Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Výběr batohu

Příspěvek od MadPat »

Je to batoh střední velikosti. Záda i bederak jsou jednoduchá, na váhu ktera se v takovym batohu obvykle nese jsou dle meho nazoru dostačující. Kouzlo Savotty je prave v jednoduchosti.a.minimu veci ktery se ti na batohu mohou posrat.

Omlouvam.se ale neumim ty fotky na telefonu otočit :-(
Přílohy
P_20171112_121924.jpg
P_20171112_121841.jpg
P_20171112_121750.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

to hnědobílý příslušenství je MOLLE kompatibilní? :rofl
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Výběr batohu

Příspěvek od MadPat »

Ten je kompatibilni pouze s fenkama všech typu a velikosti :-)
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Vladimir »

Ako BOB som si prednedávnom kúpil originál BW bojový batoh, keď som do neho nabalil všetko čo som chcel, tak mi mimo zostal spacák, karimatka a malý dvojmiestny stan.
Keďže nechcem mať spacák, karimatku a stan navešané zvonka, tak som začal pokukovať po ďalšom batohu, BW by zostal na vandry.

Zaujal ma tento batoh, je síce obrovský, ale mal by byť kvalitný a má aj "rýchloodhadzovanie", čo sa mi tiež pozdáva:
http://armpek.com/ruksak-defcon-5-120l- ... livovy-602

Čo na neho hovoríte? Moje požiadavky hlavne teda veľkosť a farba olivová/hnedá/coyote - proste niečo nenápadné, rozhodne nič maskáčové ani krikľavé turistické. Prípadne poraďte v danej cene.
Vladimír
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Že je obrovský.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

přesně...
imho třeba rychlodhoz u batohu této velikosti je zbytečný, protože s ním beztak nikam nedojdeš

pravidlo 1/3 a 1/2 hmotnosti. Třetina hmotnosti vojáka je maximální stanovená hranice pro bojovou činnost, tak aby voják byl ještě schopen používat individuální pohybové techniky. Polovina hmotnosti vojáka je pak pro pěší přesun.

a zkus si ten megabatoh naložit...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od donovanstangiano »

Vypada dobre. Nevidel jsem ho ale nazivo. Chybi mi tam zip na boku pro moznost vyndani neceho u dna. Kinak bederak a ksandy vypadají dobre. Myslel jsem si, že me uz "vojenske" batohy neoslovi, ale tenhle je fajn. Pro me ale maximalne 80 l.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Venet »

Možno ho chce používať na noc ako žďárak 8-)
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Vladimir »

Je naozaj obrovský, išlo mi hlavne o to, aby som karimatku, stan a spacák nemal navešané zvonka ale vnútri batoha, aby sa to všetko pohodlne vošlo. Pri jeho veľkosti samozrejme neznamená, že do neho naložím 50 kg. Hranicu 1/3 hmotnosti zvládnem, pri mojich 90 kg to bude 30 kg, do čoho sa síce len tak tak, ale vojdem.

Nevidel som ho naživo, až budem mať v budúcnosti cestu do PP, tak ho určite pôjdem pozrieť a uvidím, no láka ma veľmi :nod
Vladimír
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reccol »

Pořiď si radši menší/lehčí věci, než takhle nesmyslnej bágl.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Alstratt »

Mam jeden 33L a druhy 107L batoh a nemam s tim zadny problem. Pochopitelne kazdy na jine pouziti ale nejcasteji a celkove na vylety chodim s tim 33L. Obsah batohu kolik se do nej vejde L neznamena ze tolik poneses v kg. Sice mam v tom velkem batohu i tezsi veci ale co mohu tak u toho snizuji vahu na co nejmensi. Ale zase prijde mi nesmysl hnat se za kazdym gramem je to velmi neefektivni aspon pro me, na co ten velky je urcen u me tak volim spis efektivitu+kvalitu + jen z casti vahu a to taky neco vazi. Ovsem u toho mensiho tam uz davam spis vice lehke veci. Je potreba si rici na co ten batoh dotycny chce, jestli jen na kratsi cestovani tak staci maly batoh a netahat sebou zbytecne moc veci. Hlavne si porid dobre pohodlne lehke boty a batoh z ktereho si ne*kurvis zada, ono se to potom projevi v pozdejsim veku.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

s 35l batohem jsem dával 12 dní v Černý Hoře (natěžko)...bylo nutnejch pár kompromisů, ale nakonec jsem byl za malej batoh rád...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
pan_cerny
Příspěvky: 15
Registrován: 10.11.2011 0:40

Re: Výběr batohu

Příspěvek od pan_cerny »

Našel jsem na Allegru Wisport Reindeer 55l. Přijde mi to až podezřele levné, když u nás se pohybuje podle barevné varianty 4-5 tis. Máte někdo zkušenost s Polskem? Prodejci jsem psal jestli posílá do ČR a prý ne, ale to se dá vyřešit snadno.

http://allegro.pl/plecak-turystyczny-wi ... 80235.html
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

no, při té sháňce po velkém batohu bych doporučil podívat se na firmu Texar - taky Poláci, jako Wisport, kvalita mi přijde podobná (tedy, na tom jednom batohu, který od nich teď mám, ale to je malej - 25l)
Dá se sehnat u nás Texar Max Pack (85l) za 2190,- což je za ty prachy naprostá bomba. Prodejce si vygooglujte, ať mě Fabik nesejme za reklamu...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

sliboval jsem recenzi batůžku na denní nošení, tak tady je:
https://serzovo.wordpress.com/2017/11/1 ... ni-noseni/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr batohu

Příspěvek od proforma »

Neco k batohu Helikon:

Po cca 1,5 roce pouzivani mi praskla jedna umelohmotna prezka na kompresnim popruhu. Nebyla nijak zvlast namahana, dokonce ted ani zadny velky mrazy, proste se zlomila v puli. To se mi jeste na zadnym jinym batohu nestalo - a nektere mam uz vic jak 20 let. Jasne, je to vymenitelna soucastka za par Kc, ale je to zbytecny behani a shaneni a hlavne na nejakou unavu materialu mi to pripada hodne brzo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Kocour »

Jenom pro zajímavost (nevím jestli to tu někde nezaznělo, možná nejsem první) - Sea to Summit vyrábí náhradní spony a přezky pro opravy v poli, které nejsou z jednoho kusu plastu, ale tu hrazdičku, která obvykle bývá zašita do ohnutého popruhu mají z kovové tyčinky, která se dá vyšroubovat křížovým šroubováčkem (např. od švýcaráku). Tím se dají vložit i do míst, kde byla pevná část spony (posuvná se zpravidla vymění snadno). Dělají se v různých šířkách a s vyndavací osičkou buď jenom na jednom dílu, nebo i na obou. Stačí googlit např Sea to Summit náhradní spona nebo tak podobně.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

Kocour: A hele, dobrý tip. Já s sebou u nepostradatelných spon nosíval duplikát z "kutila," kterému jsem horkým plechem šikmo propálil tu hrazdičku, aby se dal navléknout na popruh... drželo mi to až překvapivě dobře.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Alstratt »

The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Tohle znám, viděl jsem to v Rockpointu. Zajímavá vychytávka. Ale na tom videu v prvním odkazu mě zaujaly ty hodinky, co má tem týpek v kajaku. Jo, zlatý devadesátý. :clap
Odpovědět