva měsíce kouká jak vyoraná myš a v podstatě stav se nezlepšil spíš naopak ,ale to je můj úhel pohledu.

Tož asi tak .
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od felix5 »

ono je totiž potřeba mít na vědomí že antidepresiva nejsou antinaštvávače.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Evinka »

Tak nevím, když jsem se s touto dámou zvanou Deprese potkala před x lety já, tak musím říci, že mě práce a ani zábava nijak, ale opravdu nijak nezajímala, nezajímalo mě zda je noc či den, nezajímalo mě jídlo, pití a nezajímala jsem sama sebe...prostě byla jsem jen schránka těla a duše byla zrovna někde na dovolené....neunesla tu tíhu, co život nachystal a vzala si dovču...

tehdy jsem dostala nějaká rostlinná antidepresiva z třezalky tečkované Jarsin .... ale pro mne byli k ničemu, tudíž pan lékař nasadil silnější kalibr ... antidepresiva Apo-moclob, něco na posílení mozku Lamitrigin, něco na uklidnění Neurol... koktejl, že když jsem to opravdu začala brát, tak jsem byla sjetá a všechno mi bylo ukradený pořád...ale pro změnu po prášcích... takže, když mozku došlo, že ze sebe dělám zeleninu, tak jsem vše vysadila...brala jsem léky cca půl roku...asi nějaký účinek měli, duše se vrátila a paní deprese odešla do věčných lovišť....doufám, že navždy ... a bez léků jsem dosud a doufám, že také navždy...prostě životní epizodka...

jen chci říci, že pokud přijde DEPRESE ...tak práce a ani zábava nepomůže... pomohou opravdu jen léky...ať přírodní či chemie.... :head

špatná nálada, smutek , nepohodlí duše , zlost i opuštěnost nemusí být depresí....
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od BiSon »

Foxy: :yes
Ted to prosim zkus jeste rozepsat pokud mozno bez pouziti latinskych vyrazu pro nas hloupe ;-)

Jinak z poruchou fce serotoninu mam zkusenost, nastesti ne osobni ale z velmi blizkeho okoli. Neusti to teda v deprese, ale v psychoticke stavy (rika se tomu tak?).
Bez leku asi neni sance. A alkohol neni dobrej napad, stav jenom zhorsuje. Dokonce funguje jako pomerne spolehlivy spoustec!
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od sigmark »

Evinka píše:zlost nemusí být depresí....
u mě je to stav mysli :-D
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Annele »

Priciny deprese jsou troji: biologicke, psychicke, situacni. Obvykle se tyhle tri promenne kombinuji.

1) Biologicke: jedina mozna lecba je medikamentozni. U nekterych pacientu je zcela dostacujici nalezeni vhodneho antidepresiva. U jinych pacientu ovsem vubec nezabiraji nebo dokonce stav zhorsuji.
2) Psychicke: jedna se o nevyhodne mysleni a prozivani, neschopnost vyrovnat se s danou situaci.... Pomaha psychoterapie, kvalitni knizky pro lecbu svepomoci (ma-li pacient dostatecne schopnosti na to, aby svych problemum porozumel a pracoval na sobe), treninky. Psychoterapie je prace na sobe, trva delsi dobu, ale vyplati se.
3) Situacni: tady je ten kamen urazu pro to, co nas ceka v PA dobe. Pokud nemate strechu nad hlavou, umira vam blizky na chripku, hladovite a vsude kolem jsou bandy, ktere loupi, muci, znasilnuji a vrazdi, zrejme nekdo z rodiny depresi onemocni. Resenim byva zmena zivotni situace a potom totez, co pomaha v priade 2. Antidepresiva obvykle nepomohou.

Nejdulezitejsi prevenci pro Rozpadliky bude dusevni hygiena, dat se jeste pred Pruserem psychicky do poradku (kdo ma uz ted nejake problemy, at investuje do psychoterapie), ti, kdo uz nekdy meli depresi ustupujici pri antidepresivech, by se meli predzasobit. Dulezity je take pravidelny denni rezim, urcita jistota (i kdyby se melo jednat o drobne ritualy), pokud mozno dostatek spanku, chodit spat brzy a brzy vstavat, mit veci pokud mozno ciste a v poradku. Dopravat si co nejcasteji prijemne veci, i kdyby to melo byt jen objeti milovanych lidi. Pozitivni mysleni.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Desouza »

Peníze s cejchem smrti - Ze zákulisí psychofarmak

https://www.youtube.com/watch?v=YTTJzC3ny9g

Děsivé ...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Ivana »

Třezalka tečkovaná Hypericum perforatum, ale působí až po několika týdnech pravidelného pití a je nutno se vyhýbat sluníčku. Vrbka úzkolistá Epilobium angustifolium, pozor neplést s vrbovkou malokvětou, též pravidelné pití, používá se kvetoucí nať. Roste hojně, zejména na pasekách.
Osobně bych chemii nikdy nechtěla, zkuste si přečíst vedlejší účinky některých ordinovaných antidepresiv (zejména ve vztahu k sexu, ale jsou tam i další lahůdky).
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od misob »

v pripade, ze sa rozsekam a mne sa to stava (bohuzial) casto mi pomaha kozlik, pohoda a sustredit sa na nieco ine. bezne po uraze a strate krvi si dam malou lyzicku kozlikovych kvapiek a zalahnem do postele, kym moja priatelka nedokonci nevyhnutne veci a nevyrazime smer spital. za ten cas sa snazim spocitat si material na rekonstrukciu kupelne, ci mnozstvo dreva na zimu, alebo hoc nosnost skrutkoveho spoja (som strojar, elektrikar by mohol mysliet ekvivalentne na nieco ine) ale v zasade na nic, co pripomina zranenie.
udeti funguje hranie pc hier ( ci ekcivalenty, karty )
ono to fakt menej boli, fakt to upokoji.

na klasicky stres pomaha dychat. neskutocne dobre to pomaha.
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Antidepresivum v postapo době.

Příspěvek od Nightmare »

Jinak alkohol není antidepresivum, ale depresivum jak prase.
Odpovědět