Chiropraxe

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Chiropraxe

Příspěvek od Wilderness »

Jeste jsem zde nenasel ani zminku, proto se ptam, zda-li je tento zpusob ,,pomoci" vubec i adekvatne ucinny?
A zda-li ano ma-li nekdo i pres urcitou narocnost nejake zkusenosti, postrehy a rady?
Casto je chiropraxe konfrontovana s osteopatii..

Uz nejaky cas me boli za lopatkou a at se kroutim vsemozne jak paragraf nedari se mi tam vyvolat ani ono ulevujici ,,lupnuti"...

Tudiz mne napadlo toto odvetvi pri nejakych kloubnich potizich a zpusobu jejich napraveni, do nejz jestli snad i zapadaji
zpusoby a figle napravy vyhozenych kloubu pocinaje nejcasteji tim ramenim..

Kdo zna bloklou krcni pater vi, ze to na pobihani po lese ba jeste na neco horsiho neni to prave orechove..
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Chiropraxe

Příspěvek od Baca »

Mam skusensti s chiropraxiou ako pacos. Rok som behal po rehabilitaciach, elektroforeze ci ako sa to vola, bolesti krizovej chrbtice neprestavali. Ujala sa ma kardiologicka ktora o chiropraxii vedela mozno viac ako o srdci. Drsna mala stara zena, ktora ma polozila na vysetrovaci stol, pokrutila ako paragraf, vystekla vydychni a zabrala za koleno a laket proti sebe "zlomil sa les" to iste na druhu stranu, zasa sa zlomil cely les a odvtedy sa bolesti nevratili. Teraz mam pre zmenu problem s hrudnou chrbticou a aj s krcnou, ale dobreho chiropraktika aby s reflektorom clovek hladal :-( Problem je v tom, ze ked niekto robi chiropraxiu a nevie to, moze clovek skoncit ako kvbadruplegik :-( Na ramenne klby mam tiez dobre spomienky, po skoku do plytkeho bazena vyhodene obe plecia. Odvtedy pravidelne vyskocene ramena na oboch stranach - povolene natrhnute klbne vazy. Stacilo tak ako filmovy hrdina hrdina jebnut spravnou stranou o pevny predmet (dom, stanicu, hrad, strom) a plece zaskocila za intenzivneho skucania na miesto. Plecia mi uz vyskakovali aj pri plavani (Crowl). Prevencia proti vyskoceniu zopar rokov a klbne puzdra a vazy sa stiahli. Ale stale si davam pozor na torzne pretazenie klbu, je citit, ze nie je taky pevny ako pred urazom. :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Chiropraxe

Příspěvek od Wilderness »

Blby je, pokud si to rameno vykloubi male dite, tak s nim clovek bude asi tezko mlatit o strom. :D
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Chiropraxe

Příspěvek od Baca »

No joooooo, mozes trafit hlavickou a to uz nerozchodi :-) Ale su na nete obrazove navody, ako nahodit nazad vyskoceny klb. Zalezi aj na tom v akej miere je dislokovany. Ak je to napr. koleno a klb je urvany tak, ze su obe casti vedla seba, bude na to treba zopar ludi, aby pomaly, setrne a dostatocnou silou natiahli nohu tak, aby sa oba klby dostali proti sebe a dalsieho, ktory pohmatom zalozi oba koncce proti sebe tak ako to ma fyziologicky byt. Samozrejme pri takej dislokacii budu vazy, klbne puzdro potrhane a natiahnute tak, ze rehabilitacia moze trvat aj viac ako rok, kym sa podari plnou vahou na nohu stupit. Ono take poriadne vyklbenie je na uzdravenie horsie, ako zlomenina.
Prežiť !!!
Odpovědět