Treningový zdravotnický materiál

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od štaflík »

Just idea...:
asi leckdo má doma materiál s poškozeným obalem, už rozbalený, že si ho zkoušel atd...
A ne každému se chce rozbalovat CAT, SWAT-T... a další, poměrně drahý zdravotnický materiál, aby si ho vyzkoušel. Takže má super vybavení ale jeho reálné nasazení je trochu otázné.
Napadlo mě, zřídit něco jako burzu "jetého" materiálu pro treningové účely. Za mírný poplatek a poštovné by lidi, co mají otevřený materiál půjčili kolegovy k potrénování, event. prostě s nějakou větší slevou prodali, někdo potrénuje a pošle (za pár kaček) dál.
Možná je to blbý nápad, ale kdyby majitelé tohoto (a asi nejen zdravotnického) materiálu házeli tyto věci na Burzu, třeba s novým tagem "T", bylo by to IMHO fajn.
Pokud je to blbost, hoďte to do off-topicu.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Bill Masen »

Ano, je to blbost, zrovna uvedená škrtidla nejsou sterilní a není důvod je nerozbalit. Dokonce je to žádoucí, nevozil bych s sebou nic, co bych si nezkontroloval že je v pořádku a ten SWAT-T, jestli se nepletu, je zabalenej tak, že je přeloženej a pak srolovanej. Takže je potřeba ho vybalit a přemotat. Co myslíš dalšího, třeba nosní vzduchovod?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od štaflík »

izraeláky, olaes, krytí na pneumotorax, šití....
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Doc »

Vybalit a zkontrolovat funkčnost je věc jedna, určitě ano, ale rozbalit, trénovat s ním a jeho funkčnost tím snížit? Myslím, že ne... Právě při (a díky bohu) trénování se mi už párkrát stalo, že se používaný turniket prostě podělal.
Dle mě je to dobrej nápad. Izraeláky, vzuchny atd., proč ne. :yes
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Count »

Na školení IFAK.cz byly všechny materiály k dispozici na osahání a vyzkoušení - různé druhy obvazů, škrtidel a dalších věcí. A jsem za to rád, dost jsem se naučil. Pokud plánujete účastnit se nějakého zdravotnického kurzu, požádejte instruktory o zpřístupnění. Když náklady rozpustí v kurzovném, bude to každého stát pár korun, ale na sobě si pak můžete nacvičit věci, které by jednotlivce stály majlant.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Bill Masen »

Doc píše:...používaný turniket prostě podělal...
Jak se podělal? pokud je to něco, co je často používáno a zatěžováno, tak ano, ale pokud to jednou za půl roku, za tři měsíce vytáhnu, abych si něco zkusmo zaškrtil, tak se to snad podělat nemůže, ne?
Ten izraelák a olaes, ten asi jo, ale máte někdo rozbalený izraelák, nebo olaes, který byste
štaflík píše:...s nějakou větší slevou prodali...
? Já bych rozbalený, jen mírně zakrvácený olaes bral. :chuckle
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Doc »

Podle mě to jednou za půl roku nebo jednou za tři měsíce nestačí - a o tom to je - trénovat se musí častěji a právě tím ČASTĚJI se to PODĚLÁ. Kdyby to bylo, jak ty říkáš jednou za čas, tak asi ano, OK, ale abys něco FAKT UMĚL, tak to jednou za půl roka odzkoušet nestačí. Btw třeba jeden turniket se mi "podělal" a to jsem ho použil cvičně asi 3-4x, jinak uplně new ... asi smůla. Třeba ale na vzduchovody nebo takovýhle jiný serepetičky je to dle mě dobrej nápad. ;)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Bill Masen »

Doci kdo myslíš, že ze zde přítomných, (nezaměstnaných ve zdravotnictví či ostatních složek IZS a armády) trénuje zaškrcování, obvazování a zavádění nosního vzduchovodu častěji, než jednou za tři měsíce? Je tu někdo takovej?
Já říct doma, se vzduchovým nosovodem v ruce, "je středa, jdeme zavádět" tak už si asi nezavedu. :angel

Ale myslím, že se nenajdou tací, co by
štaflík píše:...Za mírný poplatek a poštovné (..) otevřený materiál půjčili kolegovy k potrénování...
Obzvlášť pokud chceš trénovat častěji, tak je to i pro tebe finančně nesmysl. Nebo
štaflík píše:...s nějakou větší slevou prodali...
, protože i ti budou chtít trénovat.

Jinak nezpochybňuju, že by nebyla poptávka po výhodné koupi tréningového materiálu, myslím že nebude nabídka.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Treningový zdravotnický materiál

Příspěvek od Bill Masen »

Protože ve vlákně "Lékárnička" se řešej tlakový obvazy, oživím toto vlákno. Nemáte někdo na prodej rozbalenej olaes?
Odpovědět