Lékárnička

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Endy
Příspěvky: 28
Registrován: 01.06.2018 12:46

Re: Lékárnička

Příspěvek od Endy »

Myslím, že pokud někdo nemá finance na 2 normální izraeláky, může si koupit velký hotový obvaz za pár korun.
Když jsem dokupovala vybavení pro moje kurzy TECC/TCCC, zkoumala jsem i možnost koupě z Číny, ale to, co bylo na obrázku, rozhodně nebylo to zboží, co pak posílali. Nekoupila bych. V ostrém batohu mám originály s dostatečnou expirací a pro výcvik asi 40 ks prošlých izraeláků.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lékárnička

Příspěvek od DanBlack »

To jsem zas rozpoutal debatu... :talk
Aktuálně mám po různu přibalené vz.80, mají nepřekonatelný poměr cena/výkon, ale jsou poněkud neskladné. Vz.90 není lepší, jen dražší a menší.
Takže mé oko padlo na izraelák, jenže s ním neumím zacházet a dávat +-300Kč za cvičný obvaz se mi fakt nechce. Brouzdání po netu ujasnilo pár faktů - čínské kopie jsou převážně na :moon , levné kusy nemají to plastové příslušenství a originál je zatraceně drahej. :cash

Takže teď hledám:
  • Jeden kousek na seznámení, optimálně v původním balení.
    1-2 kusy izraeláku na výcvik (ideálně různé verze, vím o velkém a malém)
    ...a k tomu 3-4 kusy jako ostré/sterilní do lékárniček
Má-li někdo jetý/prošlý kousek a je ochotný ho za pár kaček nechat budu vděčný.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Doc »

Na armyburze apod. se daj někdy pořídit za 150Kč třeba... někdy i na normal shopech v akci za 250 apod.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lékárnička

Příspěvek od DanBlack »

Nemám problém dát peníze za ostré kusy do lékárničky (to klidně objednám přímo z Izraele, paradoxně za cenu odpovídající té ArmyBurze :chuckle ), ale chci jeden kousek na prohlédnutí... :wasntme

Kód: Vybrat vše

Za 6.55$
https://www.israelifirstaid.com/4-israeli-bandage-with-pressure-bar/
Nebo v bílé, ještě o dolar levnější...
https://www.israelifirstaid.com/4-white-israeli-bandage-with-pressure-bar/
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Endy
Příspěvky: 28
Registrován: 01.06.2018 12:46

Re: Lékárnička

Příspěvek od Endy »

DanBlack píše:Nemám problém dát peníze za ostré kusy do lékárničky (to klidně objednám přímo z Izraele, paradoxně za cenu odpovídající té ArmyBurze :chuckle ), ale chci jeden kousek na prohlédnutí... :wasntme

Kód: Vybrat vše

Za 6.55$
https://www.israelifirstaid.com/4-israeli-bandage-with-pressure-bar/
Nebo v bílé, ještě o dolar levnější...
https://www.israelifirstaid.com/4-white-israeli-bandage-with-pressure-bar/
V pondělí ráno musím na poštu, pošli mi do SZ adresu, jeden ti pošlu.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Doc »

Btw ty bílé údajně nejsou tak kvalitní, jak zelené... nevím, co je na tom pravdy, v ruce jsem neměl, ale dle ceny na tom asi něco bude.
Endy
Příspěvky: 28
Registrován: 01.06.2018 12:46

Re: Lékárnička

Příspěvek od Endy »

Doc píše:Btw ty bílé údajně nejsou tak kvalitní, jak zelené... nevím, co je na tom pravdy, v ruce jsem neměl, ale dle ceny na tom asi něco bude.
To mě taky napadlo... proč jsou levnější. Ale neměla jsem zatím v ruce ty bílé izraeláky, ani je kupovat nebudu. Ale třeba někdo napíše zkušenost...
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Nuwara »

No, vidím to v podstatě stejně jako DanBlack, ale je mi ženantní se teď hlásit o nějaký prošlý jen tak zadara...
A navíc se turista hlásil, že umí koupit nějaké za 6 dolarů, tak jsem jen chtěl odkaz, za tu cenu bych si jich pár na hraní pořídil. :-)
Tak díky za radu a zkusím občas kouknout na tu armyburzu...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lékárnička

Příspěvek od DanBlack »

Ať neházím jen nějaký písmenka, přidávám i fotky srovnání vz.80 a FCP-07(?)...
A pocity:
  • s izraelákem se lépe manipuluje (je takový "rozbal a použij")
    polštářky jsou srovnatelně velké, akorát u českého je protivné to harmonikové poskládání
    celková velikost balení je také srovnatelná, předpokládám že FCP-01 (s jedním polštářkem) bude menší
P_20181108_101501.jpg
P_20181108_102134.jpg
P_20181108_102244.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Klidně ho rozbal, vyzkoušej a strč do lékárničky rozbalenej. Sterilita na ulici není dogma a je lepší použít nesterilní obvaz, než sterilní, který si v životě neviděl. Vyhazovat prošlej je taky nesmysl, stačí doplnit sterilním čtverečkem. Za mě tam ten obal není kvůli udržení sterility, ale aby se nezaprasil. Rozbalenej a vyzkoušenej můžeš strčit do vakuovačky a tím mu ještě zmenšit objem. Do toho balíčku přidat ještě ten sterilní čtverec a rukavice a máš kompletní sadu.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lékárnička

Příspěvek od DanBlack »

Však je mám oba rozbalený...
A ty vz.80 jsou všechny přes 30let starý. :chuckle

Co se týká přibalení rukavic a dalšího fáče, myslel si to nějak takhle...?
https://www.israelifirstaid.com/vacuum- ... loves-kit/
Obrázek
I když dávat dvakrát tolik za přibalené rukavice a gázu fakt nebudu. (6.5 vs. 11.90 :cash )
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Ne myslel jsem to tak, že si to uděláš doma. Tedy pokud máš vakuovačku, což doporučuju, protože pro rozpadlíka to je šikovná věc.
DSC_3475.jpg
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Lékárnička

Příspěvek od floky »

Hladal som obvaz, ktorý by bol kompaktný (hlavne hrúbka), lahký, lacný a jeho obal by bol dostatočne odolný ...

V lekárničkách a vo vrecku bundy mám izraelák, ale to už je hoci vákuovému baleniu stále celkom velká guča

Riešenie som našiel v IDF dressing (personal wound dressing) ... made in israel :)

Pre porovnanie velkostí foto:

Lavá strana je 12´ israeli abnominal bandage, 6´ israeli bandage with 2nd mobile pad, klasický 4´ israeli bandage a nakoniec IDF dressing 4´ (pre porovnanie zásobník Glock 19 )

IDF dressing má rozmery cca horalky / tatranky...
Přílohy
IMG_2962.JPG
IMG_2963.JPG
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lékárnička

Příspěvek od DanBlack »

Pozor na rozdíl...obvaz vs. tlakový obvaz. ;)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Lékárnička

Příspěvek od Piston »

Jak jsem počítal, tlakový obvaz jsem za posledních pár let použil dvakrát - jednou byl můj aplikován na mě, jednou jsem ho použil na další osobě. Pokaždé na škaredě krvácející, leč život bezprostředně neohrožující řezné rány, a v obou případech klasický vzor 80 s nepřekonatelným poměrem ceny a výkonu, které jsem nakoupil do zásoby a tahám je v každém zavazadle a batohu, co mám (a mám jich hodně), plus v pracovní vestě. A nemusím se je zdráhat vzhledem k nízké ceně použít… bo jakou cenu má koupit jediný drahý izraelák a pak spekulovat, jestli se už ho vyplatí použít, nebo ještě ne? Nebo se ho bát vůbec otevřít a ohmatat si ho? Je to prostě brutálně spotřební věc… kterou se vyplatí mít u sebe.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Piston píše:...jakou cenu má koupit jediný drahý izraelák a pak spekulovat, jestli se už ho vyplatí použít...
Protože Izraelák/Olaes si dokážu namotat sám na sebe. U vz 80 bych se bál, že se do něj ani nedostanu.
Endy
Příspěvky: 28
Registrován: 01.06.2018 12:46

Re: Lékárnička

Příspěvek od Endy »

Já si myslím, že každý sám na sobě snese něco jiného (zranění), někdo omdlí při řezné rance, jiný vydrží větší krvácení a sám si ho zastaví i improvizovaně (u nás na tréninku jsme vždy říkali: "Teče ti krev? Tak vstaň a pokračuj, máš ještě 2 nohy a 1 zdravou ruku :lol: "). VZ 80 je účinný, leč překonaný (aplikovat si Oleas, izraelák je o dost jednoduššní - především pro materiál, než pro nějakou sponu navíc). Osobně s VZ 80 nemám problém, ale sama za sebe nemám problém investovat 200 - 400 za izraelák, pro normálně pracujícího člověka je to pakatel.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lékárnička

Příspěvek od proforma »

Ahojte, dotaz na nejakeho doktora tady: Po tatovi jsem v autolekarnicce nasla Traumacel P, ktery mel expiraci 1987. Lze to jeste pouzit? Tedy - je to nejaka "hlinka", na niz stari nema vliv, nebo chemie, a v tom pripade vyhodit? Je to v originalnim neporusenem baleni takovych zatavenych " ampulek".
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Lékárnička

Příspěvek od kregan »

To je dotaz spíš na chemika. Na medicíně i farmacii učí, vyhodit vše co je po expiraci.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lékárnička

Příspěvek od proforma »

jo, tuhle poucku si taky pamatuju, ale sterilni obvaz nebo zivocisny uhli po expiraci nevyhazuju, na druhou stranu chemicke leky bez debat. Tak co, najde se tu nekdo znaly? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět