Louhy, kyseliny, slzný sprej, atd.

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od MadPat »

Dagobert: Ale no tak. Myslis to vazne?

To dite to schytalo slznym plynem a z te PET flasky mu vymyvali oci.... protoze to slzny plyn dela, vis, ze pali v ocich ....
Chlapi taky ty utecence neschvaluju, ale chce to troche probirat ty informace, propaganda funguje na obou stranach....
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od cipis »

Technická - Voda to jen zhorší ... Osobně vyzkoušeno a snad už to i všichni ví, že to není dobrý nápad, to vymývat vodou.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od bivoj »

cipis píše:Technická - Voda to jen zhorší ...
To je strašná kravina! Máš nějaký relevantní odborný odkaz? Pokud si totiž dobře pamatuji z chemické praxe, tak při zasažení oka jakoukoliv chemickou látkou (kyseliny, louhy, dráždivé, atp.) je třeba co nejdříve po zasažení začít oko vyplachovat silným proudem čisté vody - a nejlépe co nejdříve vyhledat lékaře. Případně, pokud je na blízku odborník a je známo složení látky která se do oka dostala, provést neutralizaci.

Takže by mě opravdu zajímalo, co konkrétně po chemické stránce může výplach/oplach vodou zhoršit...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od cipis »

Proč odkaz? Stačila vlastní zkušenost ...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od herman »

cipis píše:Proč odkaz? Stačila vlastní zkušenost ...
Jaká zkušenost? I zdravý rozum velí oko vyplachovat čistou vodou, v lepším případě opthalem.
Nějak mi nebere rozum, že po zasažení oka louhem bych si na ně lil sírovku, nebo naopak.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Foxy »

herman píše: ...Jaká zkušenost? I zdravý rozum velí oko vyplachovat čistou vodou, v lepším případě opthalem.
Nějak mi nebere rozum, že po zasažení oka louhem bych si na ně lil sírovku, nebo naopak...
Po zasažení oka louhem bych okamžitě vyplachoval zředěným octem, citronovou limonádou, citronovou šťávou, džusem, kokakolou - říká se tomu neutralisace
Po zasažení očí kyselinou bych okamžitě vyplachoval minerálkou, slabým roztokem jedlé sody, v nouzi i silně ředěným vápenným mlékem... Taky neutralisace.
Vy s sebou nemáte v příruční lékárničce ani jedlou sodu ani kyselinu citronovou? Ale to je chyba... :-)
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od herman »

Foxy píše: Po zasažení očí kyselinou bych okamžitě vyplachoval minerálkou, slabým roztokem jedlé sody, v nouzi i silně ředěným vápenným mlékem... Taky neutralisace.
Vy s sebou nemáte v příruční lékárničce ani jedlou sodu ani kyselinu citronovou? Ale to je chyba... :-)
To jako myslíš vážně? :?:
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od bivoj »

Foxy píše:...Po zasažení oka louhem bych okamžitě vyplachoval zředěným octem, citronovou limonádou, citronovou šťávou, džusem, kokakolou - říká se tomu neutralisace...
Přesně tak - o tomto jsem psal, že když je známo složení látky, co oko zasáhla, je dobré provést neutralizaci. :yes

2 Herman - no, to ses trošku uťáp. Právě že přesně platí, že při zasažení louhem se neutralizuje slabou kyselinou a naopak. To platí nejen u očí ale obecně při jakémkoliv potřísnění kůže. Samozřejmě ten neutralizační roztok musí být ve správné koncentraci, aby nenapáchal víc škody jak užitku.

2 cipis - Takže jak jsem předpokládal. O chemii toho víme prd, ale nebrání nám to vynášet nesprávné - a v tomto případě i krajně nebezpečné(!!!) soudy... :ne
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od herman »

2 Herman - no, to ses trošku uťáp. Právě že přesně platí, že při zasažení louhem se neutralizuje slabou kyselinou a naopak. To platí nejen u očí ale obecně při jakémkoliv potřísnění kůže. Samozřejmě ten neutralizační roztok musí být ve správné koncentraci, aby nenapáchal víc škody jak užitku.
To co jsi psal platí o oplachu kůže. Ale oko vždy čistou vodou. A to mi věř. Jsem chemik a všude na provoze jsou tzv oční sprchy.
Ona totiž ta chemická neutralizace ti na povrchu oka vyvolá chemickou reakci, která může být mnohem horší, než samotné původní poleptání.
Ale jinak, pokud si někdy do oka stříkneš louh, tak ti přeji mnoho štěstí při vyplachování zředěným octem.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od bivoj »

Proto, jestli jsis nevšiml, píši, že by toto měl u očí dělat odborník a při přesné známosti toho, co se do oka dostalo! Právě aby nedošlo k tebou zmíněné nežádoucí druhotné chemické reakci, která může být horší ale také nemusí!

Nicméně jako první je vždy proplachování vodou - to jsem také napsal.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od herman »

Nezlob se, ale kde chceš při zásahu očí hledat odborníka? Je to něco, co mám v práci nadrilované. I když při naprosté většině operací nosíme běžné ochranné brýle, při menší části celouzavřené brýle a v těch nejmenších (tedy jak kdy) celoobličejovou masku, tak to, že se člověku dostane do oka jakákoliv chemikálie se nedá vyloučit.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Foxy »

Ad "Ale jinak, pokud si někdy do oka stříkneš louh, tak ti přeji mnoho štěstí při vyplachování zředěným octem."
Už se stalo (natlakovaná alkalická baterie) a octový nálev ze salátu mi tenkrát zachránil ksicht i zrak.
Louh je mrcha. Abys ho skutečně vypláchl pouhou vodou, musíš vyplachovat fakt hodně dlouho. I poté, co už se ti stokrát zdá, že už by to mohlo stačit.
Koncentrovanou kyselinu sírovou (oleum) na dlani a prstech (puklá láhev) zas báječně zneutralisovala vápenná malta.

Ale jinak, až budeš zedničit a mejt si pak vápnem zdrsnělé ruce po práci, zkus si je pak nakonec opláchnout úplně obyčejným kuchyňským octem. Nevěříš? Otestuj!

Ale to je jen takové pábení starého dědka, není liž?
Naposledy upravil(a) Foxy dne 17.09.2015 18:30, celkem upraveno 1 x.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od cipis »

Fábíku, prosím o přesun této debaty do správného vlákna, díky.
bivoj píše: 2 cipis - Takže jak jsem předpokládal. O chemii toho víme prd, ale nebrání nám to vynášet nesprávné - a v tomto případě i krajně nebezpečné(!!!) soudy... :ne
Jaké krajně nebezpečné soudy? Popsal jsem vlastní zkušenost. Ty spreje obsahují jako mazivo olej a ten vodou jen tak nevymyješ. Takže šudlání vodou to akorát výrazně zhorší, protože to rozpapleš i tam, kde to není. Pokud stihneš zavřít oči, tak to máš na řasách, máš to v okolí očí, všude na obličeji. V momentě, kdy to vezmeš rukou a vodou, tak to do toho oka dostaneš 100%.
Jinak se uvádí, že je lepší to čistit ubrousky, jsou dokonce na to nějaké přímo určené, či roztokem vody a mýdla.

Každopádně trvám na to, že v případě zásahu hlavy/obličeje na sebe vylít vodu z petflašky a šudlat to jen tak rukama je volovina.
Pálení po 4-6 hodinách samo přestane, samotný slzák je biologicky odbouratelný.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Louhy, kyseliny, slzný sprej, atd.

Příspěvek od Fabulous »

Bla
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Louhy, kyseliny, slzný sprej, atd.

Příspěvek od floky »

Bude rozdiel, či je človek vystriekaný prudom a má "zapatlané" oči učinnou látkou v kombinacii s nosnou látkou....alebo je zasiahnutý oblakom dymu. V prípade že je zasiahnutý oblakom (aerosolom) bude flaša s vodou ok...

Ak človek vyzerá nejako takto:
Obrázek
bude snaha o vymytie si / utretie si očí kontraproduktívna...kedže si učinnu látku človek v prvej chyli roznesie aj tam, kde doteraz nebola...
Hombre910
Příspěvky: 35
Registrován: 11.08.2014 20:13
Pohlaví: muž

Re: Louhy, kyseliny, slzný sprej, atd.

Příspěvek od Hombre910 »

Pořád tu čtu, že vodou si to jen zhoršíte tím, že si ji vetřete i do nepostižených míst. On je rozdíl mezi tím si vymýt oči pouze proudem vody a nebo si u toho oči šudlat rukama. Klidně si to může kdo chce vyzkoušet na sobě např. u neškodného ale nepříjemného krájení cibule.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Louhy, kyseliny, slzný sprej, atd.

Příspěvek od cipis »

Výpary z cibule nemají v sobě olej, jako slzák. Viz. výše. Navíc i prodejce/výrobce slzáku doporuřuje něco jiného než jen samotnou vodu ...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Louhy, kyseliny, slzný sprej, atd.

Příspěvek od Stenny »

Pár obranných sprejů jsem zkoušel na sobě, takže jsem experimentoval i s dekontaminací.
Osvědčil se mi proud tekoucí vody, pak dětský šampon (který v očích nepálí) a pak zase voda. V nouzi voda, litr mléka a znovu voda. Mléko, jako směs vody a tuku, na sebe váže mastnou složku spreje a dokáže ji dostat pryč.
Odpovědět